po penal. (4:2) (2:2)

13.12.2017, 20:00 • Luminus Arena, Genk • Čtvrtfinále • Štěpán Slovák

Tipsport: 1.64 4.05 4.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (23:25:13)
Je dobojováno, sledovali jsme skvělou podívanou! Domácí po dvanácti minutách vedli 2:0, jenže do poločasu bylo srovnáno. V 90. minutě přišla červená karta pro Beveren, Genk šel z přímého kopu do vedení. Jenže hosté i v deseti dokázali v posledních vteřinách srovnat. V prodloužení jsme branku neviděli, o postupujícím musely rozhodnout až pokutové kopy. V těch měli domácí navrch, KRC Genk tak postupuje do semifinále belgického poháru!

4. série 4:2

Angban ale neproměňuje, Genk využívá první šanci, o postupujícím je rozhodnuto!

Další branka na domácí straně! Malinovskij zajistil, že Genk teď bude mít k dispozici hned tři mečboly!

3. série 3:2

Po třetí sérii platí stav 3:2, hosté teď dokázali znovu snížit na nejtěsnější možný rozdíl zásluhou Demira!

3. série 3:1

Genk je zatím stoprocentní, domácí využívají i třetí penaltu, autorem branky Schrijvers.

2. série 2:1

Beveren tentokráte úspěšný, Ampomah snižuje na rozdíl jediného gólu!

2. série 2:0

Druhý pokutový kop domácích znamená také druhou branku, trefil se Pozuelo!

1. série 1:0

Hosté ale nedokázali odpovědět, Myny svou penaltu nedokázal proměnit!

První penaltu kopali domácí fotbalisté, kteří jdou zásluhou Ingvartsena do vedení!

Střílení penalt začíná.

120+2

Druhé prodloužení skončilo.

120+1

Víc už se nestane, nastavená minuta spěje ke svému konci, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

120

Alespoň v tuto chvíli se to nedaří. Hostující zadáci si věděli rady, míč odkopli do bezpečí. Nastavovat se bude jedna minuta.

119

V samotném závěru přichází standardní situace pro domácí tým. Dokáže Genk strhnout vedení na svou stranu?

118

Už se zase pokračuje, u míče jsou domácí, kteří se snaží rozhodnout během prodloužení. Mají totiž výhodu jednoho hráče v poli navíc.

117

Další přerušení. Na zemi nyní leží jeden z hostujících fotbalistů, který bude muset být ošetřován, poté bude muset za lajnu.

115

Celé prodloužení se hraje v podstatě na polovině Beverenu. Ten svého protivníka ale do větších příležitostí nepouští.

114

Míč v zámezí, rozehrávky se ujmou hosté, kteří pochopitelně příliš nepospíchají. Zatím to vypadá, že o postupujícím rozhodnou až penalty.

112

Hráči Genku se neustále tlačí dopředu, v tuto chvíli budou vhazovat poblíž rohového praporku na pravé straně hřiště.

111

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka prodloužení. Domácí se nemohou dostat do zakončení, zatím to vypadá na pokutové kopy.

109

Vypadá to, že bude vše v pořádku. Oba celky navíc už nemohou střídat, hra pokračuje, u míč jsou hosté z Beverenu.

108

Na zemi teď zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů, hra je tak přerušena.

107

Vukovič musel být v pozoru! Domácí brankář nakonec zasáhl prosti střele, která směřovala mezi tři tyče!

106

Začalo druhé prodloužení.

105+1

První prodloužení skončilo.

105

Hosté velmi dobře brání, rozhodčí už brzy ukončí první poločas tohoto prodloužení, gól jsme zatím neviděli.

104

Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta první části prodloužení. Genk je i nadále aktivnější, jenže do šancí se nedostává.

102

Útočným faulem si pomohl jeden z hostujících fotbalistů. Domácí pochopitelně velice rychle rozehrávají.

101

Ten volil dlouhý nákop na útočnou polovinu. Domácí se ovšem brzy dostali k míči a už si zase přihrávají před velkým vápnem soupeře.

100

Teď se ovšem hráči Genku dostali s míčem až do bezpečí. Bude z toho odkop od brány, o který se postará Roef.

98

Domácí jsou i nadále lepším týmem. Uvidíme, zda hostům nedojdou síly, hrají o deseti a už třikrát střídali.

97

Míč skončil až za lajnou. Rozehrával Vukovič, domácí už rychle směřují na útočnou polovinu, hrají totiž proti oslabenému soupeři.

96

Rozhodčí teď odpískal faul na polovině hřiště, rozehrávat bude Beveren. To hraje hostům do karet, ti příliš nepospíchají.

94

Hosté vybojovali svůj čtvrtý rohový kop v zápase. Do žádného zakončení se ale nedostali a musí se rychle vracet.

93

Nakonec se hráči Genku dostali ke střele. Ta však skončila pouze vedle branky, rozehrávat bude brankář Roef.

92

Domácí do prodloužení vstoupili velmi aktivně. Hraje se před velkým vápnem hostujícího celku, který se brání.

91

Začal první poločas prodloužení.

90+5

Druhý poločas skončil.

90+4

Waasland právě vstřelil branku!
Neskutečné! Rozhodčí sice přidal tři minuty, ovšem hosté na konci té čtvrté srovnávají, uvidíme tedy prodloužení! A to i v deseti, na konci celé akce byl zakončující OLIVIER MYNY!

90+4

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Wouters.

90+3

Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Morioka, přichází Buatu.

90+2

Tohle už s hosty nevypadá vůbec dobře. Rozhodčí nastavil tři minuty, ta druhá už spěje ke svému konci.

90+1

Genk právě vstřelil branku!
Domácí následnou standardní situaci využívají a jdou v první nastavené minutě do vedení! Míč si vzal na starost RUSLAN MALINOVSKIJ, který potěšil domácí příznivce!

90

Druhou žlutou kartu vidí Camacho. To znamená, že hostující fotbalista musí předčasně do sprch! Zajímavá standardní situace pro Genk!

88

Rozhodčí vytahuje už pátou žlutou kartu v dnešním utkání. Tu v tuto chvíli vidí střídající Ampomah.

87

Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Dierckx, přichází Myny.

85

Hosté budou za malou chvíli střídat. Vypadá to, že se tohle utkání nerozhodne během devadesáti minut a půjdeme do prodloužení.

84

Teď musel být Roef v pozoru! Proti zakončení z hranice velkého vápna ale předvedl dobrý zákrok, míč nakonec chytil!

82

Nakonec z toho bylo pouze zakončení vedle brány Roefa, který bude odkopávat. S rozehrávkou příliš nepospíchá.

80

Hostující obrana se ubránila jen za cenu dalšího rohového kopu. Dnes už šestý roh pro Genk!

79

Možná teď! Přichází totiž už pátý roh pro Genk v dnešním utkání. Ten domácí hráči budou rozehrávat z pravé strany hřiště.

77

V těchto chvílích jsou to zase domácí, kteří mají navrch. Ani oni se ale do vážnějších šancí zatím nedostávají.

75

Místo zakončení se domácí museli rychle vracet. Hosté však rychlý kontr nevyřešili nejlépe a o míč nakonec také přišli.

74

Ve statistice rohových kopů jde Genk do vedení, dnes už čtvrtý roh pro domácí fotbalisty!

73

Je to tak, Mæhle dnes dohrál. Místo něj se do hry podívá Clinton.

72

Mæhle zůstává ležet na zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře. Domácí fotbalista bude muset nejspíše střídat.

70

Stále se nehraje, na hřišti zůstal ležet jeden z hráčů Genku, který bude muset být ošetřován, poté bude muset za lajnu.

69

Hostům byl v tuto chvíli odpískán útočný faul. Hra je přerušena, na hřišti totiž zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů.

67

Míč ale skončil v bezpečí, domácí obrana byla v těchto chvílích pozorná, Beveren se nedokázal dostat až do zakončení.

66

Nakonec z celé situace Beveren vybojoval rohový kop. Dnes už třetí roh pro hostující tým!

64

Hosté jsou ale v posledních minutách nebezpečnějším týmem a hraje se převážně před Vukovičem, který musí být na pozoru!

63

Nepřesnosti na obou stranách. Bude se vhazovat na polovině hřiště, rozehrávky se ujmou hostující fotbalisté.

61

Vukovič musel zasahovat proti střele zpoza velkého vápna! Domácí brankář ale míč chytil, rozběhlo se závěrečných třicet minut.

60

Zahrál si také Vukovič, který s rozehrávkou pospíchal. Je evidentní, že by Genk chtěl rozhodnout už během devadesáti minut!

59

Následná standardní situace žádné nebezpečí pro Roefa nepřinesla. Brankář Beverenu už hledá, komu by rozehrál.

58

Hostující Camacho to přehnal s důrazem a je za to potrestán žlutou kartou!

56

Z celé akce ale vůbec nic nebylo. Práce pro brankáře Roefa, který bude za malou chvíli odkopávat od vlastní branky.

55

Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Boljevič, přichází Ampomah.

54

Hráči Genku to zkoušeli po pravé straně hřiště. U balónu nakonec zůstanou, budou totiž vhazovat poblíž rohového praporku.

52

Domácí mají lehce navrch. Daleko více drží míč, jenže hrají pouze po vápno. Beveren se v těchto chvílích dobře brání.

51

První žlutou kartu vidí v tuto chvíli domácí celek. Potrestaným fotbalistou je Malinovskij.

49

Až teď se do něj dostali hosté, ovšem střelecký pokus směřoval pouze mimo, Vukovič tak nemusel vůbec zasahovat!

48

Úvod druhé půle je z obou stran opatrný, hraje se převážně ve středu hřiště, na první zakončení stále čekáme.

46

Domácí začali výborně a brzy vedli o dvě branky. Beveren ale nic nevzdal, nejprve snížil, v samotném závěru první půle poté srovnal. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45+2

45+1

Vzápětí další žlutá pro hosty, potrestaným hráčem v tuto chvíli Thelin.

45

Hlavní rozhodčí vytahuje úvodní žlutou kartu v tomto utkání. Tu vidí hostující Jans.

43

Hosté nakonec v samotném závěru první půle srovnávají! Na konci celé akce byl zakončující RYOTA MORIOKA!

41

Hráči Beverenu si přihrávali na pravé straně. Poté přišel centr, pro který si došel Roef. Hostující gólman poté volil dlouhý výkop.

40

Domácí fotbalisty nyní zastavil faul soupeře. Genk bude rozehrávat z vlastní poloviny, za malou chvíli se rozběhne poslední pětiminutovka.

39

Blíží se závěr prvního poločasu. Domácí mají míč na svých kopačkách, kombinují, jenže k bráně Roefa se nedostávají.

37

Hosté se ubránili za cenu odkopu, který směřoval do bezpečí. Genk bude vhazovat poblíž rohového praporku.

36

Příliš se toho neděje. Hraje se převážně na polovině hřiště. Do zakončení se nyní oba týmy nedostávají.

34

Nakonec se dokázali dostat až k zakončení, které směřovalo na branku. Roef však předvedl jistý zákrok a rychle rozehrává!

33

Třetí rohový kop nyní vybojovali fotbalisté Genku. Uvidíme, jak s nim naloží.

32

Zraněný Trossard musí střídat. Nahradí ho Benson, který už vběhl na hrací plochu.

30

Půlhodina hry bude za námi. Viděli jsme už tři branky. Genk začal lépe, ovšem Beveren snížil a v posledních minutách má navrch.

29

Na zemi nyní zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů. Hra je přerušena, což hraje pro Genk. Domácí zadáci si mohou odpočinout.

27

Rozhodčí odpískal faul. Rozehrávali hosté, ti se v tuto chvíli ženou až k pokutovému území protivníka.

26

Oba celky teď velmi rychle přišly o míč. Domácí teď zůstanou u balónu, budou vhazovat zhruba na polovině hřiště.

24

Hraje se poblíž Vukoviče. Najednou jsou to hosté, kteří mají navrch a jsou aktivnější. Domácí se v posledních minutách jen brání.

23

Další střela, která mířila vedle branky. Byla tam teč, bude z toho druhý roh pro Beveren v dnešním utkání.

21

Beveren po vstřelené brance ožil a je daleko nebezpečnější. Střelecký pokus teď skončil pouze vedle branky Vukoviče!

20

No vida! Uběhlo dvacet minut a už jsme viděli tři branky! Hosté velice rychle snižují, vlastní gól si vstřelil BOJAN NASTIČ!

19

Hosté teď nebezpečně kombinovali před vápnem soupeře. Poté vybojovali svůj první rohový kop v dnešním zápase!

18

Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl. Nakonec přišla špatná přihrávka, vhazovat budou z vlastní poloviny hostující fotbalisté.

16

Genk vybojoval rohový kop, dnes už druhý v tomto utkání. Ten rozehraje z pravé strany hřiště.

15

Domácí teď získali míč a velmi rychle postupovali na útočnou polovinu. Z celé akce ale žádné nebezpečí pro Roefa nebylo.

14

Beverenu se zatím vůbec nedaří. Do zakončení se ještě nedostal, nyní je už o dva góly pozadu. Uvidíme, jak hosté zareagují.

12

LEANDRO TROSSARD byl na konci celé akce! Druhá střela na bránu znamená druhý gól, domácí tým jde do vedení už o dvě branky!

11

Několik drobných faulů ze strany hostujícího týmu na polovině hřiště. Genk už se pomalu dostává znovu k velkému vápnu soupeře.

10

Hosté se rychle vydali na útočnou polovinu, jenže o balón velice rychle přišli. Poté si pomohli útočným faulem.

9

Domácí celek využívá svého tlaku a po zásluze jde do vedení! Autorem úvodní branky je RUSLAN MALINOVSKIJ, který těžil z přihrávky Trossarda!

7

Po delší době teď hosté s míčem na polovině svého soupeře. Brzy však o něj přišli a musí se velmi rychle vracet.

6

Nepodařilo se jim to ani teď. Míč směřoval do vápna, hosté se znovu ubránili, Genk bude vhazovat poblíž rohového praporku.

4

I nadále je Genk aktivnější a kombinuje poblíž velkého vápna soupeře. Ke střele se však domácí fotbalisté ještě dostat nedokázali.

3

Zatím se hraje pouze na polovině hostujícího celku. Beveren se pouze brání za cenu dlouhých odkopů, Genk začal lépe.

2

Domácí do tohoto utkání vstoupili velmi aktivně a brzy vybojovali rohový kop. Do žádné větší příležitosti se ale dostat nedokázali.

1

KRC Genk: Vukovič – Mæhle, Brabec, Colley, Nastič – Malinovskij, Schrijvers – Buffel, Pozuelo, Trossard – Ingvartsen
Náhradníci: Wouters, Khammas, Karelis, Zhegrova, Clinton, Benson, Jackers, Zebli

Waasland-Beveren: Roef – Jans, Caufriez, Camacho, Demir – Seck, Angban – Boljevič, Morioka, Dierckx – Thelin
Náhradníci: De Schutter, Buatu, Mmaee, Ndiaye, Goblet, Ampomah, Cools, Myny, Schrijvers.
Jak už jsem zmiňoval, sázkové kanceláře do role favorita staví domácí celek. Ovšem utkání slibuje zajímavou podívanou, když se oba týmy potkaly naposledy, bylo to v rámci belgické soutěže. Koncem července přišla remíza 3:3. Dočkáme se přestřelky i nyní? A kdo nakonec postoupí? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Na druhé straně Waasland-Beveren. Hosté jsou na tom v domácí soutěži o něco lépe, jsou totiž sedmí. Při zápasech tohoto týmu padá hodně branek, o čemž svědčí skóre 35:32. Je sice fakt, že mají druhý nejlepší útok v soutěži, zároveň mají druhou nejhorší defenzivu ze všech. Jejich cesta pohárem byla podobná, na hřišti Lommelu zvítězili 2:1, poté vyhráli i v Eupenu (2:0). Nedaří se jim ale venku, z devíti venkovních soubojů posbírali pouhých osm bodů.
KRC Genk bude bezesporu favoritem tohoto utkání. V domácí soutěži se mu ale příliš nedaří. Už tři zápasy v řadě nevyhrál, momentálně se nachází až na deváté příčce tabulky. Ani cesta pohárem nebyla tak snadná. V prvním duelu Genk vyřadil Cercle Bruggy (1:0). V osmifinále poté porazil KV Mechelen (zvítězil 2:1 po pokutových kopech). Domácí celek je remízovým týmem. Hned v osmi případech jeho utkání v belgické lize skončilo nerozhodným výsledkem, což je nejvíce ze všech!
Pěkný den přeji všem fotbalovým příznivcům. Belgický pohár má na programu čtvrtfinálové zápasy, jedním z nich bude také duel, ve kterém KRC Genk na svém hřišti přivítá Waasland-Beveren.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

3:3

Branky: 9. Malinovskij, 12. Trossard, 90+1. Malinovskij – 20. Nastič (vla.), 43. Morioka, 90+4. Myny

Karty:   51. Malinovskij (GNK) – 45. Jans (WAS), 45+1. Thelin (WAS), 58. Camacho (WAS), 88. Ampomah (WAS)   90. Camacho (WAS)