Extraliga staršího dorostu

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec

1:2

konec (0:1, 0:1, 1:0)

05.01.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • 11. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Záruba, Cankov, Novák (A), Kořán, Stejskal, Houdek – Křemen, Jiskra, Šťastný, Maydl, Novotný, Berčík, Hudečka, Černý, Fečo, Karbulka, Ptáček, Holub (C)

Bílí Tygři Liberec: Novák (Zajíček) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský (A), Šeliga

Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Juránek. (22:11:31)
Dnes byl k vidění poměrně vyrovnaný duel, ve kterém měli liberečtí mírnou převahu. První dvě třetiny se hrál méně atraktivní a opatrný hokej. Tento styl sedl více Liberci. Prosadil se totiž dvakrát Martin Maťátko. V závěrečném dějství hrály Karlovy Vary mnohem agresivněji a atraktivněji. Toho využil jen Daniel Zavřel. Ode mě je to zatím vše. Na počtenou se s vámi loučí Vlasta Mourek.

59:00

Šuráň jel sám sám na branku, naštěstí pro domácí byla hra přerušena kvůli hře vysokou holí.

58:28

Hra je přerušena, jelikož se po tvrdém hitu skácel na zem Ptáček, ale není to nic vážného.

58:03

Karlovarští riskují hru bez brankáře.

58:03

Oddechový čas pro domácí.

57:39

Po gólu byli vidět v útoku liberečtí, hra se však přesunula na Libereckou stranu.

55:47

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak se přece jen karlovarští mohou radovat z gólu! Po Berčíkově přihrávce před branku se mezi Novákovy betony trefuje DANIEL ZAVŘEL. Asistence: Berčík, Ptáček.

55:25

Křemen chtěl překvapit Nováka, to se mu ale nepovedlo.

54:43

Vary se po přesilovce pořád drží v útoku.

54:32

53:56

Karlovarským se pořád nedaří najít ten správný recept na Nováka.

53:02

Domácím se přesilovka zas nedaří.

52:32

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., podražení).

52:21

Vomáčka střílel od modré, Bednáře nepřekvapil.

51:09

Novák maří domácím jednu příležitost za druhou, dnes chytá výtečně.

50:22

Icing domácích.

49:41

Karlovarští teď hrají o poznání agresivněji, ale kýženou branku se nikomu vsítit nedaří.

48:51

Energetici se drží v útoku, nic se jim však vymyslet nedaří.

47:47

Energetici si teď vypracovali velkou spoustu šancí, brankáře Nováka nikdo nepřekonal.

47:39

46:59

Teď měl Černý obrovskou šanci, Novák dnes v bráně čaruje.

46:25

Karlovarským se dnes přesilovky nedaří je tu i zakázané uvolnění.

45:57

Hosté teď úspěšně vyhazují.

45:39

Po Křepelkově vysoké holi se skácel na zem Vít jiskra. Křepelka půjde na 2 minuty na trestnou lavici.

44:31

Křemenova střela těsně minula Novákovu branku.

43:35

Hudečka měl před sebou prázdnou Libereckou svatyni, Novák zůstává neprůstřelný.

43:11

Novákovu střelu dokázal Novák vytěsnit jen do ochranné sítě.

42:46

Tak teď měl Bednář plné ruce práce s kotoučem před brankou, ale poradil si.

42:04

Do útoku se dostali domácí, ježe Maťátko přerušil jejich přihrávku a jeho akci zastavuje ofsajd.

41:34

40:54

Cikhart zkusil střelu od modré, ale Bednářova lapačka je na svém místě.

40:26

Začátek opět vyšel lépe domácím.

40:01

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první. Opět nebylo vidět moc šancí a převahu měli hosté. Energie chtěla vyrovnat, ale to se nepovedlo, ani ve dvou přesilových hrách. Naopak se v poslední minutě znovu prosadil Martin Maťátko. Další třetina začne v 19:28.

40:00

39:34

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Berčík – 2 min., podražení).

39:05

Liberec právě vstřelil branku!
Je tu další gól! Z vytvořeného tlaku se daří Liberci navýšit své vedení. Po Charvátově přihrávce se daří znovu prosadit MARTINU MAŤÁTKOVI. Asistence: Adam Charvát.

38:05

Úmyslný ofsajd domácích.

37:09

Liberci se zatím v přesilovce daří zamknout energetiky v jejich obranném pásmu.

36:10

Po Žůrkově střele sice byla menší skrumáž před Bednářem, ale Liberec z toho nic nevytěžil.

35:33

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kořán – 2 min., hákování).

34:57

Domácím s ev přesilovce opět nepodařilo vyrovnat, Liberec skvěle brání.

34:50

34:47

Ofsajd hostů.

33:56

Křemen mohl srovnat, když byl sám před Novákem, ten se ale bleskurychle přesunul.

32:50

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Liška – 2 min., vražení na hrazení).

32:30

Hra se přesunula na stranu Liberce, energetikům se však nedaří nic vymyslet.

31:37

Opět jsou v útoku liberečtí.

30:57

30:30

Nepozornosti v obraně chtěl využít Cikhart, ale Bednáře svou střelou nepřekonal.

29:30

Domácím se daří přesilovka o poznání lépe než ta předchozí.

28:57

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Liška.

28:11

Žůrkova střela od modré teď potrápila Bednáře, ale ten si kotouč pohlídal.

28:00

27:41

S Drábkovou střelou teď neměl Bednář potíže.

26:47

Liberečtí jsou na puku vidět více než domácí.

25:50

Bitman mohl připsat Liberci další gól, jeho ránu ale zblokoval Záruba.

25:02

Křemen jel skoro sám na branku, ale kotouč mu ujel a tak neudělal plánovanou kličku.

23:48

Hra se teď drží na straně Energie , hosté nic nevymysleli.

22:48

Hudečka provětral přesnou střelou Novákovu lapačku.

21:48

Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba celky dobře brání a nedopustí žádnou šanci ve své obraně.

20:59

Už už to vypadalo, že se bude Liberec radovat podruhé, ale branka se odsunula, a tak se přerušuje.

20:40

20:23

Začátek opět vyšel trochu lépe hostům.

20:01

V první části hry se hrál opatrnější hokej a na puku byli spíše hosté. Nebylo vidět ani moc šancí, i když měl každý k dispozici přesilovou hru. Jako jedinému se podařilo v posledních třech minutách třetiny prosadit Martinu Maťátkovi. Další třetina začne v 18:44.

20:00

19:45

Šuráňova střela neleťela špatně, ale mezírku mezi Bednářovými betony nenašel.

19:02

Akci domácích zastavuje ofsajd.

17:03

Tak a je tu první gól zápasu! Po Irově přihrávce z levého kruhu svou střelou prostřelil Jana Bednáře MARTIN MAŤÁTKO. Asistence: Daniel Ira.

16:23

Chyby v obraně Bílých Tygrů chtěl využít Maydl, jeho střela končí vedle.

15:33

Hostům se také v přesilovce příliš nedařilo.

15:28

14:40

Zakázané uvolnění hostů.

14:18

Liberec se snaží z přesilovky něco vytěžit, domácí však brání skvěle.

13:28

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Cankov – 2 min., faul kolenem).

13:15

Do šancí se dostávají také energetici, ale ani Novák za svá záda zatím puk nepustil.

11:49

Liberec si teď na energetiky vytvořil velký tlak, nic ale zatím gól nepřineslo.

10:48

10:37

Energetikům se přesilovka vůbec nedaří, do šancí se dostává spíše Liberec.

09:23

Domácí v přesilovce moc šancí nevyužili, Liberec častokrát vyhazuje.

08:48

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., nedovolené bránění).

07:47

Karlovarští se dostali do útoku, tam nic nevymysleli a hra se tak opět přesouvá na jejich stranu.

06:44

Opět jsou u kotouče hosté a energetikům se nedaří dostat do šance.

05:36

Novákova střela sice letěla dobře, přistála však v boční síti.

05:11

Slibnou akci hostů zastavuje ofsajd.

05:00

Prvních pět minut zápasu se hraje opatrný hokej.

04:02

Teď se do větší příležitosti dostali i domácí, Hudečkova střela ale skončila v Novákově lapačce.

03:01

Teď jsou na kotouči hosté, toho chtěl využít Šuráň, Bednář pozorný.

02:06

Křepelka jako první vyzkoušel Bednářovu pozornost, s jeho střelou neměl Bednář problémy.

01:24

Liberečtí také útočnou třetinu nevyužili a puk je ve středním pásmu.

00:30

Po vyhraném úvodním vhazování byli na kotouči domácí, nic ale vymyslet nedokázali a hra se přesouvá na druhou stranu.

00:01

HC Energie Karlovy Vary
Energie si po třech neúspěšných venkovních zápasech zahraje doma. V KV Aréně zatím energetici selhali jen dvakrát. Teď je čeká utkání s Libercem. S nimi ještě karlovarští v letošní sezoně neodehráli žádné utkání. Poslední duel s Plzní museli energetici stav otáčet, což se jim těsně nepovedlo. Pozornost Energie bude hlavně na Matěje Hájka.
Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři po nepovedeném domácím utkání budou hrát poprvé s energetiky v této sezoně. Venku se Liberci moc nedaří. To budou chtít změnit. Ve zmiňovaném duelu s Pardubicemi liberečtí prohráli až v nájezdech. Také tento zápas museli Bílí Tygři otáčet. Povedlo se jim jen vyrovnat. Liberec si určitě dá pozor na Michala Horkého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 56. Zavřel (Berčík, Ptáček) – 18. Maťátko (Ira), 40. Maťátko (Charvát)

Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Juránek

08:48 LIB 2 Charvát, nedovolené bránění
13:28 KVA 2 Cankov, faul kolenem
17:03 LIB 0:1 Maťátko (Ira)
28:57 LIB 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Liška
32:50 LIB 2 Liška, vražení na hrazení
35:33 KVA 2 Kořán, hákování
39:05 LIB 0:2 Maťátko (Charvát)