Mistrovství světa žen

Česko – Švýcarsko

2:3

po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

06.04.2017, 18:08 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • O udržení • Martina Kramerová

Tipsport: 2.97 3.95 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

České hokejistky ve druhém zápase o udržení v elitní skupině prohrály se Švýcarskem 2:3 po prodloužení. Přestože získaly díky zásahu Vanišové jednogólový náskok, Švýcarky duel otočily a český tým musel dotahovat. Skóre vyrovnala v závěrečné třetině opět Vanišová a duel dospěl do prodloužení. V něm rozhodla krásnou ranou z 65. minuty Meierová a vybojovala pro svůj celek třetí rozhodující zápas. To je ode mě vše. Hezký večer.

Střely na branku: 36-29 (20:28:19)

64:26

64:26 Christine MEIEROVÁ - 2:3

64:26

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
CHRISTINE MEIEROVÁ dostala přihrávku do pravého kruhu a krásnou střelou pod víko české svatyně vystřelila Švýcarkám vítězství. Asistence: Lara Stalderová a Laura Benzová.

63:54

V aréně se ale bojuje o každý centimetr ledu, hra se rychle přelévá zpět.

63:15

Vhazování před Peslarovou opět vyhrály Češky a zakládají útok.

63:07

Laura Benzová vyslala prudký projektil od modré, Peslarová puk vytěsnila.

62:53

Při vhazování ve středním pásu uspěly Češky, následně puk končí mimo hrací plochu.

62:36

Alina Müllerová se probila až do pravého kruhu, odkud vypálila. Češky její ránu zblokovaly.

61:50

Češky napadají v obranném pásmu Švýcarek.

60:05

První vhazování ve prospěch Češek.

60:01

Poté, co se českému týmu podařilo v závěrečném dějství základní hrací doby vyrovnat zásluhou Vanišové skóre na 2:2, přijde v USA Hockey Areně na řadu prodloužení. Žádný z celků totiž nedokázal strhnout vedení na svou stranu. Diváci tak uvidí desetiminutové prodloužení.

60:00

59:50

Švýcarky se ještě snaží útočit, k ohrožení branky jejich snažení ale nevede.

59:19

Češky jsou v plném počtu.

58:55

Švýcarky svírají český tým v obranné třetině. Po pěkné kombinaci z pravého kruhu pálí Alina Müllerová. Peslarová kryje.

58:27

Český tým dobře napadá a znepříjemňuje Švýcarkám rozehrávku.

2:3

Branky a nahrávky: 29. Vanišová (Lédlová), 44. Vanišová (Herzigová) – 33. Bullová (Staenzová, Raselliová), 40. Stalderová, 65. Meierová (Stalderová, Benzová)

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (A), Kolowratová, Herzigová, Zíková, Zedníková, Horálková (A), Škrdlová – Polenská (C), Křízová, Hymlárová – Studentová, Povová, Manhartová – Lédlová, Mrázová, Vanišová – Chmelová, Pejzlová, Přibylová.

Švýcarsko: Schellingová (Alderová) – Sigristová, Altmannová (C), Meierová, Benzová, Zollingerová (A), Thalmannová, Forsterová, Abgottsponová – Bullová (A), Raselliová, Staenzová – Stalderová, Rüediová, Müllerová – I. Waidacherová, Enzlerová, Stiefelová – M. Waidacherová, Allemannová, Rüeggová.

03:29 SUI 2 Zollingerová, podražení
06:44 CZE 2 Tejralová, hrubost
15:08 SUI 2 Benzová, faul kolenem
28:39 CZE 1:0 Vanišová (Lédlová)
29:58 CZE 2 Horálková, nedovolená hůl / měření hole
32:59 SUI 1:1 Bullová (Staenzová, Raselliová)