26:21

konec (11:10) Stav série: 1:0

20.05.2017, 17:30 • DHK Zora Olomouc • O 3. - 4. místo ČR • Adam Baštinec

Tipsport: 2.29 7.7 1.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Halou se ozývá hlasité "Holky děkujem", které jasně patří domácím házenkářkám, ve stoje tleskající diváci oceňují skvělý výkon olomouckých házenkářek. Ty poprvé porazily ostravský celek v letošní sezoně a formu si načasovaly na ten správný okamžik.

O vítězství rozhodla první desetiminutovka druhé půle, kdy Ostravačky nedaly za celou dobu ani jednu branku. Dalším faktorem byla skvěle chytající gólmanka Rašková, která v důležitých momentech podpořila několika parádními zákroky své spoluhráčky.

Olomouc se tak ujímá v sérii vedení 1:0 na zápasy, hosté naopak budou chtít srovnat další týden na domácí palubovce, kde se jim v sezoně poměrně dařilo. Jisté je, že nás čeká ještě zajímavá série. Hanačky totiž dnes ukázaly, že tu bronzovou medaili prostě chtějí. (19:01:35)

Konec zápasu. (26:21)

60

Tomašechová ještě za hosty zkorigovala skóre na konečných 26:21 pro Olomouc. (26:21)

59

Tereza Fryčáková za bouřlivé atmosféry zvyšuje na rozdíl šest branek. Vypadá to, že domácí dotáhnou tento duel do úspěšného konce. (26:20)

58

Důležitá branka Gajdošíkové přináší klid domácím v závěrečné fázi utkání. (25:20)

57

Marčíková snížila na rozdíl čtyř gólů. (24:20)

56

Rašková opět zákrokem á la lapačka zastavila míč, který směřoval do brány. (24:19)

55

Trenér domácích Bělka si bere oddechový čas, do konce zbývá pět minut a domácí vedou o pět gólů. (24:19)

55

Oddechový čas pro domácí. (24:19)

55

Rašková vytěsnila střelu Raškové mimo tyče. (24:19)

55

Marčíková teď táhne hosty! (24:19)

54

Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Jarmila Trumpešová). (24:18)

54

Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (23:18)

53

Úspěšná MArčíková ze sedmičky dává hostům naději. (23:17)

53

Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Anna Gebre Sellasie). (23:16)

53

Šviráková povedenou střelou odpověděla na druhé straně. (22:16)

52

Gajdošíková se opět nemýlila z její oblíbené pozice. (22:15)

51

Rašková vytáhla zákrok z kategorie úchvatných. I díky dní vede Olomouc. (21:15)

51

Na druhé straně se do míče opřela Severová a vrátila tak domácím pohodlný náskok šesti branek. (21:15)

50

Jak je to jednoduché teď ukázala Marčíková, když si to namířila středem hřiště a rychle vypálila k levé tyči. (20:15)

49

Olomouc přečkala oslabení na útočné polovině. (20:14)

47

Z pravého křídla si počkala na přihrávku Tomašechová a razantní střelu snížila stav skóre na šest branek. (20:14)

47

Rašková předvedla další famózní zákrok, když rukou vytěsnila střelu Konečné na břevno. (20:13)

47

Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Vendula Fryčáková). (20:13)

47

Šviráková se individuálně prosadila přes obranu Olomouce a propálila mezi nohama Raškovou. (20:13)

46

Trumpešová přidala další gól. Stále mají domácí přesilovku přes minutu a půl. (20:12)

45

Třetí vyloučení pro Marčíkovou znamená konec v tomto utkání. (19:12)

44

Hráčky Zory bleskově odpověděly zásluhou HUrychové. (19:12)

44

Tomašechová snížila na rozdíl šesti branek. (18:12)

43

Gajdošíková bere v posledních chvílích střeleckou pozornost na sebe. (18:11)

42

Domácí jsou v plném počtu a hosté stále útočí. Přesto se jim nedaří najít skulinku v obraně. (17:11)

41

Tomašechová snad ukončila trápení hostů, když po jedenácti minutých dala branku. (17:11)

41

Tereza Fryčáková ale potvrzuje herní dominanci Olomouce a z pravého křídla technickým lobem překonala Dolákovou, (17:10)

40

Ostrava ještě nevstřelila gól za odehraných deset minut v druhé půli. Teď je čeká dvouminutová přesilovka. (16:10)

39

Gajdošíková z mohutného výskoku namířila míč nechytatelně k pravé tyči. (16:10)

38

Přesto opět skórovala domácí Růžičková, zatím nejlepší střelkyně Olomouce. (15:10)

37

Ostravský tým se musí probudit, jinak jim domácí utečou ve skóre. Hlasitá domluva trenéra Olšavského byla dobře slyšet. (14:10)

37

Oddechový čas pro hosty. (14:10)

37

Kubáčková vypustila tvrdou ránu, ale k neštěstí domácích trefila jen břevno. (14:10)

36

Krize se u hostů ještě prohlubuje, dvě minuty budou hrát v pěti hráčkách. (14:10)

36

Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Leona Šviráková). (14:10)

36

Ostravě se nedaří v útočné fázi, za to domácím hráčkám tam všechno padá, tentokrát si první trefu v utkání připsala Tereza Fryčáková. (14:10)

35

Rozhodčí signalizoval pasivitu, ale v poslední chvíli vypálila Kubáčková ze střední vzdálenosti a nenápadnou střelou prostřelila Dolákovou. (13:10)

33

Olomoučanky přečkaly oslabení a už se snaží navýšit svůj náskok. (12:10)

32

Polášková se postavila k sedmičce, ale nerozvlnila síť, protože ji v tom zabránila Rašková, která se natáhla v brance do všech směrů. Následná dorážka nebyla tak razantní, ale Rašková za svůj skok sklidila hlasitý potlesk z obou táborů. (12:10)

31

Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Lucie Severová). (12:10)

31

Rychlá střela GEbre Sellasiové skončila za zády Dolákové. (12:10)

31

Začal druhý poločas. (11:10)
V první třicetiminutovce se hrála krásná házená na obou stranách palubovky. Skóre zatím hovoří ve prospěch domácích házenkářek, které zahrávaly tři trestné hody a měly možnost dvou přesilových her. Nepodařilo se jim však tuto výhodu příliš zužitkovat a odskočit Ostravě o více jak jednu branku.

Velkou pochvalu si zaslouží na obou stranách brankářky Rašková a Doláková, které předvedly sérii několika fantastických zákroků a i díky nim je skóre poměrně nízké.

Domácí tak možná překvapivě vedou po první půli, ale zápas je ještě otevřený. Podaří se domácím dotáhnout zápas do vítězného konce a porazit tak poprvé Ostravu v této sezoně?

30

První poločas skončil. (11:10)

30

V něm však neuspěly, a tak je skóre stále stejné. (11:10)

30

Konečná ještě snižuje minutu před koncem a připravují s ek závěrečnému útoku. (11:10)

29

Rašková nejprve vytáhla skvělý zákrok a při další střele ji pomohla tyč po střele Sekulové. (11:9)

28

A do třetice úspěšná Růžičková ze sedmičky. Parádně přišpendlila míč k pravé tyči. (11:9)

27

Hvostaľová z pozice pravé spojky nevymýšlela a přesně vypálila. . (10:9)

27

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Alica Kostelná).
(9:9)

26

Hurychová našla přesně skulinu mezi bloky ostravských hráček a zvyšuje. (9:8)

25

Střela Švirákové šla hodně mimo, u míče jsou domácí. (8:8)

24

Kostelná vzápětí srovnala parádní střelou ze střední vzdálenosti na 8:8. Domácí tým tak prováhal příležitost odskočit Ostravě v přesilové hře. (8:8)

23

Salčáková nemířila ve vyložené pozici přesně. (8:7)

21

Ostrava se nebojí hrát ani v pěti hráčkách, do vzduchu se vyšplhala Kostelná a propálila všechno, co jí stálo v cestě. (8:7)

21

Růžičkový se tase nemýlila. (8:6)

21

Opět odchází na dvě minuty Minarčíková za nepřiměřený zákrok. (7:6)

20

Vzápětí hráčky Zory promarnily šanci, když vytáhla skvělý zákrok Doláková. (7:6)

20

Konečná i v oslabení se probila ke střele a nechytatelně ji poslala k pravé tyči. (7:6)

18

Z trestného hodu mířila přesně k tyči Růžičková. (7:5)

18

Minarčíková oslabila svůj tým na dvě minut za ostrý faul při brejku Terezy Fryčákové. (6:5)

18

Autorkou branky je Hurychová, která posouvá domácí do vedení. (6:5)

17

Domácí hráčky postavily nepropustný val v obraně, Ostravačky se přes něj nemohly dostat k zakončení. (5:5)

17

Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Markéta Hurychová). (5:5)

16

Fryčáková opět rychle odpověděla z následného útoku a srovnala tak na 5:5. (5:5)

15

Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Šárka Marčíková). (4:5)

15

Gebre Sellasieová na druhé straně ale bleskurychle odpověděla parádní trefou. (4:4)

15

Mýlková chytře obstřelila bránící hráčku, na míč nedokázala Rašková dosáhnout. (3:4)

13

Hráčky Zory přišly o míč kvůli krokům, musí tak rychle do obrany, protože z brejků je Ostrava velmi nebezpečná. (3:3)

13

Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (3:3)

12

Opět Rašková vychytala z úhlu Tomašechovou! (3:3)

12

Oddechový čas pro hosty. (3:3)

12

Domácí Gebre Sellasieová nepřekonala v pádu brankářku Dolákovou, která míč vyškrábla mimo bránu. (3:3)

11

Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Lucie Severová). (3:3)

11

Z úhlu se prosadila Fryčáková. (3:3)

10

Hosté začínají s rozehrávkou pozvolně, ale už se tlačí do zakončení, nakonec však ztroskotaly hostující háčky na Raškové. (2:3)

9

Hraje se zatím ve vysokém tempu a na obou stranách podržely své týmy zatím skvěle chytající brankářky. (2:3)

9

Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Šárka Marčíková). (2:3)

8

Házenkářky Ostravy se dopustily chybě v rozehrávce a musí odevzdat míč. (2:3)

8

Opět byla střela Kubáčkové zblokována, ale ke štěstí domácích skončil míč v síti. (2:3)

6

Konečná se ocitla v brejku a pohotově skórovala. (1:3)

5

Gajdošíková využila svého dobrého postavení a z blízkosti propálila brankářku Dolákovou. (1:2)

5

Minarčíková perfetně napálila míč k tyči. (0:2)

4

Ostravačky zatím vyborně blokují pokusy domácích. (0:1)

3

Tomašechová nevyužila chyby v obraně a v brejkové situaci nedokázala skórovat, její střela šla těsně kolem levé tyče. (0:1)

3

Skóre otevírají hosté. Ze střední vzdálenosti se trefila Šviráková. (0:1)

2

Střela Kubáčkové byla zblokována, ale přesto jsou domácí u míče Druhý pokus Kubáčkové šel těsně nad bránu. (0:0)

1

První fantastický zákrok si připsala Rašková proti střele Švirákové. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Dobrý den, vážení fanoušci házené, za zhruba pět minut začne první utkání série o bronzovou medaili.
Házenkářky Olomouce přivítají v podvečer na své palubovce v rámci bojů o konečné třetí místo Ostravu. Oba týmy v semifinále vypadly po dvou odehraných zápasech. Olomouc nestačila na Most, když nejprve doma prohrála 20:28 a na severu Čech pak 36:31.

Jejich rival z Ostravy skončil po základní části o příčku (5. místo) a celkem sedm bodů před nimi. Ani vzájemná bilance nehovoří ve prospěch hráček Zory, v základní části Ostravačkám dvakrát podlehly. Na domácím stadionu prohrály o jeden gól (21:22), ale v utkání na palubovce ostravských házenkářek zaostaly dokonce o dvanáct branek (32:20).

V semifinále pak Ostrava vypadla s pražskou Slavií po těsných výsledcích: 22:28 na domácí půdě a 26:24 na palubovce Slavie.

Jestli se olomouckým házenkářkám podaří porazit poprvé v tomto roce svého soupeře, můžete sledovat přes onlajny od 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

26:21

DHK Zora Olomouc: Rašková, Bártová – Hurychová, Kat. Růžičková, Trumpešová, Sovová, Hvostaľová, Gebre Sellasie, Salčáková, V. Fryčáková, Krajčovičová, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, T. Fryčáková.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková – Varmužová, Konečná, Mýlková, Tomašechová, Sekulová, Polášková, Minarčíková, Marčíková, Kostelná, Šviráková.

Rozhodčí: Králíček, Letev