28.03.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Prošek

Tipsport: 1.6 4.25 5.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Sean Monahan (CGY) 1+3
2. Sven Andrighetto (COL) 2+0
3. Brian Elliott (CGY)24 zák., 2 góly, 92,3% (05:42:39)
Domácí hokejisté díky výborně zvládnuté taktice vyhrávají tento zápas poměrem 4:2 a získávají další body do tabulky. Flames se mohli spolehnout na svého brankáře, který své spoluhráče v důležitých momentech dokázal podržet a nepřipustil výraznější komplikace v cestě za body.
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:52

59:56

59:56 Johnny GAUDREAU - 4:2

59:56

Calgary právě vstřelilo branku!
A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají, do prázdní branky se trefuje JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Micheal Ferland a Sean Monahan.

59:40

Hosté hrají znovu v šesti.

59:24

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., hákování).

59:00

Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry, hosté znovu bez brankáře, snaží se vyrovnat za každou cenu.

58:06

58:06 Sven ANDRIGHETTO - 3:2

58:06

Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté se prosazují necelé dvě minuty před koncem třetí části a zadělávají na drama. Ránou od modré čáry prostřelil vše, co ho dělilo od branky. Autorem gólu je SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Mikko Rantanen, Erik Johnson.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40

Tyson Barrie to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale neuspěl. Hosté hrají v šesti.

57:00

Colorado se snaží s výsledkem něco udělat, ale chybí mu více klidu v koncovce, naopak domácí odehráli celý zápas výborně takticky.

56:33

Micheal Ferland se hnal do vyložené střelecké pozice, ale jeho snaha byla naprosto zbytečná, hra přerušena pro postavení mimo hru.

55:45

Brian Elliott kryje další pokus hostujícího hráče. Tyson Barrie to byl, kdo vypálil nebezpečně, ale domácí brankář byl pozorný.

55:00

Dostali jsme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek podporovaný fanoušky hraje zodpovědně, vede o dva góly a míří za výhrou, naopak hosté se nemohou stabilněji probojoval do pásma.

54:00

Šest minut dělí domácí hokejisty od zisku dalších bodů do tabulky. Naopak Avalanche mají poslední minuty na to, aby se pokusili zápas zdramatizovat.

4:2

Branky a nahrávky: 2. Monahan (Brodie), 25. Ferland (J. Gaudreau, Monahan), 45. Brouwer (Monahan, Versteeg), 60. J. Gaudreau (Ferland, Monahan) – 44. Andrighetto (E. Johnson, MacKinnon), 59. Andrighetto (Rantanen, E. Johnson)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer – Bouma, S. Bennett, Chiasson.

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – E. Johnson, Barberio, Ťutin, Barrie, A. Lindholm, Beauchemin – Landeskog, Duchene, Nieto – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – R. Bourque, Söderberg, Comeau – Grigorenko, Compher, Colborne.

Rozhodčí: Hebert, Nicholson – Briseboi, Mach

Diváci: 17 755

00:23 COL 2 Colborne, podražení
01:30 CGY 1:0 Monahan (Brodie)
20:00 CGY 2 Stajan, podražení
21:52 CGY 2 Backlund, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
24:33 CGY 2:0 Ferland (J. Gaudreau, Monahan)