Portugalská Primeira Liga

Rio Ave FC – Boavista FC

2:0

konec (1:0)

21.01.2018, 19:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • 19. kolo • Jan Prošek

Tipsport: 1.97 3.17 4.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:16. (21:08:01)
Domácí fotbalisté v tomto fyzicky extrémně náročném a vyhroceném zápase porážejí svého soupeře 2:0. Jistotu Riu Ave dal až ve druhé minutě nastavení Yuri Ribeiro, který po pěkné samostatné akci překonal brankáře.

90+6

90+5

Žlutou kartu dostává Carraca (Boavista FC).

90+5

To už probíhá poslední nastavená minuta, domácí vhazují na útočné polovině.

90+4

Centr před branku vyboxoval brankář bezpečně daleko. Obrana následně celou situaci pojistila dlouhým výkopem.

90+4

Rohový kop pro hostující celek.,

90+2

90+2. Yuri RIBEIRO - 2:0

90+2

Rio Ave právě vstřelilo branku!
Domácí celek navyšuje své vedení, hosté definitivně přišli o naději na remízu. Leonardo Ruiz nedokázal odehrát míč, měl na to čas. Pak jej získal YURI RIBEIRO, který se dlouhým během dostal do předbrankového prostoru a tváří v tvář brankáři uspěl.

90+2

Francisco Geraldes mohl přidat další branku svého týmu, ale v jasné pozici napálil jen brankáře.

90+1

Rui Vieira kryje balon po střele soupeře z velkého úhlu. Domácí brankář s rozehrávkou nepospíchá, čemuž se nelze divit.

90+1

Celkem pět minut se bude nastavovat nad rámec hrací doby.

90

Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se pokouší vyrovnat. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Hélder Guedes, přichází Pedro Moreira.

88

Sledujeme závěr zápasu, na hrací ploše leží další fotbalista. Tento duel je extrémně náročný.

87

Obrana zablokovala míč jen za cenu dalšího rohu. Tak tedy znovu.

87

Robson vedl hostující akci, ke střele na branku se nedostal, ale vybojoval rohový kop.

85

Vágner vykopává od své branky, dostal hru na útočnou polovinu, kde o něj ale jeho spoluhráč přišel.

84

Domácí celek má více ze hry, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

83

Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Nuno Henrique, přichází Yusupha Njie.

82

Rozehrávat budou hosté na své obranné polovině. Vykopávat bude nakonec brankář.

80

Deset minut zbývá do konce zápasu, hraje se rychlý fotbal, ale hosté zatím nemohou vyrovnat.

78

Rio Ave si dokázalo poradit s rohovým kopem, a tak domácí fotbalisté dostávají hru do bezpečí.

77

Hostující celek mohl vyrovnat, ale Rui Pedro neprostřelil brankáře soupeře, následná dorážka byla zablokovaná obráncem na rohový kop.

75

Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Fábio Espinho, přichází Rui Pedro.

75

Patnáct minut hry zbývá do konce druhého poločasu, domácí fotbalisté stále vedou o jednu branku. Mnoho šancí si hráči Boavisty vypracovat nedokázali.

74

Domácí fotbalisté mají balon pod kontrolou, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Yuri Ribeiro vedl další akci, kterou překazila obrana.

74

Rochinha si počínal před vlastním brankou hodně obratně, dobře přečetl hru a dokázal soupeře připravit o míč.

72

Joao Novais se pokoušel propracovat do zakončení, ale přes obranu se ke střele nedostal.

70

Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Kuca, přichází Rochinha.

69

Mnoho fotbalové krásy k vidění není, ale bojovnosti, zákroků na hranici pravidel a i za ní hodně.

68

Žlutou kartu dostává Joao Novais (Rio Ave FC).

68

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Óscar Barreto, přichází Nuno Santos.

67

Sledujeme hodně kontaktní fotbal, sudí mají plno práce s umravňováním hráčů.

66

Žlutou kartu dostává Fábio Espinho (Boavista FC). Hostující hráč vidí kartu za filmování.

66

Rui Vieira hodně nešetrně před vápnem atakoval soupeře.

65

Domácí mají k dispozici vhazování na útočné polovině.

64

Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

60

Lionn byl naložen do sanitky a odvezen do zdejší nemocnice. Zápas pro něho končí velmi špatně.

60

Šedesát minut hry je pryč, domácí fotbalisté stále vedou o jednu branku. Hosté se zatím nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

59

Rui Vieira si poradil se střelou z velké dálky. Jeden z hostujících záložníků vyslal nepovedenou střelu.

58

Více ze hry mají nyní hostující fotbalisté, ale do výraznější šance se nemohou propracovat.

56

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Lionn, přichází Marcao.

53

Rohový kop nyní bude zahrávat hostující celek, Tarantini odrazil míč do zámezí.

52

Nyní už zápas pokračuje dál, je pravděpodobné, že se několik minut přidá ke druhému poločasu.

52

Lionn je ošetřován za postranní čárou.

50

Nyní jsou u něho lékaři a vypadá to na nějaké poranění hlavy.

49

Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na hrací ploše. Snad bude v pořádku.

48

Sledujeme poklidný úvod druhého poločasu, ani jeden celek se nikam nežene.

47

V nezměněných sestavách oba týmy vstoupily do druhého poločasu.

46

Za malý moment začne druhý poločas.
Domácí fotbalisté vedou po prvním poločase o jednu branku, ve čtrnácté minutě se prosadil Hélder Guedes.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2

Už se nic nestane.

45+1

Převahu v držení míče mají domácí 60 % vs 40 %.

45+1

Celkem dvě minuty uvidíme nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45

Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44

Vágner kryje míč po střele, kterou z velké dálky vyslal na branku při ponechané výhodě Tarantini.

43

Yuri Ribeiro přijal přihrávku, posílal balon na střed hrací plochy, kde tušil spoluhráče. Tarantini tam opravdu byl, ale byl zablokovaný obráncem, který míč získal.

42

Záložníci Ria Ave neměli, komu rozehrát, tak vrátili míč ke svému brankáři.

41

Nyní ale akci vedli hosté, David Simão skvěle centroval před braku, a tak raději balon vyboxoval Rui Vieira.

41

Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, sledujeme rychlý fotbal, který se musí zejména domácím fanouškům líbit.

40

Stéphane Sparagna skvělým obranným zákrokem ve spolupráci s Talochou překazili domácí cestu ke druhé brance.

39

Obrázek hry se nyní vrací k tomu, který byl k vidění v první části zápasy. Více ze hry mají domácí a hosté se bráni.

37

Volný kop pro hosty. Carraca poslal míč na branku, ale netrefil ji. Následně tak rozehrává domácí Rui Vieira.

36

Marcelo fauloval Joao Talochu, který pronikal do pokutového území. Domácí hráč může hovořit o štěstí, že byl jen důrazně napomenutý.

35

Pelé míří za postranní čáru, kde bude doošetřen. Domácí nyní hrají v deseti.
Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na hrací ploše, má problémy s nohou.

33

Leonardo Ruiz skvěle hlavičkoval. Jeho pokus se od tyčky odrazil zpět do hry, a pak už balon měla domácí obrana. Sudí ale signalizuje postavení mimo hru.

33

Tarantini hledal spoluhráče, který byl volný u druhé tyčky, ale balon se k němu nedostal.

31

Více ze hry mají domácí fotbalisté, ti se ale nemohou propracovat do výraznější šance. Naopak hosté se vůbec nemohou dostat do herní pohody. Míče jim odskakují od kopaček, kazí přihrávky.

30

Brankář hostujícího celku rozehrává od své branky. Půlhodina hry je pryč.

29

Francisco Geraldes hodně nepřesně vypálil z velké dálky, jeho projektil končí mimo tři tyče.

27

Francisco Geraldes vede akci svého celku, propracoval se do předbrankového prostoru, ale jeho akci zakončil výborně hrající Nuno Henrique, který se dostal k míči.

26

Rio Ave se po bleskové akci dostalo do střelecké pozice, ale Óscar Barreto nedokázal prostřelit obránce soupeře.

24

Žlutou kartu dostává Mateus (Boavista FC). Hostující hráč vidí žlutou kartu za hodně zbytečný faul.

24

David Simão to nemyslel vůbec špatně, jeho rána na vzdálenější tyč se ale do branky nevešla.

23

Hra pokračuje dál, fotbalisté v zeleném, tedy domácí, rozehrávají od své branky.

22

Jeden z domácích hráčů je zraněný, vypadá to na problém s rukou.

21

Rui Vieira snadno kryje balon po střílené přihrávce, kterou se pokoušel prosadit hostující záložník Carraca.

20

Rio Ave rozehrává na útočné polovině, za výborné atmosféry se pokouší stabilněji se usadit na útočné polovině.

19

Domácí Pelé na dlouhý balon od spoluhráče nedosáhl. Vykopávat tak bude od své branky hostující brankář. Pelé nicméně zatleskal spoluhráči za dobrou myšlenku.

18

Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, mírnou převahu mají domácí, ale hosté čekají na vhodný moment a díky dlouhému centru za obranu se rychle dostanou do šance.

15

Žlutou kartu dostává Hélder Guedes (Rio Ave FC).

14

14. Hélder GUEDES - 1:0

14

Joao Novais centroval balon před branku, kde byl HÉLDER GUEDES. Ten se natáhl a míč usměrnil za brankovou čáru. Skvělé reflexy předvedl Vágner, který se po balonu natahoval. Míč tak tak přešel brankovou čáru, a pak jej gólman vytáhl.

13

7:6, tak vypadá aktuální statistika útočných akcí. Mírně aktivnější jsou domácí.

12

Sledujeme klidnější pasáž hry, balon mají domácí fotbalisté pod kontrolou a snaží se hrát aktivně. Obrana hostujícího týmu je zatím pozorná.

11

Joao Novais se propracoval do zakončení, jeho rána byla zablokovaná, a pak se domácí dopustili útočného faulu. Rozehrávat tak budou hosté od své branky.

11

Deset minut hry, zatím největší šanci měl méně aktivní domácí celek, ale Vágner balon výborně vyrazil.

10

Následný rohový kop nedokázal domácí celek proměnit. Směr hry se rychle otáčí.

9

Lionn centroval před branku, Joao Novais hlavičkoval do horní části branky, a pak musel zasahovat výborně připravený Vágner.

9

Francisco Geraldes to zkoušel z velké dálky, jeho rána byla zablokovaná.

8

Obrana domácích nyní rozehrává od své branky, nikam se nežene. Hraje zejména tak, aby nechybovala.

7

Nepřesně nyní vypálil jeden z hostujících hráčů. Brankář tak zasahovat nemusel.

6

Bleskovou akci Boavisty zastavila domácí obrana jen za cenu autového vhazování.

6

Vágner volí dlouhý odkop od své branky, na půlce ale soupeř zachytil balon. A tak se hosté musí bránit.

5

Leonardo Ruiz zakončoval z velké dálky, jeho nepříliš povedenou ránu kryje domácí brankář Rui Vieira.

5

Hosté začali aktivně, domácí fotbalisté se musí bránit.

3

Vopný kop pro hosty. Centr se snesl před branku, kde byl David Simão připravený k hlavičce. Balon ale poslal výrazně nad branku.

2

Hosté vybojovali autové vhazování blízko branky, ale do výraznější šance se nepropracovali.

1

Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

1

Rio Ave FC: R. Vieira – Lionn, Marcelo, Monte, Y. Ribeiro – Pelé, Tarantini – Novais, F. Geraldes, Barreto – H. Guedes.
Náhradníci: Makaridze – P. Moreira, Dala, N. Santos, Leandrinho, de Souza, Marcao.

Boavista FC: Vágner – Nuno Henrique, Sparagna, Robson, Talocha – Mateus, Espinho, Carraca, Kuca – L. Ruiz, Simão.
Náhradníci: G. Assis – Njie, Rochinha, Tahar, R. Pedro, Mesquita, V. Bruno..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rio Ave FC odehrálo 18 zápasů s bilancí 9-3-6 a získalo 30 bodů. V tabulce je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři, jednou prohrálo a remizovalo. Nestačilo na Bragu 1:2, remizovalo s Chavesem 1:1.Poradilo si s Moreirense 2:1, Ferreirou 4:2 a Belenenses 2:1.
Tým Boavista FC odehrál 18 zápasů s bilancí 7-3-8 a získal 24 bodů. V tabulce je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Ferrerrou 2:1 a Portimonense 2:0. Remizoval s Belenenses 1:1, nestačil na Sporting 1:3 a na Bragu 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Rio Ave FC a Boavista FC
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.