HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

6:3

konec (2:0, 3:2, 1:1)

14.12.2017, 17:00 • DRFG Arena • 8. kolo • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Kometa Brno ve třetí třetině nepřipustila žádné drama a v poklidu kontrolovala průběh utkání, které nakonec ovládla 6:3. Pro Spartu je to teprv podruhé v nadstavbové části, co odjíždí z ledu bez bodu. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:08:39)

59:43

Střondala vystihl kombinaci Sparty a vyrazil na zteč, zvládl souboj jeden na jednoho a ještě protáhl brankáře Švehláka, jenž jeho ránu ztlumil ve své lapačce. To byla ovšem velmi pohledná individuální akce brněnského borce.

59:12

Dani přihrál do slibné pozice Kropáčkovi, jeho pokus však Kašpar zneškodnil.

58:59

V závěru třetí třetiny si Sparťané zahrají přesilovou hru, dvě minuty za hrubost pro Minárika.

58:31

Střelecký pokus Tůmy Kašpar vyráží a obránci v modrobílém si kotouč přebírají pod svou kontrolu.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24

Sparta se snaží o zdramatizování utkání, Kometa nepovoluje dlouhodobější pobyt rudých mužů v jejím obranném pásmu.

56:10

Sparta právě vstřelila branku!
Brňané museli pro puk zpět do obranného pásma, kde však kotouč vybojoval hostující Kropáček a předložil jej DOMINIKU ARNOŠTOVI, jenž přidal třetí branku Sparty v dnešním utkání. Asistence: Vojtěch Kropáček.

55:58

Kometa nepřesná v kombinaci a puk se stěhuje do středního pásma.

54:50

Kometa kontroluje hru a houževnaté Sparťany nepouští na své výsostné území.

54:07

Sparta v ofsajdu.

53:40

Sparta kompletní.

53:27

Meluzín nyní našel před brankou Střondalu, ten pouze vložil hůl do jeho prudké přihrávky, ale kotouč skončil nad brankou Sparty.

53:15

Sparta se osvobozuje.

52:53

Kometa dlouze kombinuje v útočném pásmu.

52:00

Sparta ovšem útočí také v oslabení, do mezikruží si najel Arnošt, jeho pokus byl sražen nad branku Komety.

51:40

Další přesilová hra pro Kometu, jejím tvůrcem je Viktor Kasanda, dvě minuty podražení.

51:05

Nyní Vitouch připravil ideální příležitosti pro Čecha, ten pálil okamžitě z voleje, ale skvělým zákrokem se nyní blýskl Kašpar.

50:51

Vitouch se dostal do střelecké pozice, ale branku Komety vůbec netrefil.

50:33

Sparta hraje v plném počtu.

50:11

Nyní už je Kometa usazena před sparťanskou brankou a vytrvale kombinuje.

49:20

Znovu se Pražanům daří dostat kotouč až do obranného pásma Komety.

49:03

Sparta se s kotoučem dostala do útočného pásma a sbírá cenné vteřinky.

48:33

Přesilová hra pro brněnskou Kometu, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Havlín.

48:18

Obadal nyní předložil puk Havlínovi, jeho pokus z mezikruží ovšem obětavě zablokoval Vašíček.

47:39

I za zdánlivě rozhodnutého stavu má utkání ve třetí třetině slušné tempo, Sparťané rozhodně nic nebalí a snaží se nadále bojovat o vylepšení skóre.

46:48

Sparta nyní tlačí v útočném pásmu, do největší příležitosti se dostal Prymula, ale Kašpar se stačil přemístit a soustředit se na úspěšný zákrok.

45:32

Kometa právě vstřelila branku!
Rychlý protiútok Komety končí šestou brankou v síti Sparty! Útok vedl MAREK MINÁRIK, jenž nejprve chtěl přihrát svému spoluhráči, přihrávku mu překazil obránce Sparty, ale puk se k němu vrátil a brněnský útočník využil toho, že Švehlák se nestačil přemístit a zasunul kotouč do branky. Bez asistence.

44:40

Nyní ovšem hrubě chyboval domácí obránce Věžník, který přišel o kotouč a do samostatného úniku upaloval Vitocuh, na Kašpara to zkusil bekhendem, ale zamířil vysoko nad!

44:15

Kometa se snaží udržet nápor z přesilové hry a drží se v útoku.

43:21

Sparta hraje v plném počtu, krušné chvíle ve vlastní třetině ustála.

43:06

Z voleje vypálil domácí obránce Studený, Švehlák jeho slibnou ránu vyrazil a podržel svůj tým.

42:45

Kometa kombinuje, ke střele se dostal Kučeřík, ale Švehlák jeho pokus vyrazil, nicméně Kometa je nadále na kotouči.

41:43

Kometa hraje v plném počtu.

41:21

Přesilová hra Sparty končí, útočného faulu se dopustil Vitouch a půjde si sednout na dvě minuty za podražení. Za třiadvacet vteřin odstartuje přesilová hra Komety.

41:17

Nahození Bláhy se od Kašparových betonu odrazilo k Tůmovi, tomu ale v klíčovém okamžiku sjel kotouč z hole a z dorážky nic nebylo.

40:51

Sparta se usadila v útočném pásmu a od modré čáry vypálil Gajdoš, Kašpar ovšem na jeho ránu velmi dobře viděl a ukryl ji ve své výstroji.

40:02

Odstartovala třetí třetina, ve které Sparta pokračuje v početní výhodě.

40:01

Prostřední dějství nabídlo celkem pět branek. Brňané nejprve trpělivým výkonem dokráčeli až k luxusnímu náskoku 5:0. Poté ovšem jakoby se Kometa nechala trochu ukolébat. Sparťané začali přidávat na důrazu a kýžené ovoce se dostavilo ve 36. minutě, kdy Kašpara prostřelil Havlín. Pražané pak dostali možnost přesilové hry, kterou využil Kropáček. Navíc si Sparta přenese další početní výhodu do startu třetí periody, stane se tak v 18:37.

40:00

39:43

Domácí Popelka nyní ve vlastním obranném pásmu vystřelil puk mimo hrací plochu, z čehož automaticky plynou dvě minuty pobytu na trestné lavici. Sparta tak hraje další přesilovou hru.

39:04

Pražané využívají početní výhodu a korigují skóre! Kotouč nyní poskakoval v předbrankovém prostoru Komety, kde se nejlépe orientoval VOJTĚCH KROPÁČEK, jenž dokázal puk protlačit za záda Kašpara. Asistence: Jevgenij Pika, František Gajdoš.

38:48

Kometa vyhazuje až k brankáři Švehlákovi.

38:28

Střela Najmana se ovšem pouze svezla po mantinelu až do středního pásma, takže Sparta to musí zkusit znovu.

37:58

Trest pro hráčskou lavici Komety Brno, trest odpyká Erik Meluzín, Sparta může korigovat.

37:32

Pohledná individuální akce hostujícího Arnošta, jenž s kotoučem vyrazil až z vlastního obranného pásma, dokázal obejít brněnského obránce a mířil mezi Kašparovy betony, které však brněnský brankář stačil včas přilepit k sobě a zabránit druhé brance ve své síti.

37:02

Kometa nyní zamkla Spartu ve vlastním pásmu, zatím se však nedostala k přímému ohrožení Švehláka.

35:49

Sparta okamžitě vyrazil do útoku a těží první branku v dnešním utkání! Obadal vyzval ke střele z voleje ONDŘEJE HAVLÍNA, jemuž se podařilo trefit kotouč přesně a rozvlnit brněnskou síť. Asistence: Jiří Obadal, František Gajdoš.

35:36

Úmyslný ofsajd na straně Sparty.

35:23

Tůma se nyní dostal ke střele z voleje, brněnský brankář Kašpar měl teď hodně špatný výhled, ale puk jej trefil a následně se odrazil do rohu kluziště.

34:49

Kometa se s protiútoky Sparty vypořádává velmi dobře, Pražané tak nemohou v útočném pásmu kombinovat.

33:39

Sparta po delší době usazena v útočném pásmu, střela Lisa však končí nad brankou Komety.

32:03

Spolupráce útočících hráčů Komety končí pátou brankou v síti Sparty! Jan Sedláček dokázal vybojovat kotouč a zamířit k brance, všiml si však dobře postaveného JANA GLOZE, jenž dokázal jeho nabídku zužitkovat a ještě více navýšit už tak pohodlný náskok Brna. Asistence: Jan Sedláček.

30:45

Hrubá chyba sparťanského Bláhy, z toho mohl těžit Zajíček, ale bekhendem z otočky Švehláka příliš z míry nevyvedl.

30:30

Sparťanský Arnošt byl nyní nepříjemně trefen pukem z hole vlastního spoluhráče, i přes bolestivou grimasu se však zvedá a na střídačku doputuje po vlastních.

30:14

Hra je nyní hodně rozlítaná, Sparťané se snaží nasadit vyšší tempo, ale brzdí je nepřesnosti.

29:14

Ke střele z levého kruhu se nyní dostal domácí Kunc, Švehlák jeho střelu ukryl ve své moci a vhazovat se bude po jeho pravici.

28:56

Sparta přidala na důrazu a dohrává souboje.

28:13

Sparta se nyní snaží o usazení v útočném pásmu, ale rychle přistupující bránící hráči Komety ji to znemožňují.

27:21

Jedná se Jana Bureše, jenž za pomocí svých spoluhráčů putuje na střídačku, hráči obou mužstev sparťanskému hráči tleskají, doufejme, že bude v pořádku.

27:21

Hra přerušena, na ledě zůstává otřesený hráč Sparty, zatím vám nemohu říct jeho jméno,ale okamžitě je přivolán ošetřující lékař.

26:55

Postavení mimo hru na straně Sparty.

26:25

Kometa kompletní.

26:10

Střela Čecha byla zablokována a Kometa se osvobozuje.

25:58

Kombinace Sparty, po přihrávce Prymuly se do slibné střelecké pozice dostal Vitouch, jeho střela však trefila bránícího Kunce a rozhodčí raději přerušil hru.

25:20

Bláha nyní nahazoval kotouč na brněnskou branku, ale do ní vložil svou vysokou hůl hostující Tůma a Pražané musejí vyklidit útočné pásmo.

24:25

Možnost pro Spartu, dvě minuty za vysokou hůl pro brněnského Střondalu.

24:12

Dochází ke střídání brankářů v týmu HC Sparta Praha, Škorpíka nahrazuje Štěpán Švehlák.

24:12

Kometa navyšuje náskok na rozdíl čtyř branek! Toto si sparťanský brankář Škorpík určitě za rámeček nedá. RADEK KUČEŘÍK se snažil přihrát kotouč svému najíždějícímu spoluhráči, ale hostujícímu brankáři tento puk propadl mezi nohama a skončil v brance. Asistence: Michal Kunc.

23:22

Sparťanům vázne souhra, slibné akce končí nepřesným zpracování, dá se říci, že to zatím Pražanům příliš nelepí.

22:12

Domácí obránce Věžník nyní zachránil Kometu, neboť hostující Kropáček už pouze čekal na přesnou přihrávku, po níž by zakončoval do zcela odkryté branky.

21:54

Kometa se drží v útočném pásmu, od modré to zkusil Zajíček, Škorpík tentokrát kryje střelu v lapačce.

20:53

Již po konci početní výhody se domácí tým prosazuje z rychlého protiútoku! Po přihrávce Minárika se k zakončení dostal VOJTĚCH KADLIC a střelou k tyči posílá svůj tým do tříbrankového trháku. Asistence: Marek Minárik.

20:13

Kometa pokračuje v početní výhodě, ale velkou šanci teď měla Sparta, konkrétně Kropáček, jenž zachytil nepřesnou rozehrávku brněnské Komety a okamžitě zamířil na Kašpara, jeho muška však přesná nebyla a Kometa nyní s velkým štěstím ustála tuto chybu.

20:01

Skončila první třetina utkání Extraligy staršího dorostu mezi Kometou a Spartou. Úvod utkání nabídl opatrný hokej. Sparta měla jako první možnost početní výhody, ale nedokázala se prosadit. Také Kometa zahrávala přesilovou hru, ale v ní vůbec Škorpíka neohrozila. Bojovný zápas zatím vyznívá lépe pro Kometu, když ve 13. minutě otevřel skóre Kavický. Sparta byla na chvíli opařena a to se jí stalo osudným o dvě minuty později, když brněnské vedení navýšil Popelka. Kometa v závěru dostala další možnost početní výhody, ale Pražané zatím brání velmi dobře, přesilová hra domácího celku bude pokračovat také v úvodu prostředního dějství, které v DRFG Areně vypukne v 17:45.

20:00

19:13

19:13

19:13

Přesilová hra se domácím však příliš nedaří, Sparta Kometu ještě nepustila do obranného pásma.

18:40

Trest pro hráčskou lavici Sparty Praha, trest odpyká Najman, Kometa se tak v závěru první třetiny dostává do výhody jednoho muže navíc.

18:34

Znovu je to boj o každý puk a oba celky mají velmi náročné dostat se do ohrožení branky.

17:45

Ovšem ani Kometě se nyní nedaří zaútočit a taktéž se dostává do postavení mimo hru. Hra je nyní hodně kouskovaná.

17:12

A další nepřesnost v přechodu do útoku, Spartu ofsajdy v dnešním utkání hodně brzdí.

16:58

16:19

Kometě se nyní nepodařilo dostat kotouč ze třetiny, který se nacházel těsně před modrou čárou, ten si dobruslil Obadal, najel si do slibné střelecké pozice, ale branku minul.

15:46

Sparta se snaží o odpověď a bojuje o kotouč v útočném pásmu.

14:35

Kometa nyní dokázala přitlačit a výsledkem je druhá branka ve sparťanské síti! Puk do útočného pásma zavezl Caha, obkroužil branku a poslal kotouč na ADAMA POPELKU, jenž dokázal využít toho, že Škorpík měl zakrytý výhled a kotouč proletěl až za jeho záda. Asistence: Robin Caha, Jan Sedláček.

13:55

Útočná snaha Sparty opět končí ofsajdem a dokonce úmyslným, vhazuje se před Škorpíkem.

13:26

Kometu úvodní branka dostala na koně a nyní před Škorpíkem úřadoval Kunc, nedokázal však najít skulinku, kterou by puk dostal do sítě sparťanské branky.

12:25

Domácí tým otevírá skóre! Skvělou práci u mantinelu předvedl Střondala, jenž mezi sparťanskými obránci vybojoval kotouč a naservíroval jej do mezikruží, kde byl postavený DANIEL KAVICKÝ, brněnský hráč měl dostatek času zamířit a prostřelit Škorpíka. Asistence: Vojtěch Střondala.

11:45

Brněnský obránce Jan Sedláček zachytil kotouč na modré čáře a okamžitě jej nahazoval do skrumáže před sparťanskou brankou, ovšem puk si jako první našel brankář Škorpík a bude se vhazovat po jeho levici.

11:27

Pokus Sparty o útok končí ofsajdem, hraje se bojovný hokej.

10:33

Sparta ustála oslabení bez větší úhony a hraje v plném počtu.

09:48

V oslabení zaútočil Čech, ale jeho střela nenadělala Kašparovi příliš velké problémy, přesto se Sparta dostala ke vhazování v útočném pásmu, což při oslabení určitě ocení.

09:39

Znovu se kotouč nachází až u brněnského brankáře.

09:03

Pražané zatím úspěšné brání, Kometa musí založit novou útočnou akci až od Kašpara.

08:44

Sparta ihned po vhazování vyhání Kometu ze svého obranného pásma.

08:33

Kometa si zkusí první přesilovou hru v dnešním utkání, dvě minuty za sevření puku rukou pro sparťanského Vitoucha.

07:48

Sparta je sice více na kotouči, ale také brněnská obrana nepovoluje tvorbu kombinací před Kašparem.

06:50

Sparta nepouští Kometu do své obranné třetiny, naopak se zdá, že přesilová hra ji nabudila k udržení náporu.

05:58

Gajdoš nyní vypálil po přechodu útočné modré, jeho jedovatý projektil Kašpar vyrazil.

05:46

05:30

Po krátké kombinaci Sparty se Kometě znovu podařilo vyhodit.

05:20

Kašpar nyní vytáhl svou lapačku proti střele Vitoucha a bude se vhazovat po pravici brněnského brankáře.

04:53

Od modré čáry vypálil Prchal, jeho rána ovšem byla sražena mimo branku, Sparta však stále drží útočné pásmo.

04:27

A znovu se podařilo Kometě osvobodit.

04:15

Brňané vyhazují kotouč do bezpečí.

03:46

Hostující Prymula se probojoval do zakončení, jeho slibnou šanci však Kašpar zneškodnil. Kometa si při krátkém sparťanském náporu musela dopomoct faulem, Studený fasuje dvě minuty za podražení.

03:18

Sedláček nyní nabil na střelu Studenému, jeho pokus byl ovšem ztečován mimo a Pražané následně odvracejí hru do středního pásma.

02:34

Utkání je zatím velmi opatrné, ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu a poctivě brání střední pásmo.

01:38

Na druhé straně prověřil Škorpíka Kavický, taktéž sparťanský brankář si připsal první úspěšný zákrok.

01:13

Sparta se dostala do první střelecké příležitosti, konkrétně Dani, jenž si vybruslil od mantinelu a otestoval připravenost Kašpara, ten jeho střelu vyrazil.

00:29

Začalo utkání mezi dvěma rivaly Kometou Brno a Spartou Praha, během první minuty se zatím kotouč nachází ve středním pásmu, snahu Komety o přechod do útočného pásma nyní zbrzdil ofsajd.

00:01

HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic.

HC Sparta Praha: Škorpík (Švehlák) – Bureš, Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Bláha, Pika, Lis, Gajdoš – Prymula, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch.

Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny..
HC Kometa Brno: Brňané mají odehraný o jeden zápas více než jejich dnešní pražský soupeř. Skupinu o pořadí v play-off zahájila Kometa v Jihlavě, kde padla 3:4 po samostatných nájezdech. V domácím prostředí se pak brněnský tým radoval ze dvou vítězství, nejprve skolil Pardubice 4:1 a také hradecký Mountfield 6:5 po prodloužení. Venku to ovšem zatím skřípe, Brňané nestačili na Karlovy Vary (2:4) a Plzeň (1:5). Kometa tak po pěti odehraných utkání drží v našlapané tabulce 6. příčku. Brňané potřebují nutně bodovat, využijí domácího prostředí a porazí velkého sparťanského rivala?
HC Sparta Praha: Pražané si zatím ve skupině o pořadí v play-off vedou velmi dobře. Z dosavadních čtyř duelu nebodovali pouze jednou, to když v posledně hraném kole nestačili na kladenské Rytíře a podlehli 3:6. Jinak ovšem může být tým z hlavního města spokojen, postupně zvítězil ve Vítkovicích (0:3), Zlíně (3:5) a do třetice přetlačil v samostatných i pražského rivala ze Slavie 2:1. Sparťané tak v nově vytvořené tabulce drží 5. místo, je však nutno dodat, že oproti svým konkurentům mají Pražané jeden až dva zápasy k dobru.
Dobrý den z Brna, dnes budeme svědky dalšího utkání Extraligy staršího dorostu, ve kterém se střetne domácí Kometa Brno proti rivalovi ze Sparty Praha. Obě mužstva už mají díky účastí ve skupině o pořadí play-off své jisté, nicméně nyní se hraje o to, ze které pozice budou celky startovat vyřazovací část.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

6:3

Branky a nahrávky: 13. Kavický (Střondala), 15. Popelka (Caha, Sedláček J.), 21. Kadlic (Minárik), 25. Kučeřík (Kunc), 33. Gloz (Sedláček J.), 46. Minárik – 36. Havlín (Obadal, Gajdoš), 40. Kropáček (Pika, Gajdoš), 57. Arnošt (Kropáček)

HC Sparta Praha: Škorpík, 25. Švehlák – Bureš, Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Bláha, Pika, Lis, Gajdoš – Prymula, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch.

Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny

03:46 KOM 2 Studený, podražení
08:33 SPA 2 Vitouch, sevření puku rukou
12:25 KOM 1:0 Kavický (Střondala)
14:35 KOM 2:0 Popelka (Caha, Sedláček J.)
18:40 SPA 2 Najman, příliš mnoho hráčů
20:53 KOM 3:0 Kadlic (Minárik)