10:0

konec (2:0, 4:0, 3:0, 1:0)

22.08.2017, 20:00 • Wagener Stadium, Amsterdam • Matěj Vybíral (@Matavyb)

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (21:37:34)
Poslední duel Češek ve skupině A je u konce. Bohužel v dnešním zápase dostaly Češky nepopulární desítku. Bodový zisk se rozhodně neočekával, reprezentantky bojovaly co to šlo, ale Nizozemsko patří mezi světové pozemářské velmoce. Česko si zahraje důležitý boj o záchranu, ve kterém se utká s Irskem a Skotskem.

60

Konec utkání.

60

A Čecháková ještě musela být pozorná, připsala si dobrý zákrok betonem proti střele z bezprostřední blízkosti.

60

Poslední minuta, Vorlová vybojovala míček pro Češky.

59

Tečovanou střelu dokázala Čecháková vyrazit před sebe, další rána mířila nad českou branku.

58

Nizozemsko právě vstřelilo branku!

Češky bohužel inkasují a je tu desátá branka pro Nizozemky! MARLOES KEETELSOVÁ se proháčkovala z levé strany až před Čechákovou a dokázala ji prostřelit. Češky dostaly v poslední čtvrtině první gól.

57

Reichlová dobře zasáhla, ale Češky jsou pod neustálým tlakem. Zbývá něco přes tři minuty.

56

Čecháková drží dvěma skvělými zákroky stav 0:9!

55

Velká šance Nizozemek, Leurinková netrefila míček před prázdnou brankou!

54

Diskutovalo se s videorozhodčí, jestli Lehovcová nehrála nohou, ale nestalo se tak, trestná roh Nizozemky nemají.

54

Reichlová předvedla výbornou obranu, Češky ve čtvrté čtvrtině zatím nedostaly ani gól.

53

Weltenová zastavena českou obranou, ale ani pozemářky v modrém nedošly daleko.

52

Vzápětí ale musela Čecháková vytáhnout dva výtečné zákroky proti Weltenová a Van Geffenové! Češky si zatím brání desetigólovému přídělu.

51

Ani Češky si neporozuměly v rozehrávce, ale tlak Nizozemek teď lehce polevil.

50

Vzápětí si připisuje dobrý obranný zákrok Laciná.

50

Nepřesná rozehrávka Nizozemek.

49

Stamová nahazovala balonek před branku, tam Nizozemky tečovat nedokázaly.

48

Vorlová si připsala další dobrý obranný zákrok, přihrávka na Haklovou však byla příliš dlouhá.

47

V české brance je opět Čecháková, ale teď zasahovat nemusela. Proti míčku výborně stihla vystartovat Vorlová.

47

Nizozemky teď dlouho kombinovaly a vybojovaly trestný roh po noze české hráčky.

46

Češky se ovšem o míček připravily nepřesnou rozehrávkou.

46

Začala poslední čtvrtina, Mejzlíková byla hned v úvodu faulovaná.

45

Skončila třetí čtvrtina, zbývá poslední patnáct minut hry, Nizozemky zatím vedou jasně 9:0. Češky se však nemají za co stydět, proti jednomu z nejlepších týmů světa bojují ze všech sil.

45

Češky se dostaly za polovinu, dále již ne.

44

Nahození domácích nikdo netečoval, míček v autu a rozehrávají Češky.

44

Laciná faulována, Češky se mohou pokusit o protiútok.

43

Proti rychlému protiútoku vyběhla výborně Vančurová a překazila ho. Brankářka Slavie Praha si připsala poté i další dva skvělé zákroky!

42

Ale Nizozemky se dostaly k míčku, dvěma přihrávkami se dostaly přes celé hřiště a z otočky se trefuje LIDEWIJ WELTENOVÁ.

42

Ovšem přišla chybná rozehrávka a česká obrana si na chvíli může odpočinout.

41

Poloprutská dobře zasáhla, ale hráčky v oranžových dresech pokračují s míčkem na hokejkách.

41

Následně si Vančurová připisuje dobrý zákrok nohou.

40

Jonkerová se dostala úplně sama před Vančurovou, tvrdou ranou těsně minula českou branku!

40

Novákovám, nejmladší z Češek, faulována, Češky mohou útočit.

39

Mejzlíková chybovala, dopředu mířily Nizozemky a přesnou ranou se prezentovala LAURIEN LEURINKOVÁ, pro kterou to je dnes druhá branka.

38

Nunninková se dostala přes dvě české hráčky, poté však nepřihrála přesně. Češky hrají v plném počtu.

37

Domácí nepřihrály přesně, Češky mohou šetřit čas.

37

V brance Čechákovou vystřídala Andrea Vančurová, teď si připsala dobrý zákrok.

36

Rána Jonkerové z otočky mířila těsně mimo českou branku.

36

Laciná alespoň vyvezla míček za polovinu.

35

Přihrávka domácích pozemářek byla příliš vysoká, rozehrávají Češky.

34

Češky jsou opět pod tlakem, zatím se brání úspěšně, Nizozemky si nepřihrály přesně.

32

Sedmá branka pro Nizozemky, lehce tečovaná střela propadla české brankářce mezi nohy, autorkou branky IREN VAN DER ASENOVÁ!

32

Noha Reichlová v trestném kruhu, devátý trestný roh pro Nizozemky.

31

Pokračuje nizozemská přesilovka, která bude trvat ještě sedm a půl minuty.

31

První polovina hry je u konce a Nizozemky potvrzují jednoznačně roli favoritek. Nikam Češky nepustily, vstřelily šest branek a míří do semifinále z prvního místa. Češky zatím nedostaly k jediné střele, do střeleckého kruhu jen jednou.
Třetí čtvrtina začne přibližně ve 20:56.

30

30

Nepřesná rozehrávka pozemářek v oranžových dresech.

29

Hra nohou, Češky mají chvíli míček pod kontrolou.

28

Nizozemky se z trestného rohu trefují, na tuhle střelu CAII VAN MAASAKKEROVÁ už Čecháčková nedosáhla, 6:0 pro domácí.

28

Češky se sice trestnému rohu ubránily, ale následuje hned další.

28

Tvrdý faul Novákové, trestný roh pro Nizozemky. Navíc Nováková dostává žlutou kartu – dokonce desetiminutové oslabení Češek!

28

LAURIEN LEURINKOVÁ se výtečně uvolnila a přesnou střelou do horního rohu zvyšuje na 5:0!

28

O míček ale přišly a Čecháková musela vytáhnout další skvělý zákrok.

27

Nizozemská hra nohou, do útoku jdou české reprezentantky.

26

De Heuvelová faulovala a český tým si zahrajeme dvouminutovou přesilovky.

26

Češky v plném počtu.

26

Češky zblokovaly střelu a následné nahození, dobře zasáhla Reichlová.

26

Weltenová se snažila obejít Lehovcovou, trestný roh pro domácí.

25

Nepřesná rozehrávka Nizozemek, Češky mohou šetřit čas.

24

Další velká šance pro Nizozemky, Čecháková vytáhla výtečný zákrok. Kavanová ale dostala zelenou kartu, to znamená dvě minuty přesilovky pro domácí.

24

Weltenová se probíjela ke střele, o míček však přišla a poté faulovala Reichlovou.

23

O míček se však připravily nepřesnou přihrávkou.

22

Češky po delší době opět u míče a kombinují na vlastní polovině.

21

Čecháková musela vytáhnout další dobrý zákrok nohou, poté další tečovaná střela mířila těsně mimo její branku.

20

Další gól pro Nizozemky, pěknou akci De Waardové zužitkovala přesnou střelou KELLY JONKEROVÁ – 4:0.

19

Nizozemky se provinily nebezpečnou hrou, míček pro hostující pozemářky.

19

Nahozený míček odvrátily Češky do autu.

18

Hlavní rozhodčí se ještě poradila s videorozhodčí, ale gól nakonec platí! Češky přišly o míček a ze strany se sama na Čechákovou řítila KITTY VAN MALEOVÁ a velkou šanci proměnila.

17

Mejzlíková předvedla dobrý obranný zákrok a z vlastní čtvrtiny mohou Češky začít kombinovat.

16

Rozhodčí chybně odpískala nebezpečnou hru Češky, ale svůj výrok odvolala. Nizozemky už ale opět kombinují.

16

Češky začaly u míčku, po deseti vteřinách o něj však přišly.

15

První čtvrtina skončila, Nizozemky zatím byly podle očekávaní jasně aktivnější a vedou 2:0.

15

Van Geffenová se dostala před Čechákovou, ta dokázala zasáhnout.

15

Češky faulovaly kousek za obranným kruhem.

14

Po zmatcích v české obraně se k odraženému míčku dostala MARGOT VAN GEFFENOVÁ a zařizuje Nizozemkám dvoubrankový náskok.

14

Hanzlová dokázala přejít přes dvě hráčky, mohla přihrát Laciné, ale nakonec se tak nerozhodla a o míček bohužel přišla.

13

Nepřesná rozehrávka Nizozemek, Češky mohou podržet míček.

13

Dukátová bojovala v rohu hřiště, před domácí obránkyni nepřešla.

12

Češky poprvé v zápase na útočné polovině, Haklová udržela míček pro hostující hráčky.

12

Byla to opět Van Maasakkerová, Čecháková vyrazila pravou nohou.

12

Nizozemky se opět dostaly do tlaku, Keetelsová faulována a je tu další trestný roh.

11

Z dalšího trestného rohu už Češky inkasují, přesnou ranou k tyči se prosadila CAIA VAN MAASAKKEROVÁ! Česko ale dokázalo jedenáct minut neinkasovat.

10

Češky teď alespoň malou chvíli držely míček, ale následoval tlak Nizozemska a další trestný roh.

10

Výtečně Čecháková! Ta dokázala vyrazit střelu po trestném rohu pravou nohou, poté si poradila i s dorážkami.

9

Následuje další trestný roh pro hráčky v oranžových dresech.

9

Lehovcová vybojovala míček, Češky se ale daleko nedostaly.

8

Laciná vybojovala míček, o ten však vzápětí přišla.

7

Mejzlíková zastavila akci Nizozemska, to ale stále pokračuje na míčku.

6

Van Maasakkerová střílela i napotřetí a Barbora Čecháková opět musela zasahovat nohou. Češky se zatím brání úspěšně.

6

Laciná hrála nebezpečně – vysoký míč, třetí trestný roh pro domácí.

5

Van Maasakkerová opět střílela, tentokrát po zemi, Čecháková vytáhla výborný zákrok nohou.

5

Následuje trestný roh po nepovolené hře Reichlové.

5

Další protiútok Nizozemek zastavila Mejzlíková, ale domácí zůstávají u míčku.

5

Van Maasakkerová dostala přihrávku, branku Čecháčkové těsně minula.

4

Trestný roh pro Nizozemky, Češky hrály v obranném kruhu nohou.

3

Weltenová vystřelila z útočného kruhu těsně nad!

3

Střelu z otočky domácí hráčky vyráží Čecháčková.

2

Domácí zatím drží míček na svých hokejkách.

1

První šance pro Nizozemky, Čecháková si připisuje první důležitý zákrok.

1

Utkání začalo.
Základní sestavy:

Nizozemsko:
Veenendaalová – Stamová, Van Maasakkerová, Van Geffenová, Sandersová, Keetelsová, Leurinková, Pheninkxová, Weltenová, De Waardová, Matlaová

Česko:
Čecháková – Laciná, Kolarová, Reichlová, Hanzlová, Poloprutská, Dukátová, Mejzlíková, Haklová, Lehovcová, Decsyová.
Je jasné, že tohle bude pro české pozemářky ohromný zážitek bez ohledu na výsledek.
Stadionem zní hymny obou dnešních soupeřů.

Wagener Stadium byl na předchozí zápasy neznadějně vyprodaný, uvidíme, kolik fanoušků přijde dnes, kapacita je 10 000 diváků!
Hraje se v deseti hráčích na obou stranách + brankář, délka hry je 4x15 minut.
Dokáží dnes české pozemní hokejistky na horké půdě v Amsterdamu potrápit jasné favoritky, nebo domácí hráčky rozjedou gólový koncert?
Česká reprezentace se na mistrovství Evropy dostala po dlouhých 19 letech. Naposledy v roce 1999 skončily Češky poslední, i teď jsou na celém mistrovství v roli outsiderek, což se potvrdilo i v úvodních dvou duelech. Česko nejdříve podlehlo 0:6 Belgii, poté 1:7 Španělsku a je jasné, že bude hrát pouze o udržení.

To Nizozemky jsou jasnými favoritkami celého turnaje. Sedminásobné mistryně světa venku, dvojnásobné z haly, z dvanácti mistrovství Evropy jich vyhrály hned osm. Z těch posledních z let 2013 a 2015 si však Nizozemsko domů zlato neodvezlo, o to větší motivaci bude mít nyní na domácí půdě. Nizozemky si zatím připsaly dvě těsné výhry, nejdříve 3:1 se Španělskem, poté 1:0 s Belgií a míří do semifinále.
Přeji krásný úterní večer, vítejte u posledních třetího duelu českých reprezentantek na mistrovství Evropy žen v Amsterdamu, ve kterém se dnes Češky utkají s domácím Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00.