Mistrovství světa žen

Velká Británie – USA

0:6

konec (0:1, 0:4, 0:1)

07.06.2017, 11:30 • Tipsport arena, Pardubice • Skupina W • Vít Trubička (@VtTrubika)

Zatím je to ode mne vše a u dalších přenosů na počtenou. (13:01:57)
Zcela zasloužená výhra Američanek, první dvě třetiny byly zcela dominantním týmem tohoto zápasu, Ve třetí sice polevily, přesto si dokázaly pojistit vítězství 6:0. Američanky skončily v kvalifikační skupině s osmi body. Britky si připsaly jedinou výhru 1:0, což byl také jejich jediný vstřelený gól. O umístění obou týmů rozhodne další zápas Itálie se Slovenskem.
Nejlepší hráčky utkání:

GBR: Rhea Hopkinson Wardová
USA: Stefanie Cabanová

44:21

Kayla McCueanová nahodila míček od modré směrem k brance, tu však minula o docela velkou vzdálenost.

43:45

Další branka Američanky probudila z letargie a znovu se snaží útočit. Megan Quigleyová se však zatím statečně drží.

42:20

USA právě vstřelily branku!
Přestože Američanky tuhle třetinu v náporu polevily, góly však střílet dokáží. O další branku se postarala KELLY FOLEYOVÁ. Asistence: Julia Bronsonová, Taylor Steadmanová

41:37

Britky v rohu hřiště se snaží vydobýt z amerického zajetí a definitivně zaútočit na Bekkeringovou.

40:27

Američanky se opět pokoušejí o střelu. Britky ovšem ve stylu přelomu první a druhé třetiny vytvořily obranný val, který Američanky nedokáží překonat.

39:20

Deana Giulletová se i přes dotírající Američanku dostala blíže k brance Bekkeringové, přesto však o malou chvíli později o míč přišla.

38:44

Poté se hra přesunula opět před Quigleyovou.

37:40

Ovšem ani Carli Bekkeringová nezůstala zcela bez práce. Britky se dostaly do bezprostředního ohrožení její branky. Ke vstřelení gólu však nenašly dostatečnou razanci.

36:07

Po určité době musela být ostražitá Megan Quigleyová. Akce Američanek však nebyla příliš výrazná.

35:10

Carli Bekkeringová přihrála těsně před dobíhající Britkou míč do rohu, kde stála Amber Moorová.

34:38

Po přihrávce rukou hráčky Velké Británie se vhazuje ve středním pásmu.

34:30

USA hrají v plném počtu.

33:29

Za zády Quigleyové se snažily Američanky obrat o míč Jenny Hehirovou, ta se však nedala a sama nasměrovala své spoluhráčky k útočné situaci.

32:51

Britky začaly svou přesilovku velmi aktivně. Po dlouhé době byla dokonce k vidění střela z jejich hokejek. Tu však Bekkeringová vyrazila.

0:6

Branky a nahrávky: 5. Pfundtová (Cabanová), 19. Steadmannová (Foleyová, McCuenová), 27. Bronsonová (Pfundtová), 29. Stewartová (Fradeová, Reddingtonová), 30. Steadmannová (Cabanová), 43. Foleyová (Bronsonová, Steadmanová)

Velká Británie: Jacksonová (Quigleyová) – Pearcová, Loweová, Croxallová, Serrelová, Hehirová, Painterová, Howellová, Masonová – Kasnerová, Campbellová, Williamsová, Murdochová, Townsová, Hopkinson Wardová, Craigheadová, Parkerová, Cugliettová, Taylorová, Laingová, Culshawová

USA: Bekkeringová (Glistová) – Mooreová, Wildová, Cabanová, Levinová, Meslarová, Harringtonová, K. McCueanová, Gnozziová – Pfundtová, Foleyová, Dobsonová, Fradeová, Aidonidisová, Stewartová, Bitlerová, Bronsonová, Dixonová, Simpsonová, Steadmanová, Strohmierová, Reddingtonová

Rozhodčí: Vokalová, Lamontová

03:28 GBR 2 Painterová, podražení
04:30 USA 0:1 Pfundtová (Cabanová)
14:03 GBR 2 Croxallová, nedovolené bránění
18:58 USA 0:2 Steadmannová (Foleyová, McCuenová)
23:09 GBR 2 Masonová, držení protihráče