4:7

konec (1:1, 2:3, 1:3) Stav série: 1:3

03.03.2017, 18:00 • Zimní stadion města Opavy • Čtvrtfinále • Soňa Molatová

Tipsport: 2.1 4.5 2.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ze začátku pro Opavu slibně se vyvíjející zápas nakonec Hodonín dokázal otočit a Drtiči tak po dnešním utkání berou vedení v sérii 3:1.

Čtvrté společné utkání odehrají oba celky v neděli na ledě Hodonína, kde se Opavští pokusí odvrátit konec sezóny. Drtičům po dnešním utkání stačí přidat poslední zářez, aby z celé série vyšli vítězně. (20:33:12)

59:58

Se závěrečnou sirénou se do sebe ještě pustili Charvát s Wolfem, na vylučování už ale nedojde.

59:44

Drtiči už se ani nesnaží útočit, spíše utkání poklidně dohrávají.

58:59

Drtiči právě vstřelili branku!
Do nestřežené brány dostal kotouč střelou z kruhu DOMINIK MATULA.
Asistence: Michal Kuba.

58:37

Herman svou střelou rozezvonil tyč hodonínské kasy.

57:57

Opava hraje s nestřeženou kasou, zato posílena v poli.

56:49

U mantinelu byl tvrdě faulován Chalupa, za což si Hajný (HOD) odpyká trest čítající 2+10 minut.

55:59

Kuba vyprášil svou dělovkou Urbischovi jeho betony.

54:57

Lukáš Černý uháněl s kotoučem na hodonínskou bránu, když jej obklíčila obrana hostí, tak alespoň nahodil puk na kasu Drtičů, na což Kotvan stihl s přehledem zareagovat.

54:30

Na ledě zůstal ležet nejspíše Petr Jurča, který se po chvíli za doprovodu spoluhráčů dokázal dopravit na střídačku.

52:43

Jurčovu střelu poslal Urbisch pryč vyrážečkou.

52:35

Lukáš Černý mohl kotouč zasadit k tyči, ale Kotvan včas zareagoval.

52:13

51:11

Opavě tato přesilovka příliš nevychází, hosté v oslabení zkouší útočit.

50:13

Loginovskij (HOD) vyfasoval za krosček 2 minuty na trestné lavici.

49:55

Před bránou mohl dorážet Galvas, ale jeho střela byla blokována hostujícími obránci.

49:29

Matulova jedovka skončila na Urbischově hrudi.

48:55

Vránovu dělovku vyrazil Urbisch betonem.

48:19

Holíkova střela z kruhu mířila příliš vysoko.

47:31

Oslabení domácího celku využívá PETR PEŠ, jehož střela si našla cestu mezi Urbischovými betony.
Asistence: Dominik Matula.

46:59

Opavě se povedlo vyhodit kotouč ze třetiny a rychle střídá.

45:57

Na trestnou lavici odjíždí Selingr (OPA), zůstane na 2 minuty za podražení.

45:41

Icing Hodonína, vhazovat se bude před Kotvanem.

44:22

Opava právě vstřelila branku!
ALEŠ KILNAR zasadil touš přímo pod víku střelou z levého kruhu a snižuje na 4:5.
Bez asistence.

43:45

Před hodonínskou kasu směřoval kotouč Polok, ale jeho nahrávku nikdo nestihl využít.

42:35

Po pohledné kombinaci s Venclíkem se povedlo nad Urbischův beton poslat kotouč PETRU JURČOVI.
Asistence: Michal Venclík

41:39

Rozjetého Charváta uklidnil Tomáš Černý, hodonínský útočník se ještě snažil někomu puk ryhle předat, ale Slezan si vzal kotouč do své moci.

41:06

Icing Hodonína, vhazování před Kotvanem.

40:37

Hložánkovo nahození před bránu Urbisch uklidil.

40:01

Kvůli úpravě ledu se začátek třetí dvacetiminutovky o chvíli posune.
Druhá třetina byla na branky štědřejší. Nejdříve dostal Opavu do vedení Jiří Šindelář, na což hodonínští odpověděli gólem Petra Peše. Petr Jurča přidal ještě jeden gól a vedení tak bylo záhy v rukou Drtičů. Vyrovnat se ještě povedlo Petru Wolfovi, ale nerozhodný stav brzy změnil Michail Potechin a na druhou přestávku tak odchází spokojenější hosté.

Následující třetina začne přibližně v 19:47.

40:00

39:30

MICHAIL POTECHIN protlačil kotouč kolem betonu Urbische a posílá Hodonín opět do vedení.
Asistence: Jakub Kadlec.

38:20

Pokorný se prokličkoval opavskou obranou a přihrával před bránu Jurčovi, ten byl ale následně obrán o kotouč domácími obránci.

37:06

Kotouč mimo hřiště, hra je zastavena.

36:22

PETR WOLF využil přesilovou hru svého týmu a střelou z bezprostřední blízkosti srovnává na 3:3.
Asistence: Patrik Mosler a Tomáš Polok.

35:47

Jakub Hajný (HOD) odchází na 2 minuty za trestoměřiči, u kterých si odpyká svůj trest za hákování.

35:17

Wolfova střela z kruhu těsně minula hodonínskou bránu.

33:21

Hodonínu zatím přesilovka příliš nevychází. Opava prve vyhodila kotouč ze svého pásma, nabrala nové síly a pak zamířila do útoku.

32:24

Aleš Kilnar fauloval Charváta a tak si za své sekání bude muset odpykat 2 minuty na trestné lavici.

32:19

Kilnar sám uháněl za Kotvanem, na jehož hrudi nakonec rána opavského útočníka také skončila.

31:41

Hodonín se usadil v pásmu Opavy a pokouší se kombinovat. Opavská obrana však veškerou práci soupeři značně znepříjemňuje.

30:16

Střídání v týmu HK Opava: ze hřiště odchází Wanecki, přichází Urbisch.

30:16

PETR JURČA střelou z pravého úhlu dostal kotouč do domácí kasy a dokonal tak obrat. Asistence: Jakub Vrána.

29:32

Opavská obrana se zapomněla, čehož vyhužil PETR PEŠ, který s kotoučem uháněl sám na Waneckého a zakončil přímo pod víko.

27:11

Drtiči se usadili v pásmu soupeře a kombinují.

26:24

Opavským se povedlo nahodit puk před kasu hostů, než ale stihl Wolf kotouč dobruslit, tak jej Kotvan raději přikryl.

25:42

Pavelkovu střelu si Kotvan podržel na hrudi.

24:52

Chalupa uháněl za Kotvanem a stíhán obranou pálil z kruhu, strážce hodonínské svatyně na jeho střelu včas zareagoval.

23:24

Tomáš Černý práskl do puku na útočné modré, jeho dělovka zaduněla o Kotvanovy betony.

21:59

Opavští obklíčili hodonínskou bránu, na kterou prve pálil Lukáš Černý. Kotvan na jeho střelu sice stačil, na dorážku JÍŘÍHO ŠINDELÁŘE byl už ale krátký.
Asistence: Lukáš Černý

21:15

Rozetý Vaněk pálil z mezikruží, Wanecki byl ale na svém místě.

20:26

Wolf nahrával před bránu Polokovi, tomu ale nesedl puk na hokejku.

20:01

Opavští šli do vedení krátce po úvodním vházování, kdy se prosadil Pavelek. Radost ale se opavské střídačky nedržela dlouha, v 11. minutě vyrovnal Jurča a na první pauzu se tedy odchází za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:47

Tůma uklidil kotouč za opavskou bránu, aby mohli jeho spoluhráči v rychlosti vystřídat. Poté se opavský obránce rozjel k hodonínské kase, na kterou kousek od útočné modré vystřelil, Kotvan byl ale opět na svém místě.

18:49

Rozjetý Jurča pálil z mezikruží, jeho šanci ale Wanecki zlikvidoval.

18:18

Hru zastavuje ofsajd hostů. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

17:28

Hajného střelu z kruhu přikrýva strážce domácí svatyně lapačkou.

16:05

Nebezpečnou ránu Matuly Wanecki prve vyrazil a později raději také zalehl.

15:58

Holík poslal kotouč před hodonínskou bránu Sysalovi, ten se ale přes hostující hráče k puku nemohl dostat.

14:58

Hosty vstřelená branka očividně vyburcovala k větší aktivitě. Podařilo se jim usadit v útočném pásmu, ale ke střelám na bránu se zatím skrze domácí obranu nemohou dopracovat.

12:47

Nachystaný Svoboda mohl zasadit kotouč k tyči, Kotvan si ale vyhlídnuté centimetry v hostující kase pohlídal a Svobodovu šanci vychytal.

11:52

Hra je přerušena pro útočícího hráče v hodonínském brankovišti.

10:32

A je vyrovnáno! Wanecki se uchýlil k pravé tyči, čehož při dorážce využil PETR JURČA a zasadil kotouč do odkryté brány.
Asistence: Daniel Vaněk.

10:26

Opavským se podařilo nahodit kotouč před bránu Hodonína, následně se puk snažil ještě dojet Chalupa, ale hostující obrana včas zafungovala.

09:19

Před Pokorného ránou vystrčil Wanecki beton, kterým vyrazil kotouč do bezpečí.

08:46

Po Svobodově dorážce se do opavského útočníka pustili hodonínští obránci, což rozhodčí řeší domluvou.

08:20

Matulovu ránu si Wanecki podržel na hrudi, vhazovat se bude opět před opavskou svatyní.

07:54

Herman pálil z mezikruží, Kotvan si však poradil.

06:59

Potechinova dělovka od útočné modré zaduněla o mantinel za Waneckim.

05:41

Po vhazování před Waneckim se kotouče zmocnili domácí a odjíždí do útočného pásma, kde na ně ale čeká skvěle připravená hodonínská obrana.

04:12

Kadlec pláchl opavským bekům a sám si to mířil za Waneckim. Domácí obraně se sice v posledních chvílích povedlo hodonínského útočnika dojet, Kadlec ale stihl vystřelit. Jeho ránu vyrazil Wanecki betonem.

03:40

Holík se pokoušel rozehrávat od modré, nakonec z toho ale vzniklo pouze nahození před bránu, po kterém Kotvan raději kotouč schoval.

02:48

Hosté si vybojovali útočnou zónu a pokoušejí se kombinovat. Po několiak nepřesných přihrávkách ale byli o touš ochuzeni a musí se vrátit do své třetiny.

02:09

Domácí jdou do vedení. Po přihrávce Lukáše Černého se k bráně Drtičů přihnal ZDENĚK PAVELEK na jehož střelu nestačil hostující gólman zareagovat.
Asistence: Lukáš Černý, Bohumil Herman

01:15

Marku Halodovi se povedlo nahodit kotouč před opavskou obránu, ale nestačil jej dojet a tak Wanecki kotouč včas vyrazil a domácí obránci si ho převzali.

00:05

Domácím se sice povedlo vyhrát vhazování, ale krátce poté se kotouč odrazil na hokejku jednoho z hodonínských hráčů. Opavským se následně povedlo situaci zachránit a odjíždí útočit.

00:01

Na ledě se již projíždí rozhodčí, zápas za malou chvíli vypukne.

HK Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Tůma, Černý T., Holík, Mosler, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Kilnar, Herman, Černý L., Pavelek, Svoboda, Sysala, Rousek, Štindl

SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) – Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M.– Charvát, Hložánek, Venclík, Vrána, Černohous, Hajný, Peš (C), Kuba (A), Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk

Rozhodčí: Koziol – Bubela, Zedník.
SHK Hodonín
Drtiči mají po dvou výhrách kanadské bodování o něco pestřejší. Jakub Vrána ve třech zápasech vybojoval pět bodů za tři góly a dvě asistence. Oporu má Hodonín také v Petru Jurčovi, který svému týmu pomohl třemi brankami. Produktivní se ukazuje také Daniel Vaněk, který se může chlubit třemi asistencemi.
HK OPAVA
V play-off si za Slezan vede nejlépe Zdeněk Pavelek, který si dosud připsal dva body za gól a asistenci. Před zraněním nastoupil do dvou zápasů Jakub Vítek, jenž má na svém kontě dvě asistence. Stejný počet asistencí zaznemanal Aleš Kilnar.
Čtvrtfinálová série Opavy s Hodonínem se opět vrací do Slezska. Drtiči v sérii dvakrát zvítězili na domácím ledě, ve venkovním utkání jednou prohráli a tak se ujímají vedení 2:1.

Série začala na jihu Moravy, kde zvítězili Hodonínští 5:1. Domácí prostředí následně sedlo také Slezanu, který ve druhém utkání vyhrál v Opavě 5:4. Ve třetím duelu, tentokrát opět v Hodoníně, se Drtičům povedlo ovládnout první třetinu, což se pro výsledek ukázalo jako klíčové a porazili Opavu 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:7

Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Černý L., Herman), 22. Šindelář (Černý L.), 37. Wolf (Mosler, Polok), 45. Kilnar – 11. Jurča (Vaněk), 30. Peš (Matula), 31. Jurča (Vrána), 40. Potechin (Kadlec), 43. Jurča (Venclík), 48. Peš (Matula), 59. Matula (Kuba)

HK Opava: Wanecki (31. Urbisch) – Galvas, Tůma, Černý T., Holík, Mosler, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Kilnar, Herman, Černý L., Pavelek, Svoboda, Sysala, Rousek, Štindl

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M.– Charvát, Hložánek, Venclík, Vrána, Černohous, Hajný, Peš (C), Kuba (A), Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk

Rozhodčí: Koziol – Bubela, Zedník

02:09 OPA 1:0 Pavelek (Černý L., Herman)
10:32 HOD 1:1 Jurča (Vaněk)
21:59 OPA 2:1 Šindelář (Černý L.)
29:32 HOD 2:2 Peš (Matula)
30:16 HOD 2:3 Jurča (Vrána)