Alizé Cornetová – Dominika Cibulková

1:2 6:2, 2:6, 4:6

24.08.2017, 01:11 • Osmifinále • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 2.7 1.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovenská ženská jednotka Dominika Cibulková prehrala prvý set vysoko 2:6, no potom rovnakým výsledkom vyrovnala a osemfinálový boj pokračoval tretím dejstvom. Tam prehrávala naša reprezentantka už 2:4, ale napokon získala štyri gemy v rade a teší sa z víťazstva. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme úspešný štvrtok. (03:17:06)

4:6

Druhý mečbal už ale Dominika Cibulková využila a teší sa z postupu do štvrťfinále! Alizé Cornetová sa s turnajom lúči.

15-40

Cornetová teraz zahrala iba za základnú čiaru na svojej polovici. Znamená to zisk dvoch mečbalov pre slovenskú tenistku.

15-30

Dominika Cibulková bola osamotená pri sieti, pohodlne si počkala na padajúcu loptičku a nekompromisne smečovala. Od víťazstva v zápase ju delia dve lopty.

4:5

Slovenskej hráčke sa to podarilo! Dominika Cibulková získala tretí gem v rade a otočila stav rozhodujúceho setu vo svoj prospech. Vedie 5:4 a jej oponentka teraz musí podávať na udržanie sa v zápase.

4:4

Dominika Cibulková zakončila ôsmy gem rozhodujúceho setu skvelým zakončením z forhendu, ktoré smerovala popri postrannej čiare. Skóre tretieho dejstva sa vyrovnáva na 4:4.

30-40

Podávajúca francúzska hráčka hrala veľmi ťažký bekhend iba do siete. Slovenka sa teší zo zisku dôležitého brejkbalu.

0-30

Dominika Cibulková hrala na sieti veľmi nekompromisne a vyslúžila si za to potlesk publika. Slovenka uspela záverečným volejom z bekhendu.

4:2

Alizé Cornetová ukončila šiesty gem rozhodujúceho setu perfektným krížnym úderom a ujala sa vďaka tomu vedenia 4:2.

3:2

Alizé Cornetová predviedla skvelý return na časť kurtu, kde stála Cibulková. Slovenka ale na toto vôbec nebola pripravená a nestihla zakročiť, kvôli čomu prišla o gem so svojím servisom a prehráva 2:3.

40-15

Dominika Cibulková si pripisuje druhú dvojchybu v tomto geme. Slovenka bude kvôli nej čeliť dvom brejkbalom.

2:2

Alizé Cornetová predviedla na záver gemu podanie smerom von z krutu. Cibulková si na loptu síce siahla, ale nasmerovala ju iba do siete.

30-40

Dominika Cibulková teraz svojím nekompromisným forhendomprebudila aj divákov a získala brejkbal. Slovenka predvádza jej typickú agresívnu hru.

1:2

Dominika Cibulková predviedla obrovskú bojovnosť, keď dobehla krátky úder svojej súperky a poslala ho za Cornetovú. Slovenka sa vďaka tomu v rozhodujúcom sete ujíma vedenia 2:1.

1:1

Dominika Cibulková využila svoj hneď prvý brejkbal tretieho setu a vzala si späť požičaní. Slovenka v rozhodujúcom dejstve vyrovnala na 1:1.

1:0

Dominika Cibulková si vo veľmi nevhodnej chvíli pripisuje dvojchybu a stráca úvodný gem so svojím podaním v rozhodujúcom treťom sete.

40-15

Cornetová predviedla dva zakončenia bekhendom. Zdalo sa, že Cibulková má situáciu pod kontrolou, ale napokon opäť trafila sieť a sú z toho dva brejkbaly pre jej súperku.

2:6

Štatistiky druhého setu

2:6

Cornetová poslala bekhend od svojej základnej čiary až do autu, takže slovenská tenistka sa teší z vyrovnania na 1:1. O osude duelu rozhodne tretí set.

30-40

Alizé Cornetová neuspela na svojej základnej čiare, zakončila do autu a súperke tým venovala setval.

2:5

Alizé Cornetová zakončovala zo svojho ľavého rohu rovno pred seba, kde Cibulková nebola. Slovenka tam ani nestihla dobehnúť, a tak sa jej náskok v druhom sete znížil na 5:2.

40-15

Dominika Cibulková chcela zahrať krátky úder za sieť, ale loptička na polovicu francúzskej hráčky neprešla. Cornetová má preto k dispozícii dva brejkbaly.

30-0

Cibulková na druhý pokus podala smerom von z kurtu a nasledoval nechytateľný return priamo po postrannej čiare.

0:5

Dominika Cibulková využila jastrabie oko, ktoré potvrdilo, že jej servis sa o milimetre vošiel na čiaru. Slovenka tak prešla piatym gemom bez straty fiftínu a jej súperka bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-A

Dominika Cibulková predviedla perfektný return do odkrytej časti kurtu pri ľavej postrannej čiare. Slovenka vďaka tomu získala brejkbal.

40-30

Vzápútí predviedla Alizé Cornetová úplne prvé eso v zápase.

0:3

Dominika Cibulková zahrala skvelý krátky úder za sieť. Zdalo sa, že Cornetová loptičku ani nestihne, ale napokon ju dobehla a poslala do autu.

40-15

Teraz však aut zahrala aj Cibulková, čo znamená, že jej súperka bude mať k dispozícii dva brejkbaly.

0:2

Krátka výmena sa skončila iba Cornetovej úderom do pásky na sieti. Francúzka sa teraz na seba veľmi hnevá, pretože v druhom sete prehráva už 0:2.

30-40

Alizé Cornetová si pripisuje šiestu dvojchybu. Cibulková má k dispozícii brejkbal.

6:2

Štatistiky po prvom sete

6:2

Druhý setbal už ale Alizé Cornetová využíva a ujíma sa vedenia 1:0! Slovenka teraz neuspela na príjme, kde síce loptičku zasiahla, ale returnovala ju iba do siete.

40-15

Krátka výmena sa skonrčila Cibulkovej forhendom umiestneným až za hraciu plochu. Alizé Cornetová má preto k dispozícii dva setbaly!

5:2

Dominika Cibulková nehrala od základnej čiary, pretože súperka si ju povytiahla smerom k sieti. Napokon to Francúzke veľmi pomohlo, pretože záverečný úder nasmerovala až za našu reprezentantku.

3:2

Alizé Cornetová zakončovala forhendom od svojej základnej čiary, ale trafila iba pásku na sieti a od nej sa loptička odrazila do autu. Dominika Cibulková tak v náročnom geme odolala trom brejkbalom a znížila na 2:3.

40-40

Dominika Cibulková bola nekompromisná a odvrátila aj tretí brejkbal tohto gemu! Slovenka teraz vynikajúco vyšiel forhend do ľavého rohu, ke síce bola jej súperka, ale tá loptičku netrafila.

40-15

Cornetová stála tesne pred svojou základnou čiarou a mala veľa času na dobrý úder. Napokon si vybrala prázdne miesto po ľavici súperky a získala tým dva brejkbaly.

3:1

Dominika Cibulková s obrovskými ťažkosťami returnovala vynikajúci servis svojej súperky. Cornetová si následne oproti loptičke vybehla a vrátila ju priamo na telo Slovenky, ktorá potom už nedokázala správne odvrátiť.

30-40

Francúzska tenistka chcela forhendom zmeniť smer zakončenia, ale loptičku poslala iba hlboko do autu. Znamená to zisk brejkbalu pre Cibulkovú.

2:1

Alizé Cornetová napokon druhý brejkbal zvládla! Francúzka obetavo vybehla aj k sieti, kde urobila posledný potrebný krok, aby ukradla súperke servis a ujala sa vedenia 2:1.

40-15

Cornetová zakončila priamo na telo svojej súperky. Cibulková sa loptičky ešte dotkla, ale odvrátila ju iba do siete. Teraz bude Slovenka čeliť dvom gembalom.