Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets

5:2

konec (1:0, 2:2, 2:0) Stav série: 4:1

21.04.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Čtvrtfinále V. konference • Jan Prošek

Pokud čekáte, že fanoušci Columbusu smutní, tak mnoho smutku není. Naopak, sociální sítě zaplavily děkovné vzkazy fanoušků směrem ke klubu. Děkují za výbornou sezónu, plnou povedených zápasů. (03:53:02)
Obhájci Stanley Cupu tuto sérii vyhrávají poměrem 4:1 na zápasy a v domácím prostředí slavní postup do druhého kola vyřazovacích bojů. Dnes, v klíčovém zápase, se mohli spolehnout na výkon svého brankáře. Marc-Andre Fleury chytal velmi dobře, zneškodnil 49 z 51 střel soupeře.
Organizace Columbus Blue Jackets má za sebou hodně zvláštní sezónu. Do hlavního týmu se podařilo zabudovat vedle ostřílených hokejových harcovníků také mladé hvězdy a hvězdičky, které nehrály vůbec špatně. Ostatně Columbus stanovil nový klubový rekord v počtu bodů v základní části, získal jich 108.
1. Bryan Rust (PIT) 2+0
2. Marc-Andre Fleury (PIT) 49 zák., 2 góly, 96,1%
3. Phil Kessel (PIT) 1+2
Československá stopa v utkání:
Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0,1 střela, čas na ledě 08:36 z toho 02:13 v oslabení.

59:33

Cam Atkinson to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale branku minul

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny, poslední minuta zápasu, poslední minuta série.

58:24

Všichni fanoušci stojí, atmosféra je výborná.

58:21

William Karlsson to udělal dobře, mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, Marc-Andre Fleury pozorný.

58:06

Brandon Saad pálil bez přípravy, jeho pokus zablokoval obránce domácího celku.

57:20

Bryan Rust se dostal do brejku, útočil na hattrick, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, který s velkou dávkou štěstí zastavil kotouč.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

30:50, střelecká převaha Columbusu je obrovská, ale na skóre to vidět vůbec není.

56:10

Zápas pokračuje dál, domácí fanoušci podporují své oblíbence a začínají tušit, že dnešním dnem končí tato série, Pittsburgh postoupí do druhého kola, naopak pro Columbus sezóna končí.

56:04

Komerční přestávka.

55:50

Jack Johnson to zkoušel bekhendovou stranou hole, jeho zakončení však nebylo dostatečně důrazné.

5:2

Branky a nahrávky: 10. Kessel (J. Schultz, Malkin), 22. Rust (Malkin, Kessel), 24. Rust (Hainsey), 46. Crosby (Malkin, Kessel), 47. S. Wilson (Daley, Sheary) – 30. W. Karlsson (Gagner), 33. Jenner (S. Jones, Atkinson)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen, Rowney.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Quincey, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Nutivaara, G. Carlsson – N. Foligno, Dubinsky, Atkinson – Jenner, Wennberg, Saad – Gagner, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson.

Rozhodčí: Furlatt, Peel – Cormier, Miller

Diváci: 18 585

08:42 CBJ 2 Gagner, držení protihráče
09:07 PIT 1:0 Kessel (J. Schultz, Malkin)
21:07 PIT 2:0 Rust (Malkin, Kessel)
23:50 PIT 3:0 Rust (Hainsey)