Play-off NHL

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins

4:5

po prodl. (3:1, 0:2, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:3

17.04.2017, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • Čtvrtfinále V. konference • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tenhle zápas vše, doufám že jste si jej užili. Pěkné Velikonoce přeje Petr Sumbal a těší se zase někdy přišitě u dalších přenosů na shledanou. (03:31:46)
Československá stopa v utkání:
Žádný český ani slovenský hráč do utkání nezasáhl.
1. Jake Guentzel (PIT) 3+0
2. Bryan Rust (PIT) 1+0
3. Cam Atkinson (CBJ) 2+0

Tento vyrovnaný duel nám tedy už skončil a z vítězství a zároveň vedení 3:0 v sérii 1. kola Stanley Cupu se radují hokejisté Pittsburghu. Domácí tým je jistě hodně smutný, protože utkání se pro něj vyvíjelo dobře. Po první třetině Columbus vedl 3:1, ale svůj náskok si neudržel. Naopak se do vedení dostali hosté a Columbus až v 56. minutě zásluhou Dubinského srovnal. Muselo tak přijít na řadu prodloužení a v něm svůj hattrick dokonal Jake Guentzel a zápas definitivně rozhodl.

73:10

73:10 Jake GUENTZEL - 4:5

73:10

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je hotovo, Pittsburgh vítězí! A JAKE GUENTZEL dokončuje svou cestu, na konci které se stává hrdinou tohohle zápasu. Nejenže v prodloužení rozhodl o třetím bodu v sérii pro svůj tým, ale zároveň také dokonal hattrick. Výbornou práci za brankou odvedl Crosby, našel přihrávkou Guentzela a ten dokázal i s trochou štěstí propasírovat puk za Bobrovského. Asistence: Sidney Crosby.

72:28

Po přihrávce Bonina pálil Justin Schultz a rozezněla se levá tyč Bobrovského branky!

72:16

Scott Harrington se prezentoval svižnou střelou od modré, ale na Fleuryho nevyzrál.

71:54

Akci domácího týmu zastavuje ofsajd.

71:28

Nabito dostal Ian Cole, vůbec neváhal a z první vypálil. Dobrý blok ale předvedl Harrington.

71:02

Wilsonova střela z pravého kruhu mířila přímo doprostřed hrudi Bobrovského.

70:53

Po Jonesově střele od modré má Fleury puk ve své lapačce.

70:48

Pittsburgh si bere oddechový čas, protože se dopustil icingu a nemůže vystřídat.

70:15

Poté co Malkin vyhrál buly, nebezpečně vypálil Kessel a Bobrovskij musel tentokrát vytáhnout o poznání náročnější zákrok.

70:11

Bobrovskij si poradil s jednoduchou střelou Hornqvista.

69:30

Pobyt Columbusu v útočném pásmu nebyl okořeněn o žádnou střelu na branku.

4:5

Branky a nahrávky: 1. Atkinson (Dubinsky, N. Foligno), 6. Atkinson, 7. Werenski (Gagner, N. Foligno), 56. Dubinsky (J. Johnson, Bjorkstrand) – 4. Guentzel (Hainsey, Crosby), 26. Rust (Dumoulin, Malkin), 34. Malkin, 52. Guentzel (Malkin, Kessel), 74. Guentzel (Crosby)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, G. Carlsson, Harrington – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky (A), Jenner (A) – Bjorkstrand, Gagner, Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Milano.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – J. Schultz, Cole, Daley, Määttä, Hainsey, Dumoulin – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bonino, S. Wilson – Rowney, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari – Brian Murphy, Mark Shewchyk

00:11 CBJ 1:0 Atkinson (Dubinsky, N. Foligno)
03:17 PIT 1:1 Guentzel (Hainsey, Crosby)
05:02 CBJ 2:1 Atkinson
05:39 PIT 2 Cullen, sekání
06:10 CBJ 3:1 Werenski (Gagner, N. Foligno)