konec (0:0, 1:4, 1:2)

07.10.2017, 13:00 • Ostravar aréna • 10. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 1.8 4.6 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemné odpoledne a zbytek víkendu, budu se těšit znovu někdy na počtenou. (15:18:35)
Je po boji. Vítkovičtí dnes prohráli rozdílem čtyř branek. Pardubice spoléhaly na protiútoky, které jim vítkovičtí dovolovali ve velké míře a hosté toho dokázali využít.

59:39

Pardubičtí v rychlém útoku, ale Daňovi vydatně pomáhají spoluhráči.

59:17

Hra ve středním pásmu, vítkovičtí chtějí ještě snížit.

58:45

Pardubičtí atakovali vítkovickou branku, ale domácí si u ní vedli dobře.

58:11

Vítkovický Potočný to znovu zkoušel u Janského klece, ale tentokrát úspěšný nebyl, betony pardubického gólmana byly neprůstřelné.

57:28

Do výborné šance se dostávali znovu Petrus s Voženílkem, ale tentokrát Daňa sklapl betony včas, i když se to hostujícím hráčům pranic nelíbilo a reklamovali postavení gólmana a puku u rozhodčích.

56:56

Protiútok domácích zastavují pardubičtí zhruba v prostoru kruhu.

56:32

Vítkovický gólman se má v brance co ohánět.

56:04

Pardubičtí u puku, míří k Daňovi.

55:25

Vítkovice právě vstřelily branku!
S góly se nám roztrhl pytel, vítkovičtí prošli do útoku, Štěpánek poslal puk na MATĚJE POTOČNÉHO, který střelou do opačného růžku překvapil Janského – 2:6. Asistence: Radim Štěpánek, Matěj Kučera.

55:04

Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se tedy činí, v krátkém sledu přidávají další branku, po nahrávce Zídka překonal Daňa VOJTĚCH FALTYS – 1:6. Asistence: Václav Zídek, Matěj Štefka.

54:47

Krásnou kombinaci předvedli Voženílek s Petrusem, Petrus mířil na branku, přenechal kotouč Voženílkovi, kterého měl v patách, ten ale ještě stačil jednou přihrát na opačnou stranu k MARTINOVI PETRUSOVI, který mířil do odkryté branky – 1:5. Asistence: David Voženílek.

52:41

Jeden z pardubických hráčů zůstal ležet v útočném pásmu, ale zdá se, že bude v pořádku.

52:22

Hra se kouskuje ofsajdy a zakázanými uvolněními.

51:40

Ofsajd pro domácí.

51:13

Hra ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.

50:30

Zakázané uvolnění Vítkovic.

50:10

49:58

Kučerova rána od modré místo v brance nenašla.

49:31

Hosté vyvážejí kotouč do bezpečí a střídají.

49:17

Potočný se ocitl u levé tyče, ale puk mu nesedl.

48:59

Vítkovice pokračují v klasické přesilovce.

48:59

Kubišta se bude moci zapojit do hry.

48:34

Domácí střílejí ze všech stran, ale míří hlavně do soupeřů.

48:10

Za krosček míří na trestnou lavici Žouželka, domácí mají možnost sehrát zkrácenou přesilovku.

47:40

Štefka vyváží puk do bezpečí, střelu an Daňa nemyslí ani vážně.

47:17

Vítkovice kombinují v pásmu.

46:59

Za zásah do oblasti hlavy a krku je vyloučen an 2 + 10 minut hostující Mert. Dvouminutový trest odpyká Kubišta.

46:59

Do pásma se v situaci dva na nikoho dostali Konečný s Peterkou, Konečný se snažil oblafnout Janského, ale marně.

46:46

Hoskovcově střele u branky se postavil do střely jeden z domácích hráčů.

46:14

Dalekonosná střela Štefky nic neřešila.

45:44

Domácí se znovu usazovali v pásmu, ale tentokrát jim puk uzmul Pochobradský.

45:17

Zukal se dostal k puku a přenáší hru do útoku.

44:50

Vítkovičtí se usadili v pásmu, Klíma objel Janského klec a zahajuje přihrávkový kolotoč.

44:08

Kučera se dostával do pásma se Štěpánkem, puk ale netrefil ideálně, domácí tedy moment překvapení nevyužili.

43:16

Vítkovičtí zaútočili na hostující branku, z menšího závaru se stala valná hromada, sudí přerušuje hru.

42:14

Pokus Machače od kruhy Daňa nevylekal.

41:59

Domácí kombinovali u branky, puk se pak dostal na modrou ke Klusovi , tomu ale střela nesedla.

41:40

Zakázané uvolnění hostů.

41:07

Zdeněk vystihl v útočném pásmu Vítkovic pardubickou rozehrávku, rozjel se na branku, posunul puk na Klímu, ale to se soupeř už vzpamatoval a včas zakročil.

40:49

Janský poprvé v této třetině zasahuje lapačkou.

40:31

Beránek bojuje v rohu u pardubické klece o puk.

40:19

Vítkovičtí se musejí hned bránit.

40:01

Druhá třetina byla bohatá na góly, hosté si vypracovali tříbrankový náskok, který v přesilovce snížil Konečný. Pardubičtí ale hrají svou hru, která jim sedí, a tak těsně před koncem této části přidali další branku a znovu odskočili na rozdíl tří gólů. Uvidíme, zda v sobě najdou Vítkovice sílu na obrat.
Další třetina začne přibližně v 14:30.

40:00

39:50

Deset vteřin před koncem druhé třetiny poslal puk za Daňova záda MICHAL POCHOBRADSKÝ – 1:4. Asistence: Matěj Štefka, Lukáš Zukal.

39:35

Vítkovičtí se rozjeli na hostující branku, ale Janský je pozorný.

39:20

Od modré nahazoval kotouč do pásma Javůrek.

39:03

Ficek rozehrává od své klece.

38:34

Nepřesná rozehrávka končí opět na zakázaném uvolnění Vítkovic.

38:01

Z protiútoku se u branky ocitl opět Konečný, ale Janský přikryl puk včas.

37:38

Pardubičtí v pásmu, ostřelují Daňa.

36:59

Zakázané uvolnění pro domácí.

36:31

Hlasatel dohlásil trest pro pardubického útočníka a ten už může jít zpět na svou střídačku. Po nahrávce Peterky vyzrál na Janského VIKTOR KONEČNÝ – 1:3. Asistence: Lukáš Peterka.

36:15

Za hru vysokou holí bude pykat Zídek.

36:10

Zakázané uvolnění Pardubic.

35:57

Raška to myslel dobře, ale Janský měl dobrý výhled.

35:08

Pardubice se přesunuli do pásma a zkoušejí pozornost Daňa.

34:25

33:49

Domácím chybí v této přesilovce častější střelba.

33:30

Po Štěpánkově střele se vítkovičtí shlukli v brankovišti a vytvořili závar, někteří avizovali gól, ale sudí ztratil puk z dohledu a hra je přerušena.

33:15

Od modré pálil Kučera, ale Janský kotouč vyrazil.

32:57

Vítkovice se usazují v útoku.

32:25

Za krosček je vyloučen hostující Pražák.

31:41

Vytrvalost se hostům vyplatila, Machač našel volného JANA ČERNÉHO, který prostřelil Daňa – 0:3. Asistence: Michal Machač.

31:15

Pardubičtí znovu ve dvou u branky, spolupráci Machače s Hoskovcem ale domácí zpacifikovali.

30:59

Rychlá útočná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

30:41

Vítkovičtí se ženou do pásma.

30:20

Zídek si v útoku pohrál s bránícími hráči, dokonce také vystřelil.

29:40

Pardubická branková konstrukce se rozezvučela, puk doražený od zadního mantinelu Janský raději přikrývá.

29:30

Klíma se protáhl do pásma, ale mezi dvěma hráči nakonec neprojel.

29:05

Vítkovičtí se nakonec vymanili od své klece, lapačka Janského svírá puk.

27:50

Hoskovec s Machačem se dostali ve dvou před branku, jediný vítkovický Zdeněk si lehl do Hoskovcovy střely a tak dal svým spoluhráčům trochu času na návrat ke své brance.

27:32

Za domácí brankou se bojuje o kotouč.

26:48

Pardubičtí v situaci tři na dva, ale Štefka branku přestřelil.

26:19

Hostující hráč se sám dopravil na střídačku, ale bolest je to zřejmě velká.

26:19

Kučera v dalším pokusu střílel přes hráče, pardubický Voženílek zůstává ležet na ledě.

26:09

Peterka číhá před brankou, ale zatím marně.

25:49

Od modré to zkusil Kučera, Janský byl ale dobře postaven.

25:28

Hraje se svižný hokej od branky k brance.

24:01

Pardubice využívají svou přesilovou hru, po nahrávce Zukala se podařilo dostat puk do braky MATĚJI ŠTEFKOVI – 0:2. Asistence: Lukáš Zukal.

23:44

Hosté ostřelují vítkovickou branku.

23:20

Pardubičtí usazeni v pásmu.

23:02

Vilček vystihl kotouč a sám zamířil k Janskému, koncovka mu ale nevyšla.

22:33

Mezi trestoměřiče odjíždí domácí Peterka za držení protihráče.

22:05

Štěpánkova rána od modré trefila Petruse, ten je trochu otřesen.

21:53

Úmyslný ofsajd pro pardubické.

21:36

Pardubičtí se přesunuli poměrně v klidu před domácí branku, po nahrávce Merta otevřel skóre JAN ČERNÝ – 0:1. Asistence: Jakub Mert.

20:43

20:25

Vítkovičtí se hned po bully natlačili před Janského.

20:01

První třetina nepřinesla žádnou branku, o šance však nouze nebyla. Hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků, domácí spíše kombinovali. Nechme se překvapit, co přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 13:42.

20:00

19:46

Hosté se dostali až k Daňovi, bude se vhazovat po jeho pravici.

19:31

19:28

Kučera tak dlouhou kličkoval mezi dvěma hráči soupeře s pukem, až o něj málem přišel.

19:00

Vhazování u pardubické klece vyhráli hosté.

18:33

Kotouč ve středním pásmu.

18:14

Od modré pálil tvrdě Ficek, Janského betony byly připraveny.

17:59

Nepřesnými přihrávkami se domácí připravili o pásmo.

17:31

Za podražení putuje za katr Faltys.

17:27

Pardubický Faltys se ukázal u domácí klece, ale nemířil přesně.

16:59

Hosté to teď mysleli dobře, Daňa v brance vykoupali, ale puk měl pod kontrolou.

16:35

Pardubičtí se rozjížděli do pásma, v něm ale přišli zásluhou domácího Klímy o puk.

15:54

Klus s Kalábem postupovali na branku, Klus přihrál křižně na svého spoluhráče, ale Janský jejich úmysl vystihl.

15:10

14:53

Daňa je v dobré formě, hosté střílí z dálky, jejich dorážky postrádají přesnost.

14:21

Hosté rozehrávají od své branky, Beránek jim tuto práci zdatně znesnadňuje.

14:10

Domácím se podařilo vyhodit puk daleko do bezpečí.

13:45

Pardubičtí se usazují v pásmu.

13:34

Vítkovičtí šetří vteřiny z oslabení v útoku.

13:10

Za podražení putuje na trestnou lavici domácí Klíma.

12:37

Rychlá rozehrávka hostů, Pochobradský si vyšlápl na Daňa, ten se ale nedal a puk vykryl.

12:00

Boj o prostor na opačné straně, Malátova střela Janského nepřekvapila.

11:31

Machač se zčistajasna objevil u Daňa, ten si ale poradil.

10:12

Janský je ve střehu, domácí zkoušejí jeho pozornost.

09:39

Vítkovice se rozestavují v útoku.

09:03

08:53

Hosté pokračují v ostřelování domácí branky.

08:33

Vítkovičtí vyhazují alespoň do středního pásma.

08:17

Hostující Mert zachránil pásmo pro svůj tým, domácí se musejí i nadále bez oddechu bránit.

08:05

Od modré pálil Mert, ale nepřesně.

07:56

V dobré pozici před domácí brankou stál Pražák, ale branku minul.

07:30

Pardubičtí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

07:03

Za hákování je potrestán domácí Peterka.

06:50

Až teď se to podařilo Pochobradskému, který okamžitě zamířil do pásma, tam přenechal kotouč, najíždějící Mert neměl ale příležitost puk zpracovat, protože se vítkovičtí stačili vrátit včas.

06:25

Pardubickým se nedaří vymanit ze svého obranného pásma.

05:50

Faltys rozehrává od své branky.

05:13

Hraje se převážně ve středním pásmu.

04:25

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic.

04:14

Konečný se propracoval až před Janského, ale v zakončení byl tísněn.

04:05

Domácím nevyšla kombinace v pásmu.

03:46

Pardubičtí okupují útočné pásmo.

03:02

Skákavý puk u Janského, Raček jej chtěl ještě i ze vzduchu umístit do branky, ale nepodařilo se.

02:40

Kotouč zašlápnut také na opačné straně.

02:17

Ve svém obranném pásmu vybojovali vítkovičtí kotouč u mantinelu.

02:00

Vítkovice v pásmu, ale nepřesní.

01:22

Hoskovec se rozjel sám do pásma, objel si vítkovickou branku, najrál na modrou na Merta, ten posunul kotouč dále, ale Daňova lapačka je rychlejší.

00:35

Protiútok zavedl domácí jen do útočného pásma, kotouč přebírají hosté.

00:15

Pardubičtí se okamžitě po bully řítí na domácí branku.

00:01

Ze dvou vzájemných utkání v loňském roce vyšel vítězně tým Pardubic, který oba zápasy vyhrál – 3:0; 4:1. Vítkovičtí jim tedy mají co oplácet.
Pardubické kanadské bodování vede s jedenácti body útočník Václav Zídek (5+6), nejlepším obráncem je pětibodový Martin Bučko (2+3). Ve statistice "+/-" bodů má pět kladných bodů útočník Matěj Štefka. Nejtrestanějšími hráči jsou se 14 trestnými minutami útočníci David Voženílek a Martin Petrus. Z poměrně vyrovnané brankářské dvojice je vytíženějším Tomáš Vlk s průměrem 3,28 a úspěšností 87,10%.
Lídrem kanadského bodování domácích je se šestnácti body útočník Radim Toman (6+10), kterému patří druhé místo v celkovém bodování juniorů. Nejlepším obránce je s osmi body Daniel Krenželok (4+4). Ve statistice "+/-" se s dvanácti kladnými body může prezentovat útočník Jozef Baláž. Dvanáct trestných minut má na svém kontě obránce Radim Štěpánek. Úspěšnějším z dvojice gólmanů je Matyáš Daňa s průměrem 2,50 a úspěšností 92,82%.
Dnešní soupeři jsou přímými sousedy v tabulce, Vítkovicím patří 13. místo s bilancí 3-0-0-5, aktivním skóre 29:28 a 9 body, zatímco pardubičtí jsou o příčku výš, na 12. místě s bilancí 2-2-1-4, pasivním skóre 25:34 a 11 body.
Vítkovice ve včerejším kole po dramatickém závěru prohrály těsně 2:3, kdy se jim dvě a půl minuty před koncem třetí části povedlo zkorigovat stav z 0:3 na 2:3, ale pět vteřin před poslední sirénou se ukázalo být jako málo času na srovnání a vynucené prodloužení. Pardubičtí odehráli zápas na ledě Třince, ten tak dramatický nebyl domácí si dokráčeli poměrně jistě pro výhru 5:1.Jediným úspěšným střelcem se necelé čtyři minuty před koncem zápasu stal Matěj Štefka.
V desátém kole DHL extraligy juniorů vyzvou Vítkovice ke změření sil stejně staré hráče Pardubic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

2:6

Branky a nahrávky: 37. Konečný (Peterka), 56. Potočný (Štěpánek, Kučera) – 22. Černý (Mert), 25. Štefka (Zukal), 32. Černý (Machač), 40. Pochobradský (Štefka, Zukal), 55. Petrus (Voženílek D.), 56. Faltys (Zídek, Štefka)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Juránek) – Klus, Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek (A), Kučera – Gřesík, Raček, Vilček, Peterka, Konečný, Klíma, Raška (C), Beránek, Malát, Potočný

HC Dynamo Pardubice: Janský (Vlk) – Pražák, Faltys (A), Žouželka, Zukal (C), Mert, Javůrek – D. Voženílek, Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka (A), Machač, Veverka, Syrovec, Kubišta, Zídek, Černý

36:31 VIT 1:3 Konečný (Peterka)
39:50 PCE 1:4 Pochobradský (Štefka, Zukal)
46:59 PCE 2+10 Mert, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Kubišta
48:10 PCE 2 Žouželka, krosček
54:47 PCE 1:5 Petrus (Voženílek D.)
55:04 PCE 1:6 Faltys (Zídek, Štefka)
55:25 VIT 2:6 Potočný (Štěpánek, Kučera)