Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' – HBC Lev Litvínov

6:0

konec (2:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0

27.05.2017, 10:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Finále • Dominik Landt

Ústecká Elba v prvním zápase byla skoro celý zápas lepší, až na prvních 10. minut, kde Litvínov byl lepší a tlačil, ale nepodařilo se jim dát první branku, tak přišel nápor Elby, Tauš v 10. minutě vstřelil první branku zápasu a pak už byl zápas v držení Elby. Tím pádem stav série je 1:0 pro ústeckou Elbu DDM a zítra se pokusí svůj náskok zvýší a pojede do Mostu za stavu 2:0 na zápasy. To je ode mě pro dnešek všechno a já se loučím a u dalšího onlajnu na shledanou. (11:35:06)

45:00

Prví utkání tak vítězí domácí Elba DDM!

43:37

Elba Ústí n/L ''B'' právě vstřelila branku!
Autorem branky je PATRIK BALCAR. Asistence: Vojta, Červinka.

43:27

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kopýtko – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (2 minuty pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Linhart.

43:00

Posledních necelých 5 minut, zápas se už jenom dohrává, Elba už se do ničeho moc nepouští a drží si svůj náskok, zatímco Litvínov stále tlačí, pokouší se udělat něco se skóre a vůbec to nevypadá, že by šetřili síly na zítřejší zápas.

41:24

Tentokrát se Patzelt pokoušel lobem najít Netušila na druhé straně hřiště, ale jeho pokus byl zastaven Králem.

40:07

Baxa se pokoušel dát svůj 4 gól, ale Soukup lapačkou si s jeho střelou poradil.

39:45

Kostovič stále bezchybný, stále drží čisté konto i přes tlak Litvínova.

38:11

Litvínov v plném počtu a ještě minutu a půl bude mít přesilovku, zkusí ještě něco vymyslet?

37:50

A máme tu opět hru 4 na 4 a Ústí šlo 3 na 1, zakončoval Netušil, ale znovu Soukup zastavil jeho pokud ještě zvýšit skóre.

36:04

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kapoun – 2 min., podražení).

35:35

Dobrá možnost pro Litvínov ještě něco se zápasem udělat, čtyř minutová přesilovka 5 na 4.

35:27

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Vacek – 2 min., vysoká hůl + 2 min.).

35:04

Hattrick! RONALD BAXA, který si krásně naběhl mezi dva hráče a zakončil mezi nohy. Asistence: Červinka.

34:11

Netušil dobře našel rychle nabíhajícího Balcara, který prošel 2 bránící hráče a šel sám na Soukupva, ale ten dobře nastavil svůj beton do střely.

33:18

Linhart měl míček na červené, střelou po zemi zkoušel překvapit, střela prošla až na Horu, který se pokoušel tečovat, ale pouze do betonu Kostoviče.

32:09

Zápas je na začátku třetí třetiny víceméně jasný, Litvínov sice tlačí na Kostoviče, ale ten stále drží čisté konto.

31:01

Vojta dostal na červené čáře dobrou přihrávku z vlastního obranného pásma a šli 2 na 1 s Netušilem, ale Vojta se zastavil a hledal volné místo, ale skulinu v Soukupově výstroji nenašel.

30:01

30:00

29:38

Ronald Baxa si na konci druhé třetiny šel pro hattrick, ale šel mezi dvěma hráči, takže se moc daleko nedostal.

28:11

Litvínov se zabydlil v útočném pásmu, ale ne a ne si vytvořit nějakou velkou šanci na gól.

27:11

Vacek sám vedle Litvínovské branky, ale míček mu přeskočil hokejku a tím tak nezasunul míček do prázdné brány.

25:38

A hned na druhé straně situace 3 na 2, zakončoval Tauš, ale jeho střela skončila nad bránou.

24:59

Poprvé v dnešním zápase uvidíme hru 4 na 4. Litvínov hned mohl jít 2 na 1, ale Vojta zastavil tuto akci.

24:09

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Varníček – 2 min., sekání).

23:45

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Čelleňuk – 2 min., napadení).

22:44

První přesilovka pro Ústí a také první gól, po dobré kombinaci Tauše, Netušila a MARTIN PATZELT byl ten který byl na konci této kombinace. Netušil, Tauš.

22:24

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Rus – 2 min., držení protihráče).

22:10

Ani při třetí přesilovce Litvínov nic nepředvedl, naopak Ústí mohlo skórovat.

21:15

Patzelt všem utekl a šel sám na Soukupa, který si jeho nájezd vychutnal.

20:45

Další přesilovka pro Litvínov, ani jednu před tím nedokázali využít, co tentokrát?

19:49

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Kerl – 2 min., krosček).

19:40

Okamžitě po buly, kterou vyhrál Kapoun na Horu ten hned vystřelil, ale pouze trefil prvního hráče.

18:54

Teď však vyhnal z pásma úmyslný offside, vhazovat se bude u obranného pásma Litvínova.

18:11

Litvínov teď dobře kombinuje v útočném pásmu, hned 3x vystřelil na Kostoviče, ten však stále odolává jejich náporu.

16:52

Rychlý gól po začátku druhé třetiny, po neúspešném zakončení, si RONALD BAXA zpravil chutě, když po přihrávce Vacka přostřelil po druhé v dnešním zápase Soukupa. Asistence: Vacek, Červinka.

15:57

Patzelt si dobře naběhl na přihrávku Netušila a dobře vypálil, ale jeho střela se jenom těsně otřela o spojnici branky!

15:01

Na začátku zápasu byl lepší hostující Litvínov, ale od 8-9. minuty přestali hrát a tím lepším týmem byla Elba DDM, která rychle vstřelila branku, v 10.minutě se prosadil Tauš. Těsně před koncem zvýšil skóre Baxa, který ve stejné pozici jako v 11. minutě, překonal Soukupa a bylo to 2:0.

15:00

14:25

Jakoby Litvínovu došli síly na konci první třetiny a Elba chodí do jedné akce za druhou.

13:33

Vacek vybojoval souboj v rohu hřiště a našel před bránou volného RONALDA BAXU, který se už po druhé nemýlil a překonal Soukupa po druhé. Asistence: Vacek.

12:43

Netušil šel úplně sám, nikým neatakováný, na bránu, zkoušel střelu na lapačku, ale vůbec netrefil bránu!

10:40

A dalších 20 vteřin poté se ocitl Čelleňuk sám před Soukupem, ale nepropálil gólmana Litvínova.

10:20

Hned vzápětí měl úplně prázdnou bránu domácí Baxa, ale Soukup vytáhl nádherný zákrok!

09:44

A máme tu první branku! Netušil se dobře uvolnil za brankou a poslal přihrávku na Patzelta, který ještě našel na vrcholu kruhu STANISLAVA TAUŠE, který střelou na vyrážečku propálil Soukupa. Asistence: Patzelt, Netušil.

09:12

Čelleňuk se dobře vytočil z rohu a našel na červené čáře Ondřeje Tučka, ten pouze trefil Soukupovo lapačku.

08:43

Vojta vymyslel dobrou přihrávku na dobře naběhnutého Wágnera, ale přihrávku na poslední chvíli zablokoval Šimeček.

07:12

Zatím si Litvínov vytváří víc šancí než ústecká Elba.

06:59

Velmi dobrá kombinace Litvínova, kde si Hora nabíhal na modrou čáru a dostal pas od Baumruka, Hora skončil vedle branky a Baumruk si naběhl před branku a dostal přihrávku zpátky, kterou však Kostovič na poslední chvíli zastavil.

05:53

Dobrou střelu vyslal z modré čáry Balcar, na něj nabíhal obránce Litvínova, takže Balcar neměl moc času, tak rychle vystřelil a jen těsně přestřelil.

05:22

Ústí v plném počtu a hned se dostal Bandry do útoku, nakonec jenom nahodil a Soukup si s tímto náhozem poradil.

04:18

První nebezpečnější střela na hranici modré a červené čáry, vystřelil Rus, jeho pokus zablokoval Kerl.

03:41

Máme tu první přesilovku, kterou vybojovali hosté. Litvínov zatím nic moc nepředvedl, kombinuje stále ve středním pásmu, kde skvěle brání domáci Patzelt s Netušilem.

02:41

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Tauš – 2 min., vražení na hrazení).

01:57

Stejně tak na druhé straně, Schnaubelt od modré nahodil míček na Kostoviče, ten byl pozorný a vyrazil míček do rohu.

01:12

Elba se poprvé dostala do útočného pásma a Soukup si poprvé sáhnul na míček.

00:31

Šimeček si zkoušel vzít míček na sebe, ale jeho pokus byl zblokován a skončil daleko za hřištěm.

00:01

První buly vyhrála domácí Elba.

00:01

Jen už jenom chvilička nám zbývá do prvního utkání finálové série!
Do zápasu nám zbývá už pouze 5 minut. Hráči se nám pomalu blíží k oběma střídačkám.

Elba DDM Ústí nad Labem ''B'': Kostovič – Vojta, Tuček O. "C", Tuček M., Balcar, Kerl, Patzelt, Netušil, Tauš, Baxa, Červinka, Vacek, Bandry, Čelleňuk, Wágner

HBC Lev Litvínov: Soukup – Král, Linhart, Rus, Skala, Kopýtko, Hora, Baumruk, Šimeček, Němeček, Pokorný, Kapoun, Božek, Kretschman, Varníček, Schnaubelt, Švadleňák

Rozhodčí: Wolf, Beránek.

Litvínov se v letošní sezóně prezentoval vynikající útočnou hrou, v základní části nastřílel nejvíc gólů, především díky dvojici Daniel Hora a Miroslav Baumruk, kterou ke konci soutěže doplnil ještě Jaroslav Šimeček. Dá se tedy očekávat, že finále rozhodne souboj prvních útoků obou mužstev. Nicméně v kádru Litvínova najdeme další schopné hráče, kteří také dokážou zápas rozhodnout. Ofenzivní obránci Král, Linhart a Rus se také dokáží prosadit v koncovce. Z útoku musíme upozornit na hrající legendu Petra Božka nebo na mezibořského patriota Lukáše Varníčka. To vše z brány jistí dlouholetý brankář extraligového Mostu Petr Soukup.
Statistiky v play off:
Nejvíc bodů: Daniel Hora 16 KB, Miroslav Baumruk 11 KB
Nejvíc gólů: Daniel Hora 9 G, Jaroslav Šimeček a Miroslav Baumruk oba 4 G
Nejvíc asistencí: Karel Linhart 8 A, Daniel Hora a Miroslav Baumruk oba 7 A
Brankář: Petr Soukup 91,72% úspěšnost, 2,17 průměr gólů

Rezerva extraligové Elby prošla sezónu jako nůž máslem, v základní části ztratila pouhých devět bodů a v play-off vyhrála obě série bez porážky. Ústecký tým nastřílel druhý největší počet gólů v základní části, lepší by jen finálový soupeř z Litvínova. O drtivou většinu gólů se postarala elitní útočná řada ve složení Netušil, Patzelt, Tauš, která je postrachem nejedné obrany. Nesmíme však zapomenout ani na druhý útok, ve kterém hraje extraligou ošlehaný Ronald Baxa a talent ústeckého hokejbalu Vojtěch Červinka. Obraně dodává myšlenku Petr Vojta a důraz Ondřej Poláček a z brány vše jistí jeden z nejlepších brankářů soutěže Jan Kostovič.
Statistiky v play-off:
Nejvíc bodů: Jaroslav Netušil 16 KB, Martin Patzelt 14 KB
Nejvíc gólů: Jaroslav Netušil 12 G, Ronald Baxa 6 G
Nejvíc asistencí: Martin Patzelt 10 A, Stanislav Tauš 8 A
Brankář: Jan Kostovič 92,12% úspěšnost, 2,17 průměr gólů

Je to tady! Velké finále 2. Národní hokejbalové ligy, skupiny sever je tu! Do ní se zcela jasně dostala už po třetí za sebou Ústecká Elba DDM "B" a konečně by jsi ráda konečně sáhla na Mistrovský pohár. V předchozích letech byli nad síly Elby Rondo Teplice a loni Dandy Chomutov. Lev Litvínov se do finále probojoval po třech letech, když v sezóně 2013-2014 prohrál finále proti Rondu Teplice. Poslední vzájemný duel těchto dvou v play off se píše na sezónu 2014/2015, kde se tyto dva týmy setkaly v semifinále, Elba vyhrála 3:1 na zápasy a zahrála si finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

6:0

Branky a nahrávky: 10. Tauš (Patzelt, Netušil), 14. Baxa (Vacek), 17. Baxa (Vacek, Červinka), 23. Patzelt (Netušil, Tauš), 36. Baxa (Červinka), 44. Balcar (Vojta, Červinka)

Rozhodčí: Wolf, Beránek

02:41 UNLB 2 Tauš, vražení na hrazení
09:44 UNLB 1:0 Tauš (Patzelt, Netušil)
13:33 UNLB 2:0 Baxa (Vacek)
16:52 UNLB 3:0 Baxa (Vacek, Červinka)
19:49 UNLB 2 Kerl, krosček
22:24 LLI 2 Rus, držení protihráče
22:44 UNLB 4:0 Patzelt (Netušil, Tauš)