0:1 1:6, 0:3; 0-0

skreč Šafránek

19.09.2017, 14:02 • 1. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 2.76 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Václav Šafránek nedohrál zápas s Casperem Ruudem a s challengerem v rumunském Sibiu se loučí.

Český tenista nerozehrál zápas vůbec špatně, na úvod si podržel své podání, ale to byl nakonec jeho první a poslední získaný gem. Od té doby vládl na kurtu osmnáctiletý mladík. Casper Ruud vyhrál dalších šest gemů v prvním setu, následně se dostal do vedení 3:0 i ve druhém setu a poté se rozhodl český hráč utkání skrečovat.

Casper Ruud si zahraje v osmifinále se Španělem Carballesem Baenou. (14:39:37)

Český tenista tento zápas nedohraje! Po prohraném prvním setu a velmi špatném úvodu sady druhé se rozhodl Václav Šafránek skrečovat zápas prvního kola.

0:3

Následuje přestávka a výměna stran.

0:3

Brejk je potvrzen! Casper Ruud už je jednou nohou ve druhém kole. Jestli chce ještě Čech pomýšlet na postup, musí rozhodně přidat.

15-40

Nor má velmi rychle dva gemboly na potvrzení brejku ve druhém setu.

15-30

Ale i nyní se Šafránek alespoň jednou na returnu prosazuje.

0-30

Casper Ruud si dělá na kurtu co chce. I další bod jde na konto norského mladíka.

0-15

Casper Ruud může potvrdit brejk z předešlého gemu. Začíná skvěle, když získává první fiftýn.

0:2

Casper Ruud hraje skvěle na returnu. Soupeři dovolil jen jeden jediný fiftýn a získává na úvod druhé sady rychlý brejk.

15-40

A dva brejkboly opravdu přicházejí. Václav Šafránek navazuje na nevýrazný první set na servisu.

15-30

Ale Nor si jde pro první brejkboly ve druhém setu. Má k tomu skvěle nakročeno.

15-15

Šafránek se přece jen ve druhém setu bodově prosazuje. Srovnává stav druhého gemu.

0-15

Václav Šafránek se poprvé ve druhém setu podívá na podání. Ale i tento gem zahajuje lépe norský tenista.

0:1

Čistá hra na úvod druhého setu. Pokud takhle bude Nor pokračovat, tak bude velmi rychle i konec zápasu.

0-40

Václav Šafránek zatím nemá nejmenší šanci na returnu.

0-30

Casper Ruud potvrzuje roli favorita v dnešním zápase.

0-15

Do druhého setu vstupuje na podání Casper Ruud. A začíná tak jak skončil. Získává fiftýn.

1:6

Po dvaceti minutách je po prvním setu. Casper Ruud dokázal hned třikrát prorazit podání svého soupeře a bere tak první dějství na svou stranu.

30-40

Václav Šafránek musel v kritický okamžik hrát přes druhé podání a toho norský mladík využívá. První setbol je na světě.

30-30

A nemá k tomu daleko. Václav Šafránek nedokázal využít sílu prvního podání.

30-15

Až nyní se dostává do hry také norský tenista, který chce co nejdříve první sadu ukončit.

30-0

Najednou český tenista nemá při vlastním podání žádné problémy.

15-0

Václav Šafránek podává na udržení se v prvním setu. A začíná přímým bodem ze servisu.

1:5

A i druhý brejk je velmi rychle potvrzen. Ruud sice musel přes druhé podání, ale i to stačilo na českého hráče.

15-40

Casper Ruud je velmi blízko potvrzení brejku. Má k dispozici hned dva gemboly.

15-30

Norský tenista si s přehledem bere na svou stranu další fiftýn.

15-15

Václav Šafránek se však ještě chce dostat do kontaktu a do boje o první set.

0-15

Casper Ruud může při vlastním servisu potvrdit již druhý brejk v prvním setu. Osmnáctiletý Nor začíná skvěle a bere první fiftýn.

1:4

Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.

1:4

1:4

Václav Šafránek ztrácí druhý gem na podání v řadě. Naopak Ruud získal druhý brejk a je na nejlepší cestě k zisku prvního setu.

40-A

Ještě jedna šance pro norského mladíka. Šafránek se nemůže dostat z potíží.

40-40

Václav Šafránek se zuby nehty drží v gemu. Srovnává stav na shodu.

30-40

Brejkbol pro norského hráče. Casper Ruud získává třetí fiftýn po sobě a má jedinečnou příležitost k brejku.

30-30

A tlak na Šafránka stoupá. I v dalším gemu při jeho podání je tady stav 30:30.

30-15

Až nyní se dostal Casper Ruud do hry. Po získaném fiftýnu začíná znovu dostávat hráče na podání pod tlak.

30-0

Nor byl znovu bez šance, rychlé vedení o dva fiftýny pro českého hráče.

15-0

Václav Šafránek zahajuje gem na podání přímým bodem.

1:3

Casper Ruud sice nezačal tento gem dobře, ale dokázal se dostat do vedení a nakonec potvrzuje brejk.

30-40

A je tady dokonalé otočení tohoto gemu na stranu norského hráče.

30-30

Ani nyní brejkboly pro českého hráče nepřicházejí. Casper Ruud srovnává stav gemu.

30-15

Casper Ruud musel hrát přes druhé podání, ale toho český tenista nevyužil.

30-0

A už to je o dva fiftýny. Václav Šafránek je na nejlepší cestě srovnat stav prvního setu.

15-0

Casper Ruud může potvrdit při vlastním servisu brejk z předešlé hry. Ale Šafránek nechce dát svou kůži lacino a jde na returnu do vedení.

1:2

1:2

1:2

A brejkbol je proměněn. Casper Ruud velmi záhy proráží servis českého hráče.

40-A

Brejkbol opravdu přichází. Českému hráči fungoval první servis skvěle jen v prvním gemu.

40-40

Je tady shoda. Casper Ruud není daleko od prvního brejkbolu zápasu.

40-30

Václav Šafránek si pomohl kvalitním prvním servisem a má k dispozici gembol.

30-30

Je tady první drama. Casper Ruud srovnává stav třetího gemu a Čech se dostává do potíží.

30-15

Až nyní přichází bod i pro norského hráče na returnu. Ruud byl však musel přidat ještě další tři.

30-0

Šafránek soupeře vůbec nešetří. Nor se nemůže dostat ani do výměny.

15-0

Václav Šafránek zahajuje i další gem na podání nekompromisně a jde do vedení.

1:1

I druhý gem končí velmi rychle. Norský tenista nedal žádnou šanci hráči na returnu. Je srovnáno.

15-40

Až nyní se prosazuje Václav Šafránek na returnu a dostává se do gemu. Nor má však další dva gemboly.

0-40

I Casper Ruud má našlápnuto k čisté hře při prvním gemu na podání.

0-30

Ani jeden z hráčů se zatím na returnu nedostal k zisku bodu.

0-15

Také norský mladík se poprvé představí v zápase na podání. I on začíná ziskem fiftýnu při servisu.

1:0

Čistá hra na úvod, co víc si mohl český tenista přát. Povedený vstup do zápasu.

40-0

Svižný gem od českého hráče. Jsou tady velmi rychle tři gemboly.

30-0

Český tenista nemá v úvodu zápasu žádný problém získávat fiftýnu při vlastním podání.

15-0

Václav Šafránek se jako první v zápase opřel do servisu. A hned jde také do vedení.

0:0

Václav Šafránek i Casper Ruud již jsou na kurtu číslo 8. Po krátkém rozehrání může zápas prvního kola challengeru v rumunském Sibiu začít. Jako první se představí na servisu český tenista.
Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Challenger v rumunském Sibiu startuje prvním kolem a my se společně zaměříme na zápas Václava Šafránka, který vyzve v boji o osmifinále Nora Caspera Ruuda. Teprve osmnáctiletý norský tenista je ve světovém žebříčku o více než šedesát míst výše než Čech a i proto je pasován do role mírného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.