USA – Česko

3:2

po s.s. (1:0) (1:1, 0:1, 1:0)

03.06.2017, 16:30 • Tipsport arena • 3 • Skupina A2 • Petr Sumbal

Z mé strany je to pro tento zápas vše, loučím se z pardubické Tipsport areny. (18:44:33)
Utkání končí vítězstvím týmu USA 3:2 na samostatné nájezdy. Češi měli lepší vstup do zápasu a hned v první minutě otevřeli skóre díky Dědiče. Američané ale našli v poslední minutě první třetiny odpověď, když Schlegel z přesilovky vyrovnal. Ve druhé třetině padl jediný gól, a to z hole Tomáše Fejfara. A ve třetí třetině to přišlo. Dva velmi kontroverzní výroky rozhodčího, které výrazně ovlivnily průběh utkání. Nejprve chybně neuznali branku českého týmu a pak vše korunovali, když označili střelu Američana Ruize do břevna jako gól. Češi už na gólovou odpověď síly nenašli a tak musely rozhodnout nájezdy. V těch se nakonec jako jediný prosadil Cody Warila a rozhodl tak o tom, že bonusový bod putuje k Američanům.
Nejlepší hráči zápasu

Česko: Lukáš Heczko
USA: Jonathan Rethage

WARILA - 3:2

V samostatných stříleních zvítězil tým USA.
Autorem vítězné branky je CODY WARILA.

3. série 1:0

Martin Kruček bohužel nedokázal z nájezdu překonat Rethageho a Američané tak mohou slavit vítězství.

Housser se pokusil Heczka vymíchat, to se mu ale nepovedlo. Český brankář zůstal v klidu a míček vyrazil.

2. série 1:0

Tomáš Fejfar se k kličce neodhodlal a rovnou vystřelil. Bohužel však příliš vysoko.

Denny Schlegel na druhé straně také neuspěl, Heczko jeho zakončení forhendem vyrazil lapačkou.

1. série 1:0

Jan bílý provedl nadějný nájezd, ale v závěru nedokázal zvednout míček nad beton Rethageho.

Jako první se rozběhl na branku Warilla a perfektní kličkou překonal bekhendem Heczka.

Samostatná střílení začínají.
Po velmi kontroverzním průběhu utkání svítí na kostce nerozhodný stav 2:2 a tak budou o vítězi muset rozhodnout nájezdy.

45:00

44:45

Střelecký pokus Ondřeje Benedikta z pravé strany mířil těsně vedle.

44:14

Střelu Kudely dokázal Rethage škrtnout výstrojí a vyrazit.

43:24

Češi nyní dostanou možnost ještě vrátit utkání do stavu, ve kterém mělo být, tedy do vedení. Vyloučen je Matt Caron za vysokou hůl.

43:17

Ponechána výhoda pro český tým.

USA – Česko

3:2

Branky a nahrávky: 15. Schlegel (Housser, Gregory), 42. Ruiz (Housser), rozh. náj. Warila – 2. Dědič (Soukup, Špaček), 22. Fejfar (Lux)