Italský pohár

ACF Fiorentina – UC Sampdoria

3:2

konec (1:1)

13.12.2017, 17:30 • Stadio Comunale Artemio Franchi, Firenze • Osmifinále • Michal Raška

Tipsport: 1.76 3.9 4.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:32:17)
Je konec. V utkání plno pokutových kopů nakonec postoupila do čtvrtfinále Fiorentina.
V 59. minutě dostal možnost poslal domácí do vedení Jordan Veretout z pokutového kopu, který proměnil. V 77. minutě ovšem tuto možnost dostali i hosté a Gaston Ramirez srovnal stav utkání. V 90. minutě ale hostující hráč zahrál v pokutovém území rukou a po přezkoumání záběrů proměnil druhý pokutový kop Jordan Veretout. Fiorentina tak vyhrála 3:2 a postoupila do čtvrtfinále italského poháru, kde se utká s vítězem zápasu AC Milán – Verona.

90+5

90+5

Faul hostů ve středu hřiště a to je pravděpodobně vše co se v dnešním utkání stalo.

90+5

Fiorentina je velmi blízko k postupu do čtvrtfinále italského poháru. Po nepřesné přihrávce hostů skončil míč u domácího brankáře.

90+4

Torreira ztratil míč a následuje autové vhazování pro domácí.

90+3

Hosté ještě vybojovali autové vhazování a následně se dostali ke střele. Ovšem střelu Zapaty, která neměla razanci v pohodě chytil domácí brankář.

90+2

Nyní se hosté ocitli v ofsajdové pasti a čas se jim nyní velmi rychle krátí.

90+1

Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90

90. VERETOUT - 3:2

90

Fiorentina právě vstřelila branku!
JORDAN VERETOUT proměnil i druhou penaltu, když jí i nyní umístil k levé tyči a Fiorentina jde do vedení! Hostující brankář Puggioni sice vystihl stranu, ale na míč nedosáhl.

89

Byla nařízena penalta pro Fiorentinu.

89

Hlavní rozhodčí se nyní domlouvá s videorozhodčím.

89

Nyní se domácí dožadovali odpískání ruky a na hřišti je menší roztržka.

88

Nyní zavařil svým kolegům hostující brankář, ale nakonec odkopl míč do bezpečí.

87

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Strinič, přichází Murru.

86

Další velká hrozba domácích ve vápně, ale útočníkovi Fiorentiny se zamotal míč mezi nohy.

85

Po centru z rohového kopu se dostal ke hlavičce domácí hráč, ale ten zakončil pouze do hostujícího hráče a následuje další rohový kop.

84

Nyní vybojovala Fiorentina rohový kop z pravé strany.

83

Domácí se dostali dopředu po pravé straně, ale přihrávka skončila pouze u brankáře Puggionia.

81

Strinič zezadu podkopl domácího hráče a zaslouženě dostal žlutou kartu.

80

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Saponara, přichází Eysseric.

78

78. RAMIREZ - 2:2

78

Sampdoria právě vstřelila branku!
GASTON RAMIREZ proměnil pokutový kop, když vystřelil k pravé tyči. Domácí brankář vystihl stranu a možná si i lehce na míč sáhl, každopádně balón skončil v síti a stav je opět srovnán na 2:2.

77

Astori sejmul Ramireze a hosté budou mít penaltu.

76

76. Faul domácích v pokutovém území.

76

Byla nařízena penalta pro Sampdorii.

75

Tentokrát se útok domácím nepovedl a ještě se dopustili faulu.

74

Hosté jsou stále u míče a celkově hrají ve druhé půli lépe, ovšem stav je zatím příznivější pro domácí Fiorentinu.

73

Barreto vypálil pouze do blokujícího hráče a Fiorentina bude mít rohový kop z pravé strany.

72

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Biraghi, přichází Hugo.

71

71. Tyč z přímého kopu hostů.

71

Tyč! Přímý kop hostů byl zahrán skvěle, ale domácího brankáře nyní zachránila levá tyč od druhého inkasovaného gólu!

70

Dvacet minut před koncem základní doby má Sampdoria autové vhazování. Následně byl zfaulován k zemi Torreira, když ho sejmul domácí Saponara a hosté mají přímý kop z velice slibné pozice.

69

Nyní mohli domácí vstřelit třetí branku, ovšem těsně před útočníkem vyrazil míč do bezpečí hostující brankář Puggioni.

68

Fiorentina neprošla do vápna hostů a dopředu se tak řítí hráči Sampdorie. Ti se dostali až k brankáři Dragowskému, který musel vytáhnout solidní zákrok z bezprostřední blízkosti a hosté mají rohový kop.

67

Nyní se hráč Sampdorie provinil faulem a u míče budou opět domácí hráči ve fialových dresech.

66

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Babacar, přichází Simeone.

65

Hosté se snaží dostat se ke střele, ale obrana Fiorentiny je dnes v dobré formě a nepouští hosty do vápna.

63

Opět se dopředu snažili projít hosté, ale domácí gólman získal míč do své moci.

62

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alvarez, přichází Ramirez.

61

S centrem z rohového kopu si poradila domácí obrana a odehrála míč do bezpečí.

60

Biraghi se provinil faulem a Sampdoria má přímý kop z pravé strany.

59

59. VERETOUT - 2:1

59

JORDAN VERETOUT se postavil k pokutovému kopu a střelou k levé tyči poslal Fiorentinu do vedení. Brankář hostů Puggioni šel na druhou stranu a neměl tak šanci vyrazit míč.

58

Nyní se hosté ještě dohadují s rozhodčím, ale ten jasně ukázal na pokutový kop, který bude zahrávat Veretout.

57

57. Faul hostů v pokutovém území.

57

56

Nyní získali míč hráči Fiorentiny na vlastní půli, ale od vstřeleného gólu hostů je lepší Sampdoria, která opět lehce získala míč.

55

Astori se provinil faulem a u míče budou opět hosté. Ti se dostali k centru z pravé strany, ale míč jenom přeletěl vápno až na levou stranu.

54

Další pokus domácích se dostat do vápna, ale s nákopem si poradila obrana Sampdorie.

53

Domácí to zkoušeli po pravé straně, ale přes obránce hostů se nedostali.

52

Nepřesná kombinace hostů skončila pouze v zámezí a Dragowski bude mít odkop od své svatyně.

51

Opět jsou u míče hosté, kteří jsou na půlce Fiorentiny, ale následně míč ztratili po nepřesné přihrávce.

50

Po centru z přímého kopu se dostal ke hlavičce domácí hráč, ale s jeho pokusem si lehce poradil Puggioni.

49

Na hrací plochu jsou ke Gasparovi povoláni doktoři, kteří ho nyní ošetřují.

48

Další faul hostů, tentokrát se nedovoleným zákrokem provinil Praet.

47

Barreto zatáhl za dres domácího hráče a dostal žlutou kartu.

46

Nyní se o úvodní výkop postarali hosté, ale následně získali míč domácí, kteří šli dopředu, ovšem ke střele se nedostali.

46

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Capezzi, přichází Torreira.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
První poločas je za námi. Už ve 2. minutě dostal skvělou přihrávku za obranu Khouma Babacar a střelou k pravé tyči poslal Fiorentinu do vedení. Následně hra ztrácela na atraktivitě, ale ve 39. minutě se se štěstím dostal k míči po teči domácího hráče Edgar Barreto a neměl problém balón uklidit do poloprázdné brány.

45+1

45+1

Hosté ještě mají autové vhazování.

45+1

Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45

Po něm se ale k míči dostali domácí a jdu do rychlého protiútoku. Ovšem obrana hostů skvěle zapracovala a následuje aut pro Fiorentinu.

44

Domácí ztratili míč ve středu hřiště a Sampdoria má autové vhazování.

43

Hostující útočník Zapata se chtěl dostat k míči ve vápně, ale přitom zfauloval domácího hráče.

42

U míče jsou hosté, kteří jsou po vstřelené brance velmi aktivní, ale nyní jsou u míče ve středu hrací plochy.

41

Nyní chtěl prověřit domácí brankáře hostující hráč Alvarez, ovšem jeho rána skončila vedle domácí brány.

40

Rozhodčí se ještě radil s videorozhodčím, ale nakonec byl gól uznán. Domácí chtěli hlavně reklamovat ofsajdové postavení Barreta, ovšem podle videozáznamu je patrné, že vše proběhlo podle pravidel a stav je tak 1:1.

39

39. BARRETO - 1:1

39

Po rohovém kopu se dostal k centru z pravé strany Sala, ten dostal možná i se štěstím se míč odrazil k volnému EDGARU BARRETOVI, který neměl problém vsítit branku. Asistence: Sala.

38

Sampdoria vybojovala rohový kop z levé strany.

36

Utkání nám zatím nenabízí atraktivní podívanou a hraj je velmi vyrovnaná.

35

Po nákopu se provinil faulem i hostující hráč. Poté Sampdoria pokačovala v útoku, ovšem ke střele se stále nedostala.

34

Nyní se opět domácí snažili vystřelit, ale domácí útočník se ve vápně hostů provinil faulem.

33

33. Domácí hráč zakončil vedle pravé tyče.

33

Rohový kop byl rozehrán nakrátko a po centru z levé strany se dostal ve vápně ke hlavičce domácí hráč, ovšem těsně minul pravou tyč!

32

Po dlouhé době nějaká vážnější šance. Domácí hráč prošel až do vápna a dostal se ke střele, ovšem ta byla zblokována a následuje rohový kop pro Fiorentinu z levé strany.

31

Domácí rozjíždí novou kombinaci a vybojovali autové vhazování, kdy míč vhodí do hry Biraghi.

30

Centr hostů nebyl špatný, ale ke střele se žádný hráč Sampdorie nedostal. Ovšem hosté zůstanou u míče v podobě autového vhazování.

29

Po levé straně se dopředu řítil hostující hráč, ale následně byl zfaulován a Sampdorie bude mít přímý kop.

28

Vypadá to, že domácí hráč může pokračovat a hraje se tak dál.

27

Nyní leží na trávníku Babacar a hra je přerušena. Na hrací ploše už jsou i doktoři.

26

Obrana Sampdorie si nadvakrát poradila s centrem, který letěl do jejího vápna a hosté mohou jít dopředu.

25

Nyní se hosté dopustili dalšího faulu a Fiorentina bude mít přímý kop přibližně ze třiceti metrů.

24

Centr domácích prošel do vápna, ale ke střele se žádný fiorentinský hráč nedostal.

23

Po pravé straně se řítil dopředu Gaspar, ale přes obranu Sampdorie tentokrát neprošel.

22

Hosté jsou u míče na vlastní půli, ale následně přišla nepřesná přihrávka a v moci ho nyní bude mít domácí Fiorentina.

21

Centr hostů do vápna odvrátil domácí hráč a u míče tak bude Fiorentina.

20

Hosté mají další autové vhazování na půli Fiorentiny.

19

Po odkopu domácích bude mít autové vhazování Sampdoria.

18

Poté se dostali dopředu, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, který signalizoval, že se domácí hráč Chiesa ocitl v ofsajdové pasti.

17

Nyní mají domácí autové vhazování na vlastní půlce u rohového praporku.

16

Hosté se dostali až do vápna, ale jejich přihrávka skončila pouze u obrany Fiorentiny, která ho získala.

15

Další faul hostů. Tentokrát se ho ve středu hřiště dopustil Silvestre, který zatáhl za dres domácího hráče, ale rozhodčí zatím kartu žluté barvy nevytáhl.

14

Hosté se provinili faulem, konkrétně Zapata, který zfauloval Babacara.

13

Na vlastní půlce nyní drží míč domácí hráči. Po pravé straně se s míčem rozběhl Benassi, ale po nepřesné přihrávce ho získali hosté.

12

Caprari se snažil dostat před Pezzella, ale následně domácího hráče zfauloval a u míče bude Fiorentina.

11

Babacar lehce znepříjemnil rozehrávku hostů, kteří posunuli míč až dozadu na svého brankáře Puggioniho.

10

Po úvodním brance hra trochu ztratila atraktivitu a u míče jsou hráči v bílém, tudíž hosté.

9

Nákop hostů ze Sampdorie byl nepřesný a míč skončil pouze vedle brány domácích. Dragowski bude mít odkop od brány.

8

Nyní jsou opět u míče hosté, kteří to nyní zkouší po pravé straně. Sala vhodí míč do hry z autového vhazování.

7

Biraghi získal míč na levé straně a následně šel dopředu, poté centrem přesunul hru na pravou stranu, kde se dostal ke střele domácí hráč, ale jeho pokus šel vysoce nad bránu Sampdorie.

6

Nyní to hosté zkusili po levé straně, ale přihrávka Caprariho byla příliš dlouhá a skončila pouze v zámezí vedle brány Dragowského.

5

Domácí lehce získali míč na půlce Sampdorie, ale následně po nepřesné přihrávce ho opět mají hosté.

4

A další šance domácích. Středem hřiště prošel hráč Fiorentiny, poté posunul skákající míč na Babacara, který se dostal do zakončení, ale brankář Puggioni s ním neměl žádný problém a balón chytil.

3

Krátce po brzké brance šli opět domácí dopředu, ale ke střele se tentokrát Babacar nedostal.

2

2. BABACAR - 1:0

2

Fiorentina jde po dvou minutách do vedení! KHOUMA BABACAR si řekl o přihrávku za obranu, kde mu jí přesně poslal Benassi a následně domácí útočník umístil střelu k pravé tyči a nedal tak brankáři Puggionimu šanci. Asistence: Benassi.

2

Domácí mají míč pod kontrolou a drží ho ve středu hřiště. Následně vhodil míč do hry z autového vhazování Biraghi.

1

O úvodní výkop utkání se postarali domácí hráči, kteří dnes nastoupili ve fialových dresech. Hosté ze Sampdorie hrají v bílých.

1

ACF Fiorentina: Dragowski – Astori, Babacar, Benassi, Biraghi, Gaspar, Chiesa, Pezzella, Sanchez, Saponara, Veretout
Náhradníci: Sportiello, Cerofolini – Badelj, Cristoforo, Eysseric, Hagi, Hugo, Laurini, Lo Faso, Milenković, Simeone, Thereau

UC Sampdoria: Puggioni – Alvarez, Barreto, Capezzi, Caprari, Praet, Regini, Sala, Silvestre, Strinič, Zapata
Náhradníci: Krapikas, Tozzo – Andersen, Balde, Bereszynski, Djuričič, Ferrari, Gomes Ricciulli, Murru, Ramirez, Torreira, Verre

Rozhodčí: Rosario Abisso – Valentino Fiorito, Antonio Santoro.

UC Sampdoria:

Pro Sampdorii je to už třetí utkání v letošním italském poháru. V prvním zápase se utkala v domácím prostředí s druholigovou Foggiou. V 19. minutě otevřel skóre domácí Barreto. V 74. minutě přidal druhý gól Sampdorie Caprari a v 80. minutě zakončil stav zápasu na 3:0 Kownacki. Ve druhém utkání přivítala opět na domácí půdě druholigový tým, tentokrát Pescaru. Už ve 2. minutě otevřel skóre utkání Kowancki. O sedm minut přidal druhý gól domácích Ramirez. Ve 31. minutě poslal Sampdorii už to tříbrankového vedení Caprari. V 53. minutě snížil Benali, ale v 74. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Kownacki a Sampdoria vyhrála 4:1. V lize se zatím nachází na šestém místě s dvaceti sedmi body a skóre 30:22. Nejlepším střelcem je s devíti góly Quagliarella. Hlavním trenérem je Marco Giampaolo.

AFC Fiorentina:

Pro Fiorentinu je to v letošním poháru první zápas. V lize se zatím nachází na desátém místě s dvaceti dvěma body a skóre 26:19. V posledním utkání zavítala na půdu Neapole. Především ve druhé půli se bránili tlaku domácích a nakonec se ubránili a po bezbrankové remíze si odvezli cenný bod. Nejlepším střelcem Fiorentiny je se šesti góly Thereau. Hlavním trenérem je Stefano Pioli.
V osmifinále italského poháru Coppa Italia se proti sobě utkají týmy ACF Fiorentina a UC Sampdoria. Naposled se tato mužstva spolu utkala před čtyřmi měsíci v Serii A, kde hrála Fiorentina na domácí půdě. Ve 32. minutě šli hosté do vedení po brance Caprariho a o tři minuty později už do dvoubrankového, když se prosadil z penalty Quagliarella. V 50. minutě sice snížil Badelj, ale to bylo vše a Sampdoria vyhrála 2:1. Nyní se opět bude hrát na Stadio Comunale Artemio Franchi ve Firenze. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Rosario Abisso a jeho asistenti Valentino Fiorito a Antonio Santoro.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

konec (1:1)

Branky: 2. Babacar, 59. Veretout (pen.), 90. Veretout (pen.) – 39. Barreto, 78. Ramirez (pen.)

Karty:   47. Barreto (SMD), 81. Strinič (SMD)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.

ACF Fiorentina: Dragowski – Astori, Babacar (66. Simeone), Benassi, Biraghi (72. Hugo), Gaspar, Chiesa, Pezzella, Sanchez, Saponara (80. Eysseric), Veretout

UC Sampdoria: Puggioni – Alvarez (62. Ramirez), Barreto, Capezzi (46. Torreira), Caprari, Praet, Regini, Sala, Silvestre, Strinič (87. Murru), Zapata

Rozhodčí: Rosario Abisso – Valentino Fiorito, Antonio Santoro