Rusko – Slovensko

6:0

konec (3:0, 2:0, 1:0)

13.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Skupina A • Daniel Kinc

Od nás je to pro tuto chvíli všechno, opět se vám přihlásíme z kolínské LANXESS areny ve 20:15, kdy domácí Německo vyzve v důležitém souboji Itálii. Loučí se s vámi Daniel Kinc. (19:36:37)
Hvězdy zápasu

Jevgenij Dadonov (Rusko) – Michal Sersen (Slovensko)
Utkání je u konce! Rusové na turnaji potvrdili svou výtečnou formu, ani popáté nezaváhali a mají na svém kontě 14 bodů a vedou, a vedou suverénně tabulku skupiny A! Do třetí třetiny vstupovali s náskokem 5:0, který ještě navýšili o jednu branku, když se prosadil z mezikruží Vladislav Gavrikov. Slováci neodehráli špatné utkání, dokonce si troufnu říci, že nejlepší na turnaji, ale proti o několik tříd lepší sborné to prostě dnes nestačilo.

59:52

Nakonec jej o něj mojhl připravit Haščák, ale v mezikruží v poslední akci zápasu místo střely přihrával a neuspěl se svým pasem.

59:11

Rusové pohodlně vyhodili a Andrej Vasilevskij je velmi blízko čistému kontu, které by pro něj bylo již druhým v řadě.

58:47

Slovenskou přesilovku navíc hned v úvodu zabržďuje ofsajd.

58:31

Ještě jedna přesilovka pro Slováky. Vyloučen je ruský útočník Vladislav Naměstnikov. Odpyká si dvě minuty za sekání.

58:00

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:49

Kotouč je nyní za branku Slovenska, a naši východní sousedé mají zhruba dvě minuty na to, aby vstřelil aspoň čestnou branku.

57:05

Tribuny už opěvují ruské hokejisty, kteří dnes v utkání dominují a za svých šancí vytěžili již šest branek.

56:40

Rusové zjevně nemají dost a opět se vydali dopředu, Zahrozil Ničuškin, který však z pravé strany branku netrefil.

55:47

Rusko právě vstřelilo branku!
Půltucet branek svítí u Rusů na světelné tabuli, svěřenci Olega Znaroka vedou o šest tref! Hudáček dobře vyrazil Dadonovovu ránu, ale kotouč sebral Šipačov, který nabil mezi kruhy VLADISLAVU GAVRIKOVOVI a ten nekompromisní ranou ze zápěstí k tyči zamířil přesně – 6:0! Asistence: Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov.

55:32

A svého golmanského kolegu napodobil také Hudáček, jenž skvěle vytáhl ránu Šipačova.

55:01

Následně pohlednou akci zakončoval rychlou střelou ze zápěstí od modré čáry Čajkovský, Vasilejvskij pohotově vyrazil.

54:28

Na druhé straně zastavil akci Slovenska ofsajd.

54:18

A okamžitě se hra otočila. Na brankovišti chtěl protečovat kotouč Alexandr Barabanov, ale nakonec prudký kotouč netrefil.

53:40

V útoku se připomněli také Slováci, když Mário Bližňák dobře tečoval nabídku na teč od spoluhráče, ovšem Vasiljevskij zase dobře zasáhl.

6:0

Branky a nahrávky: 2. Dadonov (N. Gusev), 14. Dadonov (N. Gusev, Šipačov), 20. Mironov (S. Plotnikov), 23. Kučerov (Tkačjov, Kiselevič), 33. Tělegin (Zub, S. Plotnikov), 56. Gavrikov (Šipačov, Dadonov)

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Naměstnikov, Kučerov, Barabanov – Ničuškin, Tkačjov.

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.

Rozhodčí: Mark Lemelin (AUT), Daniel Piechaczek (GER) – Lukas Kohlmuller (GER), Judson Ritter (USA)

01:12 RUS 1:0 Dadonov (N. Gusev)
09:20 RUS 2 Kiselevič, sekání
12:40 SVK 2 L. Hudáček, podražení
13:35 RUS 2:0 Dadonov (N. Gusev, Šipačov)
19:20 RUS 3:0 Mironov (S. Plotnikov)
22:53 RUS 4:0 Kučerov (Tkačjov, Kiselevič)
28:08 RUS 2 Tělegin, nedovolené bránění
32:50 RUS 5:0 Tělegin (Zub, S. Plotnikov)