05.01.2018, 13:00 • Arena Metallurg • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.4 4.0 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (15:20:23)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jan Kovář (MET): 0+2, 2 střely, čas na ledě 18:14
Jakub Nakládal (JAR): 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:41
Je dobojováno. O vítězství Magnitogorsku nad Jaroslavlí rozhodly už úvodní tři minuty zápasu, v jejichž průběhu si domácí vypracovali nevídaný náskok 3:0. Ten jim vydržel až do třetí třetiny, kdy se podařilo snížit Alexandru Jelesinovi, v samotném závěru ale Kokarev po Kovářově přihrávce zpečetil výhru Metallurgu trefou do prázdné branky.

58:58

58:58 Denis KOKAREV - 4:1

58:58

Metallurg právě vstřelil branku!
Tato taktika hostům nakonec nevyšla. Kovář ve středním pásmu posunul kotouč na volného DENISE KOKAREVA, který neměl problém poslat od modré čáry puk do odkryté jaroslavlské svatyně. Asistence: Jan Kovář.

57:39

Alexandr Sudnicin upaluje na střídačku, Lokomotiv to v závěru zkusí v šesti!

56:46

Koledovu střelu Košečkin vyrazil jen před sebe, z následné trmy-vrmy před domácím brankářem se ale už další hráč Jaroslavle ke kotouči nedostal.

55:49

Hosté cítí, že ještě mají šanci něco se zápasem udělat. Lokomotiv je jasně aktivnější a drží puk v útočném pásmu.

54:52

54:52 Alexandr JELESIN - 3:1

54:52

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté se přeci jen dočkali, Košečkin tak v závěru přichází o čisté konto. Denis Mosaljov nabil na modrou napřaženému ALEXANDRU JELESINOVI, jehož projektil nakonec propadl až do sítě! Asistence: Denis Mosaljov.

54:16

Apalkov se teď snažil v předbrankovém prostoru najít Pavla Kraskovského, ten se ale ze závaru před Košečkinovým brankovištěm netrefil do puku!

53:29

Jakub Nakládal dostal nabito na modrou, Košečkin si ale i s tímto pokusem poradil a přerušil hru.

52:40

Wojtek Wolski (MET) vyfasoval dvě minuty za podražení.

51:32

Ke střele se po nějaké době dostal Denis Kokarev, jeho pokus od modré byl ale pro Alexandra Sudnicina snadným soustem.

50:27

Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.

48:58

Nebýt tragického vstupu do utkání v podání Lokomotivu, sledovali bychom velmi dramatický duel. Hra je od dejme tomu páté minuty první třetiny zcela vyrovnaná a zápasu dominují oba brankáři.

48:03

Z vrcholu levého kruhu to nyní zkusil Sergej Mozjakin, na Sudnicina si ale ani tentokrát nepřišel.

47:31

Ve vlastním oslabení se do rychlého protiútoku vydal Apalkov, jemuž se ale z dobré pozice poté nepodařilo vystřelit.

46:53

Sergej Těreščenko to po Kokarevově pobídce zkusil od modré, Alexandr Sudnicin si ale dokázal poradit a přerušil hru.

46:09

Jakub Nakládal (JAR) teď ale zcela zbytečně přidržel Kaletnika, a po komerční přestávce si tak hru v početní převaze vyzkouší pro změnu Magnitka.

45:51

Pokus Čibisova od modré Sudnicina nenachytal a hokejisté Lokomotivu už zakládají další protiútok.

45:12

Kovář si na individuální průnik netroufl a ze středního pásma vrátil kotouč obráncům, domácí jako by si už jen hlídali tříbrankový náskok.

44:19

Lee posílá kotouč alespoň do středního pásma, to už je Kaletnikův trest téměř u konce.

43:26

Tato přesilovka už Jaroslavli příliš nevychází, domácí se nyní dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.

42:33

Magnitka se ubránila, nyní ale půjde znovu do čtyř. Dvě minuty za hákování vyfasoval Vladislav Kaletnik (MET).

41:25

Ofsajd a v něm Korškov, zhruba půl minuty před vypršením Švyrjovova trestu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

40:50

Tato přesilovka Lokomotivu zatím vypadá velmi slibně, pokus Kozuna z pravého kruhu ale Vasilij Košečkin dokázal zneškodnit.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce jsme se gólů nedočkali, a Magnitogorsk je tak o dvacet minut blíže tříbodovému vítězství. Hosté byli o něco aktivnější a vypracovali si i několik šancí, na skvěle chytajícího Košečkina ale Korškov, Apalkov či Kraskovskij nevyzráli. Třetí třetina začne ve 14:46, tak si to nenechte ujít!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57

Denis Kazionov (MET) teď tak dlouho protestoval proti svému trestu za hákování, až vyfasoval osobní trest do konce utkání! Menší trest odpyká Igor Švyrjov (MET).

38:06

Pavel Kraskovskij se po závaru před Košečkinem dostal ke střele, domácího gólmana ale nepřekonal!

37:19

Ani jednomu týmu to dnes v přesilovkách vůbec nejde, Leeův návrat na led se již blíží a Lokomotiv si ne a ne vypracovat gólovou příležitost.

36:32

Nakládalův projektil od modré si domácí brankář pohlídal, Košečkin i v závěru druhé třetiny stále drží čisté konto.

35:40

Lokomotiv si zahraje přesilovku, dvě minuty za krosček vyfasoval Chris Lee (MET).

35:25

Jegor Korškov se dostal do samostatného úniku, svůj forhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

34:38

Kontiolův nečekaný bekhend z levého kruhu si Košečkin pohlídal, kotouč však ještě v útočném pásmu Lokomotivu udržel Jakub Nakládal.

33:44

Teď se Košečkina pokusil střelou z ostrého úhlu nachytat v nedbalkách Alexandr Kadějkin, stržce magnitogorské svatyně však bez potíží přerušil hru.

33:03

Hra se v této pasáži zápasu bez žádného efektu přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů příliš práce nemá.

32:15

Denis Kazionov po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a o chvilku později se díky tomu dostal ke střele Alexandr Igošev, jeho projektil od modré ale Sudnicina nepřekvapil.

31:36

Vasilij Košečkin po nahození ze středního pásma pro jistotu přerušil hru, to už se hraje opět v plném počtu na obou stranách.

30:47

Alexejev už je zpět na ledě sám se nyní vydal do útočného pásma, bez podpory spoluhráčů se ale daleko nedostal.

29:57

Ellisonova přihrávka na Mozjakina nebyla přesná, hráči Magnitky ale ještě pokračují ve své kombinaci v útočném pásmu.

29:00

S fauly se doslova roztrhl pytel, dvě minuty za nedovolené bránění teď vyfasoval Wojtek Wolski (MET).

28:57

Jaroslavl však špatně vystřídala a chvilku hrála v pěti, trest už míří odpykat Daniil Apalkov (JAR).

28:49

Svěřenci Viktora Kozlova se sami vyhnali z útočného pásma, aniž by se v něm předtím dostali ke střele.

28:18

Tentokrát se zbytečným podražením v útočném pásmu provinil Denis Alexejev (JAR), v početní výhodě si tak zahrají pro změnu domácí.

27:45

Těsně před návratem Platonova na led se ještě ke střele z mezikruží dostal Apalkov, jeho pokus si ale Vasilij Košečkin pohlídal.

27:19

Magnitka se osvobozuje, kotouč nyní letí až k Sudnicinovi.

26:37

Staffan Kronwall teď na útočné modré odvedl skvělou práci a zbavil se hned tří protihráčů, jeho následný pas však už nikoho v bílém dresu nenašel.

25:49

Denis Platonov (MET) ve středním pásmu podrazil Loktionova, za což jej sudí potrestali dvěma minutami na trestné lavici.

24:41

Paradoxně až po návratu Kozuna na led se domácí prokousali do útočného pásma, načež Jan Kovář vyzval ke střele zkušeného Mozjakina, jeho dělovka z mezikruží ale postrádala přesnost.

24:02

Tato přesilovka Magnitogorsku vůbec nevychází, domácí se za necelé dvě minuty ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.

23:06

Domácí se ovšem nyní sami vyhnali z útočného pásma a Jegor Korškov poté ve vlastním oslabení vybojoval puk pro volného Koledova, jehož ránu si ovšem Košečkin pohlídal.

22:16

Lokomotiv hrál v šesti a navzdory protestům hostujícího trenéra Kvartalnova už Brandon Kozun (JAR) odjíždí na trestnou lavici.

21:42

Vasilij Košečkin po nahození Kontioly od modré pro jistotu přerušil hru, vhazovat se tak bude po pravici domácího brankáře.

21:06

Jauvajs. Nikita Pivcakin po srážce s Jegorem Korškovem vletěl do hrazení a zůstal ležet v bolestech na ledě, nakonec se ale zvedl a po svých odjel na střídačku.

20:01

Hokejisté Magnitogorsku prožili pohádkový vstup do zápasu, když už po necelých třech minutách vedli díky trefám Osaly, Mozjakina a Čibisova 3:0. Poté se hra přeci jen vyrovnala, dalších gólů už jsme se ale nedočkali, a výrazně blíže k vítězství tak má Metallurg. Druhá třetina začne ve 13:52, tak si to nenechte ujít!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:31

Staffan Kronwall se po srážce s Janem Kovářem skácel k zemi, rychle se ale zvedl a ještě dokázal vystřelit, tento pokus byl ale pro Košečkina snadným soustem.

18:55

Nikita Čerepanov vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, to už do konce první třetiny zbývá jen něco přes minutu.

17:49

Vladislav Kaletnik nic nevymýšlel a jen nahodil puk do útočného pásma, v závěru první třetiny se oba týmy snaží hrát útočně.

16:57

Matt Ellison se po Wolského akci ocitl ve skvělé palebné pozici, tváří v tvář Sudnicinovi ale neuspěl!

16:01

Wojtek Wolski našel povedeným křižným pasem přes celou šířku útočného pásma napřaženého Mozjakina, s ranou domácího kapitána si ale Alexandr Sudnicin poradil.

15:03

Nakládalův projektil od modré zaduněl jen o zadní hrazení, načež se puku ujal domácí obránce Nikita Pivcakin.

14:20

Matt Ellison zavezl puk až do útočného pásma, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a Jaroslavlští už zakládají další protiakci.

13:29

Hokejisté Lokomotivu jsou v této pasáži utkání jasně aktivnější, většina jejich akcí ale nevyústí v žádnou střelu.

12:38

Andrej Loktionov to zkusil z mezikruží, Vasilij Košečkin si však s jeho pokusem poradil a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

11:35

Hra se nyní poněkud uklidnila, už dlouho se hraje bez přerušení a kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.

10:15

Hráči Jaroslavle převzali iniciativu, nechme se překvapit, zdali se hosté dokážou vrátit do zdánlivě zpackaného utkání.

09:27

Po dalším závaru před brankovištěm Metallurgu Pavel Koledov pro jistotu vyhodil puk až do útočného pásma, domácí tak mohou konečně vystřídat.

08:49

K další střele se nyní dostal Ilja Ljubuškin, Kazionov mu ale obětavě spadl do rány, a Vasilij Košečkin tak tentokrát zasahovat nemusel.

08:16

Jegor Fatějev se šikovně zbavil svého strážce ve středním pásmu a po jeho následné akci se ke střele nakonec dostal Jegor Averin, jeho dělovku z pravého kruhu ale zkušený Košečkin dokázal vyrazit.

07:33

Denis Děnisov byl u vyhozeného kotouče jako první, hostům tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

06:50

Alexej Běreglazov dostal od Ellisona nabito na vrchol levého kruhu, s další dělovkou domácího obránce si ale brankář Lokomotivu poradil.

06:22

Rychlonohý Denis Kokarev ujel do bleskové protiakce, obránci Lokomotivu jej ale pustili jen k nepříliš nebezpečné střele z ostrého úhlu, se kterou si Sudnicin poradil.

05:27

Kombinace Kaletnika s Platonovem k ničemu zajímavému nevedla, tentokrát byl icing odpískán Lokomotivu.

05:02

Rozehrávka na rozjetého Mozjakina byla příliš prudká, kotouč tak doletěl až na zakázané uvolnění.

04:05

Tak takový začátek utkání už jsem neviděl hodně dlouho. Po třetím inkasovaném gólu si trenér Jaroslavle vzal oddechový čas a hra se nyní přeci jen poněkud zklidnila.

02:40

02:40 Andrej ČIBISOV - 3:0

02:40

Ne, také Alexandr Sudnicin o čisté konto přišel vzápětí, Magnitka tak stihla vstřelit tři góly ani ne za tři minuty zápasu! Jan Kovář našel na vrcholu levého kruhu napřaženého ANDREJE ČIBISOVA, který se trefil přesně k levé tyči. Asistence: Jan Kovář a Nikita Pivcakin.

01:36

Alexej Murygin po dvou inkasovaných gólech střídá, povede se jeho náhradníkovi Sudnicinovi lépe?

01:36

01:36 Sergej MOZJAKIN - 2:0

01:36

A už je to o dva góly, tak to je opravdu bleskový start Magnitogorsku! Alexej Běreglazov zavezl puk do útočného pásma a poté ho přenechal SERGEJI MOZJAKINOVI, který se trefil přesně do šibenice! Asistence: Alexej Běreglazov.

01:15

01:15 Oskar OSALA - 1:0

01:15

Tak to bylo rychlé! Nepovedenou střelu Jevgenije Timkina defenzíva Lokomotivu zblokovala jen k OSKARU OSALOVI, jehož rána z mezikruží propadla Muryginovi až do sítě. Asistence: Jevgenij Timkin a Denis Kokarev.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, S. Těreščenko, Pivcakin, Děnisov, Běreglazov, Igošev – Mozjakin, Wolski, Ellison – Kokarev, Timkin, Osala – Jan Kovář, Čibisov, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Pajgin, Lekomcev – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Averin, Loktionov – Kraskovskij, Apalkov, Korškov – Kadějkin, Fatějev, Alexejev.

Rozhodčí: Kislov, Akuzovskij – Šalagin, Šišlo.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Giganti Západní konference Petrohrad a CSKA Moskva už mají obrovský náskok, Lokomotiv tak bojuje už "jen" o třetí příčku spolu s Jokeritem a teoreticky i s trápícím se Novgorodem. Na probíhajícím tripu to ale Lokomotivu příliš nejde, ze zápasů proti Togliatti, Čeljabinsku a Jekatěrinburgu svěřenci kouče Kvartalnova vytěžili suma sumárum jen dva body. Z bodového hlediska povedenou sezónu prožívá v dresu Jaroslavle český obránce Jakub Nakládal, jenž má po 45 odehraných zápasech na kontě 21 kanadských bodů, a navazuje tak na povedené loňské play-off.
METALLURG MAGNITOGORSK

Sibiřský celek se sice i v letošním ročníku pohybuje na postupových pozicích do play-off, Metallurg už ale oproti minulým sezónám nepůsobí tak dominantním dojmem. Ve Východní konferenci momentálně patří svěřencům Viktora Kozlova pátá příčka, z posledních pěti zápasů navíc Magnitogorští zvítězili jen dvakrát: proti moskevským klubům CSKA a Dynamo. Po odchodu Tomáše Filippiho z českých krajánků zůstal v týmu už jen Jan Kovář, který má bilanci 7+19, což je výrazný pokles oproti minulým sezónám.
Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž Metallurg Magnitogorsk od 13:00 přivítá Lokomotiv Jaroslavl. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:1

Branky a nahrávky: 2. Osala (Timkin, Kokarev), 2. Mozjakin (Běreglazov), 3. Čibisov (Jan Kovář, Pivcakin), 59. Kokarev (Jan Kovář) – 55. Jelesin (Mosaljov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, S. Těreščenko, Pivcakin, Děnisov, Běreglazov, Igošev – Mozjakin, Wolski, Ellison – Kokarev, Timkin, Osala – Čibisov, Jan Kovář, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (2. Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Pajgin, Lekomcev – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Averin, Loktionov – Kraskovskij, Apalkov, Korškov – Kadějkin, Fatějev, Alexejev.

Rozhodčí: Kislov, Akuzovskij – Šalagin, Šišlo

01:15 MET 1:0 Osala (Timkin, Kokarev)
01:36 MET 2:0 Mozjakin (Běreglazov)