Chance liga

AZ Havířov – HC Slavia Praha

1:2

konec (0:1, 0:0, 1:1)

17.01.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • 40. kolo • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 2.35 4.05 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve třetí třetině se nejprve podařilo Havířovu vyrovnat, ale hosté dostali výhodu samostatného nájezdu, který Zdeněk Doležal dokázal proměnit a vystřelit tak Slavii tři body.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (20:15:43)

59:55

Slavie vše zvládla na jedničku a v dnešním zápase zvítězí.

59:33

Domácí ztratili puk a Kurovský tak zachraňoval situaci faulem. Nyní je to pro Havířov již velmi složité.

59:15

Havířov vyhrál buly a kombinuje v pásmu.

59:08

Oddechový čas pro domácí.

59:08

Frodl opět pozorný a přerušuje hru.

58:58

Dolejš je z branky, domácí to zkouší v šesti.

58:42

Protiútok Zigo nedokázal zakončit a vrací se do obrany.

58:19

Domácí jsou v pásmu, ale zatím tomu chybí nebezpečnější pokus.

57:13

Havel při střele zlomil hůl, kotouč však zůstal ve hře, ale domácí jej nedokázali poslat na branku.

55:30

Mezi kruhy zůstal osamocený hráč hostů, jeho rána vyrazil Dolejš betony.

54:22

Hraje se ve čtyřech a oba týmy toho využívají, na ledě je nyní více prostoru pro útočné výpady.

53:52

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., podražení).

53:52

Nejprve Dolejš vykouzlil tři zákroky a poté rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče. Nyní to ale vypadá, že se bude vylučovat na obou stranách.

52:58

Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:37

Havířovu se povedl souvislejší tlak, který by mohl znamenat předzvěst toho závěrečného.

51:10

Krisl ukázkovým bodyčkem poslal k ledu Krejčíka a vysloužil si potlesk z tribuny.

50:08

Přes obránce to zkoušel Zigo, ale Dolejš byl pozorný.

49:34

Dvě zajímavé akce Havířova, ale ani po jedné z nich nakonec nemusel Frodl zasahovat. Rychlé přihrávky však zamotaly obraně hostů hlavu.

48:41

Dolejš raději přikryl vysoký kotouč a nechává vhazovat po své levici.

47:46

Slavia právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že ZDENĚK DOLEŽAL jel příliš pomalu, ale stačil si kotouč stáhnout ke druhé tyči a nakonec puk propasírovat za Dolejše.

47:46

Kotala ztratil kotouč na útočné modré a výsledkem je samostatný nájezd pro Slavii. Zdeněk Doležal si tak své zakončení zopakuje s větším klidem.
Dnešní utkání sleduje 1601 diváků.

46:06

Nádhernou obrannou rybičkou zastavil Kurovský gólovou přihrávku. Následně Dolejš vyrazil střelu do ochranné sítě a Havířov je v pěti.

45:01

Bednář ujel v oslabení a v situaci dva na jednoho to zkusil střelou, jeho dobře mířená střela skončila na tyči!

44:04

Kotala přijel jako třetí do souboje u mantinelu a inkasuje dvě minuty za napadení.

43:25

Krislova střela skončila přesně na vyrážečce Frodla.

42:48

Havířov právě vstřelil branku!
Tak se kouzlo Dominika Frodla podařilo přece jen očarovat. RADEK POŘÍZEK dostal přesnou přihrávku zpoza branky a rychlou střelou nedal slavistickému brankáři šanci. Asistence: Petr Kanko, David Chroboček

42:21

Pro změnu se píská zakázané uvolnění na druhé straně.

41:45

Zakázané uvolnění Havířova, rozhodčí již volá střídající havířovskou pětici.

41:15

Havířov je sice již v pěti, ale hosté pokračují v útočném snažení.

40:36

Agilní Kurovský se opět procpal až před Frodla, zkusil si kličkou roztáhnout Frodla, ale ten zasáhl.

40:01

Ve druhé třetině se domácí dostali k několika šancím, ale Frodl nadále drží čisté konto a Slavia tak i po čtyřiceti minutách vede o jednu branku.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:53

Bednář zastavil střelu a tím v podstatě ukončuje druhou třetinu.

39:20

Vyhozený puk přes celé hřiště a celá čtveřice Havířova stihla vystřídat.

38:58

Chroboček si pomohl faulem, když přidržel unikajícího protihráče a závěr druhé třetiny tak bude okořeněn přesilovou hrou hostů.

38:03

Zakázané uvolnění Slavie.

37:53

Bednář s Bambulou dobře kombinovali, nakonec Frodl skočil po puku a hru přerušil.

37:13

Krislova střela vypadla Frodlovi z lapačky a domácí mohli ještě dorážet. Na ledě se objevil v přesilovce i Bambula, ale ani nejmladší člen havířovského týmu neuspěl.

36:41

Domácí se nedokážou dostat ani přes útočnou modrou čáru.

35:58

Přesilové hry jsou však dnes z pohledu domácích velmi neproduktivní.

35:25

Další vyloučení hostů a opět jde o technický přestupek. Barák vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

34:16

Vyloučený Jankovský je zpět, Havel to ještě zkoušel od modré, ale Frodl dobře viděl.

33:36

Tomi si nejprve nerozuměl s Kurovským, ale poté prošel sám do pásma a právě Kurovského našel elegantní přihrávkou, ani teď se ale Havířov nedočkal.

33:15

Po teči končí puk v ochranné síti a hosté střídají dva ze čtveřice hráčů.

32:41

Matai se dobře uvolnil a rychlou střelou zápěstím mířil z mezikruží dobře, ale Frodl opět dokázal reflexivně zakročit.

32:16

Maruna nedokázal trefit ve vzduchu letící puk, ale domácí mají ještě puk na hokejkách.

32:09

Hosté hráli v šesti a tak dostává AZet další výhodu přesilové hry. Trest odpyká Václav Jankovský.

31:55

Na led se dostal také třináctý útočník Bambula, který dostal puk alespoň do středního pásma.

31:37

Havel dostal puk mezi kruhy, jeho rychlou střelu Frodl výtečně vyráží.

31:13

Přesilovka skončila a Havířov se v ní v podstatě nedostal do pásma.

30:15

Hosté se opět osvobozují, navíc Šagát dobře přikryl kotouč u mantinelu a sbírá cenné vteřinky.

29:53

Kombinace domácích skončila u Mataie, ten z první netrefil ideálně.

29:14

Už čtvrté vyloučení Slavie, nyní za jasné podražení míří za katr Jiří Doležal.

28:55

Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Kurovský dostal přihrávku před branku, ale nedokázal ji zpracovat.

28:36

Matai to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus nikdo netečoval.

27:31

Nenápadný kotouč zpoza branky musel Dolejš pokrýt. Bednář se poté přetlačoval se soupeřem u branky, ale žádná výraznější šarvátka z toho nevznikla.

26:46

Hosté zahrozili v oslabení, Tomáš Zigo udělal tři rychlé kroky a najednou byl sám před Dolejšem, ten ale pokryl mezírku mezi betony a zachránil domácí.

25:33

Je to již ohraná písnička, ale Frodl také tentokrát vyšvihl svou lapačku a nebezpečně vypadají střelu pokryl.

25:24

Tvrdou ránu schytal Šagát, který se jen těžce dostal na střídačku. Hra je přerušena.

24:51

Za svou aktivitu si Havířov vysloužil přesilovku, na trestnou lavici usedl Růžička.

24:51

Kotala střílel z mezikruží, ale lapačka Frodla byla opět v pohotovosti.

24:30

Dobrý tlak Havířova, ale i tentokrát si domácí střelci vylámali zuby na zatím perfektním Frodlovi.

23:57

Ofsajd domácích zastavuje jejich snahu o dojetí nahozeného puku.

22:32

Krisl a po něm Tomi to zkoušeli, oba od mantinelu. V prvním případě šla dělovka mimo, v tom druhém zasáhl hostující brankář.

21:58

Domácí získali kotouč v útočném pásmu a byla z toho dobrá střela, kterou však Frodl dokázal vyrazit.

21:19

Bednář v pádu dokázal kotouč posunout do středního pásma, Pořízek z toho těžil a vystřelil. Toto oslabení již Havířov zvládne.

20:41

Tvrdý hit v útočném pásmu zastavil akci Slavie, rozhodčí nechává hru pokračovat.

20:01

První třetina zápasu je za námi a ta nepřinesla příliš pohledný hokej. Hosté se dostali zásluhou branky Martina Šagáta do vedení. Havířov může mrzet především to, že tato branka padla při početní výhodě AZetu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:50

Kurovský získal puk, ale individuálně neuspěl.

19:34

V závěru první třetiny je vyloučen Stránský, který zahákoval soupeře ve středním pásmu.

19:00

Kanko to zkoušel po získaném puku, ale nemířil přesně.

18:47

Kotala si nabruslil od brankoviště a z kruhu pro vhazování to zkoušel pod ruku Frodla, ten uzemnil všechny mezírky.

18:37

Kanko to zkoušel z bekhendu, ale jeho střele chyběla razance.

18:25

Na konci přesilovky se domácí z ničeho dostali k zakončení, ale Frodl dokázal také tentokrát najít kotouč v lapačce.

17:20

Slavia vyhazuje.

17:09

Po rychlé kombinaci střílel z první Fronk, ale vyznamenala se lapačka Frodla. Z přesilové hry zbývá ještě 70 vteřin.

16:19

Domácí dostávají výhodu druhé přesilovky, po faulu v útočném pásmu je potrestán Martin Ondráček.

14:48

Drtil neudržel kotouč v pásmu, když byl pod tlakem dvou protihráčů. Havířov se však dokázal na delší čas nastěhovat před Frodla.

13:55

Kurovský dostal namazáno před branku, ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze betony Frodla. Možná největší šance Havířova v dosavadním průběhu zápasu.

12:34

Tomi dostal kotouč až před branku, ale nebezpečná situace z toho nebyla.

12:15

Slavie se dostala z ničeho nic do situace dva na jednoho, ale přihrávka nebyla přesná a tak Dolejš nemusel zasahovat.

10:53

Výborná střela Šagáta, kterou Dolejš viděl na poslední chvíli a jen s velkými obtížemi dokázal kotouč vyrazit.

10:33

Krisl dohrál Furcha u střídačky a otevřenými dvířky propadl hostující hráč až mezi havířovské hráče. Zřejmě však bude v pořádku.

10:20

Nepřesná rozehrávka Slavie, zakázané uvolnění vrací hru přes Frodla.

09:54

Opět přihrávkou rukou hostů, tentokrát ve středním pásmu.

09:24

Slavia se dostala do pásma a nebezpečně kombinovala, nakonec je zastavuje přihrávka rukou.

07:25

Doležal zamíchal s kotoučem na modré čáře a tím vystavil spoluhráče do ofsajdu.

06:48

Domácí jsou aktivnější, ale zatím to na výraznější ohrožení branky nestačilo.

06:12

Tomi zkoušel nahodit na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat.

05:34

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Frodla.

04:49

Matai dostával přihrávku k levé tyčce, ale nedokázal zakončit. Poté alespoň prověřil pozornost Frodla, ten ale betony vyráží. Hosté jsou v pěti.

04:32

AZet je v pásmu a začíná kombinovat v závěru přesilovky.

03:58

Obrovská chyba Havířova v přesilové hře, z ničeho nic zůstal sám před Dolejšem MARTIN ŠAGÁT, který umístil kotouč přesně mezi betony domácího brankáře. Asistence: Tomáš Zigo

03:41

Fronk dostal kotouč individuálně do pásma a domácí se tak dostali ke kombinaci.

02:46

Domácí si zahrají první přesilovku zápasu, na dvě minuty odchází Jiří Doležal.

02:06

Krejčík dostal přihrávku do dobré pozice, ale Dolejš se stačil přemístit a betony vyrazit.

00:54

Na ledě jsou druhé formace obou týmů.

00:39

Domácí rozjíždí první akci od vlastní branky.

00:01

Hokejisté obou týmů jsou již na ledové ploše.
Rolba nám krouží poslední kolečka po ledě GASCONTROL arény, zápas nám začne za deset minut. V dresu Havířova dnes opět uvidíme Šimona Stránského z Vítkovic, který v útoku nastoupí s reprezentantem do dvaceti let Danem Kurovským. Jako třináctý útočník nastoupí starší dorostenec Bambula.

AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš (Bláha) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – M. Kalus, L. Bednář, Tomi – Pořízek, Š. Stránský, Kurovský – Maruna, Rác, Fronk – Kotala, Matai, Kanko – Bambula.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Šmíd – Zigo, Račuk, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Kubica, Furch.
Vzájemné zápasy

Ve třech odehraných zápasech letošní sezóny se pokaždé radoval domácí tým, Slavie uhájila EDEN po výhrách 5:1 a 4:3. Havířov pro změnu doma zvítězil 2:0. Bude platit toto pravidlo i pro tento zápas? Do se dozvíte od 18:00, kdy bude vhozeno úvodní buly zápasu.
HC Slavia Praha

Slavii se podařilo v posledním kole doma porazit Benátky vysoko 5:0 a tím zastavit sérii tří porážek v řadě. Co se účasti v playoff týče, tak tu má tým z hlavního místa již téměř jistou. Aktuálně okupuje šesté místo se čtyřbodovým náskokem na sedmou Třebíč.
AZ RESIDOMO Havířov

AZ v posledním zápase uspěl na domácím ledě s Litoměřicemi a opět se přiblížil vytoužené osmé příčce. Na svého dnešního soupeře sice Havířov ztrácí jedenáct bodů, ale osmý Vsetín je před AZetem pouze o skóre.
Hezký den, vítám Vás při sledování textového přenosu z utkání 40. kola WSM ligy. AZ RESIDOMO Havířov v úvodním zápase závěrečné čtvrtiny přivítá na domácím ledě hokejisty Slavie Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 43. Pořízek (Kanko, Chroboček) – 4. Šagát (Zigo), 48. Z. Doležal (TS)

AZ Havířov: Dolejš (Bláha) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – M. Kalus, L. Bednář, Tomi – Pořízek, Š. Stránský, Kurovský – Maruna, Rác, Fronk – Kotala, Matai, Kanko – Bambula.

Rozhodčí: Šutara, Fiala V. – Gančarčík M., Lukš