13.12.2017, 20:45 • Cars Jeans Stadion, Den Haag • 16. kolo • Jan Mládek

Tipsport: 1.87 3.57 4.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany zřejmě všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího textového přenosu ze světa kopané zase někdy na počtenou. (22:43:58)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 17:16.
Je dobojováno! Den Haag slaví velmi těžce vydolované vítězství na svém hřišti proti Rodě Kerkradě. Domácí tým dvakrát prohrával, ale pokaždé se dokázal zmátořit a vyrovnat. O rozhodující branku se ve 74. minutě postaral střídající Erik Falkenburg. Den Haag si tedy dnes připsal veledůležité body za výhru 3:2.

90+4

90+3

V nastavení se zřejmě už nic závratného nestane, rozhodčí za malou chvíli ukončí tento zápas.

90+2

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Henk Dijkhuizen (Roda JC Kerkrade).

90

Rozhodčí se rozhodnul nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Edouard Duplan.

89

Rozhodčí za malou chvíli ukáže, kolik nastavil minut ve druhém poločase.

88

Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Tsiy William Ndenge, přichází Livio Milts.

88

Björn Maars Johnsen zůstává na trávníku ležet, rozhodčí k němu přibíhá a zjišťuje informace.

87

Zápas se pomalu blíží ke konci, i nadále vede Den Haag na svém hřišti proti Rodě těsně 3:2.

86

Žlutou kartu dostává Dani Schahin (Roda JC Kerkrade).

86

Hosté se nedokáži vymanit z domácího tlaku a i nadále se pohybují a brání kolem svého pokutového území.

85

Série domácích rohových kopů nepřinesla nic závratného před branky hostí, ba naopak. Hostující obrana si s tímto dokázala vypořádat.

84

Erik Falkenburg na hranici pokutového území neprostřelil obranný val soupeře. Den Haag má aspoň rohový kop.

83

To platí i o pokusu Schahina, který mířil těsně vedle levé tyče domácí branky.

82

Hráčům Rody se krátí čas na vyrovnání. Ani jedna střela zatím nenašla cestu do brány.

81

Dnešní utkání sleduje 9 151 diváků.

80

Právě se nám rozběnula poslední desetiminutovka řádné hrací doby tohoto zápasu.

79

Robert Zwinkels si zkušeně došel pro tento centr, který se na pravé straně hrubě nepovedl.

78

I Roda umí zaútočit, jenže bez výraznějšího ohrožení domácí branky.

77

Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Daryl Werker, přichází Ognjen Gnjatić.
Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mohamed El Makrini, přichází Jorn Vancamp.

77

Hra je přerušena kvůli zranění hostujícího kapitána, ten musí odejít za postranní čáru a následně se poté vrátí.

76

Tentokrát je na řadě hostující tým, ale s jejich hrou dopředu ve druhém poločase jsem na vážkách.

74

74. Erik FALKENBURG - 3:2

74

Den Haag právě vstřelil branku!
Domácí tým právě otáčí průběh tohoto zápasu. Radují se jak hráči, tak celý stadion! Výborná zahraná standardka se dostala na hlavu ERIKA FALKENBURGA, který svůj tým poslal do jednobrankového vedení.

73

Slibnou šanci hostí, kterou měl autor první trefy končí předčasně rozhodčí kvůli ofsajdu.

72

Závěrečná koncovka zápasu se nám pomalu, ale jistě blíží. Zápas ještě není rozhodnut.

71

Ovšem domácí si musí dávat pozor na rychlé protiútoky soupeře, které mohou být smrtící.

70

Hráčům Den Haagu to nestačí a tlačí se za třetím, vedoucí gólem v tomto utkání.

68

68. Lex IMMERS - 2:2

68

Je vyrovnáno! LEX IMMERS se dostal k míči a krásnou střelou přesně k tyči vyrovnal na 2:2. Opět začínáme od začátku! Kdo vyhraje? Nechme se překvapit.

67

Björn Maars Johnsen se ani v tomto případě netrefil, míč končí kdesi u diváků za hostující brankou.

66

Hráči Rody pouze odevzdávají míč na kopačky soupeře. K útočení se vůbec nemají.

65

Thomas Meißner se v pokutovém území hostů nedostal k hlavičce, míč si putuje vesele do zámezí.

64

Roda je ve druhém poločase i nadále zalezlá na vlastní polovině. Tohle se může hostům vymstít.

63

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Elson Hooi, přichází Erik Falkenburg.

63

Björn Maars Johnsen se dostal k výraznější střelecké příležitosti, ale nedokázal najít tři tyče hostující branky.

62

Rozhodčí zůstal chladný i při dvou pádech v pokutovém území na obou stranách. Ani v jednom případě nezaváhal.

61

Nejde to z pravé, ani levé strany. Co tedy středem? Ani takhle. Obrana Rody pracuje zatím na výbornou.

60

Velice hrubým faulem se provinil jeden z hostů. Rozhodčí tento zákrok ovšem nepotrestá.

59

Domácí tým se stále nedokáže dostat nebo vypracovat ke střele, která by v pokutovém území hostí nadělala neplechu.

58

Útok z levé strany také domácím nevyšel, míč skončil tentokrát na boční síti branky soupeře.

57

Mario Engels musel ze hřiště, protože byl ošetřovaný. Po malé chvilce se tento hostující záložník vrátil zpět.

56

Den Haag se zbytečně připravuje o své šance, protože fauluje. Tyto fauly jsou opravdu zbytečné.

55

Hostující brankář s odkopem opět nikde nespěchá. Je jenom otázka časy, kdy ho rozhodčí napomene.

54

Nepovedený centr z pravé strany od Sheralda Beckera končí na horní síti hostující branky.

53

Zajímavá standardní situací hostí přinesla pouze rohový kop. Domácí obrana v tuto chvíli nesmí polevit.

52

Žlutou kartu dostává Tom Beugelsdijk (HFC ADO Den Haag).

51

Sheraldo Becker se rychle zorientoval na hostující polovině, ale proti přesile hráčů neuspěl.

50

Úvodních pět minut druhého poločasu nám přineslo pouze domácí tlak a pozornou obranu hostí. Co bude dál?

49

Domácí jsou stále na míči, stále se snaží o rychlé překonání hostující obrany.

48

Hidde Jurjus adresoval svůj odkop od branky pouze na kopačky domácích, ti se hned vrací na útočnou polovinu.

47

Den Haag vstoupil do nového dějství aktivní hrou, která ovšem zatím nepřináší kýžené srovnání.

46

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Donny Gorter, přichází Tom Beugelsdijk.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Pan Wiedemeijer nenastavil ani jednu minutu navíc, a tak hráči odcházejí do šaten za stavu 2:1 pro hostující Rodu. Hosté se jako první dostali do vedení, zásluhou Schahina v šesté minutě. Jejich vedení netrvalo dlouho, jelikož ve 14. se ke gólu dostal domácí Immers. O poločasový výsledek se postaral Gustafson, který ve 39. minutě proměnil pokutiový kop. Tento zápas je nesmírně zajímavý a já Vás na jeho další dějství srdečně zvu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Rozhodčí co nevidět ukáže, kolik se rozhodnul nastavit v první půli.

43

Nacvičený signál domácím nevyšel, míč končí v zámezí. Hostující brankář bude odkopávat od své svatyně.

42

Den Haag se nebezpečně přibližuje na dostřel. Hidde Jurjuse čeká rozhodně velká práce.

41

Henk Dijkhuizen skvělým obranným zákrokem zamezil v postupu domácích na jejich polovinu. Míč putuje do autu.

40

Právě se nám rozběhnulo posledních pět minut řádné hrací doby prvního poločasu.

39

39. Simon GUSTAFSON - 1:2

39

Kerkrade právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se odhodlaně postavil SIMON GUSTAFSON, který se nemýlil. Roda podruhé v zápase vede, tentokrát 2:1.

38

Byla nařízena penalta pro hostující celek.

37

Rohový kop nevyšel úplně podle jejich představ. Domácí obrana si s touto šancí nadvakrát poradila.

36

Hosté se nadechovali k dalšímu ataku, který skončil pouze v zámezí. Roda nemusí zoufat, má rohový kop.

35

Hosty čeká návrat na svou polovinu, kde budou bránit další ataky domácích. Ti jsou od své první branky bezzubí.

34

Roda se nadechuje k útoku, jenže rozhodčí odpískal ofsajdové postavení jednoho z nich. Akce je přerušena.

33

Žlutou kartu dostává Henk Dijkhuizen (Roda JC Kerkrade).

33

To se také podařilo, ale s pomocí soupeře, který bez cizího zavinění upadnul v pokutovém území na trávník.

32

Rohový kop nevyšel podle představ, naopak se domácí musí bránit rychlému protiútoku.

31

Den Haag si drží stále nadvládu v držení míče, zčehož ústí nový rohový kop pro tento celek.

30

Máme před sebou posledních patnáct minut prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké branky?

29

Skvělý centr na zadní tyč nedokázal usměrnit do hostující branky Immers. Stav zůstává i nadále stejný.

28

Domácí obléhaní branky soupeře končí nedovoleným zákrokem. Den Haag bude zahrávat další standardní situaci.

27

Rozhodčí tentokrát musel krotit menší roztržku mezi hráči. Všechno se obešlo bez karetního potrestání.

26

Jsme něco málo ve druhé polovině tohoto střetnutí. Na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný výsledek.

25

Simon Gustafson se dostal na hranici vápna ke střele, ovšem jeho projektil byl vzápětí zablokovaný.

24

Dnes jsme rozhodně svědky velmi zajímavého utkání. Akce jsou na obou stranách a góly také. Opravdu zatím povedený zápas.

23

Na polovině hřiště se provinil útočným faulem jeden z domácích hráčů. Hra je přerušena.

22

Tyronne Ebuehi se může zlobit jak chce, ale pravdu má rozhodčí, který ukazuje na malé vápno. Hostující brankář bude odkopávat.

21

A další faul hostí, tentokrát na domácí polovině. Tam jim ovšem žádné nebezpečí nehrozí.

20

Hosté si zahrávají, jelikož jejich brankář podcenil svou rozehrávku. Tento problém musel řešit až na druhý pokus odkopem do zámezí.

19

Hra se momentálně odehrává na polovině hřiště, kde si ani jeden z týmů balónu moc neužije.

18

Roda hraje v tuto chvíli velmi agresivně. Je až s podivem, že rozhodčí ještě jejich zákrok neocenil na žlutou kartu.

17

Frederic Ananou prohrál sprinterský souboj s pravým bekem domácích, proto se také musí vrátit na svůj post.

16

Ovšem tentokrát si hosté pohlídali dva nákopy za jejich obranu a můžou si zkusit zaútočit.

15

Den Haag je stále na míči a kombinuje po celé šířce hřiště. Roda se jenom těžko dostává k držení míče.

14

14. Lex IMMERS - 1:1

14

Je vyrovnáno, i tato branka padla po centru! Skvělý centr z pravé strany si našel domácí LEX IMMERS, který z voleje umístil balón do hostující branky. Začínáme tedy od začátku.

14

Mohamed El Makrini vybojoval na svou osobu faul. Tentokrát si Roda zkusí standardní situaci.

13

HFC vystrkuje růžky a dostává se na hostující polovinu. Jenže vzápětí přichází špatná přihrávka od Thomas Meißner, která končí v autu.

12

Standardka domácích končí v rukavicích hostujícího brankáře. Z této šance tedy nic nevznikne.

11

Na hřišti jsme svědky mnoha faulů. Rozhodčí má dost práce. Tomu rozhodně nezávidím.

9

Hidde Jurjus bude od své branky odkopávat, s rozehrávkou už v deváté minutě nikde nespěchá.

8

Domácí se snaží o dlouhé nákopy na obranu soupeře. Ty se také vůbec nedaří. Jejich hra je na začátku utkání opravdu špatná.

7

Na řade jsou domácí, kteří ještě směrem dopředu nic nepředvedli. Roda hraje opravdu precizně.

6

6. Dani SCHAHIN - 0:1

6

Tohle se prostě musí trestat a to se také stalo. Výborný přízemní centr na malé vápno se dostal na kopačku DANIHO SCHAHINA, který si nedělal starosti a otevřel brankový účet dnešního utkání.

6

Roda je stále více aktivnější, ale i na její straně se kupí množství nepřesností.

5

Tsiy William Ndenge se v pokutovém území dostal ke střele, docela odkrytou branku vysoko přestřelil.

4

Kombinaci domácích kazí různé nepřesnosti, míč se stěhuje na kopačky jeho soupeře.

3

Den Haag zatím vsází na pozornou obranu a vyčkáváním na rychlé protiútoky.

2

Roda se zhostila úvodního výkopu tohoto zápasu. Zdá se, že tento tým se bude snažit hrát kombinačně po stranách.

1

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Ebuehi, Meißner, D. Bakker, Meijers (C) – Immers, El Khayaty, Gorter – Becker, Johnsen, Hooi.
Náhradníci: Coremans, Groothuizen – Asmelash, Beugelsdijk, Duplan, David, Falkenburg, Goppel, B. Kuipers, Ladan, Pinas, van Kins.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Dijkhuizen, Werker, Ananou, Vansteenkiste – El Makrini (C), Ndenge – M. Rosheuvel, Simon Gustafson, Engels – Schahin.
Náhradníci: Derksen, Kurto – Gnjatić, Milts, Rutjes, Vancamp, van Velzen, van Peppen.

Rozhodčí: Wiedemeijer – de Nas, Vandeursen.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy
Den Haag – Roda 4:1
Roda – Den Haag 1:1
Den Haag – Roda 2:2
Roda – Den Haag 0:1
Toto utkání bude úplně rozdílné, co se týče klubů. Domácí tým bojuje o místa, které zaručují evropské soutěže. Na druhé straně tým, který je beznadějně poslední. Den Haag si po posledních dvou porážkách připsal konečně o víkendu výhru, kdy si ze hřiště Twente odvezlo tři body za výhru 3:2. Naopak Roda získala z posledních pěti zápasů pouhé čtyři body. Tento tým o víkendu přivítal Groningen, jejich zápas skončil remízou.
Hezký den, i ve středu pokračuje svých 16. kolem holandská Eredivisie. My se v tomto on-line přenose podíváme na zápas mezi HFC ADO Den Haag a Roda JC Kerkrade. Úvodní výkop zápasu je naplánován na 20:45 a já Vás na tento zápas srdečně zvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

3:2

konec (1:2)

Branky: 14. Immers, 68. Immers, 74. Falkenburg – 6. Schahin, 39. Simon Gustafson (pen.)

Karty:   52. Beugelsdijk (HAA) – 33. Dijkhuizen (KER), 86. Schahin (KER)   90+2. Dijkhuizen (KER)

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Ebuehi, Meißner, D. Bakker, Meijers (C) – Immers, El Khayaty, Gorter (46. Beugelsdijk) – Becker (90. Duplan), Johnsen, Hooi (63. Falkenburg).

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Dijkhuizen, Werker (77. Gnjatić), Ananou, Vansteenkiste – El Makrini (C) (77. Vancamp), Ndenge (88. Milts) – M. Rosheuvel, Simon Gustafson, Engels – Schahin.

Rozhodčí: Wiedemeijer – de Nas, Vandeursen

Diváci: 9 151