1:2

konec (1:0)

13.12.2017, 18:00 • Šejk Zajed Sports City (Abu Zabí) • Semifinále • Petr Bílek

Tipsport: 45.0 18.5 1.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec semifinále mistrovství světa klubů mezi domácím celkem Al Jazira SCC a Realem Madrid. Sledovali jsme rozhodně zajímavé utkání, ve kterém měl Real po celý zápas drtivou převahu. Jenže od 41. minuty prohrával 0:1, když se po rychlém protiútoku prosadil Romarinho. Domácí pak v úvodu druhého poločasu přidali dokonce druhý gól, ten ale nebyl nakonec po kontrole u videa hodně přísně uznaný a jen o malou chvíli později srovnal na 1:1 Cristiano Ronaldo. Pohádkový návrat po zranění pak prožil Gareth Bale, který necelou minutu po příchodu na trávník dokonal obrat. (19:56:34)

90+4

90+3

Asi poslední střelu zápasu zaznamenal Luka Modrič. Jeho ránu zblokovala domácí defenziva.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.

88

88. Parádní zakončení Garetha Balea

88

Velkou fotbalovou parádu nyní předvedl Gareth Bale, který se nádherně položil do centru z levé strany. Balon trefil ideálně a gólman Khaled Al Senani tvrdou ránu vyrazil jen s notnou dávkou štěstí!

86

Real ale již nehraje v takovém tempu, jako za stavu 1:1. Hosté jsou nastěhovaní u vápna soupeře, avšak jejich kombinace jsou nyní hodně pozvolné.

84

Obraz hry se pochopitelně nemění. Real stále diktuje tempo hry a nevypadá to, že by se domácí dokázali vzepřít.

82

82. Gareth BALE - 1:2

82

Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak to je vstup do zápasu, jak má být. Po rychlé narážečce Realu poslal Lucas zpětný pas přibližně na penaltový puntík na GARETHA BALEA, který necelou minutku po příchodu na hřiště dokonává obrat – 1:2!

81

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Gareth Bale.

80

Po krásném centru Achrafa se nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal. Ve vápně rukou zasáhl míč Mohammed Ali Ayed, penalta ro není.

79

Velké horko bylo opět ve vápně domácího celku. Od Ronalda putoval míč k Marcelovi, ten po souboji s protihráčem padl, avšak penalta se nepíská.

77

Achraf posílal do vápna dobrý centr na Lucase, jenže toho zradil první dotek s balonem.

76

Domácí mají prakticky celý zápas velké problémy překročit půlící čáru. Znovu se musí zuby nehty bránit.

74

Po rohovém kopu hlavičkoval Casemiro, míč poslal těsně mimo.

74

Čas rychle plyne a Real má na dokonání obranu něco okolo dvaceti minut. Hosté mají velkou převahu, domácí se stále jen brání.

72

Střídání v týmu Al Jazira SCC: ze hřiště odchází Yaqoub Yousef, přichází Ahmed Al Ghilani.

70

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačič, přichází Lucas Vazquéz.

69

69. Další tyč v podání Karima Benzemy

69

Tak to je velká smůla Benzemy! Francouzský útočník ve službách Realu totiž v další velké šanci trefil znovu tyč!

68

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.

68

Mohammed Ali Ayed zastavil ostrým faulem na polovině hřiště Isca a dostává žlutou kartu.

67

Na druhé straně pálil po rychlé akci Romarinho, míč ale poslal mimo a Navas zasahovat nemusel.

66

66. Benzema poslal míč do tyče!

66

Jen o malou chvilku pozěji byl blízko ke gólu Karim Benzema, jenže svou střelu poslal jen do tyče!

66

Z pravé strany chtěl centrovat Hakimi, pas na jeho spoluhráče ale nedošel.

64

Ronaldo hledal centrem z levé strany ve vápně Benzemu, ten se ale k balonu nedostal.

63

Hosté kopali rohový kop, po něm bránu soupeře ale neohrozili a domácí defenziva si alespoň na malou chvilku mohla oddychnout.

62

62. Benzema velkou šanci neproměnil

62

Casemiro krásným obloučkem za obranu našel Benzemu, jehož ránu opět vyrážel gólman Khaled Al Senani.

60

Střídání v týmu Al Jazira SCC: ze hřiště odchází Khalifa Alhammadi, přichází Eissa Saqer Al Otaiba.

58

Benzemovu ránu musel vyrážet střídající gólman Khaled Al Senani.

57

Po centru Isca se ale nikdo z hráčů Bílého baletu k zakončení nedostal.

56

Real Madrid je nadále ve velkém tlaku. Nyní hosté vybojovali roh.

53

53. Cristiano RONALDO - 1:1

53

Hosté se konečně prosazují a srovnávají na 1:1. Luka Modrič ideálním pasem mezi obránce našel připraveného CRISTIANA RONALDA, který ranou na zadní tyč srovnává skóre zápasu.

52

Real je opět v tlaku a nyní se znovu hraje na polovině domácího celku.

51

Střídání v týmu Al Jazira SCC: ze hřiště odchází Ali Khaseif, přichází Khaled Al Senani.

50

Domácí gólman Ali Khaseif má přetrvávající problémy a teď si již hlasitě říká o střídání.

48

48. Rozhodčí signalizuje ofsajd po shlédnutí videa

48

Pravdou je, že oba verdikty byly spíše sporné a podpoří spíše odpůrce zavedení videa do fotbalu. Kdyby totiž oba góly byly uznané, nikdo by asi neprotestoval.

47

47. Technika vyhodnotila akci jako ofsajdovou

47

Neskutečné. Domácí nyní po bleskovém protiútoku zvýšili na 2:0, jenže jejich radost skončila ve chvíli, kdy rozhodčí Ricci nechal znovu překontrolovat gól u videa. Technika totiž odhalila milimetrový ofsajd a gól neplatí!

47

Hned v úvodu druhého poločasu vybojovali hosté po střele Ronalda rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Velké překvapení je na světě. Hvězdný Real v hodně silné sestavě prohrává po polovině zápasu nad celkem Al Jazira 0:1. Hosté byli v celém poločase jasně lepší, jenže nedokázali proměnit žádnou ze svých velkých šancí. Naopak domácí byli hodně produktivní a jednu ze svých dvou šancí proměnili.

45+4

45+4

Centr do vápna posílal Isco, domácí dokázali míč odvrátit.

45+3

Po faulu na Kovačiče přímý kop pro Real.

45+2

Domácí se hodně snaží šetřit cenné vteřinky. Zatím jim to vychází a zdá se, že poločas dotáhnou do vítězného konce.

45+1

První poločas bude nastavený o čtyři minuty.

45

Domácí samozřejmě všemožně šetří čas a snaží se hrát tak, aby poločas dotáhli do vítězného konce.

43

Hosté znovu zabrali a opět jsou nastěhovaní na polovině domácího celku.

41

41. ROMARINHO - 1:0

41

Al Jazira právě vstřelila branku!
To se dalo čekat. Domácí se prosazují z ojedinělého útoku. Boussoufa na hranici vápna posunul na levou stranu míč na ROMARINHA, který ranou na zadní tyč překonal Navase!

40

Do konce poločasu chybí něco přes pět minut. Je jasné, že kvůli ošetřování brankáře a kontole videa se bude něco nastavovat.

38

Aktivní Achraf Hakimi zkoušel do vápna centrovat na Isca, ten byl ale daleko od balonu a neměl šanci zakončit.

36

Stále se hraje pakticky jen na polovině domácích. Hosté mají drtivou převahu, ale v posledních minutách se tolik již do šancí nedostávají.

34

Real Madrid pokračuje ve velmi ofenzivním pojetí hry a domácí se nadále jen brání.

32

32. Jasné gesto, gól neplatí

32

Po dlouhé konzultaci u videa nakonec branka neplatí pro ofsajd. Nutno ale dodat, že Casemiro rozhodně v ofsajdu před zakončením nebyl.

30

30. Tento gól podle rozhodčích neplatil

30

To jsou věci! Casemiro nyní po centru Isca dopravil znovu míč do brány. Rozhodčí nesměle ukázal na gól, ale po tlaku domácích nechává branku ještě přezkoumat.

29

Isco zahrál po centru Marcela dle rozhodčího při zpracování míče rukou, což se hráčům Realu vůbec nelíbí.

28

Marcelo chtěl narazit balon do vápna nabíhajícímu Iscovi, ten ale na míč nedosáhl a následuje odkop.

27

Po zajímavé akci nyní z velké dálky bez přípravy pálil Casemiro, svou tvrdou ránu poslal nad bránu.

26

Po centru Isca se pokoušel patičkou zády k bráně zakončit Benzema, míč ale poslal mimo.

25

Kovačičovu ránu zpoza vápna lehce tečovali domácí obránci. Balon tak prolétl těsně mimo a následuje roh.

23

Benzema nyní po centru z levé strany poslal hlavou míč do brány, jenže gól neplatí, protože rozhodčí před centrem viděli útočný faul Ronalda.

21

Domácí následně odpověděli rychlým protiútokem, Ali Ahmed Mabkhout svou střelu zpoza vápna poslal těsně mimo!

21

Po rohu Modriče hlavičkoval opět velmi nebezpečně Varane, jenže i tentokrát gólman Ali Khaseif zasáhl.

20

Po další nebezpečné střele Modriče musel opět zasahovat Ali Khaseif. Real má velký tlak a stav 0:0 je zatím jen díky domácímu gólmanovi.

19

Centr do vápna posílal Boussoufa, jenže jeho pas byl přetažený a skončil v zámezí.

18

Nyní téměř na rohu velkého vápna zahrál rukou Casemiro a je pískáno. Standardka pro domácí celek.

16

Z pravé strany přilétl do vápna domácího celku další ostrý centr a po hlavičce Benzemy siAli Khaseif připsal další úspěšný zákrok.

15

Ali Khaseif to nakonec ještě zkusí a vrací se do brány.

14

Domácí gólman Ali Khaseif byl v tak velkém zápřahu, že se pravděpodobně zranil. Nyní je ošetřovaný a dokonce bude muset asi střídat.

13

Z pravé strany centroval Hakimi, tentokrát Ronaldo hlavou poslal míč nad bránu.

12

Teď se již Ronaldo na levé straně hřiště dostal do velkého úhlu, odkud neměl šanci domácího gólmana překonat.

11

Už už se pomalu zdálo, že se domácí dostanou k rychlému protiútoku. Celou akci ale nakonec zbrzdili a z šance nic nebylo.

10

Po další krásné kombinaci se předložil Benzema před bránu balon Ronaldovi, ten byl ale již příliš blízko před brankářem, který ho s velkým štěstím opět vychytal.

8

Hosté z Madridu mají v úvodu zápasu velkou převahu, hráči domácího celku se zatím jen brání.

6

To jsou věci! Další dvě obrovské šance Realu! Nejprve skvěle hlavičkoval opět Ronaldo, jenže jeho pokus reflexivně vyrazil gólman a následně neprotlačil míč do brány Benzema. Po rohu pak střílel z hranice vápna Modrič, jehož parádní ránu s pomocí tyče opět vyrazil Ali Khaseif!

5

5. První šance Ronalda

5

První velkou šanci v zápase měl Ronaldo, jehož hlavičku po centru Isca skvěle vyrazil Ali Khaseif.

5

Poprvé si na balon sáhl gólman Navas, poskakující balon ve vápně ale v pohodě skryl do rukavic.

4

Zpoza vápna se do míče opřel Ronaldo, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla a odkopávat bude Ali Khaseif.

3

Kovačič poslal za obranu přesný balon na Modriče, ten ale při zpracování míče zahrál v gólové šanci rukou a míč tak budou mít domácí fotbalisté.

2

Hosté od úvodních vteřin drží balon a kombinují ve středu pole.

1

Hráči jsou již na trávníku, semifinále mistrovství světa klubů může začít.

Al Jazira SCC: Ali Khaseif – Musallem Fayez, Mohammed Ali Ayed, Fares Juma, Saleem Rashid Obaid – Yaqoub Yousef, Mohamad Omar Al Attas, Boussoufa, Khalifa Alhammadi – Romarinho – Ali Ahmed Mabkhout.
Náhradníci: Salem Aleedi, Saif Khalfan Saeed, S. Rashidov, Eissa Saqer Al Otaiba, Khalfan Mubarak Al Shamsi, Salem Abdulla, Abdalla Ramadan, Khaled Al Senani, Ahmed Al Ghilani, Abdullrahman Al Ameri, Ahmed Al Attas, Salim Ali Ibrahim.

Real Madrid CF: Navas – Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo – Modrič, Casemiro, Kovačič – Benzema, Isco, Ronaldo
Náhradníci: Casilla, Mohamed Ramos – Carvajal, Kroos, Bale, Theo Hernández, Lucas Vázquez, M. Llorente, Asensio, Mayoral, Ceballos.

Rozhodčí: Ricci – De Carvalho, Van Gasse (všichni Brazílie).
Trenér Realu Madrid Zinedine Zidane nechce ponechat nic náhodě a na turnaj v Emirátech nominoval všechny hvězdy svého týmu. Zajímavostí je bezesporu i to, že s týmem vyrazil i dlouhodobý marod Gareth Bale a v letadle do Abú Zábí byl například i Raphael Varane, který také v minulém ligové. zápase řešil zdravotní komplikace. Každopádně se dá očekávat, že se v semifinálovém zápase i v zápase o umístění v sobotu sestavy protočí. Real totiž čeká těsně před Vánoci ligové El Clásico, a to bude rozhodně mnohem důležitější než účast na MS klubů.
Zatímco Real Madrid do turnaje vstupuje až semifinálovým zápasem, Al Jazira má za sebou již osmifinálová a čtvrtfinálová utkání. V prvním zápase na turnaji vyhrála nad australským Aucklandem City 1:0 (branku vstřelil v prvním poločase Romarinho) a následně si stejným výsledkem poradila i s japonským Urawa Reds, když jediný gól zaznamenal na začátku druhého poločasu Ali Ahmed Mabkhout.
Tým Al Jazira zastupuje hostitelskou zemi turnaje. Klub založený roku 1974 nevyhrál evropskou obdobu Ligy mistrů, na turnaj se kvalifikoval "pouze" jako vítěz nejvyšší soutěže ve Spojených arabských emirátech v sezoně 2016/17. V letošní sezoně Al Jazira již tak úspěšná není a po jedenácti odehraných kolech se drží na páté příčce tabulky. Tým trenéra Henka ten Cateho je tvořený prakticky výhradně hráči SAE. Velkou zajímavostí je ale to, že za Al Jaziru hraje dvaatřicetiletý Lassana Diarra, který pět sezon nastupoval v sestavě Realu Madrid.
Hezké středeční odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu semifinále mistrovství světa klubů mezi týmem Al Jazira ze Spojených arabskýh emirátů a španělským Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.