World Tour Finals (ženy)

Hüberliová, Betschartová – Kolocová, Kvapilová

2:0

konec (21:14, 24:22)

25.08.2017, 10:00 • Kurt číslo 3, Hamburk, Německo • Osmifinále • Vít Schück (@VitSchuck)

0:0

České dvojky se prezentovaly ve včerejších zápasech v základní skupině pohledným volejbalem, přímý postup do čtvrtfinále jim unikl jen o několik bodů. Dnes však po nevydařeném výkonu na turnaji končí.

Úvodní sada se českému páru vůbec nevydařila. Od úvodu české dvojky ztrácely a ztrátu se jim již stáhnout nepodařilo. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější, Češky však v samém závěru neproměnily dva setboly a s turnajem se loučí. Švýcarky dnes trápily servisem především Kristýnu Kolocovou, která se poté nepoprala dobře a následným útokem a toho soupeřky využívaly.

Švýcarský pár postupuje do odpoledního čtvrtfinále, ve kterém změří síly s kanadskou dvojicí Pavanová, Humananová-Paredesová. (10:42:26)

24:22

Druhý set skončil.

24:22

Češky končí na Worls Tour Finals v osmifinále. Betschartová našla servisem, jako téměř po celý zápas, Kristýnu Kolocovou, která byla na přihrávce přesná, ale s útokem si nevěděla rady a smečuje jen do autu.

23:22

Třetí možnost na postup. Hüberliová se prosazuje po přesné přihrávce povedeným úderem do ostré diagonály.

22:22

Češky se ještě brání. Betschartová podává znovu daleko do autu.

22:21

Kolocová na podání. Švýcarky mají druhou možnost pro ukončení zápasu po parádním útoku Betschartové.

21:21

Ani mečbol není využít. Tentokrát se Kvapilová nemusela stresovat. Míč končí ze servisu v autu.

21:20

Po setbolech je tady mečbol! Hüberliová opět zaskočila Kvapilovou na přihrávce a poté Betschartová se štěstím dostala míč přes pásku.

20:20

Hüberliová na podání. Kvapilová po dlouhé době na útoku zklamala. Betschartová řeší situaci povedenou bodovkou.

19:20

První setbol je pryč po tvrdém útoku Betschartové do dlouhé diagonály.

18:20

A jsou tady dva setboly pro český pár. Kolocová na první přes nasměrovala míč na polovinu soupeřek.

18:19

Betschartová našla servisem Kolocovou, která tentokrát vytlouká blok soupeřky.

18:18

Kolocová na podání opět chybuje a je srovnáno.

17:18

Přetahovaná o každý bod pokračuje i po úderu Kolocové do zadní části kurtu.

17:17

Michala Kvapilová za koncovou lajnou. Betschartová smečuje také velmi razantně do středu kurtu.

16:17

Češky jsou ale o krok vpředu. Kolocová smečuje tvrdě do diagonály.

16:16

Drama ve druhém setu pokračuje. Po servisu Kolocové se nehrálo. Míč končí v síti.

15:16

Teď jsou tady tři body v řadě pro český pár. Betschartová je zablokována a také Švýcarky si berou oddechový čas.

15:15

Kolocová přidává eso o pásku.

15:14

Češky se ale ještě nevzdávají. Hüberliová sice zatlačila Kolocovou servisem, ale poté si nepohlídala druhou přes.

15:13

Ani oddechový čas českému duu nepomáhá. Patnáctý bod přidává na konto Švýcarek Betschartová proměněnou bodovkou.

14:13

Švýcarky jdou do vedení. Kolocová si neporadila s nepříjemnou plachtou na tělo. Češky si berou oddechový čas.

13:13

Znovu je srovnáno. Hüberliová na podání. A Kolocová chybuje úderem po lajně do autu.

12:13

Nyní už přichází bod pro švýcarskou dvojici. Kvapilová svým servisem moc škody neudělala. Kvapilová poté smečuje jen do těsného autu.

11:13

Češky si opět vybudovaly dvoubodové vedení. Betschartová našla tvrdým útokem jen Kolocovou, která na druhý pokus nedala soupeřkám šanci.

11:12

Betschartová tentokrát chybuje servisem do sítě.

11:11

Je dokonce srovnáno! Po servisu Betschartové musela přihrávat Kolocová, následná smeč byla lehkým soustem pro Betschartovou v poli a s útokem si již poradila.

10:11

Při technickém oddechovém času to je jen o bod. Kolocová byla nedůrazná na útoku a to trestá povedeným úderem podél sítě Betschartová.

9:11

Kolocová pokračuje na servisu. Betschartová tentokrát na bezblok nechybuje, přesný útok po lajně.

8:11

Kolocová na podání. Betschartová měla problémy s přihrávkou a z toho pramení chyba na útoku.

8:10

Hüberliová našla servisem jen písek v autu za koncovou lajnou.

8:9

Betschartová si vylepšuje náladu vytlučeným blokem.

7:9

A Češky opět odskakují. Betschartová smečuje jen do připraveného bloku Kvapilové.

7:8

Až nyní se prosazuje také česká dvojice. Kvapilová pomáhá spoluhráčce umístěným úderem do rohu kurtu.

7:7

Rázem je srovnáno. Betschartová opět přidala kvalitní podání na českou polařky. Kolocová to na útoku nezvládá.

6:7

Betschartová za koncovou lajnou. Kolocová útočí sice tvrdě ale jen do autu.

5:7

Kolocová chybuje na servisu.

4:7

A právě Hüberliová na podání. Kvapilová útočila lehce na druhou přes, Švýcarky se ubránily, ale bod nepřidaly.

4:6

Kvapilová pokračuje na podání. Hüberliová přetlačila nad sítí Kvapilovou.

3:6

Betschartová smečovala jen do české polařky, poté je odpískán nečistý úder Hüberliové.

3:5

Betschartová opět zatlačila servisem Kolocovou. Betschartová poté vybrala míč o pásku, ale Hüberliová už nepodpořila útokem.

3:4

Švýcarky ale nepřipouští větší náskok. Hüberliová hraje chytře po lajně za blok.

2:4

A další bod pro českou dvojici. Kolocová našla servisem opět Hüberliovou, která je zablokována.

2:3

A Češky jdou do vedení. Hüberliová smečuje ze středu kurtu jen do autu.

2:2

Hüberliová našla podáním opět Kolocovou, která tentokrát obstála na přihrávce. S velkým štěstím se poté česká polařka prosazuje.

2:1

Kvapilová na servisu. Kolocová zasáhla opět v poli, ale nedůrazným útokem bod nedala.

1:1

Betschartová se představila na podání. Kvapilová hrála nepřesně na druhou přes, ale Češky se ještě ubránily a Kolocová lehkou smečí za pásku boduje.

1:0

Také druhou sadu rozehrává lépe švýcarský pár. Hüberliová smečuje tvrdě do ostré diagonály.

0:0

Začal druhý set.

21:14

První set skončil.

21:14

První sada je velmi rychle u konec. Po servisu Kolocové mohla útočit Betschartová. Švýcarská polařka se opřela do smeče po lajně a ukončuje první set.

20:14

Hüberliová na podání. Kolocová je celý set pod tlakem na přihrávce, ani nyní se neprosadila útokem, ale Kvapilová skvěle zabojovala v poli a úderem po lajně snižuje.

20:13

Šest setbolů pro švýcarskou dvojici. Kolocová tentokrát ani nepřihrála.

19:13

Švýcarky si jdou jednoznačně pro první set. Kolocová opět v útoku neuspěla, Betschartová poté zkrátila hru o pásku.

18:13

Po servisu Kvapilové se nehrálo. Míč končí z ruky české blokařky v síti.

17:12

Kolocová z dobré pozice smečuje jen do pásky.

16:12

Hüberliová zopakovala úder z před malé chvíle. Povedený úder po lajně přes blok.

15:12

Kolocová přidává také eso o pásku.

15:11

Hüberliová na podání. Její servis však vylétl jen do autu.

15:10

Nyní se dostala k útoku Hüberliová, která snadným útokem přes blok boduje.

14:10

Je tady další snížení. Kvapilová nachytala Betschartovou na přihrávce.

14:9

Betschartová opět za koncovou lajnou. Tentokrát už česká polařka dokázala napálit míč do odstupující hráčky.

14:8

Náskok švýcarského dua stále roste. Betschartová zaskočila servisem Kolocovou, která ani na dva pokusy nedostala míč přes pásku.

13:8

Při technickém oddechovém čase je to o pět bodů. Po servisu Kolocové se prosadila tvrdým útokem do diagonály Nina Betschartová.

12:8

Hüberliová na podání. Kolocová vytlouká blok švýcarské hráčky.

12:7

Betschartová měla problémy s přihrávkou, poté musela jen odevzdat balon, ale Kvapilová toho nevyužila a je zablokována.

11:7

Kvapilová pomáhá úderem na druhou přes.

11:6

Tlak Švýcarek nezastavuje ani oddechový čas. Jedenáctý bod pro švýcarskou dvojici obstarala nepřesným útokem Kolocová.

10:6

A už to je o čtyři body. Po perfektní přihrávce se Kolocová na síti neprosadila. Betschartová skvěle zasáhla v poli a poté proměnila bodovku podél sítě. Češky si berou oddechový čas.

9:6

Kolocová tentokrát vyzvala k přihrávce Betschartovou, která opět velmi snadno překonává českou obranu.

8:6

Hüberliová následně kazí podání za koncovou lajnu.

8:5

Kvapilová na podání. Hüberliová útočí bez větších problémů po dobré přihrávce do středu kurtu.

7:5

Až nyní přichází bod také pro Češky. Kolocová se štěstím propálila blok švýcarské hráčky.

7:4

Betschartová našla servisem Kolocovou, která se v úvodu zápasu trápí na útoku.

6:4

Kristýna Kolocová za koncovou lajnou také chybuje.

5:4

Až nyní přichází přetažení podání do autu.

5:3

Hüberliová přidává servisem další přímý bod.

4:3

Švýcarky otáčejí vývoj prvního setu. Kolocová nedostala míč do písku, poté ani Kvapilová a to už trestá útokem do odstupující hráčky Betschartová.

3:3

Hüberliová podává přesně na lajnu.

2:3

Betschartová opět musela řešit přihrávku, poté trochu se štětím poslala míč na lajnu.

1:3

Betschartová je pod tlakem v úvodu zápasu. Smeč švýcarské hráčky jde do autu.

1:2

Betschartová na servisu. Kolocová se na první útok neprosadila, poté ani Kvapilová nedostala míč do písku. Češky ale dostaly třetí šanci a tu již promnují.

1:1

Kolocová pokračovala na podání. Betschartová už tentokrát smečuje úspěšně do ostré diagonály.

0:1

Do osmifinálového zápasu vstupují lépe Češky. Po servisu Kristýny Kolocové Betschartová útočila do bloku.

0:0

0:0

Tanja Hüberliová, Nina Betschartová

Velmi mladá švýcarská dvojice spolu hraje již druhou kompletní sezonu. V té první se ještě do elitní společnosti užší špičky nedostaly. Nyní jsou ale mezi nejlepšími právem. Ve Fort Lauderdale se Švýcarkám nedařilo podle představ a konečným 25. místem nemohly být spokojeny. Největší úspěch přišel v chorvatské Poreči, kde bez porážky došly až do semifinále. Tam ale narazily na české jedničky Hermannovou a Slukovou. I přes jedinou porážku na turnaji braly švýcarské volejbalistky bronz.

Na nedávných šampionátech se Švýcarky probojovaly ze základní skupiny, ale na mistrovství světa i Evropy z toho bylo jen konečné dělené deváté místo. Především tedy v lotyšské Jurmale pomýšlely z pozice nasazených čtyřek na lepší umístění.

V Hamburku na World Tour Finals se mladým beachvolejbalistkám vůbec nedaří. Ve skupině s Agathou a Dudou a Fendrickovou s Rossovou neuhrály ani set a obsadily třetí pozici.

0:0

Kristýna Kolocová, Michala Kvapilová

České dvojky se ve své druhé společné sezoně prosadily do užší světové špičky. Letos v únoru překvapily na prvním majoru sezony v americkém Fort Lauderdale děleným pátým místem. Stejný výsledek zopakovaly Kolocová s Kvapilovou také v chorvatské Poreči. O týden později ve švýcarském Gstaadu z toho bylo "jen" dělená devátá pozice. Na mistrovství světa skvěle vybojovaly v základní skupině první místo po třech třísetových zápasech. V osmifinále už ale Češky neměly na americký pár Sweatová, Rossová.

Největší úspěch si ale české volejbalistky připsaly na nedávném mistrovství Evropy. V lotyšské Jurmale zvládly našlapaný program a z pozice pátým nasazených si došly až pro evropské stříbro!

Do prvního zápasu Češky nevstoupily vůbec dobře, rychle prohrávaly i o čtyři body. Ztráta se jim podařila smazat velmi rychle a ve střední části setu se již dostaly do vedení. Musel však rozhodovat úplný závěr, který zvládly lépe české beachvolejbalistky. Ve druhém setu to již byla exhibice českého páru. Švýcarky Heidrichová s Vegréovou-Depréovou se trápily na přihrávce a ani na útoku svou hru příliš nevylepšily.

Češky začaly první set druhého setu proti německé dvojici Laboureurová, Sudeová katastrofálně. Velmi rychle prohrávaly 6:0, postupem setu ještě vedení německého dua rostlo a zastavilo se až na třinácti bodech. Ve druhém setu se bojovalo o každý bod. Češky byly po celé druhé dějství o krok vpředu, ale domácí dvojice ještě stačila srovnat na 19:19. Závěr už patřil českým dvojkám. Stejně jako v nedávném evropském semifinále musel rozhodnout tiebreak. V něm si Němky vytvořily ihned lehký náskok a českému týmu se již ztráty nedokázal zbavit.

0:0

Systém turnaje

Na samotné World Tour Finals se kvalifikovalo nejlepších osm párů letošní sezony, ty doplnily čtyři dvojice, které startují v Hamburku na divokou kartu.

Dvanáct dvojic bylo rozděleno do čtyř skupin po třech. Vítěz základní skupiny postoupil přímo do čtvrtfinále. Týmy na druhých a třetích místech si zahrají playoff o poslední čtyři volné pozice ve čtvrtfinále. Od čtvrtfinále se bude hrát vyřazovaní část, ve které každá prohra znamená konec na turnaji.

0:0

Krásné páteční dopoledne, vítám všechny příznivce plážového volejbalu. Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou skončily v základní skupině A na druhé pozici. Do čtvrtfinále tak vede cesta jen přes nebezpečnou švýcarskou dvojici Hüberliová, Betschartová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

2:0

Hüberliová, Betschartová: Tanja Hüberliová Stát: Švýcarsko Datum narození: 27.8. 1992 Věk: 24 let Místo narození: Thalwil Výška: 190 cm Ruka: pravá Pozice: blokařka Nina Betschartová Stát: Švýcarsko Datum narození: 14.10. 1995 Věk: 21 let Místo narození: Zug Výška: 175 cm Ruka: pravá Pozice: polařka

Kolocová, Kvapilová: Kristýna Kolocová Stát: Česká republika Datum narození: 1.4. 1988 Věk: 29 let Místo narození: Nymburk Výška: 170 cm Ruka: pravá Pozice: polařka Michala Kvapilová Stát: Česká republika Datum narození: 8.2. 1990 Věk: 27 let Místo narození: Liberec Výška: 183 cm Ruka: pravá Pozice: blokařka