29.11.2017, 17:30 • Ice Palace • Ondřej Klos

Tipsport: 1.38 5.2 6.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:12:11)

Dominik Furch čelil 35 střelám, 3 pustil a úspěšnost zákroků má 91,43%!
Sledovali jsme velice atraktivní utkání mezi Petrohradem a Omskem, které končí výhrou domácích 3:2. Nejprve se prosadil hostující Čudinov, jenže ještě v první třetině srovnal Plotnikov. V druhé části se trefili domácí, konkrétně Gavrikov s Vojnovem. V poslední třetině nevyužil Omsk čtyři přesilovky. V 52. minutě snížil na konečných 3:2 Michejev I.. Petrohrad se dostává na 99 bodů a stále je první, Omsk je na druhém místě Východní konference za Kazaní.

59:10

Petrohrad vyhrál buly a následně kombinuje na své útočné třetině.

58:58

Omsk již hrál bez brankáře, jenže Purcell vystřelil do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42

Hostující trenér Skabelka už pomalu vymýšlí, kdy pošle Dominika Furcha na střídačku.

56:43

Domácí v plném počtu a velice těžce jdou na střídačku. Omsk sice odehrál asi nejlepší přesilovku, ale vyrovnání nepřinesla.

55:31

Ofsajd hostujícího celku, kterému nevyšel přechod do útočné třetiny.

55:14

Koskiranta skvělou obrannou činností poslal puk až k Furchovi. Oba celky střídají.

54:41

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., vysoká hůl).

54:04

Gavrikov si koledoval o dvouminutový trest, když poslal na zem Fisenka, nicméně rozhodčí Belyjev zůstává klidný.

53:39

Střelou od modré se prezentoval Martynov, nicméně domácí brankář neměl žádný větší problém. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

52:24

Omsk je po brance v mnohem lepším psychickém rozpoložení. Uvidíme, zda dokážou vyrovnat.

51:37

Avangard právě vstřelil branku!
Autorem branky je ILJA MICHEJEV., který zužitkoval dobrý pohyb druhé útočné formace a snižuje stav utkání na 3:2 díky povedené střele z mezikruží. Šesťorkin neměl nárok. Asistence: Arťom Manukjan a Kirill Semjonov.

50:49

Domácí v plném počtu.Omsk nevyužil ani třetí přesilovou hru v třetí třetině a již to bude mít velice těžké.

50:11

Gusev vyhodil puk až k Furchovi a jde si oddechnout na střídačku.

49:38

Domácí jsou již ve čtyřech. Omsku se v přesilových hrách dnes vůbec nedaří.

49:06

Hra se hodně vyhrotila. Dokonce se u domácího brankáře strhla menší šarvátka.

48:49

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., nedovolené bránění).

48:00

Šesťorkin si připsal jednoduchý zákrok proti střele Ahnelova. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

47:41

Velká šance domácích v oslabení! Koskiranta vybojoval puk a vystřelil zhruba od mezikruží, nicméně Furch předvedl parádní zákrok a udržel naděje svého týmu na nějaký bodový zisk.

47:38

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Igor Šesťorkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:55

Kalinin dobře vybojoval puk, dobruslil s ním až do útočného pásma a tam ho zkušeně podržel, aby se jeho spoluhráči stihli dostat do třetiny.

46:27

Domácí v plném počtu.Petrohrad se v pohodě ubránil a je čím dál tím blíž vítězství.

45:49

Semjonov se na pravém křídle rozhlédl, přihrál před bránu na Purcella, jenže ten byl dobře pokrytý Hersleym.

45:01

A opět byla domácí obrana lepší než hostující útok. Čudinov se po přerušení hry vrátí do hry.

44:52

První pokus hostů nevyšel, Vojnov byl u mantinelu suverénní.

44:27

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (David Rundblad – 2 min., hákování).

44:10

Petrohrad kombinuje na své útočné třetině a snaží se najít mezírku ke střele.

43:44

Velká šance Omsku! Fajzulin přesně přihrál na svého parťáka z útoku, tedy Chochrjakova, jenže ten nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Šesťorkina.

42:57

Do zakončení se dostal hostující Everberg, nicméně jeho pokus jde mimo bránu.

42:16

Do prvního střídání se zapojil dosud náhradník Andrej Altybarmakjan.

41:40

Stále stejný obrázek, Omsk napadá a Petrohrad si dává pozor na obrannou fázi hry.

40:47

Omsk skvěle napadá a nepouští domácí elitní tým, aby se nastěhoval do jejich útočné třetiny.

40:23

Zakázané uvolnění Petrohradu. Vojnov byl pod tlakem a tak vyhodil puk přes všechny tři čáry.

40:01

První buly v třetí třetině vyhrál hostující Stas. Uvidíme, s jakým zaujetím vjedou oba celky do závěrečného dějství.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinu, která nám opět nabídla dvě branky. obě na straně suverénního Petrohradu, který je blízko dalšímu vítězství. Na 2:1 zvýšil obránce Gavrikov a o devět minut později přesně vystřelil od modré reprezentační obránce Vojnov, který dostal přesnou přihrávku od Širokova. Uvidíme, zda se Omsk dokáže nadechnout k mocnému obratu, utkání by se ještě vygradovalo.
Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Petrohrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je VJAČESLAV VOJNOV, který dostal na modré čáře přesnou přihrávku od Širokova. Vystřelil hned z první a trefil přesně volné místo u pravé tyče. Furch neměl šanci díky dobré práci Guseva v brankovišti. Asistence: Sergej Širokov.

38:17

Ahnelov odjel z trestné na střídačku, neboť potřebuje ošetřit poraněný prst na ruce.

38:17

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jonas Ahnelöv – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:19

Petrohrad je v druhé třetině o něco málo lepší a svým dobrým pohybem si vytváří dostatek příležitostí ke skórování.

36:27

Gavrikov skvělým způsobem dokázal blokovat dobrou střelu Chafizullina, na kterém šlo vidět, že je hodně frustrovaný.

36:00

Velká šance Omsku! Ahnelov přesně přihrál na Purcella, který se hnal sám na brankáře, jenže ten skvělým zákrokem oddálil vyrovnání.

35:29

K zakončení se nakonec dostal Gusev, ovšem Furch dnes chytá další povedené utkání.

34:52

Hosté v plném počtu. Petrohrad je ovšem u puku a stále si Omsk neoddechl.

34:11

Petrohrad nezvládl souboje u mantinelu a hosté se opět osvobozují.

33:33

Avangard se opět ubránil, i když Šipačov, Plotnikov a Gusev nebezpečně kombinovali kolem brány Furcha.

32:52

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

32:26

Po další nepovedené střele domácího celku následuje komerční pauza.

31:57

Hra je opět vyrovnaná. Petrohrad spěchal do brejku, ale Kablukov si nepohlídal svůj pohyb a sudí Gališov píská ofsajd.

31:19

Ke střele od modré se odhodlal švédský obránce Hersley, jenže ten minul bránu Avangardu.

30:36

Čtvrtá útočná lajna domácích opět vymýšlela co provede, jenže nakonec Kablukov nepřesně přihrál na Tichonova.

29:33

29:33 Vladislav GAVRIKOV - 2:1

29:33

Autorem branky je VLADISLAV GAVRIKOV, který dostal přihrávku od Vojnova. Vystřelil, jenže minul bránu. Následně přes velkou chybu Čudinova se dostal k zakončení a nakonec překonal brankáře Furcha, který se rozčiluje.

29:03

Další zakázané uvolnění domácích, kteří jsou pod velkým tlakem. Jsem zvědavý, co se z toho vyvrbí.

28:42

Zakázané uvolnění vedoucího mužstva celé soutěže.

27:54

Petrohrad opět dostal hráče Omsku pod tlak. Pěrežogin byl nucen odstřelit puk až na brankáře Šesťorkina.

27:25

Oba celky v plném počtu. Gavrikov drží puk za svou branou a čeká na střídání.

27:19

Domácí zatlačili svého soupeře v jeho obranné třetině. Kombinovali až se Kovalčuk dostal ke střele, jenže Menšikov blokoval střelu svou nohou. Následně se drží za postižené místo, na nohy mu pomáhají spoluhráči a je vidět, že je dost otřesen.

26:50

K zajímavé střele se dostal domácí Gusev, jenže Furch předvedl, že patří k nejlepším brankařům v lize,.

26:11

Hru ze strany na stranu hra ve čtyřech jednoznačně podpořila, nicméně nic zásadního se nestalo.

25:25

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Arťom Manukjan.

25:25

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., nedovolené bránění).

24:37

Ketov se šikovně uvolnil u pravého mantinelu. Pokusil se o střelu, nicméně k němu přibruslil obránce Ahnelov, který strčil hokejku do jeho střely.

24:00

Purcell, který minulý rok oblékal dres LA Kings, netrefil bránu. Vhazovat s bude ve středním pásmu, neboť nikdo jeho ránu netečoval.

22:59

Fisenko vychytrale vystřídal a ihned se dostal ke střele, jenže naštěstí pro domácí fanoušky netrefil bránu jejich oblíbenců.

22:06

Hraje se opět ze strany na stranu. Můžeme sledovat velmi svižný hokej a vypadá to, že tyto dva týmy jsou nejlepší v této sezóně.

21:40

K zakončení se dostal hostující Stas, nicméně Šesťorkin bez problémů chytá. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

20:43

Hosté v plném počtu. Petrohrad si tentokrát vytvořil souvislý tlak, nicméně obránci v čele s brankářem dobře zapracovali.

20:10

Kovalčuk se dostal k zajímavé střele, jenže ta končí mimo bránu Furcha. Následně se hráči Omsku osvobozují.

20:01

Sledovali jsme první třetinu, která nabídla dva góly, spoustu šancí a také vyloučení, konkrétně sedm dvouminutových trestů. Jako první se prosadil hostující obránce Čudinov, nicméně o deset minut později vyrovnal v přesilové hře tečovanou střelou Plotnikov. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:31

V posledních sekundách sledujeme boj ve středním pásmu, kde můžeme vidět spoustu osobních soubojů.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:43

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., nedovolené bránění).

18:16

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arťom Manukjan – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., hrubost).

17:14

Petrohrad je najednou plný elánu a v tomto střídání dominoval díky dobrému pohybu v útočném pásmu, Furch ovšem drží naděje Avantgardu.

16:52

16:52 Sergej PLOTNIKOV - 1:1

16:52

Autorem branky je SERGEJ PLOTNIKOV, který parádním způsobem tečoval střelu navrátilce Vadima Šipačova, který ztroskotal ve Vegas. Asistence: Vadim Šipačov a Ilja Kovalčuk.

16:27

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Andrej Stas – 2 min., vysoká hůl).

16:07

Další příležitost Petrohradu! Dnes aktivní Tichonov se dostal na pravém křídle k zakončení, nicméně jeho rána byla tak přesná, že trefuje pouze pravou tyč!

15:58

Prochorkin kroužil ve svém útočném pásmu, nicméně nakonec nic nedokázal vymyslet.

15:22

Po nepovedené střele Kalinina se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:37

Velká šance Petrohradu! K zakončení se dostal Tichonov, nicméně český brankář ve službách Omsku předvedl brilantní zákrok.

13:02

K zakončení se dostal finský útočník Koskinen, nicméně Furch opět vyráží puk do rohu.

12:42

Omsk po dlouhém oslabení dobře hlídá střední pásmo a v letošní sezóně naprosto dominantní Petrohrad má velké problémy se vůbec dostat do útočného pásma.

12:18

Hosté v plném počtu. Petrohrad si nedokázal vytvořit žádné větší šance.

11:33

Petrohradu se vůbec nedaří a Avangard opět vyhazuje.

10:57

Furch předvedl dobrý zákrok proti Šipačovovi a Ahnelov následně vyhazuje do bezpečí.

10:18

Petrohrad v plném počtu a stále budou hrát přesilovou hru.

9:07

Omsk se poprvé v této dlouhé přesilovce ubránil a Čudinov vyhazuje přes všechny čáry.

8:18

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Altybarmakjan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

8:18

Fisenko nevybíravě fauloval hokejkou Vojnova do obličeje, který okamžitě míří do kabiny.

7:27

K dalšímu zakončení se dostala druhá hostující řada, jenže tentokrát jde střela do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

7:09

Český brankář si po střele Tichonova upravuje výstroj. Následuje první komerční přestávka.

6:51

Omsk nadále hraje s velkou aktivitou a potvrzuje dobrý vstup do utkání.

6:37

6:37 Maxim ČUDINOV - 0:1

6:37

Autorem branky je MAXIM ČUDINOV, který dostal pěknou přihrávku od Everberga a poté dokázal dostal puk do poloprázdné brány. Šesťorkin neměl nárok. Asistence: Dennis Everberg a Teddy Purcell.

5:31

A další příležitost Omsku! Po pravém křídle se sám hnal na Šesťorkina Pěrežogin, nicméně domácí brankář se zaskvěl kvalitním zákrokem.

4:20

První velká šance Avangardu! Everberg získal puk u mantinelu, přihrál na střed na Stase, jenže toho vychytal domácí brankář.

3:51

Šesťorkin se musel vytáhnout podařeným zákrokem proti střele Pěrežogina. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

3:19

Kugryšev se hnal po pravém křídle, vystřelil zápěstím, jenže domácí obrana opět skvěle zakročila.

2:29

U levého mantinelu bojoval Plotnikov s Minejovem, jenže k tomuto obránci přispěchal na pomoc Semjonov, který mu pomohl vybojovat kotouč.

1:43

V prvních sekundách se hraje ze strany na stranu a oba celky se v pohodě dostávají do útočného pásma.

1:16

K zakončení se dostal domácí Kovalčuk, jenže domácí kapitán vystřelil pouze do Čudinova, který puk vyrazil do ochranné sítě.

1:00

V první minutě jsme sledovali rozvážnou kombinaci Omsku, nicméně domácí byli v obraně pozorní.

00:01

Buly vyhrál hostující Stas. Petrohrad oblékl modré dresy, Omsk bílé.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Rundblad, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta (A), Širokov – Ketov, Kablukov, Tichonov – Altybarmakjan.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, Meňšikov, Nazarkin, Lisov, Berezin – Purcell, Stas (A), Everberg – Manukjan, K. Semjonov, I. Michejev – Pěrežogin (C), Fisenko (A), Kugryšev – Fajzullin, Chochrjakov, Kovaljov.

Rozhodčí: Sergej Belyjev, Viktor Gašilov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 17. S. Plotnikov (Šipačov, Kovalčuk), 30. Gavrikov (Vojnov, Kablukov), 39. Vojnov (Širokov) – 7. Čudinov (Everberg, Purcell), 52. I. Michejev (Manukjan, K. Semjonov)

Rozhodčí: Sergej Belyjev, Viktor Gašilov

6:37 OMS 0:1 Čudinov (Everberg, Purcell)
8:18 OMS 2 Fisenko, vysoká hůl