5:2

konec (2:2, 1:0, 2:0)

08.01.2018, 15:00 • Ice Palace • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.78 4.0 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 017 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (17:41:14)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Severstal Čerepovec

Július Hudáček 28 zák., 2 góly, 93.3 %
Matěj Stránský 0+1, 1 střela, čas na ledě 9:42

Ak Bars Kazaň

Jiří Sekáč 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:21
Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Čerepovec. Domácí se dostali do vedení již v osmé minutě, ale hosté během 46 vteřin odpověděli dvěma brankami a záhy měli navrch. Přesto se Čerepovci do konce periody podařilo vyrovnat a ve druhé třetině se za domácí navíc prosadil Karlin. Ve třetí třetině se Kazaň marně snažila o překonání dobře chytajícího Hudáčka a v 50. minutě naopak skóroval ještě Trubačjov. Poslední hřebíček do rakve pak v závěru zabil Karlin, jenž svou druhou branku poslal do prázdné brány.

Střely na bránu

CER – 28
KZN – 30

59:22

Dmitrij Kagarlickij (CER) je ještě vyloučen za vysokou hůl.

58:58

58:58 Ruslan KARLIN - 5:2

58:58

Čerepovec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Domácí se znovu vymanili z obranného pásma a v neutrální zóně se kotouče ujal RUSLAN KARLIN. Domácí forvard si obhodil protihráče a od útočné modré čáry pak dovezl touš až do prázdné brány. Asistence: Daniil Vovčenko.

58:30

Trubačjov dostal kotouč do útočného pásma, kde byl jeho spoluhráč zřejmě podražen. Kazaň přesto pokračuje vpřed.

58:04

57:48

Po souhře s Azevedem se ke střele od modré čáry dostal Markov. Razantní pokus Hudáček vytěsnil levým betonem.

57:36

Oddechový čas pro hosty.

57:18

Skvěle hosté dostali kotouč na Landera, který okamžitě zakončoval z mezikruží, avšak stopku jeho střele vystavil Hudáček!

57:10

Až nyní hosté našli cestu k ohrožení Hudáčka. Markovova střela skončila přesně v lapačce slovenského gólmana.

56:38

Domácí se dokázali osvobodit a jen pár decimetrů chybělo k tomu, aby poslali kotouč do prázdné brány.

56:09

Okamžitě po vyhraném buly Kazaň odvolává brankáře. Hraje se 6 na 4!

56:04

Stížnosti Kazaně teď přinesly ovoce. Jurij Trubačjov (CER) je po diskuzi rozhodčích vyloučen za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

55:46

Šikovně teď hosté dostali kotouč k Batyršinovi. Obránce Kazaně měl dobrou pozici, avšak tvrdou střelu poslal do přesunujícího se Hudáčka.

55:07

Po dobrém tlaku do brankoviště se ke kotouči dostal Anton Lander a jeho zakončení po objetí brány Hudáček vykopl kousek před brankovou čárou.

55:00

Hned po otočce se zakončením zprava prezentoval Lander. Hudáček je ale od první třetiny velmi jistý.

54:24

Burmistrov hodně dlouho vyčkával za bránou soupeře a nakonec kotouč poslal jen na modrou čáru. Po chvíli Kazaň ztratila útočné pásmo.

53:39

Důrazně se k zakončení na hranici brankoviště tlačil Vovčenko. Kotouč sice doputoval až ke gólmanovi Kazaně, ale pak šel Vovčenko k zemi.

53:15

Hodně nečekané nahození Ščerbiny teď ve vzduchu trochu zaplachtilo a Šaryčenkov reagoval až na poslední možnou chvíli. Kotouč byl totiž tečován Ljamkinem.

52:58

Aktivní Justin Azevedo se odhodlal ke svižnému zakončení z pravé strany. Od mantinelu však našel jen Hudáčka, jenž nepřipustil dorážku.

52:06

Zakázané uvolnění Kazaně.

51:45

Hudáček zbytečně vyjel z brány, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Místo toho záhy čelil nebezpečnému zakončení.

51:31

Michail Gluchov se zasekl na útočné modré čáře a to nakonec znamená ofsajd Kazaně.

51:08

Domácí si nepřidělávají zbytečné problémy a posouvají kotouč k obráncům Kazaně. Oba týmy střídají.

50:46

Rychlá střela z levého kruhu teď vypadla Hudáčkovi a kotouč se zjevil před odkrytou bránou. Jazkov se natahoval po dorážce, ale místo toho skončil u mantinelu na ledě.

50:23

Ak Bars se okamžitě snaží o rychlé snížení na rozdíl jediné branky. Dobývání útočného pásma je zatím neúspěšné.

49:05

49:05 Jurij TRUBAČJOV - 4:2

49:05

Domácí se výrazně přibližují vítězství! Geraskin využil špatného střídání Kazaně a vlétl do rozhozené obrany. Zprava posléze dokázal oslovit JURIJE TRUBAČJOVA, který forhendem zblízka překonal zkoprnělého Šaryčenkova. Asistence: Igor Geraskin.

48:33

Glinkin si u pravého kruhu šikovně přichystal jedovatou střelu zápěstím, avšak Hudáček zasáhl. Na druhé straně pak dobrou pozici nezužitkoval Ščerbina.

48:01

Znovu se Kazani nepovedl klidný přechod do útočného pásma. Na pravé straně rozjetého Burmistrova zastavilo ofsajdové postavení.

47:17

Hosté chvíli kombinovali v blízkosti Hudáčka, ale teď už jde puk do středního pásma.

46:43

Po komerční přestávce už se zase pokračuje. Ofenzíva Kazaně byla zastavena ofsajdem.

46:17

Na druhé straně už měl práci i Hudáček. Rychlou Galijevovu střelu z mezikruží však dokázal pokrýt!

45:28

Naopak zahrozili domácí. Ščerbina postupoval zleva téměř sám na Šaryčenkova, avšak zakončení zápěstím poslal kousek vedle vzdálenější tyče.

44:53

Hosté se marně snaží o výrazné ohrožení domácího gólmana. Hudáček již několik desítek vteřin nemusel pořádně zasahovat.

44:23

Jevsejenkov využil volného prostoru na levé straně a zakončením od modré čáry prověřil hostujícího gólmana. Ten v pohodě zasahuje.

43:34

Ofenzíva domácích je ukončena ofsajdem. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

42:49

42:26

Znovu je puk až u Hudáčka. Tato početní výhoda rozhodně nepatří k nejlepším.

41:56

Přesilová hra se Severstalu vůbec nedaří. Zatím se domácí neodkázali ani na chvíli udržet před Šaryčenkovem.

41:22

Domácím se vůbec nepovedl přechod do útočného pásma. Stasenko vjel pouze do ofsajdu.

40:49

Je tady přesilová hra pro Čerepovec. Trochu sporné rozhodnutí, ale hostující hráčská lavice je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Justin Azevedo.

40:29

Okamžitě po zahájení třetí periody se hosté nastěhovali do útočného pásma. K ohrožení Hudáčka ale zatím nedošlo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:55.
Také druhá třetina zápasu je minulostí a tentokrát už jsou spokojenější domácí. Jedinou branku v této části si připsal Ruslan Karlin, který ve 28. minutě šikovně tečoval nahození od modré čáry. Kazaň si pak vytvořila dobrý tlak a několikrát zahrozila, avšak na Hudáčka potřetí zatím nevyzrála. Třetí třetina je však zcela otevřená.

CER – 19
KZN – 16

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

Nepřesnost v kombinaci domácích přináší vhazování nalevo od Hudáčka.

39:35

V závěru třetiny se domácím daří držet kotouč daleko od svého gólmana. Zdá se, že v této třetině už se Kazaň nedostane ke snížení.

38:58

Po delší době se domácí dostali do blízkosti Šaryčenkova. Zákrok však hostující gólman nemusel předvést.

38:19

Po souboji u mantinelu se puku ujal Višněvskij. Jeho rozehrávka podél hrazení se dostala jen na střídačku Kazaně.

37:48

Nyní už jde kotouč do neutrální zóny a domácí mohou vystřídat. U kotouče ale nadále pokračuje Kazaň.

37:14

Domácí vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.

36:13

Velký tlak hostujícího celku. Vedoucí tým Západní konference se ale pouze marně pokouší o překonání pozorného Hudáčka.

34:58

I po nevyužité přesilové hře se Kazaň tlačí do útočného pásma. Zatím ale bez úspěchu.

34:25

Nepřesnost v kombinaci druhé přesilovkové formace Kazaně. Kotouč jde až k Šaryčenkovovi.

33:57

Velká příležitost hostujícího celku. Zaripov vymyslel přesnou přihrávku na volného Galijeva, ale ten z mezikruží zakončoval pouze do Hudáčka.

33:14

Křížná přihrávka od brankové čáry byla domácími hráči protečována až do ochranné sítě.

32:42

Azevedo dostal okamžitě po buly v útočném pásmu dobrou přihrávku do volného prostoru. Razantním pokusem z prvního doteku trefil přesunujícího se Hudáčka.

32:40

Potapov u mantinelu inkasoval úder vysokou holí a Oleg Jašin (CER) si jde odpočinout na lavici hanby. Dvouminutový trest.

32:22

Napravo rozjetý Ščerbina se ujal volného kotouče a po zaváhání hostující obrany Šaryčenkova ohrozil bekhendovým nahozením. Gólman Kazaně v pohodě zasáhl.

31:24

Domácí se teď marně snaží o probití se do útočného pásma. Po inkasování branky se Kazaň dobře tlačí před Hudáčka.

30:52

Zakázané uvolnění Severstalu. Hra se vrátí před Hudáčka.

30:33

Obrovská šance na vyrovnání! Ohtamaa se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, avšak zakončení mezi Hudáčkovy betony nepřineslo úspěch. Pak byla odpískána přihrávka rukou hostů.

29:54

Dvě nahození z poměrně velkého úhlu teď hostujícího gólmana příliš nevystrašila. Nakonec puk zamířil do ochranné sítě.

29:07

Hra se rychle přenesla z jedné strany na druhou. V blízkosti Šaryčenkova už zase kombinují domácí, kteří mají na ledě silnou Kagarlického formaci.

27:48

27:48 Ruslan KARLIN - 3:2

27:48

Domácí hokejisté jdou podruhé v utkání do vedení. Po souhře mezi Ugarovem a Rybinem se ke střele od modré čáry dostal dobře Kalašnikov. Jeho rána sice neměla gólové parametry, avšak skvěle postavený RUSLAN KARLIN kotouč dokázal tečovat do spodní části brány. Asistence: Stanislav Kalašnikov, Maxim Rybin.

26:29

Nevýrazné nahození Kagarlického se zleva dostalo až k Šaryčenkovovi. Hostující gólman skákavý kotouč v pohodě pokryl.

25:57

Zničehonic přišla velká šance Kazaně. Galijev si najel k Hudáčkovi, obdržel prudkou křížnou přihrávku a div, že kotouč nedokázal usměrnit do prostoru brány.

24:54

Pohotovou střelu z prvního doteku vyslal Markov. Kotouč rychle proletěl jen vedle brány Júlia Hudáčka.

24:27

Hudáček nyní čelil tlaku do svého brankoviště. Přesto si slovenský gólman našel kotouč a rychle ho mezi několika hráči schoval pod lapačku.

23:45

Kazaň uklidňuje solidní pasáž Čerepovce. Oba celky mezitím střídají.

23:12

Fantasticky si volný prostor napravo od brány našel Jevsejenkov. Nakonec domácí obránce dostal přihrávku, ale tu poslal jen k zadnímu mantinelu!

22:35

Hudáček si připisuje naprosto pohodový zákrok, když dobře viděl Markovovu tvrdou střelu od modré čáry. Kotouč se zatřepotal v lapačce.

22:11

Zakázané uvolnění Čerepovce. Hra se stěhuje nalevo od Júlia Hudáčka.

21:35

Vovčenko se individuálně nedokázal dostat ke střele. Vybídl proto beka Čerepovce, jenž pálil jen do Alexandra Šaryčenkova.

21:02

Jeden z hostujících obránců už se dostal k zakončení od modré čáry, nicméně to letělo přesně do blokujícího soupeře.

20:43

Samotný úvod druhé třetiny je poměrně opatrný. Týmy kombinují především mezi modrými čarami.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:03.
Úvodní perioda je zápasu a nutno říci, že jsme sledovali solidní podívanou. Až do osmé minuty bylo utkání klidné, ale v čase 7:07 se prosadil domácí Vadim Kudako, který odstartoval neskutečných 46 sekund. Během nich totiž dokázala skóroval hostující dvojice Stanislav GalijevJustin Azevedo a rázem to bylo 1:2. Jenže domácí první třetinu nechtěli prohrát a ve 14. minutě se tvrdou střelou prosadil Adam Masuhr. Po dvaceti minutách je tedy utkání vyrovnané.

CER – 14
KZN – 6

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48

Konečně se hosté dostali do blízkosti Hudáčka. Jenže od mantinelu se nevymanili a slovenský gólman Čerepovce musel zůstat v klidu.

19:06

Znovu je snaha o přechod středního pásma Kazaně neúspěšná. Kotouč byl zastaven ještě před červenou čárou.

17:51

Hosté se v posledních minutách ne a ne dostat do tlaku. Čerepovec je momentálně aktivnějším celkem.

17:23

Poměrně v pohodě teď Šaryčenkov zasáhl, když na něj letěla střela z pravého kruhu. Domácí se dobře tlačili do brankoviště, nicméně gólman Kazaně kotouč nepustil.

16:18

Geraskin dokázal zastavit postupujícího protihráče, čímž zavinil ofsajd Kazaně. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

15:46

Alexej Ugarov se u levého kruhu v útočném pásmu šikovně uvolnil a rychlou střelu poslal na bránu. Kotouč šel mimo tři tyče.

15:06

Domácí jsou pochopitelně při chuti a rádi by se znovu dostali do útočného pásma. Zatím jsou však bez problémů odráženi.

13:44

13:44 Adam MASUHR - 2:2

13:44

Šaryčenkov byl jedním ze svých obránců zatlačen do brány a to ho rozhodilo. Následně se kotouč od brankoviště dostal k ADAMU MASUHROVI, který na nic nečekal a tvrdou ranou skóroval do horní části brány. Hostující gólman byl bez šance. Bez asistence.

13:26

Nepovedený přechod do útočného pásma Kazaně. Nakonec je odpískán ofsajd.

13:19

Komerční přestávka.

12:25

Celkem čtyři trestné minuty za hrubost si připisuje Michail Gluchov (KZN) i Matěj Stránský (CER).

12:25

Stránský se pokoušel o dorážku, ale místo toho se dostal do křížku s Gluchovem. Český útočník nejevil moc zájem o pěstní souboj a chvatem soupeře povalil.

12:17

11:53

Šaryčenkov si připsal další zákrok a Stasenko mu pak klepl do betonů. To se vůbec nelíbilo hostujícím obráncům, kteří drzého forvarda rychle zpracovali.

11:31

Až nyní měl práci Šaryčenkov, když čelil tvrdé střele od modré čáry. Bez větších potíží si ale poradil.

10:46

Ofenzíva Čerepovce se zatím ne a ne dostat do útočného pásma. Kazaň soupeře dobře drží v neutrální zóně.

10:17

První přesilová hra zápasu. Višněvským bráněn Vladimír Tkačov (KZN) se dostal do kontaktu s Hudáčkem a dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

10:04

Dobrý tlak do brankoviště hostujícího gólmana. Po pěkné akci Gersaskina se ke střele dostal osamocený Vovčenko, nicméně jeho rychlá střela z otočky šla jen do Šaryčenkova.

08:49

Po gólových hodech se hraje především ve středním pásmu. Trochu více ze hry však mám nabuzená Kazaň.

08:27

Další útočné choutky hostujícího celku zatím nepřinesly ovoce. Následuje komerční přestávka.

07:53

07:53 Justin AZEVEDO - 1:2

07:53

Kazaň vstřelila branku!
Tak to je gólová smršť. Jiří Sekáč šikovně podržel kotouč v útočném pásmu, načež zadovkou oslovil nedostatečně bráněného JUSTINA AZEVEDA. Hostující kanonýr volil rychlou střelu švihem a Hudáček nestihl reagovat. Skvělá odpověď Kazaně na úvodní branku domácích. Asistence: Jiří Sekáč.

07:33

07:33 Stanislav GALIJEV - 1:1

07:33

Okamžitě je vyrovnáno! Hudáček pouze vyrazil střelu zprava a následně se marně pokoušel posunout kotouč do bezpečí nebo ho přikrýt lapačkou. Místo toho si puk v nepřehledné situaci našel STANISLAV GALIJEV a z otočky ho zametl do prázdné brány. Domácí ještě reklamovali ofsajd, ale branka je uznána! Bez asistence.

07:07

07:07 Vadim KUDAKO - 1:0

07:07

Je tady úvodní branka zápasu. U zadního mantinelu skvěle zapracoval Stránský, který okamžitě hledal Kazakovceva. Přihrávka na něj sice byla zpomalena, ale dojíždějící VADIM KUDAKO pak vypálil do horního rohu brány. Asistence: Nikolaj Kazakovcev, Matěj Stránský.

06:27

Ani jednomu z týmů se nyní nepodařilo založit pořádnou akci. Kotouč nakonec míří na hokejky domácích obránců.

06:04

Až za bránu Šaryčenkova se musel vrátit Ljamkin, který teď čeká až mu spoluhráči dostřídají.

05:31

Sražená střela Stasenka šla od červené čáry jen do ochranné sítě. Domácí ale získali aspoň buly v blízkosti útočného pásma.

05:12

Severstalu se rychle podařilo dostat kotouč k Šaryčenkovovi. Téměř dvoumetrový gólman si připsal jednoduchý zákrok lapačkou.

04:46

Nyní už však Hudáček musel zasahovat, když ho jeden z hostů prověřil razantní střelou od červené čáry. Vhazovat se bude napravo od domácího gólmana.

04:32

Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Kazaň se marně snaží o přechod do blízkosti Júlia Hudáčka, který sleduje jeden ofsajd za druhým.

04:03

Další snaha o návrat do útočného pásma Kazaně skončila neúspěchem. Tokranov vjel pouze do ofsajdu.

03:50

Po rychlém přechodu přes střední pásmo vypálil Lukojanov. Svižné zakončení šlo přesně do domácího brankáře.

03:28

Trubačjov se pokusil získat kotouč rohu útočného pásma, ale místo toho musel zamířit zpátky. Oba týmy střídají.

02:58

Hosté uklidňují hru rozvážnou rozehrávkou zpoza vlastní brány.

02:45

Jevsejenkov to po dobré práci Kagarlického zkusil nahozením od modré čáry. Kotouč letěl mimo tři tyče.

01:34

Utkání zatím nenabízí zrovna světoborný hokej. Ani jeden z celků se zatím ne a ne usadit v útočném pásmu.

00:39

Až před Šaryčenkova se nyní prodral Trubačjov. Tokranov ho však dobře zbrzdil a hostující gólman pak přikryl kotouč.

00:23

Máme za sebou úvodní pokusy o dobytí útočného pásma. oba celky byly neúspěšné.

00:01

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – V. Vasiljev, Jevsejenkov, Stasenko, Kornějev, Kalašnikov, Višněvskij, Kudako, Masuhr – Kagarlickij, Jašin, Bumagin – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Ugarov, Karlin, Rybin – Kazakovcev, Stránský, Ščerbina.

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Garipov) – Ohtamaa, Ljamkin, Jarullin, Markov, Tokranov, Batyršin, Fatkullin – Lukojanov, Jazkov, A. Potapov – Zaripov, Galijev, Lander – Tkačov, Azevedo, Sekáč – M. Gluchov, Glinkin, Burmistrov.

Rozhodčí: Bondar, Fatejev – Kučava, Novikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

AK BARS KAZAŇ

Na rozdíl od domácích mají hosté účast v play-off téměř jistou. Po 48 zápasech jsou totiž na čele Východní konference a to s osmibodovým náskokem. Navíc v posledních čtyřech utkáních Kazaň třikrát vyhrála a se 135 vstřelenými brankami je čtvrtým nejofenzivnějším celkem celé ligy. Venku pak Kazaň skončila bez zisku bodu jen v devíti z 25 zápasů.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Domácí hokejisté se letos rozhodně hodlají podívat do play-off KHL, nicméně aktuálně jsou na devátém místě Západní konference. Jenže od vyřazovacích bojů Čerepovec dělí jen jeden bod a již dnes se tak může posunout do elitní osmičky. Severstal však v posledních dnech pravidelně střídá výhry s porážkami a především na ledech soupeřů se mu nedaří. Na druhou stranu, doma už Čerepovec vyhrál čtyřikrát v řadě.

6.1.2018 Čerepovec – Nižněkamsk 5:2
4.1.2018 Soči – Čerepovec 4:1
29.12.2017 Čerepovec – Nižnij Novgorod 3:2
26.12.2017 Chabarovsk – Čerepovec 4:2
24.12.2017 Vladivostok – Čerepovec 2:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:2

Branky a nahrávky: 8. Kudako (Kazakovcev, Stránský), 14. Masuhr, 28. Karlin (Kalašnikov, Rybin), 50. Trubačjov (Geraskin), 59. Karlin (Vovčenko) – 8. Galijev, 8. Azevedo (Sekáč)

Rozhodčí: Bondar, Fatejev – Kučava, Novikov

Diváci: 5 017

07:07 CER 1:0 Kudako (Kazakovcev, Stránský)
07:33 KZN 1:1 Galijev
07:53 KZN 1:2 Azevedo (Sekáč)
10:17 KZN 2 Tkačov, nedovolené bránění
12:25 CER 2+2 Stránský, hrubost+hrubost