Rumunsko – Srbsko

4:1

konec (2:0, 0:1, 2:0)

04.04.2017, 19:00 • Galati Arena, Galati • 2. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:38:15)
Statistiky

Střely na branku: 40:19
Zásahy brankářů: 18:36
Úspěšnost brankářů: 94,74 % : 90 %
Trestné minuty: 12:18
Nejlepšími hráči byli zvoleni Zoltán Toke (Rumunsko) a Dominik Crnogorac (Srbsko).
Utkání skončilo a favorizované Rumunsko dokráčelo k druhé výhře na turnaji. Poslední třetina sice přinesla snahu srbských hráčů, ale góly padaly na druhé straně. Na 3:1 dal hned v první minutě Matyas Biro a ve 45. minutě přidal pojistku Botond Flinta. Poté už domácí tým zvolnil a nechal vyniknout svého brankáře, který si tak mohl připsat několik pěkných zákroků. Rumunsko tedy zvítězilo 4:1, má šest bodů a vede tabulku s jednobodovým náskokem na Austrálii. Srbsko je páté s jedním bodem.

59:11

Od modré čáry pálil Irmia, Ranković měl opět dobrý výhled a mohl si připsat čárku do kolonky úspěšných zákroků.

57:57

Dvě minuty trestu uplynuly jako voda a Srbsko je zase v plném počtu.

56:48

Prudkou střelu z vrcholu pravého kruhu vyslal Flinta, Ranković na ránu ale dobře viděl a neměl problém ji chytit.

55:57

Unikajícího Rokalyho srazil Nikola Bibić a to nedovoleným způsobem. Už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za pád pod nohy.

55:17

Zakázané uvolnění žlutomodrých, hra se vrací před Tokeho.

54:40

Rumunsko hraje v útlumu, výsledek ale hraje v jeho prospěch. Není tak důvod někam pospíchat.

53:59

Nahození ze středního pásma mu nadělalo docela problémy, chvíli hledal, kde mu puk zapadl.

52:19

Počet jeho zákroků pozvolna roste. Nyní dostal pas do druhé vlny Djumić a zápěstím mířil na první tyč. Tokeho chrániče tam byly ale včas.

51:40

A další jeho povedený a i efektní zákrok, nyní máchl lapačkou do prostoru, aniž by musel, puk totiž letěl vysoko nad branku.

50:57

Toke po svém dalším zákroku okamžitě rozehrál na spoluhráče, Rumunsko pospíchá do kontru.

49:43

Oby tým střídají za hry, sledujeme teď trochu vlažnější pasáž utkání.

48:57

Až nyní rozjíždí Rumunsko kombinaci v útočném pásmu, ke konci přesilovky.

47:47

Crnogorac se dokonce dostával do protiútoku, na Tokeho to zkusil z bekhendu, gólman Rumunska byl na svém místě.

47:35

Přesilovka zatím Rumunum moc nejde, nemohou se udržet v útočném pásmu.

4:1

Branky a nahrávky: 7. Flinta (Nagy, M. Biro), 17. Georgescu (Bocu, Irmia), 41. M. Biro (Peter), 45. Flinta (Georgescu) – 37. Milovanović (Filipović, Bibić)

Rumunsko: Toke (Onodi) – Flinta (A), Nagy, Bors, O. Biro (C), Sallo, Bocu, Lusneac, Gecse, Györfy – Fodor, Gliga, Mihaly – G. Biro, Peter (A), M. Biro – Georgescu, Irmia, N. Rokaly – Barabas, S. Rokaly.

Srbsko: Ranković (M. Luković) – Bibić, Podunavac, U. Novaković, Crnogorac, A. Luković, Brkušanin, Sabadoš, Gabrić – Filipović (C), Milovanović (A), Djumić – Vučurević, Sretović, Popravka – Ristić (A), Bjelogrlić, Ogrizović – Vukičević, Zwick, P. Novaković.

Rozhodčí: Ramon Sterkens (NED) – Markus Eberl (GER), Vladimir Jefremov (KAZ)

Diváci: 2 100

06:47 ROM 1:0 Flinta (Nagy, M. Biro)
10:33 ROM 2 Bocu, nedovolené bránění
12:18 ROM 2 G. Biro, hrubost