konec (2:0, 1:0, 0:0)

15.08.2017, 17:00 • ČEZ stadion, Kladno • Lukáš Ureš

Tipsport: 2.25 4.5 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Za mě je to z kladenského ČEZ stadionu vše a přeji všem příjemný zbytek letního večera. (19:10:37)
Lukáš Cikánek si připisuje na svůj účet nulu. Utkání otevřel v 17. minutě Tomáš Redlich, který si sjel do brankového prostoru z pravého kruhu a přesně zakončil. V samotném závěru první třetiny zvýšil náskok Jan Kloz, který využil svého nekrytí mezi kruhy.

Druhé dějství přineslo mnoho vyloučení, která nebyla nijak zužitkována. Ve 38. minutě se dostal do úniku Johan Lorraine, jehož nájezd zakončil jak nejlépe mohl.

Třetí třetina se hrála převážně v klidné tempu. Největší šanci nejspíše zaznamenal Matěj Pekr, který nevyužil dobré pozice před brankou.

59:50

Dnešní utkání sleduje 651 diváků.

59:32

Další pokus hostí končí vyhozením do jejich obranného pásma.

59:10

Domácí se znova osvobozují.

58:52

Karlovarští už jsou zpět v útočném pásmu.

58:40

Domácí vyhazují do středního pásma.

58:10

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., držení protihráče).

57:51

Karlovarští uspěchali útok a dopouští se postavení mimo hru.

57:10

Rytíři oslabení zvládají výborně. Těsnou obranou nepouští Energii k žádné nebezpečné střele.

56:12

Lorraine skvěle vystihl přihrávku a vzápětí ohrozil Novotného pohotovou střelou, která těsně minula branku.

55:50

Domácí vyhazují až k Novotnému, který okamžitě rozehrává.

55:31

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

55:09

Úplně osamocený se před brankou objevil Matěj Pekr, který obrovskou šanci nevyužil!

54:48

Nahození ukrývá Novotný ve své lapačce.

54:15

Šikovně si bruslí přikopl puk Tomáš Redlich, ale jeho střela ze středu útočného pásma postrádala veškerou razanci.

53:57

53:25

Karlovarským se nedaří vytvořit potřebný tlak. Další výhoz Rytířů se snažil pozdržet Patrik Machač, jenž držel kotouč v útočném pásmu.

52:45

Za vyhozeným kotoučem musel hodně rychle spěchat Martin Rohan, který měl za zády nalepeného Jana Kloze.

51:57

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Johan Lorraine – 2 min., držení protihráče).

51:49

Nadějnou akci Rytířů zastavuje špičkou čepele Tomeček, hraje se ve středním pásmu.

51:21

Těsné zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Cikánka.

50:52

Hned poté, co se Gorčík vrátil z trestné lavice, si vytvořili hosté zajímavý tlak, který hasí Cikánek ukrytím kotouče.

49:57

49:50

Chuť po střele měl i Petr Štindl, který stejně jako Zelingr trefil pouze prvního bránícího protihráče.

48:58

Také Zelingr ukazuje tvrdost své střely.Tu ovšem zablokoval jeden z bránících hráčů.

48:26

Obranná čtyřka se osvobozuje a spěchá na střídačku.

48:10

Dobře položenou hůl měl Tomeček, který tak zabránil nebezpečné přihrávce do před brankového prostoru.

47:57

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sebastian Gorčík – 2 min., držení protihráče).

47:57

Svedlund poslal na Novotného jedovatou dělovku, kterou karlovarský brankář ustál.

47:41

Signalizovaná výhoda pro Kladno.

47:13

Levé křídlo hostí dostalo prudkou přihrávku, kterou bylo velmi těžké zpracovat.

45:28

První vlna Rytířů přes karlovarskou hradbu neprošla, ale z druhé vlny se řítil Zelingr. Ten si kotouč na holi držel déle než bylo potřeba a ke střele se nedostal.

44:25

Do křižné přihrávky na Lorraineho zasáhl na poslední chvíli bránící hráč svou holí.

44:00

Sudí přerušuje hru pro přihrávku rukou.

43:35

Hraje se ze strany na stranu. Žádná větší šance.

42:00

Na modré čáře zachytil přihrávku Václav Rezek, který bez váhání pálil do Cikánkovy výstroje.

41:00

Do brankoviště se probojoval Kružík, po jehož teči kotouč jen těsně minul levou tyč Novotného branky.

40:40

Rulíkovu střelu Cikánek srazil vyrážečkou do rohu.

40:01

Druhá třetina nám přinesla úvodní tlak Karlovarských. Poté dvojnásobnou přesilovou hru, která nakonec skončila vyloučením Kružíka, který podrazil unikajícího hráče. Rytíři zvládli oslabení bez větších problémů. V samotném závěru udeřila posila ze Švédska Johan Lorraine, který proměnil samostatný únik jak nejlépe mohl.

Karlovým Varům tak zbývá pouhých dvacet minut na zdramatizování utkání.

40:00

39:51

Domácí poměrně riskují před svou brankou.

39:00

Do konce druhé části zbývá jedna minuta.

37:42

Kladno právě vstřelilo branku!
Stejně jako v závěru první třetiny skóruje Kladno i ve druhé části. Martin Lenďák skvěle našel švédskou posilu JOHANA LORRAINEHO, který se řítil sám na Novotného, jehož rychlou střelou také překonal a navyšuje náskok domácích Rytířů. Asistence: Martin Lenďák.

37:10

Kohout na pravém hrazení udržel útočné pásmo a hosté pokračují v kombinaci.

36:20

Rytíři ukazují, že i oni si dokáží vytvořit tlak.

35:25

Nečekanou přihrávku mezi kruhy dostal Tomáš Kaut, který neposedný kotouč zpracovával příliš dlouho a tak se k němu stačil stáhnout Tomáš Kvapil.

34:10

U nepřesné přihrávky byl první Kružík, který nabral obrovskou rychlost. Před brankou se snažil prostrčit kotouč na najíždějícího Redlicha, který byl ale zablokován obráncem.

33:33

Karlovarští se usadili v útočném pásmu, ale těsná obrana domácích jim nedovolí dostat se ke střele.

32:19

Nedorozumění hostů při zadovce na středu hřiště mohl potrestat Machač, ten ale přes bílou zeď neprošel.

31:46

Vyloučený Kružík je zpět na ledě a po dlouhé době probíhá klasická hra pět na pět.

31:30

Nyní to byli Kladenští, kteří otestovali Novotného pozornost.

30:58

Hostům se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.

30:46

Rytíři se během krátké chvíle znova osvobozují.

30:26

Skuhravého dělovku zastavil Svedlund.

29:46

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Daniel Kružík – 2 min., podražení).

29:40

28:57

Za poslední dobu zatím nejnebezpečněji pálil Zelingr, jehož střelu srazil za branku Novotný.

28:24

28:05

Vyloučený Rulík je zpět na ledě. Následuje hra čtyři na čtyři.

28:00

Na ledě je hned více místa. Zatím jsou v držení kotouče hosté.

27:39

27:05

Kladenská pětka utahuje smyčku, ale zatím se ke střele nikdo neměl.

26:25

Rytíři sice vyhráli buly, ale po chvíli o kotouč přišli a musí začít s rozehrávkou až od vlastní branky.

26:24

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Kvapil – 2 min., podražení).

26:10

Hosté okamžitě posílají kotouč co nejdál od své branky.

26:05

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Adam Rulík – 2 min., podražení).

25:53

Štichova rozehrávka končí tečována za brankou hostí, Novotný rozehrává.

25:16

O rychlou střelu pravého křídla ze spodní části pravého kruhu si poradil Filip Novotný.

24:40

Bojovnost ukázal Skuhravý. Ten vybojoval kotouč v pravém rohu a okamžitě servíroval puk před branku. Záhy se za brankou Cikánka strhla menší strkanice.

23:58

Martin Kohout volil rychlé zakončení mezi betony, ale Cikánek svou mezírku včas zavřel a udržel tak kotouč před brankovou čarou.

23:58

David Štich nedovoleně zastavil Kohouta! Nařízeno trestné střílení.

23:28

Diagonální přihrávku zachytil v obranném pásmu Beránek, který okamžitě vystartoval do protiútoku. Jeho dravost v brankovišti uklidnil Štich.

22:03

Kladenští hrají v plném počtu, ale mají problém se založením útoku.

21:51

Gorčík ze středu pravého kruhu zkusil Cikánka překvapit rychlou střelou po ledě.

21:17

Domácí vyhazují přes celé hřiště.

21:00

Karlovarští uzavřeli Rytíře v jejich obranném pásmu.

20:10

Začátkem druhé třetiny se ozývají i fanoušci. Na Kladenský stadion našlo cestu i několik fanoušků Karlových Varů.

20:01

19:45

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., držení protihráče).

19:28

Otevřené hry využívají kladenští Rytíři, kteří se během chvíle usadili v útočném pásmu. Ze středu pravého kruhu pálil Matěj Pekr, jehož střela byla zablokována. Rychlou reakcí ovšem Pekr dostal puk na mezi kruhy, kde se na malou chvíli osamostatnil JAN KLOZ. Asistence: Matěj Pekr a Tomáš Kaut.

18:41

Karlovy Vary se snaží o rychlou odpověď v závěru třetiny.

16:06

Domácí v otevírají stav utkání! V útočném pásmu došlo k propadnutí dvou hráčů Varů a Rytíři se tak dostali do přečíslení tři na dva. Z pravého křídla si sjel před branku TOMÁŠ REDLICH, který individuálním zakončením překonal Novotného. Asistence: Daniel Kružík.

14:43

Posila Lorraine si nahodil puk do útočného pásma a sám ho také dojel. Záhy byl poslán k ledu, ovšem v rámci pravidel.

14:19

Kvapil rozehrává z obranného pásma.

13:08

Hraje se v rychlém tempu.

12:27

Zelingrova dělovka od modré čáry těsně minula branku.

12:19

Po levém křídle se dostal na spodní část kruhu Pekr, jehož nahození před branku nikdo netečoval.

11:17

Zikmund předvedl skvělou práci rukou v útočném pásmu, ale na trojici hostů už nevyzrál.

10:53

Tlak Karlovarských zastavuje Cikánek přerušením hry.

09:15

Jedinou zajímavější možnost měl během přesilové hry Ladislav Zikmund, který si nabruslil na pravý kruh a vypálil ke vzdálenější tyči. Novotný ale dobře zasáhl ramenem.

09:10

07:10

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Rezek – 2 min., hákování).

06:58

Před brankou hostí bylo nyní velmi horko. V brankovišti se ocitlo sedm hráčů.

06:13

Rohan zachytil rozehrávku na středu hřiště a okamžitě nahazuje kotouč zpět za kladenskou branku.

05:52

05:30

Kružík ze středu pravého kruhu perfektně našel na vzdálenější tyči Kauta, kterému zakončení příliš nesedlo.

04:48

Kaut se snažil udržet kotouč na své holi, ale po sevření karlovarských hráčů puk ztrácí.

04:34

Novotný měl čas na rychlé vyhození, které nakonec končí mimo hřiště, ovšem s odrazem o plexisklo.

04:17

Domácí uspěchali rozehrávku a hru přerušuje hvizd čárových.

03:52

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min.).

03:13

Od modré čáry dobře pálil Klejna, jehož střela byla těsně před kladenskou brankou zablokována.

02:49

Nahození ze střední čáry sráží Novotný na led a záhy kotouč přikrývá.

01:28

Kladenští byli blízko úvodní branky, když se před brankovištěm ocitl Kružík. Novotný ale kotouč vytěsnil.

01:18

Centr hostů skvěle našel najetého Balana, který byl na poslední chvíli vytlačen kladenskou obranou.

00:10

Úvodní buly zvládli lépe Rytíři, kteří se po pravém křídle dostávají do útočné třetiny.

00:01

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu. Utkání brzy začne.

Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – Štindl, Kehar, Hořava, Veber, Matula, Lenďák – Štich, Zelingr, Kružík, Strnad, Kloz, Redlich, Kaut, Machač, Pekr, Lorraine, Zikmund, Svedlund, Kubík,Vildumetz.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Zavorka) – Krejčí, Klejna, Rohan, Weinhold, Kvapil, Tomeček, Safar – Rulík, Rachůnek, Balan, Flek,Vachovec, Skuhravý,Gorcik, Beránek, Rezek, Davídek, Harkabus, Zadražil, Kohout..
Zdravím všechny hokejové příznivce. Již dnes se na kladenském ČEZ stadionu střetnou domácí Rytíři s Karlovými Vary.

Rytíři Kladno

Kladno má za sebou zatím jediné přípravné utkání, které se konalo na pražské Slavii, kde Rytíři podlehli po špatném vstupu do první třetiny 3:1.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští mají utkání v přípravě odehraná dvě. Nejprve se utkali na ledě Litvínova, kde Energie vybojovala v závěrečné části prodloužení a následně nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Litvínov a stanovil tak konečný výsledek 4:3 sn. Poté proběhl odvetný zápas na karlovarském stadionu, tam hráči Energie jasně dominovali a přestříleli Litvínov 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

Branky a nahrávky: 17. Redlich (Kružík), 20. Kloz (Pekr, Kaut), 38. Lorraine (Lenďák)

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štindl, Kehar, Hořava, Veber, Matula, Lenďák – Štich, Zelingr, Kružík, Strnad, Kloz, Redlich, Kaut, Machač, Pekr, Lorraine, Zikmund, Svedlund, Kubík,Vildumetz.