BK Havlíčkův Brod – SHK Drtiči Hodonín

7:5

konec (3:2, 1:1, 3:2)

15.08.2017, 18:00 • ZS Kotlina • Milan Sochor (@minusochor)

To je pro dnešek z Kotliny ode mne vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou. Třeba hned ve čtvrtek při dalším přípravném utkání Havlíčkova Brodu, který bude hostit Nymburk. (20:42:44)
Třetí třetina vyšla ze začátku lépe hostům, začali se střelecky prosazovat a díky trefám Ondřeje Stehlíka a Michala Kuby otočili vývoj utkání. Bruslaři se ovšem dostali zpátky do hry a do konce zápasů už úřadovali jenom oni. Vzali si vedení zpět a ještě jej navýšili. O branky se postarali Jakub Šuhaj, Jan Milfait a Lukáš Endál.

Střely po konci zápasu: 41:32

59:56

Domácí už se nikam neženou, o vítězi je rozhodnuto.

59:38

Marek Haloda vyvezl kotouč a z pravé strany vystřelil, Michal Chmel zasáhl vyrážečkou.

58:46

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
A také domácí s touto situací naložili výborně! Patrik Přidal z rohu kluziště našel křížným pasem LUKÁŠE ENDÁLA, který se na levém kruhu opřel do puku a rozvlnil síť posedmé! Asistence: Patrik Přidal, Miroslav Třetina.

58:07

Také domácí si zahrají v dvojnásobné početní převaze, Erik Hložánek (HOD) je potrestán za vysokou hůl.

57:38

Marek Haloda narušil rozehrávku domácích a přinutil Chmela k zákroku, ten si počínal úspěšně.

57:14

Jiří Vašíček tvrdě vypálil od modré čáry, ovšem pouze do beton gólmana.

56:53

Zbyněk Žabčík (HOD) bránil Lukáše Endála v rozporu s pravidly a odsedí si 2 minuty za nedovolené bránění.

55:48

Hra se přesunula na druhý konec hřiště, domácí se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:17

Domácí jsou při chuti, dopředu opět mířil Jakub Šuhaj. Jeho tvrdá rána z nápřahu na levém kruhu rozduněla Zollpriestery betony.

54:46

Neskutečná přestřelka! Teď zase zatlačili domácí a vracejí se do vedení! Druhý útok Bruslařů se natlačil před brankoviště a JAN MILFAIT nakonec dorazil puk do sítě! Asistence: David Kozlík, Luboš Voříšek.

54:30

Patrik Přidal obral hostujícího útočníka o kotouč a dopředu pospíchal David Vala, jeho střela zápěstím z levého kruhu ovšem zahučela do Zollpriesterovy lapačky.

53:37

Zdálo se, že domácím možná dochází síly, teď ale po krásné akci vyrovnávají! Jiří Vašíček přihrávkou mezi dva beky vyslal do úniku JAKUBA ŠUHAJE, který po parádní zasekávačce před gólmanem vsítil svůj druhý gól! Asistence: Jiří Vašíček.

52:38

Drtiči právě vstřelili branku!
Hodonín se poprvé v utkání ujímá vedení! Tlak Drtičů sílil a je z toho další gól v havlíčkobrodské síti, když střelu Marka Halody od modré čáry šikovně tečoval MICHAL KUBA! Asistence: Marek Haloda.

51:58

Drtiči zakončovali z mezikruží, Niklavs Balgalvis ovšem oba pokusy zablokoval.

51:22

Tomáš Semrád projel přes celé kluziště, v útočném pásmu ale o puk přišel.

50:35

Hosté tlak ustáli a čerstvě střídající hráč hned vyrazil dopředu, střelu Erika Hložánka ale Michal Chmel zastavil betony.

49:43

První útočná formace Havlíčkova Bordu zamkla svého soupeře v jeho pásma a obstřeluje Zollpriester ze všech stran.

48:54

Daniel Spratek vyslal do úniku Luboše Voříška, tomu ale chyběla rychlost, a tak musel brzy zakončovat, jeho střela mezi brankářovy betony však neprošla!

47:49

Jiří Vašíček už je na ledě, domácí další branku neinkasovali.

46:48

Hodonín pokračuje v tlaku. Po svižné kombinaci z voleje na pravém křídle vypálil Jakub Sajdl a jeho přízemní rána orazítkovala tyč!

46:08

Hosté dvojnásobnou početní výhodu zužitkovali! Daniel Vaněk přihrál mezi kruhy ONDŘEJI STEHLÍKOVI, který v optimální pozici vymetl pavučiny v horním rohu branky! Asistence: Daniel Vaněk, Pavel Mojžíš.

45:49

Domácí jdou do tří! Jiří Vašíček (HBR) se v rohu pásma pustil do Dominika Matuly a je potrestán za hrubost.

44:44

Dominik Matula se ale dostal ještě ke kotouči, vybruslil před brankoviště a vystřelil. Michal Chmel jeho pokus vyrazil levým betonem, při tom byl hodonínský útočník ale ještě faulován Michalem Semrádem (HBR).

44:39

Dominik Matula se vrhal mezi dvojici beků, Tomáš Semrád mu ale vypíchl kotouč.

42:48

Petr Peš se vrací do hry, hosté se ubránili.

42:43

Bruslaři zůstali na puku, Luboš Voříšek po krásné kombinaci už servíroval puk Davidu Kozlíkovi, který číhal před bránou, k zakončení se ale nedostal.

42:22

Domácí teď neudrželi puk v pásmu a píská se ofsajd.

42:08

Drtiči přerušili kombinaci Havlíčkova Bordu a osvobodili se.

41:32

Kryštof Kulhánek napřáhl na modré čáře, jeho pokus ještě tečoval David Vala, hodonínský brankář ovšem zakročil betony.

41:11

Hodonín brzy vhodil, ale Bruslaři se okamžitě před soupeřovu branku vrátili.

40:48

Petr Peš (HOD) hákoval útočícího Endála a odpyká si 2 minuty na trestné lavici.

40:15

Lukáš Endál po vyhraném buly protečoval puk do útočného pásma, kde se snažil hostující bek za svojí bránou rozehrát, trefil ale brusle a Patrika Přidala a Jakub Zollpriester musel dávat pozor, aby odražený kotouč neskončil za jeho zády.

40:01

Ani ve druhé třetině se na gól nečekalo dlouho. Po krásné kombinaci s Lubošem Voříškem před brankovištěm navýšil vedení Miroslav Třetina. Dvougólový náskok si Havlíčkobrodští neužili ani půlku třetiny, protože se podařilo snížit Jakubu Sajdlovi. Oba týmy pak vystřídaly brankáře a vyzkoušely si hru v přesilové hře, další branka už však nepadla.

Střely na bránu po druhé třetině: 27:21

Třetí část hry začne přibližně v 19:36.

40:00

39:57

Lukáš Endál se krátce před koncem druhého dějství ocitl v dobré střelecké pozici, jeho šance ale zůstala nevyužita.

39:34

Tomáš Semrád pouští trestnou lavici, Havlíčkv Brod se ubránil.

39:17

Drtičům se teď nedaří vniknout do pásma Havlíčkova Brodu, jejich výhoda se chýlí ke konci.

38:42

Hodonín se nastěhoval zpátky do útočného pásma, kde dobu kombinoval, nakonec ale o puk přišel a Bruslaři znovu vyhazují.

38:02

Bruslaři získali puk a dlouhým vyhozením se osvobodili.

37:34

Ovšem ne na dlouho. Tomáš Semrád (HBR) si odsedí trest za krosček.

37:32

Jakub Hoskovec je na ledě, domácí jsou kompletní.

37:01

Domácí si nadále odolávají hodonínskému tlaku.

36:37

Hodonín se drží v útočném pásmu, zatím ze svého tlaku ale nevytěžil žádnou střelu.

35:12

Vít Černohous (HOD) se s Kryštofem Kulhánkem (HBR) pustili do menší roztržky. Oba hráči míří na trestnou lavici, Kulhánek ale dostává jeden trest navíc, který odpyká Jakub Hoskovec.

34:28

První útok Bruslařů motal hlavy obraně Drtičů, do zakončení se ale nedostal. To na druhé straně z mezikruží pálil David Peška, trefil ale jen připraveného Michala Chmela.

33:41

Bruslaři se dostali do rychlého protiútoku, přihrávka Tomáše Semráda byla ale zastavena hostujícími beky.

33:14

Petr Peš dvakrát střílel z velké blízkosti, Michal Chmel ovšem v první zkoušce uspěl.

32:42

Drtiči se osvobodili a teď už hrají dokonce v plném počtu.

32:17

Kryštof Kulhánek vyslal od modré čáry prudkou ránu, která byla ještě jedním z hostujících obránců tečována, Jakub Zollpriester ji ovšem dokázal vyrazit pravým betonem.

31:48

Hodonín se mocnil kotouče a osvobodil se. Už má ale Bruslaře zpátky před svojí klecí a musí se bránit.

31:17

Bruslaři se sice drží v útočném pásmu, Jakuba Zollpriestera ovšem nezaměstnávají.

30:42

Michal Kuba (HOD) si pomohl sekáním a Bruslaři dostávají početní výhodu.

29:49

Obě mužstva vystřídala brankáře.

29:49

Jako bych to zakřikl, Hodonín snižuje! Hosté si vytvořili tlak před havlíčkobrodským brankovištěm a JAKUB SAJDL mezi několika bránícími hráči dokázal dvakrát dorážet, až se mu nakonec podařilo dostat puk do sítě! Asistence: Ondřej Stehlík, Dominik Matula.

28:37

Obě mužstva se snaží, v klíčových chvílích se ale do jejich souhry vplíží nepřesnost a brankáři jsou bez práce.

27:47

Jan Milfait nabral rychlost a přebruslil obranu hostů na levém křídle, jeho přihrávka ovšem nikoho z jeho spoluhráčů nenašla. Do protiútoku tak zamířili hosté, Jan Sedlá ale Čeňka Nováka nepokořil.

27:21

Bruslaři se dostali na chvíli pod tlak, domácí gólman ovšem zůstal pevný ve svém postoji a puk za sebe nepustil.

26:52

Richard Kobylík napřáhl na modré čáře, Čeněk Novák na střelu ale dobře viděl a spolehlivě ji zastavil.

26:06

Kryštof Kulhánek zavezl puk až za hostující klec, kde ho zadovkou přenechal Danielu Spratkovi. Ten šikovně našel Miroslava Třetinu před brankovištěm, přihrávka ale mířila na brusle, z čehož bylo obtížné zakončit.

25:21

Petr Peš vypálil tvrdou ránu z levého kruhu, Čeněk Novák ji ovšem lapil a nepustil hosty ani k dorážkám.

24:36

Miroslav Třetina měl prostor na levé straně, sjel si před brankoviště a střelou zápěstím mířil do protějšího horního rohu, Zdenko Kotvan ovšem stačil zasáhnout ramenem.

23:43

Lukáš Endál se dostal s kotoučem až za brankovou čáru, snažil se využít toho, že je Zdenko Kotvan hodně vyjetý, a zpětnou kličkou se tlačil do brány, hostující gólman si však poradil.

23:16

Jakub Hoskovec kouzlil s pukem v útočném pásmu, pak se ale hosté dostali do úniku. Michalu Romančíkovi visel na zádech Jiří Vašíček, hostující útočník tak neměl prostor, aby něco vymyslel, a nastřelil Novákovy betony!

21:25

Bruslaři poprvé v zápase vedou o dvě branky, teď hokejové srdce fanouška zaplesalo. Lukáš Endál od hrazení našel MIROSLAVA TŘETINU, který si před brankoviště narazil kotouč s Lubošem Voříškem a pohodlně zakončil do odkryté klece! Asistence: Luboš Voříšek, Lukáš Endál.

20:20

Další buly vyhráli už Bruslaři a kotouč hned vyhodili na druhou strnu kluziště. To už se na led vrátil Kryštof Kulhánek a domácí jsou kompletní.

20:12

Hosté byli na vhazování šikovnější, následný nahozený kotouč ovšem zastavil Čeněk Novák.

20:01

Oba týmy jsou na ledě. Domácí se budou ještě 20 sekund bránit ve čtyřech.
Bruslaři na svého soupeře vlétli a hned z úvodu ho zasypali pořádnou sprškou střel a brzy se zaslouženě radovali z vedení, o které se postaral Lukáš Endál. Přestože se do té doby hrálo na jednu bránu, Hodonínu se podařilo srovnat zásluhou Petra Peše. Hosté pak hru vyrovnali a začala přetahovaná. Bruslařům vedení vrátil Jan Milfait, které pak smazal Michal Romančík. Domácí se však prosadili ještě jednou, konkrétně se trefil Jakub Šuhaj, a do kabin jdou s těsným náskokem.

Střely po první třetině: 19:10

Druhá perioda začne přibližně v 18:49.

20:00

19:48

Hostům se ale nedaří přejít do útočného tlaku, hraje se daleko od Novákovy svatyně.

19:23

Do hry naskakuje z trestné lavice Dominik Matula a Drtiči mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

18:45

Hostům se ale nedaří získat útočné pásmo. Mezitím se do hry vrátil Michal Semrád a počet hráčů na ledě je tak vyvážený.

18:20

Hodonínu se vrací přesilová hra, Kryštof Kulhánek (HBR) obdržel trest za sekání.

17:23

Dominik Matula (HOD) se sportovně omlouvá za vysokou hůl, dvouminutový trest ho ovšem nemine. Hraje se 4 na 4.

17:06

Michal Romančík obdržel nádherný pas přes šířku pásma a z úhlu zakončoval, Čeněk Novák se ovšem stačil natáhnout a špičkou betonu puk vyrazil!

16:45

Domácí se poprvé budou bránit v oslabení, Michal Semrád (HBR) je vyloučen za napadení.

15:53

Gólové hody pokračují a domácí znovu vedou! Daniel Spratek zpracoval na levém křídle přihrávku Davida Valy a se situací si poradil náramně. Dvěma kličkami na místě se zbavil bránících hráčů a pak uvolnil před branku najíždějícího JAKUBA ŠUHAJE, jenž propasíroval kotouč skrz gólmanovu výstroj! Asistence: Daniel Spratek, David Vala.

14:36

Havlíčkův Brod po obdržené brance musel čelit další útočné jízdě Drtičů, teď už se ovšem ubránil.

13:41

Tohle byla nádherná akce hostů! Marek Haloda vyslal střílený pas na MICHALA ROMANČÍKA, který se neskutečně hbitě obtočil kolem domácí svatyně a zametl puk do odkryté části klece! Asistence: Marek Haloda.

13:28

Hodonín dobře kombinoval v útočném pásmu, do zakončení se mezi kruhy dostal Dominik Matula, Čeňka Nováka však neprostřelil.

13:08

Bruslaři vyhráli buly a Luboš Voříšek chytře sbíral čas, pak ale nedokázal vyhodit a domácí se musí bránit.

12:46

Domácí budou poprvé bránit ve čtyřech proti čtyřem, David Vala (HBR) se ve vlastním pásmu provinil krosčekem a hostující hráč (HOD) míří na trestnou lavici za oplácení.

11:13

Domácí si berou své vedení zpátky! Hostující brankář střelu od modré čáry vyrazil jenom před sebe a v brankovišti ve skrumáži těl se nejlépe zorientoval zřejmě JAN MILFAIT, který natřikrát dorazil puk do sítě! Asistence: David Kozlík, Niklavs Balgalvis.

10:24

Hosté z čistajasna vyrovnávají! Petr Peš nejprve z mezikruží trefil jenom Novákovy betony, akce ale pokračovala. Dominik Matula poslal přihrávku na pravou stranu PETRU PEŠOVI, před nímž tentokrát zívala prázdná brána a podruhé už se nemýlil! Asistence: Dominik Matula, Jakub Sajdl.

09:22

Jakub Hoskovec se šikovně vyhnul protihráči a předal puk do jízdy Miroslavu Třetinovi, který následně z pravé strany hledal před brankoviště najíždějícího Daniela Spratka, jenž se ale do zakončení nedostal.

08:31

Jiří Vašíček si pokryl na modré čáře puk a dostal ho na bránu. Zdenko Kotvan ho ve výstroji neudržel a David Kozlík mohl dorážet, jeho pokus ovšem skončil na betonech brankáře hostů.

07:47

Hosté se pokoušeli o podobnou akci, znovu ale zpoza brány odevzdali puk domácí obraně.

07:09

Puku se tedy zmocnili domácí, kteří okamžitě vyrazili do protiútoku. Jakub Šuhaj z pravé strany hostujícího gólmana neprostřelil.

07:01

Drtiči se po dlouhé době dostali do pásma Havlíčkova Brod, Petr Peš zpoza brány ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

06:38

Bruslaři skvěle napadali až za bránou Hodonína, po zmatcích v hostující obraně se odrazil kotouč do ochranné sítě a hra je přerušena.

05:41

Jan Milfait si na pravém křídle počkal na z druhé vlny najíždějícího Tomáše Semráda, který měl dost prostoru mezi kruhy, jeho střelu zápěstím ovšem Zdenko Kotvan zneškodnil.

05:25

Havlíčkův Brod pokračuje v útočné snaze. Hodonínští se brání je vyhozenými puky do středního pásma.

04:37

Třetí útok Havlíčkova Brodu se dostal až před brankáře, střela Jakuba Šuhaje se ovšem neujala.

02:53

Domácí se dostávají brzy do vedení! LUKÁŠ ENDÁL před přední tyčkou prudce zabrzdil, načež hostující gólman nedokázal zareagovat a jen marně natahoval svůj beton, přes který domácí forvard nadvakrát dotlačil puk do brány! Asistence: Patrik Přidal, Miroslav Třetina.

02:44

Lukáš Endál přejel modrou čáru, posunul puk doleva na Miroslava Třetinu, jenž si sjel blíže k bráně a zápěstím vystřelil, Zdenko Kotvan jeho pokus efektně lapil rukavicí.

01:48

Domácí celek se v útočném pásmu neudržel, Drtiči získaný kotouč ale jenom posunuli do středního pásma a hrají opět Bruslaři.

01:19

Michal Romančík se dostal na pravém křídle blízko bráně, jeho přihrávka před brankoviště ale neprošla.

00:18

Bruslaři vyhráli buly a Jiří Vašíček zavezl puk do útočného pásma, kde chytrou přihrávkou uvolnil Miroslava Třetinu, který nedokázal dorazit puk a ležícího gólmana!

00:01

Čeněk Novák přivádí na ledovou plochu domácí Bruslaře, po nich na hřiště nastupují také hosté. Oba celky se pozdraví a utkání za malou chvíli začne.
Drtiči přijeli v oranžových dresech, domácí tak obléknou bílou variantu stejnokrojů. Oba celky už mají po rozbruslení, na ledové ploše teď krouží rolba, kterou z ochozů sleduje několik desítek fanoušků.
Přeji hezké odpoledne z prosluněné Kotliny všem fanouškům jak domácích, tak hostů, kteří se dnes nemohou z jakéhokoliv důvodu na zápas dostavit. Zdravím i ostatní příznivce ledního hokeje a slečnu Nedbalovou!

BK Havlíčkův Brod: Novák (Chmel) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, M. Semrád, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Kozlík, Milfait – Šuhaj, Spratek, Hoskovec

SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Mojžíš, Miklík, Sedlák, Žabčík, M. Haloda, Kužílek, Weber, Kobylík – Hlaváč, Vaněk, Hložánek – Matula, Peš "C", Sajdl – Kuba, Stehlík, Romančík – Peška, Charvát, Černohous

Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Kukeně – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí.
SHK Hodonín má za sebou zatím jedno přípravné utkání, které sehrál v Třebíči proti Moravský Budějovicím. Drtiči sice brzy prohrávali, především díky výtečně sehrané třetí třetině ovšem skóre otočili, přestože měli na soupisce nováčky bojující o smlouvu, a zvítězili jasným rozdílem. Dvougólovými střelci byli Ondřej Stehlík, jenž v minulosti oblékal prvoligový dres Havlíčkova Brodu, a hodonínský odchovanec Erik Hložánek.

Drtiči v přípravě:

09.08.2017 HC Moravské Budějovice – SHK Hodonín 1:6
BK Havlíčkův Brod má za sebou už dva zápasové testy. Nejprve podlehl kazašskému Irtyši Pavlodar, následně přehrál IHC Písek. Do třetího zápasu nastoupí dvě nové tváře, které jsou v havlíčkobrodské Kotlině na týdenní zkoušce. Jedná se o jednadvacetiletého brankáře Michala Chmela a stejně starého lotyšského beka Niklavse Balgalvisa.

Bruslaři v přípravě:

11.08.2017 BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 10:3
09.08.2017 BK Havlíčkův Brod – Irtyš Pavlodar 2:5
Vítáme vás u on-line přenosu přípravného zápasu mezi týmy BK Havlíčkův Brod a SHK Hodonín. Utkání, které začíná v 18:00, je zajímavé hlavně z toho důvodu, že oba soupeři před sezonou vyhlásili útok na postup do WSM ligy. Celky se mohou případně potkat až v kvalifikaci, jelikož hrají v jiných skupinách. Jak jejich vzájemné měření sil dopadne? To sledujte s námi.

7:5

Branky a nahrávky: 3. Endál (Přidal, Třetina), 12. Milfait (Kozlík, Balgalvis), 16. Šuhaj (Spratek, Vala), 22. Třetina (Voříšek, Endál), 54. Šuhaj (Vašíček), 55. Milfait (Kozlík, Voříšek), 59. Endál (Přidal, Třetina) – 11. Peš (Matula, Sajdl), 14. Romančík (Haloda), 30. Sajdl (Stehlík, Matula), 47. Stehlík (Vaněk, Mojžíš), 53. Kuba (M. Haloda)

BK Havlíčkův Brod: Novák (od 30. Chmel) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, M. Semrád, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Kozlík, Milfait – Šuhaj, Spratek, Hoskovec

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (od 30. Zollpriester) – Mojžíš, Miklík, Sedlák, Žabčík, M. Haloda, Kužílek, Weber, Kobylík – Hlaváč, Vaněk, Hložánek – Matula, Peš "C", Sajdl – Kuba, Stehlík, Romančík – Peška, Charvát, Černohous

Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Kukeně – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí

02:53 HBR 1:0 Endál (Přidal, Třetina)
10:24 HOD 1:1 Peš (Matula, Sajdl)
11:13 HBR 2:1 Milfait (Kozlík, Balgalvis)
12:46 HBR 2 Vala, krosček
13:41 HOD 2:2 Romančík (Haloda)
15:53 HBR 3:2 Šuhaj (Spratek, Vala)