Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "B"

HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno

2:1

konec (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0

15.03.2017, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Semifinále • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dukla Jihava vyhrála nad Kometou Brno v prvním semifinále 2:1 a ujímá se tak vedení v sérii, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (18:31:23)
V semifinálové sérii, jejíž vítěz si zajistí účast na republikovém turnaji a jenž se hraje na dvě vítězství, se tak Dukla ujímá vedení 1:0 na zápasy. Druhé klání je na programu již v pátek 17. března a Kometa bude v DRFG Areně odvracet konec sezony.
Zápas je u konce a hodně napodobil dramatickou sérii čtvrtfinále juniorů mezi Kometou a Duklou. Ve třetí třetině sice dokázal vyrovnat Daniel Kavický, který se trefil v čase 43:02 přesně pod víko. Když už se pomalu schylovalo k prodloužení, tak rozhodl obránce Petr Brož. Tři a půl minuty před koncem se po jihlavském tlaku do branky dostal k odraženému puku a zaznamenal čistý průstřel – 2:1.

60:00

S konečným hvizdem si ještě něco za brankou Dukly vysvětluje Daniel Piskač s Janem Mlčákem a oba dva vidí dvě plus dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 5-5.

59:51

Už jen 8,9 vteřin chybí do konce zápasu. Kometa má buly po pravici Chaloupka a Filip Dostál je na střídačce.

59:28

Dobrá taktická hra domácích, kteří udrželi puk v rohu za brankou Komety a získali buly.

58:57

Kometa získala buly v útočném pásmu.

58:45

A neprosadil se v další akci ani Chlubna, jenž ukázal kličku, dostal se do středu útočného pásma a Kašpar byl pozorný.

58:25

Do útoku ujel po pravé straně Zadražil. Stínoval ho obránce, ale Kašpar střelu na vzdálenější tyč vytáhl.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a je mi záhadou, proč je Kašpar pořád v brance. Hosté drží pásmo.

57:35

Brňané udrželi puk na modré a z levého kruhu měl minimum pozice ke střele Erik Meluzín. Zkusil to sice, ale pálil hodně nad branku.

57:28

Po oddechovém času se ještě Filip Kašpar vrací do branky Komety.

57:28

Kometa získala buly před Chaloupkem a zákonitě si vybrala oddechový čas.

56:22

Dukla právě vstřelila branku!
PETR BROŽ se opřel do odraženého kotouče, který se k němu dostal několik metrů před modrou. Bylo to nejlepší možné řešení, protože propálil vše, co mu stálo v cestě. Vítězslav Brož, Adam Najman.

56:12

Kašpar se z levého kruhu po střele Vítězslava Brože překvapit nenechal, poté bylo domácí nahození zblokované.

55:15

Nyní může rozhodnout jediná situace. Hraje se sice více před Chaloupkem, ale gólman Dukly nemusí vytahovat žádný zázračný zákrok.

54:10

Hosté zakombinovali a na pravém kruhu napřahoval ke střele Dominick Vašíček, leč hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

2:1

Branky a nahrávky: 32. Najman (V. Brož, Rašín), 57. P. Brož (Brož, Najman) – 44. Kavický (Konečný)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Rašín, Winkler, Smolko, Křišta, Piskač, Barák – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Najman, Menšík – Svoboda, Čermák, Zadražil – Krajíček, Mihulka. Trenér: Petr Svoboda

HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Studený, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, Holemý, J. Sedláček, Furch – Meluzín, Konečný, Kavický – Popelka, Vašíček, Malý – Hubáček, Jedlička, Brabenec – Rašovský, Bartes. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Barek – Čížek, Křivohlavý

29:57 JIH 2 Svoboda, vysoká hůl