Vhazování (%): 41 – 59
Hity: 20 – 11
Přesilová hra: 0/3 – 1/5
Trestné minuty: 12 – 8
Lightning vítězí na ledě Canucks 4:2 a v dnešní sezoně se tak zlepšují již na 75 bodů. Hostům se vydařil vstup do utkání, když již na konci 6. minuty vedli po gólech Chrise Kunitze a Victora Hedmana 2:0. Na obě branky si připsal asistence Nikita Kučerov, čímž zaznamenal svůj 300. bod v NHL! Ve druhé periodě přidal třetí gól Tampy Bay Yanni Gourde a zdálo se, že výhra Bolts je jasnou záležitostí. V čase 50:00 ovšem nastartoval Kosatky Thomas Vanek. V 55. minutě poté snížil na rozdíl jedné branky Brock Boeser a rázem se svěřenci Jona Coopera museli obávat o výsledek! O dvě minuty později byl ovšem faulován při úniku Cory Conacher a sudí nařídili trestné střílení. To forward Tampy proměnil a dodal tím svému mužstvu klid do závěrečné fáze utkání.
Výborný výkon předvedl v brance Lightning znovu Andrej Vasilevskij. Ruský gólman zapsal do statistik 31 zákroků!

59:42

Markström se až nyní dostal na střídačku, Vancouver tedy ještě v šesti!

59:40

Horvatova střela z levé strany, Vasilevskij vyráží betonem.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

2:4

Branky a nahrávky: 50. Vanek (Stecher, Boeser), 55. Boeser (B. Sutter) – 2. Kunitz (Strålman, Kunitz), 6. Hedman (Stamkos, Kučerov), 36. Gourde (Sergačjov, Peca), 57. Conacher (TS)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Ch. Tanev, D. Pouliot, Gudbranson – Vanek, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter (A), Eriksson – Bärtschi, Dowd, M. Granlund.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn, Šustr, Koekkoek – Kunitz, Stamkos (C), Kučerov – Naměstnikov, B. Point, T. Johnson – Killorn, Peca, Gourde – Conacher, Callahan (A).

Rozhodčí: Jon McIsaac, Justin St Pierre – Shane Heyer, Devin Berg

Diváci: 18 865

01:26 TBL 0:1 Kunitz (Strålman, Kunitz)
05:52 TBL 0:2 Hedman (Stamkos, Kučerov)
10:25 VAN 2 Del Zotto, nedovolené bránění
15:35 VAN 2 B. Gaunce, hrubost