Mistrovství světa

Slovinsko – Bělorusko

2:5

konec (2:1, 0:4, 0:0)

13.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

Halou zní běloruská hymna a Slovinci stojí se sklopenými hlavami. Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. U dalších přenosů z MS v hokeji se těším, na počtenou! (18:35:25)
Nejlepší hráči utkání:

David Rodman – SLO (1+0)
Alexander Pavlovič – BLR (2+1)
Utkání končí. Bělorusko zvítězilo 5:2 a uhájilo svou příslušnost v elitní skupině MS, naopak Slovinci se opět zachránit nedokázali. Je to jisté už před posledními zápasy ve skupině. Ve třetí části se celek z východní Evropy nikam nehrnul a hlídal pohodové vedení.

59:45

Sabolič si navedl puk mezi kruhy, ale nedokázal vystřelit. Slovinci se pošesté v řadě nedokázali udržet.

59:24

Sergej Kosticyn (BLR) je podruhé v zápase vyloučen, tentokrát na dvě minuty za podražení. Do konce zbývá půl minuty.

58:52

Puk utekl slovinskému týmu do středního pásma, později rozehráli Bělorusové jen na icing. Vhazuje se po levici Lalanda.

58:14

Slovinci se usadili v útočné třetině a ostřelují Lalandovu branku. Běloruská pětice v klidu odolává.

57:35

Slovinci odvolali Krošelja a zkoušejí to v šesti!

56:54

Urbas se po vhazování natlačil před branku, ale tečovaná střela skončila vedle. Kovačevičovo nahození šlo rovněž mimo.

56:04

Lalande přerušil hru a je tu poslední komerční přestávka. Utkání Běloruska proti Slovinsku sleduje více než sedm tisíc lidí, což určitě mnohonásobně předčilo očekávání tohoto duelu.
Dnešní utkání sleduje 7 158 diváků.

55:33

Korobov nezachytil puk na modré čáře a musel couvnout zpátky. Po chvilce Bělorusové o kotouč přišli.

54:57

Rodman přihrál na pravou stranu Goličičovi, který si vytáhl puk na střed a vypálil těsně vedle! Lalande zasáhl pravým betonem.

54:27

Slovinci nezachytili na útočné modré čáře rozehrávku Běloruska, a tak ujížděli Stefanovič s Drozdem dopředu. Do zakončení se nedostali.

53:38

Linglet se pokoušel tečovat nahození od Šinkeviče, ale puk mířící těsně vedle nezasáhl. Slovinci jsou v plném počtu.

52:56

Lisovcova přihrávka po mantinelu vyhnala Kovyršina až do středního pásma. Střelec druhého gólu Běloruska nikam nespěchá.

52:16

Sabolič si nabruslil na levý kruh a prudkou střelou donutil Lalanda k zákroku. Běloruský brankář musel puk podržet.

51:58

Goličič si ze vzduchu zpracoval přihrávku od Mušiče a vnikl do útočného pásma. Mušič si od něj puk převzal a šetří čas.

2:5

Branky a nahrávky: 17. Jeglič (Verlič, Sabolič), 20. Rodman – 14. Pavlovič (Šinkevič, Linglet), 21. Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 30. Pavlovič (Šarangovič), 39. Šinkevič (Pavlovič), 40. Stas (Stefanovič)

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt. Trenér: Nik Zupančič.

Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kovyršin – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Drozd, A. Volkov, Kogalev – Stefanovič. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Daniel Stricker (SUI) – Roman Kaderli (SUI), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 7 158 (53 % celkové kapacity)

02:56 SLO 2 Gregorc, nedovolené bránění
04:52 SLO 2 Kranjc, hrubost
13:12 BLR 0:1 Pavlovič (Šinkevič, Linglet)
15:37 BLR 2 Chenkel, hákování
16:52 SLO 1:1 Jeglič (Verlič, Sabolič)
19:15 SLO 2:1 Rodman
20:29 BLR 2:2 Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn)
26:20 BLR 2 Lisovec, hákování
29:48 BLR 2:3 Pavlovič (Šarangovič)
32:42 BLR 2 S. Kosticyn, sekání
38:05 BLR 2:4 Šinkevič (Pavlovič)
38:17 SLO 2+10 Robar, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Pem
39:43 BLR 2:5 Stas (Stefanovič)
45:35 BLR 2 Drozd, držení protihráče
48:36 SLO 2 Muršak, vysoká hůl
51:37 SLO 2 Urbas, vražení na hrazení
59:24 BLR 2 S. Kosticyn, podražení