07.03.2017, 01:30 • Verizon Center, Washington • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.6 4.35 4.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 5 střel, čas na ledě 13:21
Radek Faksa (DAL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:44
Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:39 (04:20:41)

1. Kari Lehtonen (DAL) 42 zák., 2 góly, 95,5%
2. Jason Spezza (DAL) 1+0
3. T.J. Oshie (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 44-22; Zablokované střely: 19-22; Vhazování: 65%-35%; Hity: 22-13; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Dallas ukončil vítěznou sérii Washingtonu, který doma vyhrál 15 utkání v řadě, zatímco Stars naopak svou fantastickou bilanci prodloužili, když proti Capitals bodovali i ve dvanáctém zápase v řadě a ve Verizon Center vyhráli již pošesté za sebou. Rozhodující okamžik utkání přišel na začátku druhé třetiny, když domácí hokejisté během pouhých 36 sekund inkasovali dva góly, o první z nichž se prosadil český útočník Radek Faksa. Vítězný gól si připsal Jason Spezza. Konečný výsledek: Washington 2 Dallas Stars 4.

59:41

Philipp Grubauer přece jen ještě stačil vystartovat na střídačku a po zakázaném uvolnění Dallasu se navíc bude vhazovat po levé ruce brankáře Kariho Lehtonena.

59:28

John Carlson nedokázal na pravé straně obranného pásma přesně rozehrát a Caps už zřejmě nic nestihnout.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:42

58:42 Patrick SHARP - 2:4

58:42

Dallas právě vstřelil branku!
PATRICK SHARP se zmocnil puku a od střídaček ho táhlou střelou zápěstím poslal do odkryté brány. Dallas vede v závěru 4:2 a zřejmě boduje proti Capitals i ve dvanáctém utkání v řadě!

58:20

Alex Ovečkin vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího pravého rohu brány, Kari Lehtonen ale bez problému lapil puk do své lapačky!

58:13

Dallas minul pravou tyč prázdné brány střelou z vlastního obranného pásma a puk skončil na zakázaném uvolnění.

58:05

Capitals na nic nečekají a Philipp Grubauer už sedí na střídačce! Domácí to zkouší při hře bez brankáře!

58:05

Capitals v obranném pásmu zpomalili hru, aby se všichni hráči rozjeli, a poté přišla prudká střela od modré čáry, která zamířila vedle pravé tyče, a Kari Lehtonen si pohlídal odraz puku od mantinelu za jeho bránou. Hra přerušena.

57:49

Hra se přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se ale nemůže prodrat ke střele.

57:13

Blíží se závěr utkání a Philipp Grubauer je ještě na střídačce. Capitals mají čas na jeho odvolání.

56:24

Capitals v posledním vzájemném zápase prohrávali na ledě Stars ve třetí třetině 3:1, jenže poté dokázali dvěma góly v řadě vyrovnat a v prodloužení jim vystřelil výhru Jay Beagle.

2:4

Branky a nahrávky: 36. Bäckström (Shattenkirk, Orpik), 53. Oshie (Alzner, Bäckström) – 2. D. Shore (Sharp, Johns), 25. Faksa, 26. Spezza (Ja. Benn, Seguin), 59. Sharp

Washington Capitals: Holtby (26. Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, J. Vrána – Winnik, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn (C), Spezza (A), Seguin – McKenzie, Faksa, Sharp (A) – Eakin, Elie, B. Ritchie – Cracknell, D. Shore, Hemský. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Brad Watson, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Galloway, Pierre Racicot

Diváci: 18506

01:48 DAL 0:1 D. Shore (Sharp, Johns)
04:17 DAL 2 Eakin, krosček
14:09 WSH 2 Shattenkirk, podražení
17:50 DAL 2 B. Ritchie, držení protihráče