15.04.2017, 19:38 • Aréna Poprad, Poprad • Skupina A • Martina Sikorová

Střely celkem: 36:29

Nejlepší hráči utkání:

Tým Kanady: Jaret Anderson-Dolan
Tým Slovenska: Adam Liška (22:13:42)
Všichni, kdo přišli na zimní stadion v Popradu, viděli krásný zápas! Slovenští hokejisté byli svému kanadskému protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem . Hned v úvodu třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Adam Liška, a tento nerozhodný stav vydržel až do šedesáté minuty.

I v prodloužení viděli diváci velmi vyrovnanou partii a oba brankáři předvedli, co v nich je. Rozhodující byla akce Stelio Mattheose, který rozhodl o vítězství svého týmu.

67:38

67:38 Stelio MATTHEOS - 4:3

67:38

Kanada právě vstřelila branku!
A javorové listy svůj tlak proměňují ve vítězný gól. V mezikruží napřáhl STELIO MATTHEOS a překonal Kostelného. Bonusový bod tedy putuje na účet Kanady. Asistence: Jared McIsaac.

67:10

Entwistle se prezentoval povedenou střelou z kruhu, Kostelný puk vykopl mimo. Kanada teď ale svírá Slováky.

66:21

Mitchell pouze nahodil puk do pásma a odchází střídat.

65:33

Pěknou individuální akcí se prezentoval Smith. Kanadský bek se po otočce zbavil protihráče a vystřelil, Kostelný vyrazil puk mimo.

65:06

Slovensko rychle zavezlo puk do útočného pásma, vybojovat jej za brankou Scotta se mu ale nepovedlo.

60:01

Slovensko dokázalo ve vlastním oslabení srovnat po gólu Adama Lišky a poprvé tak na letošním šampionátu uvidíme prodloužení.

Střely na branku ve třetí třetině: 15:6
Střely celkem: 32:28

60:00

59:59

Entwistle vyslal na branku Kostelného povedenou střelu, slovenský brankář vytáhl efektní zákrok lapačkou a puk zachytil.

59:48

Strome je na ledě, Kanada v pěti.

59:36

Brook vyhazuje puk přes všechny čáry, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

58:37

Miloš Roman prohrál za brankou souboj o puk a dopředu spěchal Brook. Kanadský bek donutil Kostelného zasáhnout a přerušit hru.

58:15

Žiak se řítil za pukem marně, zakázanému uvolnění svého týmu zabránit nedokázal.

57:53

Hra je vykázána do středního pásma, což se vůbec nelíbí slovenským fanouškům. Halou zní ohlušující pískot.

57:48

Strome dostává dvě minuty za napadení a Slovensko má skvělou šanci na vstřelení gólu.

4:3

Branky a nahrávky: 19. Olson (Entwistle), 19. Mattheos (Chainey), 20. Ratcliffe, 68. Mattheos (McIsaac) – 9. Liška (Ružička), 37. Hrehorčák (Miloš Roman), 43. Liška (Fafrák)

Kanada: Scott (McGrath) – Brook, Smith, Mitchell, McIsaac, Chainey, Woo, Noël (C) – Anderson-Dolan (A), Mattheos (A), Comtois – Olson, Entwistle, M. Strome – Ratcliffe, Schnarr, Dellandrea – Thomas, Hawel.

Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Fafrák, Liška (A), Miloš Roman – Krivošík, Hrehorčák, Ružička – Köver, Pospíšil, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Piragic (CRO) – Park (KOR), Yletyinen (SWE)

02:42 CAN 2 Ratcliffe, hákování
04:07 SVK 2 Kupec, podražení
08:10 CAN 2 Brook, podražení
08:37 SVK 0:1 Liška (Ružička)
11:37 CAN 2 Ratcliffe, podražení