Jaromír Jágr (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:57
Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:25

Střely na branku: 27 – 28 (12:11, 8:10, 7:7)
Trestné minuty: 64 – 67
Využité přesilové hry: 4/6 – 1/2
Bodyčky:11 – 13
Vyhraná vhazování: 59% – 41%.
Je dobojováno! Poslední dvacetiminutovka moc hokeje nepřinesla, místo toho bylo k vidění několik bitek a osobních trestů do konce zápasu. Detroit si svůj náskok ze druhé třetiny bezpečně uhlídal a v závěru přidal nekoncentrovanému soupeři další dva góly, kterými si zajistil největší výhru v sezóně 8:2.

59:56

Ještě jedna bitka mezi Ericssonem a Bennettem! Moc úderů během ní nepadlo, neboť ji rozhodčí raději uťali v jejím průběhu. Domácí hráč vyfasoval 2+2 hrubost, hostující jen dvojku za vysokou hůl.

Detroit právě vstřelil branku!
Závěr zápasu se už jenom dohrává, avšak Red Wings přesto navyšují svůj náskok! Jeden z hostů vypálil z kruhu pro vhazování, po zásahu Gilliese se puk od několika bruslí odrazil k LUKEU GLENDENIGOVI, který ho dorazil do sítě. Asistence: David Booth, Nick Jensen.

58:11

Lazar napadal rozehrávku Howarda, jenž zachoval chladnou hlavu a přihrávkou o zadní mantinel předal puk svým obráncům.

57:22

Ani jeden z týmů už nehraje naplno. Dobře vidět to šlo při Bennettově úniku, se kterým se obránci Detroitu stihli v pohodě vrátit.

56:47

Pokračuje klasická početní výhoda Red Wings. Přihlíží tomu hodně prořídlé střídačky obou týmů.

56:10

56:10 Andreas ATHANASIOU - 7:2

56:10

Domácí se konečně odhodlali vystřelit a hned z toho je sedmý gól! Green s Larkinem úplně zastavili na ose hřiště, první jmenovaný nakonec přihrál do pravého kruhu a ANDREAS ATHANASIOU perfektně zavěsil střelou zápěstím. Asistence: Dylan Larkin, Mike Green.

55:49

Rudá křídla se usadila v útočné třetině, do koncovky se ale netlačí a v poklidu kombinují.

55:17

Mikael Backlund během hry něco utrousil směrem k rozhodčím a inkasoval dvě minuty za nesportovní chování. Red WIngs si zahrají 120 sekund v pěti proti třem!

54:37

Justin Abdelkader nebyl daleko od svého druhého gólu, z vnitřní hrany pravého kruhu pro vhazování ale vystřelil těsně vedle.

54:12

Po dlouhé prodlevě se opět hraje. Red Wings mají k dispozici pětiminutovou přesilovku.

8:2

Branky a nahrávky: 6. Athanasiou, 8. Nyquist (Zetterberg), 16. Mantha (Athanasiou, Green), 18. D. Larkin, 25. Mantha (Nielsen, Green), 40. Abdelkader (D. Larkin), 57. Athanasiou (D. Larkin, Green), 59. Glendening (Booth, Jensen) – 9. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 33. J. Gaudreau (Ferland, D. Hamilton)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Jensen, Kronwall (A), Green, Ouellet, Daley, Ericsson – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Booth – Witkowski, Glendening, S. Wilson.

Calgary Flames: Läck (25. Gillies) – Stone, Kulak, Hamonic, Brodie, D. Hamilton, Giordano (C) – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Jágr, Jankowski, S. Bennett – Brouwer (A), Lazar, Versteeg.

Rozhodčí: Sutherland, Pollock – Driscoll, Berg

Diváci: 19 515

05:35 DET 1:0 Athanasiou
07:25 DET 2:0 Nyquist (Zetterberg)
08:13 DET 2 Nyquist, vysoká hůl
08:37 CGY 2:1 Ferland (J. Gaudreau, Brodie)