Francie – Velká Británie

4:3

konec (1:1, 1:1, 2:1)

01.06.2017, 14:00 • malá hala • Skupina B1 • Martina Martinková

S konstatováním, že Francie si zapisuje první body za vítězství 4:3 proti Velké Británii, se s Vámi loučím a u příštího online přenosu z divize B na počtenou! (15:52:10)
Úvodní zápas divize B nabídl nervydrásající podívanou, ve třetí třetině se hned třikrát měnilo skóre. Nejprve vedení Francii zajistil Norbert Abramov, jenže Britové nalezli rychlou odpověď z hole Zacka Browna. V závěru třetí třetiny šli Francouzi do oslabení, jenže to nakonec byli právě oni, kdo se dočkali vítězné trefy. V samostatném úniku se blýskl Dominic Martel.
Hráči utkání:

Norbert Abramov (FRA) – Callum Mort (GBA)

44:59

Míč mířící na opuštěnou bránu Velké Británie nenavyšuje skóre.

44:42

Britové to ještě zkusí bez gólmana.

44:42

Francie právě vstřelila branku!
Neskutečný závěr třetí třetiny! V oslabení unikl bleskovou rychlostí DOMINIC MARTEL a Marchetti si nedokázal s jeho střelou nijak poradit. Bez asistence.

44:31

Francie půjde v závěru třetí patnáctiminutovky do oslabení, sekáním se provinil Alexandre Leroux.

44:31

Britové si vyžádali oddechový čas.

44:23

Kristof zavezl míč do třetiny Francie, ale úspěšný v koncovce nebyl.

43:57

Britům se podařilo vyhodit na druhý konec hrací plochy.

43:02

Martel měl dobrou rychlost, kterou nabral při přechodu modré čáry, nicméně zakončení mu nevyšlo zcela dle představ, Marchetti si zapisuje úspěšný zákrok.

42:14

S koncem třetí třetiny si Francouzi zahrají přesilovou hru, dvě minuty za držení dostává Reece Bull.

41:26

A mohlo to být 4:3 pro Velkou Británii. Vlad Porubsky nabral rychlost, proběhl před francouzskou svatyni a z předbrankového prostoru vystřelil, Laferte však podržel svůj tým.

38:47

Velká Británie právě vstřelila branku!
Sympatickou akcí se řádně předvedli také hokejbalisté z Britských ostrovů. Po vyhraném buly mířila střela ihned na gólmana Francie, který byl úspěšný, míč se následně dostal za bránu, kde se ho ujali bez okolků útočící hráči a důraz ZACKA BROWNA u pravé tyče přinesl jeho týmu kýžené vyrovnání. Asistence: Hayden Johnson, Callum Mort.

36:34

Krásnou souhru nyní předvedli Francouzi. Bacul nejprve naběhl do levého kruhu, odkud vystřelil tvrdou ránu na Marchettiho. S tímto pokusem si britský gólman poradil, jenže odražený míč se dostal napravo nachystanému NORBERTOVI ABRAMOVOVI, který přesně zamířil a překonal roztaženého gólmana. Asistence: Lukas Bacul.

35:34

V závěru přesilové hry ještě měli Britové dobrou příležitost znovu se ujmout vedení, ale Laferte si s dorážkou u pravé tyče brány poradil.

34:34

O bojovnou náladu není nouze ani na tribunách, značně hlasití jsou příznivci britského týmu, kteří skandují "Let's go GB, let's go!".

33:34

Je zde další vyloučení, na trestnou lavici usedl Nicolas Favarin za nedovolené bránění.

4:3

Branky a nahrávky: 9. Slupski (Dumont), 30. Tanguy (Domain, Ballet), 37. Abramov (Bacul), 45. Martel – 11. Ellard (Graham, Porubsky), 23. Porubsky (Morrison), 39. Brown (Johnson, Mort)

Francie: Laferte (Lion) – Ballet, Bornand, Colotti, Dissegna, Dumont, Favarin, Proutat – Abramov, Bacul, Benbekhti, Capet, Domian, Leroux, Martel, Peltier, Slupski, Tanguy, Wallet

Velká Británie: Marchetti (Pearce) – Adamec, Cooke, Gaunt, Graham, Hirst, Johnson, Tulip, Wilson, Wright – Brown, Bull, Cole, Ellard, Ferrington, Hagg, Kristof, Morrison, Mort, Porubsky, Slack

03:28 GBR 2 Graham, sekání
05:38 FRA 2 Benbekhti, hákování
06:20 FRA 2 91, nedovolené bránění
06:24 GBR 2 Kristof, sekání
08:52 FRA 1:0 Slupski (Dumont)
10:23 GBR 1:1 Ellard (Graham, Porubsky)