05.03.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.23 3.66 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:39
1. Carey Price (MTL) 26 zákroků; 96,3%
2. Max Pacioretty (MTL) 0+2
3. Alex Galchenyuk (MTL) 0+2
Je dohráno. Hokejisté New Yorku Rangers musí strpět porážku v poměru 1:4 od Montrealu Canadiens. Vítězství hostů se rodilo postupně, ve 13. minutě je poslal do vedení Weber. V prostřední třetině se trefili Lehkonen a Shaw. Zpátky do hry se domácí dostali na začátku třetí periody, když snížil Kreider. Definitivní tečku za výsledkem udělal až Benn, a to ve 47. minutě.

Střely: 27 – 35

59:45

Oba týmy hrají v plném počtu.

59:26

Lundqvist si ještě připisuje jeden těžký zákrok po střele od modré čáry, ale to bude asi všechno.

59:00

Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:36

Paciorettyho střela byla sražená, hokejisté na obou stranách střídají.

58:06

Canadiens kombinují v pásmu Rangers, ale zatím to na žádnou přehnanou aktivitu nevypadá.

57:43

Skjei (NYR) zahákoval Byrona ve vyložené šanci, dostává za to trest na dvě minuty. Hosté mají přesilovou hru.

56:45

Stall (NYR) a Galchenyuk (MTL) dostávají dvě minuty. Jde vůbec o první vyloučení v zápase, a to až v samém závěru!

56:45

Gallagher sestřelil Lundqvista, což nenechal bez odezvy Staal, který se na útočníka Canadiens vrhl a pořádně mu naložil.

56:03

Od modré čáry to zkoušel Staal, ale mířil vedle.

55:32

Shaw nahodil kotouč do útočného pásma, snažil se za ním dojet, ale blíže k němu měli obránci domácího týmu.

54:30

Canadiens se proti pravidlům provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Pricem.

54:00

Do konce utkání zbývá šest minut, kotouč mají na svých hokejkách hokejisté New Yorku Rangers.

52:40

Střela z levého kruhu Price nevystrašila, neboť byla ztečovaná mimo kluziště.

52:18

Od zadních řad musejí zkusit Rangers znovu zaútočit. A daří se jim to, Price musel zachytit střelu z levého kruhu. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

1:4

Branky a nahrávky: 42. Kreider (Stepan) – 13. S. Weber (Pacioretty, Ott), 29. Lehkonen (Danault, Pacioretty), 39. A. Shaw (Galchenyuk, Markov), 47. Jo. Benn (Beaulieu, Galchenyuk)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Br. Smith, McDonagh, Holden, M. Staal, Clendening, Skjei – Zuccarello, Stepan, Kreider – Rick Nash, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Vesey – Pirri, Lindberg, Puempel.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Markov, Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Gallagher, Danault, Pacioretty – Lehkonen, Galchenyuk, King – A. Shaw, Plekanec, Byron – T. Mitchell, Ott, Martinsen.

12:51 MTL 0:1 S. Weber (Pacioretty, Ott)
28:48 MTL 0:2 Lehkonen (Danault, Pacioretty)
38:37 MTL 0:3 A. Shaw (Galchenyuk, Markov)
41:44 NYR 1:3 Kreider (Stepan)
46:58 MTL 1:4 Jo. Benn (Beaulieu, Galchenyuk)
56:45 NYR 2 M. Staal, hrubost