2:1 6:4, 6:7 (5), 6:3

07.08.2017, 19:19 • 1. kolo • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 1.29 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:3

Mischa Zverev využil hneď prvý mečbal v zápase. Nemecký tenista tak potvrdil úlohu favorita a postupuje, Slovák Norbert Gombos sa s turnajom lúči.

5:3

Mischa Zverev vynikajúco zapracoval na sieti a nepríjemným volejom ukončil ôsmy gem tretieho setu. Nemecký tenista bude teraz podávať na víťazstvo v celom zápase.

4:3

Gombos mieril do ľavého rohu na súperovej polovici, ale prepálil ho. V treťom sete prhráva slovenský tenista 3:4 a bude podávať.

3:3

Norbert Gombos zvldádol svoje podanie a gem z ruky nepustil. V treťom sete je stav vyrovnaný na 3:3.

3:2

Zverev bol pri sieti, ale Gombos ho obstrelil až za základnú čiaru. Slovenský tenista prehráva v rozhodujúcom dejstve 2:3.

2:2

Slovenský tenista to zvládol, gem ukončil bez straty jediného fiftínu a v rozhodujúcom sete vyrovnal na 2:2.

2:1

Norbert Gombos returnoval zle, takže v treťom sete prhrával 1:2. Nemecký hráč by rád potvrdil úlohu favorita a súpera k ničomu vážnejšiemu nepúšťa.

1:1

Druhýkrát to už ale slovenskému tenistovi vyšlo a v treťom sete vyrovnal na 1:1.

1:0

Mischa Zverev úvodný gem pri svojom servise zvládol a v treťom sete sa ujíma vedenia 1:0.

6:7

Tretí setbal už nemecký tenista neodvrátil, pretože returnoval iba do siete. Stav zápasu sa teda vyrovnáva na 1:1 a rozhodne sa v treťom dejstve.

6:6

A napokon sa tak aj stalo. Mischa Zverev zvldáol dvanásty gem druhého setu a nasledovať bude tajbrejk.

5:6

Zverev trafil počas krátkej výmeny iba sieť. Gombos preto v druhom sete vedie 6:5 a jeho oponent bude podávať na udržanie sa.

5:5

Mischa Zverev pri svojom servise nezaváhal a vyrovnal stav druhého setu na 5:5. Podávať teraz bude Gombos.

4:5

Mischa Zverev zachraňoval loptičku vo svojom pravom rohu márne. Gombos teraz nepustil ani jediný fiftín a v druhom sete sa ujal vedenia 5:4.

4:4

Norbert Gombos returnoval iba do siete. Stav druhého setu sa preto vyrovnal na 4:4 a pokračovať sa bude servisom slovenského hráča.

3:4

Gombos zahral k základnej čiare, odkiaľ jeho súper poslal loptičku iba do siete. Slovenský outsider vedie v druhom sete 4:3.

3:3

Norbert Gombos chcel loptičku podobrať, no nasmeroval ju úplne zle a dopadla iba vedľa postrannej čiary. Zverev preto v druhom sete vyrovnal na 3:3.

2:3

Norbert Gombos si teraz vyslúžil potlesk publika! Slovenský tenista dokázal zachrániť ďalšiu nepríjemnú situáciu a v druhom sete otočil stav na 3:2 vo svoj prospech.

2:2

Druhýkrát už ale Zverev neuspel a Gombos svoj brejkbal využil. Slovenský tenista v druhom sete vyrovnal na 2:2.

2:1

Nepodarilo sa. Gombos si podanie neudržal a v druhom sete prhráva 1:2. Teraz sa slovenský tenista postaví na príjem.

1:1

Norbert Gombos využil brejkbal a v druhom sete vyrovnal na 1:1.

1:0

Norbert Gombos to skúšal krátkym bekhendovým úderom, ale sieť neprepálil. Prvý gem druhého dejstva si preto na konto pripísal prijímajúci Zverev.

6:4

Norbert Gombos trafil v rozhodujúcej chvíli iba sieť, takže Mischa Zverev využíva hneď prvý setbal v zápase! Nemecký tenista teda podľa papierových predpokladov vedie 1:0.

5:4

Zverev zahral za základnú čiaru svojho súpera, čo znamená, že si ani nevybojoval zhodu. Gombos znížil v úvodnom dejstve na 4:5.

5:3

Mischa Zverev uspel na poslednom servise ôsmeho gemu a ukončil hru. V prvom sete vedie 5:3 a Slovák teraz bude musieť podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

4:3

Norbert Gombos získal posledný potrebný fiftín pri vlastnom servise a v úvodnom sete znížil na 3:4. Slovák teraz bude čeliť podaniu súpera.

4:2

Mischa Zverev šiesty gem úvodného setu na podaní zvldádol a v zápase sa ujíma vedenia 4:2.

3:2

Gombos to skúšal forhendom od základnej čiary, ale už niekoľkýkrát poslal loptičku iba do siete. Slovák teda stratil gem so svojím servisom a prehráva 2:3.

2:2

Mischa Zverev bol pri sieti, no Gombos ho obstrelil popri pravej ruke. Slovenský tenista si vzal späť požičané a využitím brejkbalu vyrovnal na 2:2.

2:1

Druhý brejkbal v tomto zápase už ale Mischa Zverev využil, ukradol súperovi servis a ujíma sa vedenia 2:1!

1:1

Mischa Zverev ukončil durhý gem dobrým servisom, ktorý jeho súper returnoval iba do siete. Stav úvodného setu sa preto vyrovnáva na 1:1.

0:1

Norbert Gombos videl súpera pri sieti a vysokým oblúčikom zahral za neho. Zverev cúvol a loptičku aj trafil, no iba do siete. Prvý gem preto získava podávajúci Slovák.