Mistrovství světa žen

Švýcarsko – Česko

2:4

konec (0:2, 0:1, 2:1)

04.04.2017, 18:08 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • O udržení • Martina Kramerová

Tipsport: 2.0 3.9 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Češkám se podařilo ovládnout první bitvu v sérii o udržení proti Švýcarsku. Svěřenkyně trenéra Vozáka si po trefách Vanišové, Mrázové a Lédlové vypracovaly tříbrankový náskok, se kterým vstupovaly i do závěrečného dějství. Švýcarky ale dvěma góly průběh duelu ještě zdramatizovaly a v závěrečných minutách Češky hodně tlačily. Pojistku však necelou půlminutu před koncem přidala do prázdné klece Lédlová. Česká reprezentace tak vyšla z prvního měření sil vítězně a oplatila tak svým soupeřkám porážku ze základní skupiny. To je ode mě vše. Hezký večer. (20:21:51)

59:42

59:42 Aneta LÉDLOVÁ - 2:4

59:42

Česko právě vstřelilo branku!
Po dvou zmařených šancí ve snaze trefit prázdnou svatyni ta třetí Češkám vyšla. ANETA LÉDLOVÁ uklidila kotouč do sítě střelou z pravého kruhu a definitivně pojistila českou výhru. Bez asistence.

59:00

Švýcarky to zkouší bez gólmanky.

58:35

Švýcarky drží kotouč v útočné třetině, Češkám se ale daří ho poslat alespoň do středního pásma.

58:00

Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty.

57:36

Denisa Křízová ujela do samostatného úniku, Švýcarky ji ale dojely a znemožnily jí zakončení.

57:27

Švýcarský pokus z levé strany Peslarová likviduje zákrokem lapačkou.

56:49

Simona Studentová chtěla vybídnout spoluhráčky přihrávkou zpoza branky, Švýcarky ale její úmysl vystihly.

56:20

Švýcarky ale teď svírají český tým v jeho obranné třetině. Nakonec je jedna ze střel zblokována do ochranné sítě.

55:46

Kateřina Mrázová vystihla švýcarskou přihrávku a vyhání soupeřky hlouběji do středního pásma.

54:54

Češky dobře zapracovaly ve středním pásmu a nepouštějí Švýcarky před Peslarovou.

54:35

Puk končí mimo hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:05

Češky si vyžádaly oddechový čas.

54:05

54:05 Livia ALTMANNOVÁ - 2:3

54:05

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Krásnou přihrávku zpoza branky dostala na levý kruh LIVIA ALTMANNOVÁ, která vynikající ranou pod víko snížila na rozdíl jediného gólu. Asistence: Lara Stalderová.

53:35

Anja Stiefelová pálila prudce z mezikruží, její projektil minul pravou tyčku.

52:55

Švýcarky se po vstřeleném gólu nadále snaží útočit, Češky si ale berou puk na své hole otáčí hru směrem dopředu.

2:4

Branky a nahrávky: 53. Stalderová (Stiefelová, Bullová), 55. Altmannová (Stalderová) – 15. Vanišová (Lédlová, Mrázová), 19. Mrázová, 31. Lédlová, 60. Lédlová

Švýcarsko: Schellingová (Brändliová) – Altmannová (C), Bullová, Meierová, Benzová, Forsterová, Zollingerová (A), Abgottsponová, Sigristová – Raselliová (A), I. Waidacherová, Staenzová – Stalderová, Müllerová, Enzlerová – Rüeggová, Stiefelová, Thalmannová – Rüediová, M. Waidacherová, Allemannová.

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (A), Kolowratová, Herzigová, Zíková, Zedníková, Horálková (A), Škrdlová – Polenská (C), Křízová, Hymlárová – Studentová, Povová, Manhartová – Lédlová, Mrázová, Vanišová – Pejzlová, Přibylová, Chmelová.

04:47 CZE 2 Polenská, hákování
05:21 CZE 2 Vanišová, vražení na hrazení
08:39 CZE 2 Lédlová, podražení
14:29 CZE 0:1 Vanišová (Lédlová, Mrázová)
15:50 CZE 2 Horálková, držení protihráče
18:59 CZE 0:2 Mrázová