Utkání sledovalo 14 039 diváků. (03:38:38)
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:13
1. Pekka Rinne (NSH) 25 zák., 0 gólů, 100,0%

Zásahy brankářů: 24:25
Vyhraná vhazování: 21:32
Hity: 29:36
Trestné minuty: 4:4
Je dobojováno a Nashville se může radovat z výhry 3:0. Domácí se sice i v této třetině snažili, nebylo jim však přáno. Rinne už byl jednou i překonán, jenže Noesenova střela z otočky trefila pouze tyčku. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 46. minutě vystřelil Mattias Ekholm a tečovaná rána skončila v horním rohu Applebyho branky. A když v 56. minutě ujel v oslabení Viktor Arvidsson a prudkou střelou upravil na tříbrankový rozdíl, bylo definitivně rozhodnuto. New Jersey nedalo druhý domácí zápas v řadě ani gól, na druhé straně se Pekka Rinne může radovat ze čtvrté vychytané nuly v této sezóně.

59:22

Butcher zakládá další akci New Jersey, domácí by rádi dali alespoň čestný gól.

58:34

Lovejoyovu ránu od modré zblokoval Bonino, Rinne zasahovat nemusel.

57:53

Nyní se to už tak dobře nepovedlo a je tu zakázané uvolnění. Vhazuje se po Rinneho levici.

57:34

Šikovné vyhození hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Nashville střídá za hry.

56:57

Puk je sice v pásmu Nashvillu, jenže v držení hostujících hráčů. A tohle jim nyní vyhovuje na maximální možnou míru.

56:17

Navíc Nashville je již v plném počtu.

56:00

Samozřejmě pokračuje přesilová hra New Jersey, jenže domácí se s pukem nemohou dostal přes střední pásmo.

55:11

55:11 Viktor ARVIDSSON - 0:3

55:11

Nashville právě vstřelil branku!
Tohle už s domácími nevypadá dobře. Ve vlastním oslabení ujel pravou stranou VIKTOR ARVIDSSON, s ničím se nepáral a z vrcholu kruhu poslal bombu pod horní tyčku Applebyho branky. Asistence: P. K. Subban.

54:44

Po Palmieriho zadovce od mantinelu střílel z mezikruží Boyle, Rinne vyrazil.

54:17

New Jersey bude moci zabojovat v přesilové hře. Dvě minuty za podražení dostal Austin Watson.

53:54

Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, vše na sebe vzal Craig Smith, Appleby ale jeho švih zvládl vytěsnit.

53:33

Puk opustil ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu, blíže k brance Nashvillu.

52:51

Od modré nahazoval Vatanen, jeho spoluhráči ovšem nabízenou příležitost nevyužili. Nashville se i nadále velice dobře brání.

51:58

Palmieriho střela od mantinelu Rinneho branku netrefila, puk je v rohu.

51:43

Rinne přerušil hru, ve své lapačce skryl nepříjemnou střelu Jespera Bratta. Nebyla ani tak nepříjemná pro prudkost, ale tím, že si ji musel najít v chumlu hráčů před brankovištěm.

50:20

Poměrně pasivní hra hostů se publiku nelíbí a slyšíme tak poměrně hlasité bučení.

49:50

Domácí jsou v plném počtu, toto oslabení přečkali celkem bez problémů.

49:10

Hosté v přesilovce vůbec nikam nepospíchají, drží však puk na svých holích.

48:01

Po vhazování ale hosté ztratili puk a New Jersey se dostalo do brejku dvou na jednoho. Zajac se snažil procpat puk na střed, vracející se obránce ale přihrávku srazil.

47:50

Nashville si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Jesper Bratt.

47:37

Hosté pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrací před Rinneho.

46:30

Pro domácí je to už docela nepříjemná situace, stále totiž nemohou překonat Rinneho. Snahu jim ale nelze upřít, New Jersey bojuje opravdu ukázkově.

45:36

45:36 Mattias EKHOLM - 0:2

45:36

Na druhé straně ale udeřilo a skóre se nám posunulo na 0:2 Z levé strany vystřelil MATTIAS EKHOLM a Kyle Palmieri ránu tečoval tak nešťastně, že puk skončil v horním růžku Applebyho branky. Asistence: Kevin Fiala, Viktor Arvidsson.

45:07

Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:07

Coleman při své přípravě na střelu přišel o puk, hosté se na chvíli dostali z vlastního pásma.

44:36

New Jersey začíná přidávat na tempu, přibývá výpadů a střeleckých pokusů tohoto týmu.

43:46

43:46 Noesen trefil Rinneho tyčku

43:46

Rinne má dnes docela štěstí. Hra se zpoza branky posunula do mezikruží, kde se po puku natáhl Noesen a z otočky zazvonil na Rinneho brankovou konstrukci!

42:54

Po pravé straně se do pásma dostal Fiala, našel si prostor pro střelu a pálil přes Seversona. Nepříjemný pokus zvládl Appleby vyrazit k mantinelu.

42:03

Úspěšný zákrok si připsal i Appleby, když kryl Josiho ránu od modré čáry.

41:05

Domácí by rádi co nejdříve vyrovnali, Rinne nejprve zasahoval proti střele z otočky a poté musel čelit i ráně z dálky v podání Greeneho. Uspěl v obou případech a stále je to tak 0:1.

40:24

Hra je přerušena a rozhodčí kontrolují domácího Palmieriho, který po souboji podklouzl a zády narazil do mantinelu. Vypadá otřeseně, ale bude pokračovat.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a lépe na tom jsou hráči Nashvillu. Ti totiž v aktivně vedeném a bez zbytečných přerušení hraném duelu vedou 1:0, když se o zatím jedinou branku postaral přesnou ranou od modré čáry P. K. Subban. Oba gólmani stále předvádí výborné výkony, zejména Appleby v bráně New Jersey ukazuje výtečnou formu. V závěru se domácí mohli dočkat vyrovnání, jenže Hischier po svém výpadu zpoza branky trefil tyčku Rinneho branky. Výsledek je ovšem stále vyrovnaný a ve třetí třetině je tak o co hrát!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38

Od modré čáry to zkusil Lovejoy, jeho nahození prolétlo vedle Rinneho branky.

39:11

Z úhlu střílel na druhé straně Hayes, na Rinneho si nepřišel.

38:35

Okolo Butchera se protáhl Fiala a už si rovnal puk na bekhendovou střelu. Zblízka ale mezírku v Applebyho postoji nenašel.

37:53

Střela od modré minula domácí branku, Vatanen už vyváží puk do pro New Jersey bezpečnějších míst.

36:49

Zajac s pukem na holi objížděl branku, neměl ale komu přihrát, obrana Nashvillu své protivníky dobře obsadila.

36:16

Hra je se nyní dlouho bez přerušení, celkově má hra obrovské tempo.

35:31

Noesen při pokusu o zisk puku trochu podrazil Rinneho, i tento zákrok u sudích prošel.

34:42

34:42 Hischier po objetí branky trefil tyčku

34:42

Moc nescházelo a bylo vyrovnáno. Hischier si s pukem objel branku a jeho rychlé zakončení se zastavilo o vzdálenější tyčku. Tak teď měl Rinne velké štěstí.

33:28

Rooney vybojoval na Hartnellovi puk a už si rovnal puk na střelu, když přišel zezadu tvrdý zákrok. Rozhodčí ale v Hartnellově hitu porušení pravidel neviděli. Pokračovalo se tak ve hře.

32:32

Zachova rozehrávka ve středním pásmu skončila ztrátou puku a rázem se hosté natlačili pŕed Applebyho. O zakončení se snažil Johansen, zblízka však neprotlačil puk přes pozorného gólmana.

31:35

Rychlý brejk New Jersey skončil posunutou brankou a u mantinelu se navíc svíjí Wood, který Rinneho bránu nepříjemně trefil kolenem.

30:50

A po vedoucím gólu se hosté tlačí do dalších útoků, jak vidno, vstřelená branka je hodně povzbudila.

29:48

29:48 P. K. Subban - 0:1

29:48

Hosté jdou do vedení! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou, Ekholm posunul na P. K. SUBBANA a ten okamžitou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mattias Ekholm, Ryan Johansen.

29:44

Hra je přerušená a lékař New Jersey pospíchá k Seversonovi, který utrpěl zranění v souboji u mantinelu.

29:26

Začalo se znovu hrát nahoru dolů. Z mezikruží vyslal nepříjemnou ránu Sissons, dobře povyjetý Appleby ale zvládl i tuto šanci hostů.

28:50

Skvělý je ale i Rinne, ten nyní vykopl střelu dobře postaveného Boyleho.

28:01

Na Applebyho pálil z velice dobrá pozice Bonino, ani on ale gól nedal. Gólman New Jersey podává opravdu povedený výkop.

27:40

Subban s rozehrávkou z vlastní třetiny nepospíchá, trpělivě čeká, až se mu rozestaví spoluhráči.

26:47

Zajac vybojoval v rohu puk, posunul jej na modrou čáru, odkud vystřelil Moore. Jeho ránu zblokoval Ellis.

26:10

Přesilová hra domácích je pryč, Jemelin se vrátil na ledovou plochu.

25:24

A nyní dokonce letí ven z pásma, prakticky až k Applebymu.

25:09

Puk je za Rinneho brankou, obrana Nashville zatím tohle oslabení brání na jedničku.

24:10

Jejich nápor ale nyní končí vyloučením. Alexej Jemelin vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.

23:38

Josi nabil na modrou Turrisovi, jeho dělovka skončila u Applebyho. Hosté jsou v posledních okamžicích slušně střelecky aktivní.

22:56

Menší problémy New Jersey s rozehrávkou, domácí se nemohou dostat přes modrou čáru.

22:01

Další střelu vyslal Åberg, i tentokrát Appleby uspěl. I když před ním operovalo několik hráčů, zvládl gólman domácích vykopnout.

21:46

Od modré čáry vystřelil Jemelin a Appleby toho moc neviděl. Přsto zvládl gólman New Jersey zasáhnout a odražený puk poté i přikrýt.

20:43

Buly vyhráli hosté a už to vypadalo, že vznikne brejk. Smith ovšem neměl rychlost a vše skončilo ve středním pásmu.

20:36

Druhá třetina začala zakázaným uvolněním Nashvillu, hra se tak vrací před Rinneho. Vhazuje se po jeho levici.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, která branku nepřinesla. Střelecky mírně aktivnější v této dvacetiminutovce byli hostující hráči, nicméně závěr třetiny patřil hlavně domácím. Rinne zvládl ale útočné výpady pokrýt a je tak zatím stoprocentní. To samé platí o Applebym v brance New Jersey, do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:24

Zpoza branky přilétla přihrávka na Stafforda, ten okamžitě střílel, Rinne byl na brankové čáře připraven a vyrazil i tento pokus.

18:14

Wood naskočil z trestné lavice přímo do brejku, Rinne se musel na brankové čáře roztáhnout, aby akci dvou na jednoho zvládl vytěsnit.

17:10

Další chyba hostů v rozehrávce, rázem z toho byl brejk dva na dva, do kterého byl zapleten i Zacha. Celá akce skončila na modré útočné čáře.

16:42

První útok Nashvillu v přesilové hře skončil postavením mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

16:14

Vylučuje se, přesilovku si dají hosté. Akce New Jersey sice skončila gólem, na vině však byl faulu Milese Wooda na brankáře. Ten dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

15:59

Ekholm vyhazoval z pásma, jeho spoluhráči puk nezachytili. Do akce tak míří domácí.

14:59

Neuspěl ani Palmieri se svým průnikem levou stranou.

13:47

Do protiútoku se dostali domácí, vznikl z toho brejk dva na jednoho, Zajacova střela šla mimo. Začalo se nyní hrát nahoru dolů.

12:27

Johansen vystřelil na Applebyho, ten vyrazil před sebe.

06:11

Subban od modré netrefil bránu.

04:02

Z levého kruhu to zkusil Rooney, finský brankář Nashvillu opět kryje.

03:50

Coleman vypálil od modré, Rinne si připisuje další zákrok.

03:33

Střelu Subbana od modré Appleby kryje, na druhé straně střílel zblízka Hischier, Rinne pozorný.

00:29

Appleby kryje střelu Bonina z předbrankového prostoru.

00:01

New Jersey Devils: Appleby (Blackwood) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Zacha, Bratt – Rooney, Stafford, Zajac (A) – Noesen, Hischier, Wood – J. Hayes, Boyle (A), Coleman.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Irwin, Ekholm (A) – Arvidsson, Johansen, Åberg – C. Smith, Turris, Hartnell – Järnkrok, Bonino, Fiala – Watson, Sissons, Salomäki.

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Murphy, Sericolo.
Oba týmy jsou již na ledě, zápas může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.