Mistrovství světa mužů

Česko – Švýcarsko

6:0

konec (3:0, 2:0, 1:0)

01.06.2017, 18:00 • Tipsport arena, Pardubice • 1 • Skupina A2 • Matěj Vybíral (@Matavyb), David Klier

První utkání České republiky na domácím mistrovství světa v Pardubicích je u konce. Česká republika dominovala po celý zápas a to se také odrazilo na výsledku, když domácí celek zvítězil rozdílem třídy 6:0 po třetinách 3:0, 2:0 a 1:0. Domácí hokejbalisté vlétli do utkání rychle, po gólech Soukupa, Pospíšila a Štěpánika vedli již ve 13. minutě 3:0. Po dvou gólech ve druhé třetině a po gólu pět vteřin před koncem můžou být hráči a trenéři České republiky spokojení. (19:50:18)

44:55

44:55 Radim ŠTĚPÁNÍK - 6:0

44:55

Česko právě vstřelilo branku!
Pět vteřin před koncem se Česko prosazuje znovu! Střela od modré čáry v podání RADIMA ŠTĚPÁNÍKA zapadla za záda golmana, konečný výsledek utkání je 6:0! Asistence: Petr Švanda

44:50

Špaček hledal před brankou Soukupa, ten na míček ani v leže nedosáhl.

44:00

V prvním utkání České republiky zbývá poslední minuta.

43:17

Po zákroku Heczka proti střele Kummera se bude vhazovat před českou brankou.

42:51

Odpískána přihrávka rukou proti Danielu Hnízdilovi.

42:47

Síly na hřišti se vyrovnaly, Češi jdou nyní do útoku.

42:14

Vyloučení v týmu Česko (Vlasák – 2 min., držení protihráče).

41:33

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Faina – 2 min., sekání).

41:31

Do samostatného úniku se dostal Vlasák, jeden z obránců ho však dohnal a nenechal ho zakončit, Sidler poté uklidil puk pod lapačku,

40:57

Slanec nahodil míček na branku a to se domácím vyplatilo, nyní ho drží na útočné polovině.

40:09

Kruček unikal podél pravého mantinelu, proti Českému týmu byl však odpískán ofsajd.

39:37

Muller vystihl rozehrávku českých hokejbalistů a šel sám na Heczka, Pospíšil se však zvládl vrátit a vybojovat míček zpět.

39:09

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Blätter – 2 min., podražení).

38:45

Odpískána přihrávka rukou, následuje vhazování ve středním pásmu blíže k české brance.

38:12

Na druhé straně byla Kubešova střela zblokována do ochranné sítě, vhazování před Sidlerem.

37:32

Obrovská šance Švýcarska! Mellinger dostal skvělou přihrávku před branku a byl sám před Heczkem, jenže český brankář se skvěle položil přes celou šířku branky a betonem míček vyrazil!

6:0

Branky a nahrávky: 9. Soukup (Štěpánik, Špaček), 11. Pospíšil (Slanec), 13. Štěpáník (Vlasák), 24. Kubeš (Bílý), 29. Benedikt (Bílý), 45. Štěpáník (Švanda)

Česko: Heczko, (Šimara) – Kudela, Pospíšil, Benedikt, Dědič, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák, Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpánik, Wróbel

Švýcarsko: Sidler, (Brodard, Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Köhler, Mermoud, Müller, Stavěli, Blätter, Bohnenblust, Döbeli, Fauna, Kummer, Mellimger, Müler, Paulík, Röthilsberger, Schildknecht, Sterchi, Stucki