konec (1:0)

13.12.2017, 20:45 • De Kuip (Rotterdam) • 16. kolo • Ondřej Klos

Tipsport: 1.42 4.73 6.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (22:36:45)
Sledovali jsme utkání mezi Feyenoordem a Heerenveenem, které končí zaslouženou remízou 1:1. Za domácí se v 40.minutě prosadil Berghuis, jenže o tři minuty později vyrovnal na konečných 1:1 Veerman. Druhý poločas bylo o ničem. Feyenoord klesá na šesté místo, Heerenveen se posouvá na osmé.

90+4

90+2

Útočným faulem si pomohl hostující van Amersfoort, kterému dnešní utkání příliš nevyšlo, nevím, proč ho trenér nevystřídal.

90+1

Rozhodčí Kevin Blom se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí van Beek.

89

Rohový kop pro Heerenveen.

88

Rojas se hnal do rychlého brejku, jenže celou akci zbrzdil Vlap.

87

Nepřesná přihrávka Woudenberga končí za brankovou čarou. Jones bude odkopávat od brány.

86

Dumfries si věděl rady s Boetiusem. Heerenveen drží míč a uklidňuje celou hru.

85

Hra se nám začíná přiostřovat. Feyenoordu se nelíbí tento nepříznivý výsledek.

84

Útočným faulem si pomohl hostující Vlap.

83

Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Juki Kobajaši, přichází Marco Rojas.

82

Heerenveen kombinuje na své polovině hřiště a čeká na vhodný okamžik k útoku.

81

Jones si s touto situací opět poradil, rychlý brejk je zastaven na polovině hřiště a opět nás čeká dobývání brány.

80

Volný přímý kop pro domácí mužstvo.

79

Hostující trenér Streppel za pár chvil vystřídá svého posledního hráče.

78

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Jean-Paul Boëtius.

77

Domácí hráči i fanoušci se dožadovali penalty za hru rukou, nicméně rozhodčí Blum z§stává ledově klidný.

76

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Ghoochanneijhad.

75

Rohový kop pro domácí celek.

74

Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (SC Heerenveen).

73

Amrabat zkoušel centrem najít Jorgensena, který byl bráněný Pierierim a tak neměl šanci zakončit.

72

Nepřesná přihrávka Toornstry končí u Hoegha, který nikam nespěchá.

71

Posledních dvacet minut utkání. Snad se dočkáme ještě nějaké branky.

70

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Jens Toornstra.

69

Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Henk Veerman, přichází Reza Ghoochanneijhad.

68

K zakončení se dostal El Ahmadi, nicméně jeho ránu blokuje Thorsby.

67

Feyenoord kombinuje na své polovině hřiště a začíná si nevědět rady.

66

Jones si došel po míč a uklidnil tak své spoluhráče i fanoušky.

65

Malacia si žádá ošetření levé dlaně.

64

Ve vzduchu opět dominovala domácí obrana, Heerenveen v čele s Veermanem spěchá zpět do obranného bloku.

63

Domácí fanoušci pískají, protože se jim nelíbí výrok rozhodčího Bloma, který signalizuje, že hosté budou kopat rohový kop.

62

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí van Beek, nicméně hosté zůstanou u míče.

61

Rohový kop pro Heerenveen po dobrém obranném zákroku Malacii.

60

Po hodině hry zůstává na výsledkové tabuli vyrovnaný výsledek 1:1!

59

Schaars hledal přihrávkou Veermana, jenže ten nebyl dostatečně rychlý, aby míč doběhl.

58

Loňský šampión je sice dlouhodobě na míči, nicméně zatím se Heerenveen brání znamenitě.

57

Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Doke Schmidt, přichází Lucas Woudenberg.

56

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Dumfries.

55

Rohový kop pro Feyenoord.

54

Nepřesná přihrávka van Amersfoorta končí za brankovou čarou. Jones bude odkopávat od brány.

53

Svoje střelecké štěstí zkusil Amrabat, jenže Hahn bez problémů chytá, protože střela šla doprostřed brány.

52

Heerenveen se v druhém poločase pořádně nedostal k míči, stále se musí bránit enormnímu tlaku.

51

Ten zahrál El Ajmadi, jenže nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Schmidt.

50

49

Feyenoord je sice u míče, nicméně na polovině hřiště nedokáže dát branku.

48

Do ofsajdového postavení se dostal domácí Berghuis.

47

Do střeleckého zakončení se dostal Jorgensen, nicméně jeho pokus zblokoval Pierie.

46

Feyenoord rozehrál druhý poločas.

46

Sledovali jsme první poločas mezi Feyenoordem a Heerenveenem, které končí remízou 1:1. Za domácí se v 40.minutě prosadil Berghuis, nicméně o tři minuty později vyrovnal stav utkání krásnou střelou Veerman. Uvidíme, co přinese poločas druhý.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Žlutou kartu dostává Doke Schmidt (SC Heerenveen).

43

43. Henk VEERMAN - 1:1

43

Heerenveen právě vstřelil branku!
Autorem branky je HENK VEERMAN, který dostal parádní přihrávku od Kobajašiho. S míčem si věděl rady a usměrnil ho z první přesně do pravé strany Jonesovy brány.

42

Hosté jsou u míče a snaží se ještě do poločasu vyrovnat.

41

Domácí byli v prvním poločase o něco málo lepší a tak zřejmě zaslouženě střílí první branku utkání.

40

40. Steven BERGHUIS - 1:0

40

Feyenoord právě vstřelil branku!
Autorem branky je STEVEN BERGHUIS, který se dostal k volnému míči na hranici vápna a pěknou střelou pod horní tyč překonal brankáře Hahna.

39

Domácí mužstvo nadále kombinuje kolem pravé postranní čáry.

38

O dlouhý míč se pokusil Tapia, nicméně nenalezl vysokého Jorgensena.

37

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, protože Schaarsův pokus skončil v rukavicích Jonese.

36

Do zajímavého brejku se hnal Kobajaši, byl faulovaný a vybojoval volný přímý kop.

35

V posledních sekundách je hra hodně pomalá a nudná. Oba celky se střídají o nejpomalejší rozehrávku.

34

Heerenveen uklidňuje situaci a přihrává si na své polovině.

33

32

Hahn se musel prezentovat zákrokem po střele Sama Larssona! Ten vystřelil po krásné narážečce s Vilhenou, umístil míč přesně k levé tyči, jenže hostující brankář byl opět pozorný.

31

K zajímavé střele se dostal Berghuis. Střela byla parádně mířená, nicméně končí těsně vedle levé tyče Hahna.

30

Sam Larsson dobrým pohybem vybojoval pro své barvy výhodu rohového kopu.

29

Kobajaši se postavil k míči. Dalekonosnou střelou ohrozil Jonese, který nakonec nemusel zasahovat, protože střela šla mimo bránu.

28

Pěkná kombinace hostů na jeden dotek končí nedovoleným zákrokem domácího kapitána El Ahmadiho.

27

Rotterdamští se ubránili nebezpečnému útoku Thorsbyho, aktuálně nejlepšího střelce Heerenveenu se čtyřmi zásahy.

26

K zakončení se dostal Malacia, jenže jeho pokus končí mimo bránu Hahna.

25

Stále ta stejná písnička. Feyenoord je u míče, jenže jejich útok je zatím málo nebezpečný a hosté se v poklidu brání.

24

Domácí mužstvo uzmulo míč a následně drží míč na své útočné polovině.

23

Útočým faulem se provinil Amrabat.

22

Loňskému mistrovi se aktuální sezóna moc nedaří a ani v tomto zápase to není žádná pastva pro oči.

21

Tapia předvedl tragickou rozehrávku, do brejk use hnal Veerman, nicméně domácí obránce se stihl včas vrátit a s problémy stihl skluzem uzmout míč.

20

Nepřesná přihrávka Vlapa končí za brankovou čarou. Jones bude hledat dlouhým míčem Jorgensena, který si zahraje s Dánskem na Mistrovství světa 2018 v Rusku.

19

Ani tento roh nepřinesl pro hosty kýžené ovoce. Feyenoord kombinuje na své polovině hřiště a snaží se něco vymyslet.

18

Velká šance Heerenveenu! K zakončení se dostal Thorsby, nicméně Malacia stihl před ním odkopnout míč na další rohový kop.

17

Po faulu St.Justeho bude kopat Schaars volný přímý kop.

16

15

Druhý rohový kop pro hostující Heerenveen.

14

Berghuis dával krásnou přihrávku na Vilhenu, nicméně ten nepochopil jeho úmysl a míč se potácí za brankovou čarou. Hahn bude dokopávat od brány.

13

Dumfries nepřesně přihrál na Schmidta. St.Juste bude vhazovat poblíž pokutového území aktuálně devátého celku.

12

K zakončení se nám dostal dánský útočník Jorgensen, nicméně jeho hlavička byla pomalá a letěla přesně doprostřed brány. Hahn neměl problém.

11

Domácí budou mít zajímavou standardní situaci.

10

Feyenoord by měl mít více sil, neboť v neděli neodehráli utkání v Utrechtu, protože zde byla sněhová kalamita, přičemž Heerenveen své utkání odehrál a remizoval 2:2 s Venlem.

9

Domácí Feyenoord kombinuje na své polovině hřiště a snaží se najít mezírku v obraně hostů. Domácí fanoušci je neustále podporují.

8

Ten byl bez problémů odvrácen van Beekem, nicméně hosté jsou nadále u míče.

7

I Heerenveen dokázal vybojovat rohový kop.

6

6. Renato Tapia (FEY)

6

K zakončení se dostal Tapia, nicméně jeho hlavička jde z bezprostřední blízkosti trestuhodně do zázemí.

5

Další rohový kop pro domácí mužstvo.

4

Do ofsajdového postavení se dostal hostující Kobajaši.

3

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Pierie

2

Domácí vytěžili z prvního útoku první rohový kop díky Larssonovi, jehož střelu tečoval obránce Hoegh.

1

Feyenoord oblékl červené dresy, Heerenveen modré.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Malacia, Tapia, van Beek, St. Juste – Vilhena, El Ahmadi (C), S. Amrabat – Sam Larsson, N. Jörgensen, S. Berghuis.
Náhradníci: Bijlow, Vermeer – Basaçikoglu, Kramer, Toornstra, Geertruida, Hansson, Boëtius, Diks.

SC Heerenveen: Hahn – Schmidt, Pierie, Höegh, Dumfries – Vlap, Thorsby – van Amersfoort, Schaars (C), Kobajaši – Veerman.
Náhradníci: van der Steen, Hansen – Ghoochanneijhad, Hornkamp, Mihajlović, Rojas, Woudenberg, Bruijn, Naess.

Rozhodčí: Kevin Blom.
Posledních pět vzájemných utkání:
19.03.17 Heerenveen-Feyenoord 1 : 2
30.10.16 Feyenoord-Heerenveen 2 : 2
28.01.16 Feyenoord-Heerenveen 1 : 2
18.10.15 Heerenveen-Feyenoord 2 : 5
24.05.15 Feyenoord-Heerenveen 2 : 2 (1 : 0)
Heerenveen se momentálně nachází na devátém místě nejvyšší nizozemské soutěže. Na svém kontě mají za patnáct utkání 19 bodů za pět výher a čtyři remízy. Skóre mají záporné 22:26. Z posledních pěti utkání dokázali získat 5 bodů za výhru a dvě remízy. Nejlepší střelec týmu je s čtyřmi góly Thorsby.
Feyenoord se momentálně nachází na pátém místě. Na svém kontě mají za 14 utkání 25 bodů za sedm výher a čtyři remízy. Skóre mají kladné 24:14. Z posledních pěti utkání dokázali získat 9 bodů za dvě výhry a tři remízy. Nejlepší střelec týmu je s sedmi góly Berghuis.
Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 16. kole se představí domácí Feyenoord, který přivítá Heerenveen. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.