5:1

konec (2:0, 2:0, 1:1)

15.04.2017, 15:38 • Aréna Poprad, Poprad • Skupina A • Zuzana Spurná

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:43:55)
Od 19:30 začíná na popradském zimním stadionu utkání mezi domácím Slovenskem a favorizovanou Kanadou.
Střely na branku celkem: 33:26
Střely na branku po třetí třetině: 8:10
Nejlepší hráči utkání: Linus Nyman (FIN) – Andreas Döpffner (SUI)
Třetí třetina byla, co do počtu gólů, tou nejvyrovnanější v dnešním utkání. Za Švýcary nejprve ve 48. minutě snížil Nicolas Müller, Finové ale bleskově odpovídali po střele Otta Latvaly. Z druhého tříbodového vítězství ve třech dnech se tak zaslouženě radují Finové.

59:30

Za finskou brankou chvíli pletl hlavy Finům Patry, k zakončení se ale nedostal.

59:06

Hra se přesunula do středního pásma. Finové dobře brání už modrou čáru.

58:15

Geisser zachytil puk u modré čáry, stáhl si jej blíž pravému kruhu a střílel. Mířil ale hodně mimo.

57:40

Vracející se Eggenberger prosprintoval do útočného pásma, přes bránícího hráče ale mířil jen do zadního mantinelu.

57:14

Je jasné, že zápas se spíš jen dohrává. Finové se dál drží před švýcarskou brankou a kombinují.

56:23

Teräväinen to zkusil od vrcholu kruhů tvrdou střelou, trefil ale jen přesouvajícího se Trudela.

56:07

Finové se drží před Trudelovou brankou, míří ale hodně mimo vytyčený cíl.

55:32

Finové si navíc zahrají další přesilovku. Nando Eggenberger (SUI) si odsedí menší trest za podražení.

54:58

Hischier to zkusil střelou z úhlu, Luukkonen ale kotouč včas vyrazil.

53:48

Finové znovu aktivně kombinují v útočném pásmu, přes bránící hráče Švýcarů se ale ke střele dostávají jen stěží.

53:05

Ylonen ve vlastním pásmu nabral rychlost a prosprintoval do střední části, kde hledal najetého Virtanena. Finská dvaadvacítka se ale před Trudelovu branku nedostala.

52:56

Po jedné ze švýcarských střel měl Luukkonen velké štěstí. Během zásahu padal tak nešťastně, že si puk málem srazil do své branky.

5:1

Branky a nahrávky: 8. Nyman (Talvitie, Ikonen), 17. Nyman (Vesalainen, Ikonen), 33. Kotkaniemi (Kupari), 34. Ikonen (Vesalainen), 48. Latvala (Kotkaniemi, Virtanen) – 48. Müller (Matewa)

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Utunen, Heiskanen, E. Teräväinen, Isiguzo, Anttalainen, Latvala, Räsänen – Vesalainen (A), Ikonen, Virtanen (C) – Talvitie, Ylönen, Kotkaniemi (A) – Koskenkorva, Kupari, Aalto – Engberg, Maansaari, Nyman.

Švýcarsko: Zaetta (Trudel) – Geisser (C), Gross, Barandun, Berni, Le Coultre, Matewa, Schüpbach – Müller, Hischier (A), Eggenberger – Simic, Weibel, Kurashev (A) – Patry, Sigrist, Kohler – Leuenberger, Döpfner, Riat – Petrig.

Rozhodčí: Hölm (SWE), Nikolic (AUT) – Hancock II (USA), Ondráček (CZE)

06:48 SUI 2 Gross, držení protihráče
07:28 FIN 1:0 Nyman (Talvitie, Ikonen)
09:50 FIN 2 Ikonen, hákování
16:14 FIN 2:0 Nyman (Vesalainen, Ikonen)
32:14 FIN 3:0 Kotkaniemi (Kupari)