1:2 6:4, 0:6, 2:6

17.07.2017, 17:16 • 1. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 2.3 1.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám hezký zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (19:15:53)
A je dobojováno! V prvním setu v první hře jsme hned viděli brejk, který měla na starosti Barbora Krejčíková. Ta si poté v průběhu celého prvního setu dokázala držet servis a po zásluze tak zvítězila v první sadě 6:4. Druhá sada začala přesně opačně, Barbora přišla při svém prvním servisu o podání a poté už nedokázala uhrát vůbec nic a dostala od ruské soupeřky kanára. Po druhém setu si Češka zavolala na kurt fyzioterapeuta kvůli bolestem v pravém rameni. Zápas nakonec dohrála a těžko říct, na kolik jí problémy s ramenem zužovaly s utkání. Každopádně třetí set prohrála 6:2 a s turnajem se loučí.

Konec zápasu

2:6

Třetím mečbolem už Alexandrovové nepohrdla, na druhý servis soupeřky zahrála křižný return s dobrou délkou, Krejčíková na míč nedosáhla a její cesta turnajem tak končí už v prvním kole!

40-A

Krejčíková nyní spáchala dvojchybu a je tu mečbol číslo tři!

40-40

Alexandrovové return zastavuje páska, i druhý mečbol je nevyužit!

40-A

Mečbol číslo dva, poté, co Barbora po returnu soupeřky kazí křižný forhendový úder.

40-40

Bára ale naprosto razantně odmítla konec utkání, když zahrála forhendový úder po lajně, na která neměla Alexandrovová nárok.

30-40

Vítězný return kros od Alexandrovové na druhý servis Barbory Krejčíkové. Je tu první mečbol utkání!

30-30

Forhendový úder přesně do rohu kurtu, poté chyba Alexandrovové.

15-30

Nyní si ale Barbora pomohla prvním servisem.

0-30

Alexandrovová vzala v poslední době své soupeřce její zbraň – kraťasy a pořádně jí s touto herní variantou trápí.

0-15

Krejčíkovou zastavuje těsný aut po čopovaném úderu kros.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Alexandrovová nebyla zrovna v tenisové pozici, když se zcela zbytečně vyhodila z kurtu Krejčíková špatným forhendem. Alexandrovová si i přes potíže drží servis a vede ve třetím setu 5:2!

40-A

Špatný return české tenistky na druhý servis soupeřky. Výhoda servis!

40-40

Ten ale razantním servisem Alexandrovová odvrací!

A-40

No a vzápětí si česká tenistka vybojovala brejkbol!

40-40

Teď pomohla Krejčíkové rozhodčí, která upravila verdikt čárového a uznala její úder za dobrý. Shoda!

40-A

Teď ale Ruska předvedla skvělý tenis, kdy svou soupeřku honila po kurtu z jedné strany na druhou, až udělala Krejčíková chybu.

40-40

Chybu z forhendu udělala ale také Ruska, která už není tak dominantní jako tomu bylo zejména v druhém setu a také občas chybuje. Shoda!

30-40

Už se zdálo, že bude mít Krejčíková v tomto gemu navrch, jenže pokazila forhendový úder po lajně a je tu gembol!

30-30

Krejčíková měla u sítě dost času, počkala si na pohyb soupeřky a přesně zamířila do volného kurtu.

15-30

Ne, v poslední době už Krejčíkové stopbaly nevychází tak, jako na začátku utkání. Nyní poslala další míček do sítě.

15-15

Return Krejčíkové se do kurtu nevešel.

15-0

Krejčíková se nyní dokázala skvěle bránit, poslední obranný lob nadělal Rusce potíže, že zahrála jen do sítě.

2:4

Alexandrovová zahrála dobrý return, poté Krejčíková chybovala. Ruska se dostává do vedení 4:2 díky brejku z této hry!

15-40

Alexandrovová nyní použila zbraň Krejčíkové a zkrácením hry zaskočila soupeřku. Ruska má dva brejkboly!

15-30

Přesný return ruské tenistky, která se tak dostává do vedení v tomto gemu.

15-15

Přímý bod ze servisu pro Barboru.

0-15

Alexandrovová nyní trochu očekávala stopbal, navíc Krejčíkové nevyšel dle představ, Ruska míček doběhla a poslala po lajně do míst, kam se Bára nemohla dostat!

2:3

Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

2:3

2:3

Barbora to dokázala, bere si své ztracené podání z úvodu setu zpět a snižuje na 2:3!

A-40

Return těsně nad sítí a poté chyba Alexandrovové. Třetí brejkbol v tomto gemu pro Barboru!

40-40

Krejčíková předvedla dobrý return na druhý servis soupeřky, poté si došla na síť pro vítězný úder! Shoda!

40-A

Další nevynucená chyba české hráčky znamená gembol!

40-40

Jenže ten Barbora nevyužívá, když zahrála bekhendem do sítě.

A-40

Perfektní útočný bekhendový úder kros od Barbory, Alexandrovová poté zahrála křížem jen do koridoru pro debl. Další brejkbol!

40-40

Jenže vzápětí udělala chybu z bekhendu také soupeřka. Další shoda!

40-A

Tentokrát nebyl kraťas ta správná varianta, Krejčíková byla dost za základní čárou a trefila jen síť.

40-40

Brejkbol je ale pryč po přímém bodu ze servisu. Jsme opět na shodě!

A-40

Dobrý return Krejčíkové, poté zahrála bekhendem Alexandrovová do sítě.

40-40

Krejčíková nabíhala na síť a nakonec zahrála oblíbený kraťas, Alexandrovová byla bez šance. Shoda!

30-40

A znovu si dokázala Alexandrovová pomoci servisem.

30-30

Přímý bod ze servisu Alexandrovové.

30-15

Nejprve Krejčíková hrála do bekhendu soupeřky, následný forhend kros do forhendu nemohla Alexandrovová doběhnout.

15-15

Krásný vítězný úder z forhnedu po lajně, Alexandrovová odkryla dost velkou část kurtu, čehož Češka využila.

0-15

Tvrdý servis Alexandrovové a poté vítězný úder po returnu soupeřky.

1:3

Alexandrovová získala devět gemů v řadě, ten desátý ale už nepřidá, Krejčíková si nyní dokázala podržet servis a snižuje v třetím setu na 1:3!

40-30

Krejčíková nejprve krosovým úderem vyhnala soupeřku ven z kurtu a poté jí zahrála úder do protipohybu!

30-30

Přímý bod ze servisu Krejčíkové.

15-30

Tu ona sama následně vyrobila z forhendového úderu.

15-15

Krejčíková svými údery, které měly dobrou délku tlačila soupeřku za základní lajnu, poté se dočkala chyby.

0-15

Alexandrovová hraje opravdu dobrý tenis, i na dobrý druhý servis Krejčíkové našla recept a poté si ve výměně vydobyla převahu, kterou přatavila ve fiftýn.

0:3

0:3

Esem ukončila Alexandrovová tento gem, potvrzuje brejk z předešlé hry a vede 3:0!

40-A

Alexandrovová odvrátila dva brejkboly a nyní má gembol!

40-40

Ani druhý brejkbol Barbora nedokázala využít, Alexandrovová zahrála vítězný úder po lajně z forhendu. Krejčíková si poté slovně ulevila!

40-30

První brejkbol je po chybě české hráčky minulostí, co ten druhý?

40-15

Alexandrovová pokazila forhendový úder, kdy byla v dobré pozici a Krejčíková má dva brejkboly!

30-15

Alexandrovová si pomáhá přímým bodem ze servisu.

30-0

Naprosto precizní, do poslední chvíle ukrytý kraťas Krejčíkové těsně za síť!

15-0

Teď zahrála Krejčíková několik dobrých úderů až donutila Alexandrovovou zahrát jen do pásky.

0:2

Alexandrovová zahrála vítězný return křížem, Barbora hned zkraje třetího setu přichází o svůj servis opět čistou hrou!

0-40

Dlouhá výměna od základních čar končí nevynucenou chybou Češky. Jsou tu tři brejkboly!

0-30

Druhý servis Barbory dopadl přesně na lajnu, stejně jako return Alexandrovové, Krejčíková poté zahrála vysoký míč, který uklidila Alexandrovová do rohu kurtu.

0-15

Bekhendový úder Barbory šel jen do autu.

0:1

Alexandrovová si došla na síť pro potřebný fiftýn a vede v 1:0!

40-A

Třikrát zahrála Alexandrovová křížem do stejného místa, napotřetí to bylo pro Barboru až moc do protipohybu a je tu gembol!

40-40

Jenže Alexandrovovou zachránil první servis!

40-30

Krejčíková má hned v prvním gemu třetí sady brejkbol!

30-30

Bekhendový úder Alexandrovové neměl patřičné parametry ani délku.

15-30

Přímý bod ze servisu pro ruskou tenistku.

15-15

Return Barbory skončil v autu.

15-0

Alexandrovová začíná první gem třetí sady dvojchybou.

0:0

Vypadá to, že česká tenistka bude dále pokračovat, budeme si všichni přát, že bude v pořádku!

0:0

Barbora je stále v péči fyzioterapeutky, která se snaží bolavé rameno dát do pořádku.

0:0

Krejčíková si na kurt nechala zavolat fyzioterapeutku, vypadá to na potíže s pravým ramenem!

0:0

Druhý set byl opravdu jednoznačnou záležitostí, Alexandrovová nedala své soupeřce ani kapku naděje, smetla jí 6:0 a o vítězce tak rozhodne až třetí set. Na podání začne ruská tenistka.

0:6

Vítězný return Alexandrovové znamená, že o vítězce utkání bude muset rozhodnout třetí set. Alexandrovová uštědřila Barboře kanára!

0-40

Další chyba Češky znamená tři setboly pro Alexandrovovou.

0-30

Krejčíkové se opravdu v tomto setu nedaří vůbec nic, hodně kazí, není schopná svou soupeřku dostat pod tlak.

0-15

Alexandrovová by jistě ráda ukončila druhý set již v tomto gemu.

0:5

0:5

0:5

Alexandrovová se opravdu rozehrála k dobré hře, minimálně kazí a stále svou soupeřku dostává pod tlak. I druhý brejk je potvrzen, Alexandrovová vede 5:0 v druhém setu!

30-40

Alexandrovová ještě nepustila ve druhém setu svou soupeřku k brejkbolu a to se nemění ani v tento moment.

30-30

Nechybělo moc a byl tu další winner z returnu, tentokrát ale míček dopadl do autu.

30-15

Vítězný křižný return na druhý servis soupeřky, to se Krejčíkové povedlo.

15-15

Winner si na druhé straně připisuje také Alexandrovová.

15-0

Nádherný forhendový úder kros od Krejčíkové, Alexandrovová se k míčku nemohla dostat.

0:4

Teď už Krejčíkovou servis nespasil, Alexandrovová bere podruhé v druhém setu své soupeřce servis a vede už 4:0!

40-A

Alexandrovová si dobře rozpohybovala svou soupeřku a poté výměnu zakončila bekhendem kros do rohu kurtu.

40-40

Krejčíková opět odvrací brejkbol, tentokrát přímým bodem ze servisu.

40-A

Barbora v poslední době dost kazí, tentokrát forhendová chyba a míček daleko za základní čárou.

40-40

Alexandrovová převzala iniciativu ve výměně, ale nakonec zahrála nepřesný volej. Shoda!

40-A

Po returnu Alexandrovové zahrála Barbora do autu a je tu další brejkbol!

40-40

Další zkrácení hry Alexandrovová čekala a s vypětím všech sil se k míčku dostala a zahrála vítězný úder kros těsně za síť! Nádherný úder od Rusky!

A-40

Když Krejčíková nemůže, pomůže si kraťasem, opět tato herní varianta skvěle zafungovala.

40-40

V hodně dlouhé výměně hrála Barbora údery s dobrou délkou, nikam se nehnala a čekala na chybu soupeřky, které se dočkala. Shoda!

40-A

Vynikající útočný forhend po lajně v podání Alexandrovové, která začíná naplno předvádět svůj tenisový um! Je tu brejkbol!

40-40

Další nepřesnost ve hře české hráčky, opět tak při servisu Barbory uvidíme shodu!

40-30

Forhendový úder Krejčíkové od základní lajny byl až příliš dlouhý.

40-15

Pokus o kraťas Alexandrovové nevyšel, míček se zastavil o síť.

30-15

Teď Krejčíková prohnala svou soupeřku z jedné strany na druhou a vše zakončila forhendem kros přesně do rohu kurtu.

15-15

0-15

Krejčíková dostala svou soupeřku pod tlak, poté zahrála vynikající bekhend po lajně, na ten reagovala Alexandrovová vysokým míčem, který nezvládla Krejčíková uklidit. Zbytečná chyba české hráčky!

0:3

0:3

0:3

Čistou hrou potvrzuje Alexandrovová brejk z předešlé hry a vede už 3:0!

0-40

0-30

Nepřesný return české tenistky.

0-15

Po returnu Krejčíkové zahrála Alexandrovová do jednoho rohu kurtu a hned následně zakončila výměnu do rohu druhého.

0:2

Dnes poprvé přichází Barbora o svůj servis, Alexandrovová vede zkraje druhé sady 2:0!

40-A

Alexandrovová bude mít brejkbol, dlouhá výměna od základních lajn končí špatným forhendem české tenistky, míček v síti.

40-40

Excelentní return Alexandrovové, která vystihla směr servisu soupeřky!

40-30

Kraťas Barbory dopadl do koridoru pro čtyřhru, tentokrát tato herní varianta úspěch neslavila.

40-15

Tvrdý servis české hráčky a hned po returnu přišel vítězný forhend po lajně!

30-15

Přímý bod ze servisu české tenistky.

15-15

Po křižném forhendu Krejčíkové chtěla Alexandrovová zakončit výměnu po lajně z forhendu, ale trefila jen pásku.

0-15

I druhý gem začíná lépe ruská tenistka.

0:1

Alexandrovová tentokrát zvládla první gem v setu a vede 1:0!

15-40

Alexandrovová si pomohla přímým bodem ze servisu.

15-30

Skvělý nechytatelný stopbal od Krejčíkové.

0-30

Dobrý servis Alexandrovové, obranný return Krejčíkové končí v autu.

0-15

Druhou sadu začala lépe Ruska.

6:4

Alexandrovová znovu přepálila svůj return a to znamená, že si Barbora Krejčíková připisuje na své konto první sadu, ve které vítězí 6:4!

A-40

Přímý bod ze servisu znamená třetí setbol!

40-40

Gem bude pokračovat, po druhém servisu Krejčíkové přišel pěkný forhendový křižný return, na který Barbora nemohla dosáhnout!

40-30

První setbol je pryč, tentokrát se míček přes síť po úderu Krejčíkové nepřekutálel.

40-15

Nyní byla na řadě dlouhá výměna, při které trefuje Alexandrovová síť! Jsou tu dva setboly!

30-15

Alexandrovová se rozhodně ještě nevzdává a důkazem tomu je tento famózní return, který dopadl přesně na lajnu, Krejčíková s tím nemohla nic dělat.

30-0

Dobrý bekhendový úder Krejčíkové a následně pokazila Alexandrovová svůj bekhend kros.

15-0

Velké štěstí české tenistky, která si pomohla k zisku fiftýnu prasátkem!

5:4

5:4

5:4

Alexandrovová zvládla první úkol na jedničku, dokázala si podržet servis a snížit na 4:5, po pauze jí ale čeká náročnější úkol, kdy bude muset své soupeřce sebrat servis, pokud chce pomýšlet na úspěch v první sadě!

15-40

Forhendový return české tenistce příliš nesedl.

15-30

15-15

Krejčíková dokázala zahrát obranný čop těsně nad sítí, Alexandrovová se z halfvoleje nedostala dostatečně pod míček, aby ho dostala přes pásku.

0-15

Return Krejčíkové byl až moc dlouhý.

5:3

A česká tenistka nakonec dotáhla tento gem ke zdárnému konci a dostává se do vedení 5:3, Alexandrovová jde servírovat proti ztrátě setu!

A-40

Krejčíková si ale následně pomáhá přímým bodem ze servisu.

40-40

Tak tohle byl bezkonkurenčně nejhezčí úder utkání a na starosti ho má Alexandrovová! Ta byla v těžké defenzivě, kdy ze svého repertoáru vytáhla famózní nabíhaný úder forhendem po lajně, na to nemohla česká hráčka dosáhnout.

40-30

Alexandrovová se vůbec nepovedl čop, pro Krejčíkovou měl ideální délku, poté Češka zahrála tvrdý bekhend kros, Alexandrovová forhendem jen do sítě.

30-30

Krejčíková navíc nyní udělala dvojchybu.

30-15

Alexandrovová rychlým forhendem kros dostala Krejčíkovou do defenzivy, z které se Krejčíková nedokázala dostat bez chyby.

30-0

Bekhendový úder Alexandrovové zastavila jen páska.

15-0

Dobrý první servis kros, Alexandrovová returnuje daleko za kurt.

4:3

4:3

4:3

Posledním úderem tohoto gemu byl přeci jen kraťas, ale zahrála ho Alexandrovová a náramně se jí povedl. Ruska snižuje stav první sady na 3:4!

0-40

Poprvé dnes nevyšel Barboře kraťas, míček se stočil do deblového koridoru.

0-30

A znovu return na druhý servis míří ven z kurtu.

0-15

Return Krejčíkové byl až moc dlouhý, Češka chtěla svou soupeřku tvrdým returnem překvapit, ale nepovedlo se.

4:2

Druhým esem ukončila Krejčíková tento gem. Díky čisté hře se dostává do vedení už 4:2!

40-0

Stopbaly dnes zatím vychází Krejčíkové na jedničku, opět byla Alexandrovová naprosto bez šance!

30-0

Následně je tu eso Barbory Krejčíkové.

15-0

3:2

3:2

3:2

Svou dnešní první čistou hru si na své konto připisuje také Alexandrovová, která díky tomu snižuje na 2:3!

0-40

Krátký return své soupeřky dokázala Alexandrovová nemilosrdně potrestat winnerem.

0-30

Tentokrát při delší výměně vyhodila Krejčíková ven z kurtu svůj forhendový úder.

0-15

Až moc síly dala Krejčíková do returnu na druhý servis své soupeřky.

3:1

Krejčíková předvedla druhý kraťas v tomto gemu a i podruhé byla úspěšná. Češka vede 3:1 v prvním setu!

A-40

Perfektní stopbal s rotací od Krejčíkové, Alexandrovová se k míčku dostala, ale nezahrála ho přes síť.

40-40

Míček měl na polovině Krejčíkové malý odskok, Češka poslala svůj bekhend jen do sítě.

A-40

Krejčíkové v pravý moment pomohl servis.

40-40

No a po nevynucené chybě Barbory jsou tři gemboly pryč, místo toho jsme na shodě.

40-30

Krejčíková šla do výměny skrz druhý servis a přišel trest, skvělý return kros, naprosto nechytatelný míček od Alexandrovové.

40-15

Druhá dnešní dvojchyba Krejčíkové.

40-0

Další skvělý servis Krejčíkové.

30-0

15-0

Obě tenistky si od základní čáry vyměňovaly tvrdé údery, poté změnila Barbora rytmus hry a v závěru byla k vidění chyba Alexandrovové.

2:1

2:1

2:1

A po první dvojchybě je tu také první eso. Alexandrovová si tentokrát drží servis a snižuje na 1:2!

30-40

Je tu první dvojchyba Alexandrovové v utkání.

15-40

Vítězný úder forhendem kros vytáhla teď ze svého repertoáru ruská tenistka.

15-30

Už to vypadalo na vítězný return Krejčíkové, ale nakonec byl nahlášen aut.

15-15

Alexandrovová získává první svůj fiftýn při servisu!

15-0

Úvodní fiftýn třetí hry získává česká hráčka.

2:0

Následovala dlouhá výměna obou tenistek od základní lajny, Krejčíková jen vracela údery na druhou stranu a tato trpělivost se jí vyplatila. Alexandrovová chybovala, Krejčíková potvrzuje brejk z předešlé hry a vede 2:0!

A-40

Přímý bod ze servisu!

40-40

Krejčíková trefila první servis, i tak se Alexandrovová dostala do výměny a na raketě měla vítězný úder, jenže forhend po lajně nezvládla dle představ. Opět shoda!

40-A

První dvojchybu utkání má na starosti Krejčíková, druhý brejkbol je na světě.

40-40

Alexandrovová chtěla přiriskovat svůj return na druhý servis soupeřky, ale trefila se jen do koridoru pro čtyřhru.

40-A

A nakonec i v tomto gemu budeme svědky brejkbolu, tentokrát ho má Alexandrovová.

40-40

Jenže opět si pomohla Alexandrovová dobrým returnem na lajnu po druhém servisu soupeřky, Krejčíková se poté vyhodila z kurtu.

40-30

Dobrý servis Krejčíkové ještě zvládla Alexandrovová zreturnovat, poté ale poslala míček do sítě.

30-30

Krejčíková opět šla přes druhý servis, Alexandrovová dobře returnovala, následný čopovaný úder Krejčíkové skončil jen v autu.

30-15

A nyní se ho už dočká, forhend od základní čáry od Krejčíkové byl až moc dlouhý.

30-0

Krejčíková musela do výměny přes druhý servis, po returnu zahrála forhend kros po němž soupeřka chybovala. Alexandrovová stále čeká na svůj dnešní první fiftýn.

15-0

Skvělý servis české tenistky a po něm vítězný forhend k lajně.

1:0

Krejčíková si nemohla přát lepší start do utkání, čistou hrou bere své soupeřce servis a ujímá se vedení 1:0!

40-0

Krejčíková předvedla vynikající bekhendový úder po lajně. Je to winner, který znamená tři brejkboly hned na úvod!

30-0

Na konci dlouhé výměny se Krejčíková vydala k síti, zahrála útočný forhend po lajně a následný lob Alexandrovové skončil v autu.

15-0

Alexandrovová dvakrát za sebou hrála po returnu české hráčky na kříž forhendem, napodruhé se ale její úder nevešel do kurtu.

0:0

Jako první půjde na servis Alexandrovová.
Obě aktérky dnešního klání jsou již na kurtu a rozehrávají se, utkání brzy začne.
Vzájemná bilance – Obě tenistky se spolu dosud ani jednou nestřetly. Dle bookmekerů je favoritkou utkání Alexandrovová, která je na žebříčku výše postavenou hráčkou.
Jekatěrina Alexandrovová – Třiadvacetiletá tenistka z Ruska je momentálně na svém žebříčkovém maximu, což je 75. příčka. Naposledy se představila na Wimbledonu, kde ale v prvním kole chytla tu pozdější vítězku Muguruzaovou, které podlehla 6:2 a 6:4! Týden předtím se na travnatém povrchu turnaje ITF v Southsea dostala do semifinále. V Bukurešti startuje vůbec poprvé v kariéře.
Barbora Krejčíková – Jednadvacetiletá tenistka z Česka přijela do Bukurešti coby 143. tenistka žebříčku WTA. Naposledy ji mohli fanoušci vidět v kvalifikaci na Wimbledon. Tam se jí zadařilo v prvním kole, kdy porazila Lumsdenovou ve třech setech. Její sen o účasti v prvním kole Wimbledonu se ale rozplynul ve druhém kole, kdy ji z kurtu smetla Ajavavová. Ještě předtím absolvovala turnaj v Norimberku, kde se dostala až do finále, tam nakonec podlehla ve dvou setech Bartensové.
Hezký den přeji všem fanouškům tenisu. Ti rozhodně nemusí po odehrání Wimbledonu smutnit, protože s novým týdnem startují i nové turnaje. My se společně podíváme na zápas prvního kola turnaje WTA v Bukurešti (250,000 $, antuka), kde se mezi sebou střetnou Barbora Krejčíková a Jekatěrina Alexandrovová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.