1:2

po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

02.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Martin Vavruša

Ode mě je to pro dnešní večer vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. (20:13:23)
V prodloužení se do první šance dostali domácí, ale Tomajko na Mokrého nevyzrál a z následného protiútoku šli do přečíslení Husák s Richardem Bořutou, kteří celou akci sehráli skvěle a rozhodli o bodu navíc pro Porubu.

60:43

Poruba právě vstřelila branku!
Z protiútoku se ale Poruba dostala do přečíslení dvou proti jednomu, Husák nahrál RICHARDU BOŘUTOVI a ten střelou po ledě rozhodl dnešní utkání. Asistence: Tomáš Husák, Vojtěch Mokrý.

60:32

Tomajko se dokázal zbavit obránce a vyjel si před Mokrého, místo u tyčky ale nenašel.

60:01

Ve třetím dějství se Poruba přece jen dočkala vyrovnávací branky, když střelou z kleče překonal Ryšavého Jan Anlauf. V 52. minutě mohli jít hosté dokonce do vedení, když zůstali před Ryšavým nepohlídaní Anlauf se Stodůlkou, ani jeden však nedokázal puk procpat do sítě a bude se tak prodlužovat.

60:00

59:58

Pospíšil zblokoval tvrdou střelu Havlíka a protřepává nohu.

59:56

Bořuta zkusil vystřelit z otočky, Ryšavý byl ve střehu.

59:40

Střela Ondřeje Tichého minula branku.

59:12

Tomajko zamířil příliš vysoko.

58:43

Handl se zkusil prokličkovat až před Mokrého, ale poslední obránce mu puk vypíchl.

58:16

Vašíček měl rychlost a tak zabránil zakázanému uvolnění, puk však mají hosté.

57:40

Do útoku se vydal Foldyna, ale nepřešel přes Hladiše.

57:25

Po Harabišově střele zaduněly betony ostravského brankáře.

57:04

Hladiš vyzkoušel pozornost Mokrého.

55:52

Po nahození Nekvapila se snažili dorážet Rosecký s Janem Tichým, Mokrý ale odolal všem pokusům.

55:19

Nekvapil zkusil poslat puk do brankoviště, hole bránících hráčů ho však zase rychle vyhnaly.

54:47

Poruba vyhazuje až k Ryšavému.

54:24

Handl si ale vynutil faul, dvě minuty za podražení si odsedí Daniel Häring (POM).

53:30

Porubu gól zdá se nakopl, Olomouc se ze svého pásma dostává jen těžko.

52:44

Pospíšil vystřelil pouze mimo branku.

52:10

Handlovu střelu vyrazil Mokrý ramenem.

51:40

Stodůlka s Anlaufem zůstali sami před Ryšavým, ale ani jeden nedokázal procpat puk kolem olomouckého brankáře.

50:58

Přecechtělovu střelu zastavil Mokrý betonem.

50:43

Vašíček s Tomajkem vyvezli puk, ale s jejich střelou si Mokrý poradil.

50:32

Ryšavý vyráží puk vysoko do ochranné sítě.

50:06

Krátký poslal puk před branku na Foldynu, ten se však k zakončení nedostal.

49:56

Puk končí na trestné lavici a vhazovat se bude v obranném pásmu Poruby.

49:15

Husák střelil jen do Pospíšila.

48:31

Zakázané uvolnění Poruby.

48:20

Tomajko hledal před brankou Vašíčka, ale ten se přes obránce nedostal ke střele.

47:47

Střela Häringa od modré končí v Ryšavého lapačce.

47:02

Anlauf zamířil mimo tři tyče.

46:49

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým nemůže najít cestu do útočného pásma.

46:04

Tomáš Dvořák (OLO) neudržel nervy na uzdě a odpyká si osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

45:50

Handl hledal před brankou volného Tomajka, ale našel jen hokejku Mokrého.

45:25

Mokrý kryje další střelecký pokus Olomouce.

44:59

I v kleče dokázal JAN ANLAUF vystřelit přesně a puk zapadl kolem tyče do branky. Bez asistence.

44:38

Pospíšil vybojoval puk, ale vzápětí ho o něj připravil Anlauf.

44:13

Jan Tichý se dokázal protáhnout kolem bránícího hráče a nabízel se mu ještě Handl, ale první jmenovaný vzal akci na sebe a vyprášil beton Mokrého.

43:28

Becher nahazuje do pásma Olomouce, tam jsou ale jen domácí.

43:00

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

42:55

Stodůlka si rovnal puk příliš dlouho, Jan Tichý mu ho vypíchl než stihl vystřelit.

42:30

Nekvapil vyhazuje přes všechny čáry.

41:28

Havlík nevědomky tečoval puk do brankoviště, naštěstí pro hosty ale jen neškodně proklouzal kolem branky.

40:48

Harabišova střela minula branku.

40:37

Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za faul loktem si odsedí Tomáš Dvořák (OLO).

40:14

Ofsajd Poruby.

40:07

Střelu Stodůlky chytil Ryšavý do lapačky a ihned rozehrává.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:33 a Olomouc ji zahájí minutu a třicet dva vteřin dlouhou přesilovou hrou.
V druhé třetině se skóre neměnilo, ačkoliv domácí si i díky pětiminutové přesilové hře dokázali vytvořit řadu šancí. Nejprve Rosecký neuspěl v samostatném úniku, poté Pospíšil trestuhodně minul prázdnou branku a v 35. minutě dokonce ujížděli dva olomoučtí útočníci sami na Mokrého, ten však svůj tým drží jistými zákroky.

40:00

39:50

Další Nekvapilův pokus mířil příliš vysoko.

39:40

Střelu Nekvapila chytil Mokrý do lapačky.

39:32

Olomouc čeká další přesilovka. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Jakub Pitucha (POM).

39:13

Bořuta nejprve nastřelil chrániče bránícího hráče, jeho druhý pokus končí mimo branku.

38:32

Pospíšil našlápl do útočného pásma, jeho bekhendovou střelu zastavil Mokrý.

38:03

Hned vzápětí Olomouc zasypala Mokrého třemi střelami, ostravský brankář však drží svůj tým ve hře.

37:16

Že nahrávka prošla přes tři hráče teď zřejmě překvapilo i Häringa, který nedokázal puk vystřelit.

37:00

Dvořákova střela končí v lapačce Mokrého.

36:40

Rosecký se dokázal protáhnout kolem obránce Ostravy, ale zakončit bekhendovou kličkou se mu nepodařilo.

36:24

Becher zkusil nahodit na branku, ale o pár centimetrů minul.

35:57

35:51

Fabianczykovi přeskočil puk hokejku a musí tak začít znovu ve středním pásmu.

35:25

Machů našel jen připravenou vyrážečku Ryšavého.

34:37

Ondřej Tichý s Pospíšilem šli sami dva na brankáře, ale první jmenovaný vzal celou akci na sebe a mezeru mezi Mokrého betony nenašel.

34:12

Ofsajd domácího týmu.

34:09

Vašíček neprošel přes Havlíka.

33:47

33:15

Puk se odrazil před Mokého a ten ho raději podrží.

32:37

Na Pospíšila zívala prázdná branka, ten však nedokázal střelou z voleje zamířit přesně.

32:23

Anlauf vyvezl puk, ale do útočného pásma se nedostal.

31:32

Handl si dokázal najet do dobré pozice, ale našel jen připravené betony Mokrého.

31:10

Tomajko netrefil branku.

30:56

Stodůlka zkusil vystřelit z otočky, Ryšavý byl připraven.

30:19

Machů opět posílá puk za Ryšavého branku.

30:03

Olomouc má klid na rozehrávku.

29:37

Bořuta se Stodůlkou drží puk v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.

29:17

28:35

Pospíšilovi střela z první nesedla.

28:19

Další přesilová hra Olomouce. Pět minut a trest do konce utkání za kopnutí obdržel Alex Kotásek (POM). Trest za něj odsedí Maciej Fabianczyk.

28:13

Střelu Bořuty Ryšavý vyrazil.

27:39

O brusle Lukáše Přecechtěla se puk nebezpečně odrazil k Ryšavému, ten se ale nenechal překvapit.

27:05

Hosté vyhazují jen do středního pásma, tam opět hrají Kohouti.

26:59

Po dobré práci Zembola se k puku dostal Vašíček, ale jeho střelu vyrazil Mokrý ramenem.

26:33

Dvořák zamířil jen mimo branku.

26:19

Mokrý zastavuje nahození ze středního pásma a pro jistotu přerušuje hru.

26:10

25:37

Úmyslný ofsajd Olomouce.

24:15

Do brejku se dostal Rosecký, ale jeho střelu vyrazil Mokrý lapačkou.

24:01

Přesilovku si vyzkouší i hosté. Dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku si odsedí Tomáš Dvořák (OLO). Menší trest za něj odpyká Mikuláš Vašíček.

23:48

Olomouc šla do přečíslení tři na dva, přes ostravské obránce si však nedokázali přihrát.

23:15

Jan Tichý se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Mokrý však před ním srazil betony a puk za svá záda nepustil.

22:48

Další Zembolova střela končí v lapačce Mokrého.

22:38

Zembol nahazuje na Mokrého a ten posílá puk do rohu.

22:17

Po srážce zůstal ležet na ledě Ondřej Tichý, nakonec se však zvedá a odjíždí na střídačku.

22:05

Nakonec jsou úspěšnější domácí.

22:01

Hráči se přetlačují o puk u Ryšavého branky.

21:07

Ondřej Tichý mohl vyrazit sám na Mokrého, puk si však poslal příliš daleko a ostravský brankář ho před ním stihl odehrát.

20:49

Porubu zastavuje ofsajd.

20:10

Bořuta vybídl střílenou přihrávkou Kotáska, ten ale nenašel místo mezi Ryšavého betony.

20:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, druhá třetina co nevidět začne.
Druhá třetina začne přibližně v 18:46.
První třetina zápasu mezi Olomoucí a Ostravou je minulostí a díky brance Tomáše Dvořáka z ní odcházejí spokojenější domácí hokejisté. Ti dostali v první třetině také dvě výhody v podobě přesilových her, ani jednu však nevyužili. Blízko vyrovnání byl minutu před koncem Sebastiano Boniatti, který ujížděl sám na Ryšavého, s jeho střelou si však olomoucký brankář poradil a udržel skóre 1:0.

20:00

19:59

Po zakázaném uvolnění Kohoutů se bude ještě jednou vhazovat před Ryšavým.

19:40

Zembol nahazuje do pásma.

19:13

Střela Pituchy končí v lapačce olomouckého brankáře.

18:47

Do protiútoku vyrazil osamocený Boniatti, ale tváří v tvář Ryšavému neuspěl.

18:37

Harabiš zkusil nahodit na Mokrého, puk ale zastavil jeden z obránců Poruby.

17:15

Häring zůstal nepokrytý před brankou Ryšavého, střela se mu ale nepovedla a proklouzala kolem pravé tyče olomoucké branky.

17:06

Přihrávka na Handla byla příliš dlouhá a po zakázaném uvolnění se hra vrací před Ryšavého.

15:37

Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc se ujímá vedení, když se TOMÁŠ DVOŘÁK natlačil do brankoviště Mokrého a poslal puk mezi jeho betony do sítě. Asistence: Ondřej Tichý.

15:19

Handl prověřil Mokrého lapačku.

15:05

Kotásek zkusil nahodit Bořutovi na teč, ten ale puk nezasáhl a Ryšavý poslal lehký puk do rohu.

14:47

Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude před Mokrým.

13:35

Dopředu vyrazil Anlauf, ale Kocián mu vypíchl puk.

13:26

Akci domácích zastavuje ofsajd.

13:22

Hosté hrají v plném počtu.

12:47

Puk skončil v hledišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:40

Jan Tichý se zkusil natlačit před branku, zakončit ale nedokázal.

12:05

Handl hledal Tomajka na střelu z první, puk ale v poslední chvíli vypíchl hostující obránce.

11:22

Olomouc čeká další přesilovka. Dvě minuty za podražení si odsedí Sebastiano Boniatti (POM).

10:37

Husák zkusil prokličkovat před Ryšavého, domácí obránci ale byli proti.

10:00

Kotásek se dokázal vyhnout obránci a vystřelit. O pár centimetrů minul levou tyč Ryšavého branky.

09:18

Od modré čáry nahodil na Mokrého Pírek a ostravský brankář raději podrží puk.

08:48

Puk ale dostala jen kousek za vlastní modrou čáru, Poruba skvěle napadá.

08:28

Olomouc rozehrává od své branky.

07:44

Anlauf zamotal hlavu domácím obráncům, nakonec ale ztratil puk dřív než se dostal ke střele.

07:15

06:48

Olomouc špatně rozehrála a k puku se dostal zcela volný Machů, Ryšavého ale nepřekonal.

06:05

Dvořák to zkusil bekhendem, ale jeho pokus se k brance nedostal.

06:00

05:38

Handl vyrazil do protiútoku, ale před modrou čarou ztratil puk.

05:14

Nepřesná přihrávka vyhání Porubu z útočného pásma.

04:25

Poruba šla do přečíslení dvou proti jednomu, ale celou akci stihl dojet druhý olomoucký obránce, proto Stodůlka vystřelil a zasáhl rameno olomouckého brankáře.

04:07

Útok Poruby zastavuje Dvořák.

03:37

Poruba s posledními vteřinami trestu vyváží puk do útočného pásma.

02:40

Pírek si našel prostor ke střele a puk se odrazil před prázdnou branku, Tomajko však stál příliš daleko, než aby jej stihl dorazit.

02:20

Zembol zkusil pozornost Mokrého, ten jeho střelu vyrazil.

02:10

Olomouc kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střelby.

01:38

Olomouc čeká první přesilová hra. Maciej Fabianczyk (POM) si odsedí dvě minuty za podražení.

01:07

Fabianczyk se snažil tečovat před brankou, ale puk srazil jen mimo branku.

00:58

Husák vyrazil do protiútoku, ale na modré čáře přišel o puk.

00:21

Handl zavezl puk do pásma a našel volného Tomajka. Ten střílel jen do připravené hrudi Mokrého.

00:01

HC Olomouc: Ryšavý (Špunar) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, L. Přecechtěl, Kocián, Pírek – O. Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, J. Tichý, Dvořák, P. Přecechtěl, Zembol, Rosecký.

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (Morys) – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Pitucha – Pavlík, Foldyna, Kotásek, Anlauf (C), Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti.

Rozhodčí: Maršálek – Vašíček, Zapletal.

Mít radost ze hry je to nejhlavnější!

Rozloučí se Kohouti se svými fanoušky vítězstvím? Nebo Poruba vyrovná skóre vzájemných zápasů? Utkání začíná v 18:00.
Vzájemná utkání
Vzájemná utkání kopírují formu obou týmů, když Kohouti nejprve dokázali v základní části porazit Porubu 7:4 a 2:0, ale v bojích o udržení podlehli 2:3 na samostatné nájezdy a 0:2. Zvítězit se Hanákům podařilo opět až v minulém zápase, kdy v Ostravě nadělili soupeři pět branek.
HC RT Torax Poruba – 5. místo (40 bodů)
Poruba se letos v základní části velmi trápila a po osmnácti odehraných kolech jí patřilo poslední místo se ztrátou deseti bodů na předposlední Olomouc, v nadstavbové části však Ostravané zabrali a dokázali si poradit nejen se svým nejbližším konkurentem, ale i s favorizovaným Přerovem a díky tomu Kohouty předběhli a vytvořili si dostatečný náskok.

Nejproduktivnější hráč: František Gajdoš (11+8)
Nejlepší střelec: František Gajdoš (11)
Úspěšnost brankářů:
Vojtěch Mokrý 94,42 % (17 zápasů)
Daniel Morys 91,18 % (2 zápasy)
Poslední zápas: Prohra se Vsetínem 0:4
HC Olomouc – 6. místo (30 bodů)
Olomouc se letos základní částí spíše protrápila, z osmnácti zápasů se z vítězství radovala jen čtyřikrát a se čtrnácti body skončila na devátém místě, které ji odsuzovalo k bojům o udržení. Situace se ještě zhoršila ve skupině E nadstavbové části. Na první bod čekali Kohouti čtyři kola, na vítězství pak ještě o dvě zápasy déle, když v posledním zápase roku 2016 porazili právě Přerov. Na přelomu ledna a února se však zvedli, ale na udržení to nestačilo. O poslední teoretické šance definitivně přišli v posledním utkání, kde podlehli brněnským Warrior.

Nejproduktivnější hráč: Tobiáš Handl (7+6)
Nejlepší střelec: Tobiáš Handl (7)
Martin Kaplan 88,32 % (13 zápasů)
Jan Špunar 88,39 % (6 zápasů)
Milan Ryšavý 86,49 % (2 zápasy)
Poslední zápas: Prohra s Brnem 1:3
Příjemný čtvrteční večer z olomoucké Plecharény. Před námi je 15. kolo skupiny E extraligy mladšího dorostu mezi HC Olomouc a HC RT Torax Poruba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 16. Dvořák (O. Tichý) – 45. Anlauf, 61. Bořuta (Husák, Mokrý)

Rozhodčí: Maršálek – Vašíček, Zapletal

01:38 POM 2 Fabianczyk, podražení
11:22 POM 2 Boniatti, podražení
15:37 OLO 1:0 Dvořák (O. Tichý)
24:01 OLO 2+10 Dvořák, hrubost+nesportovní chování, odpyká Vašíček
28:19 POM 5 Kotásek, kopnutí, odpyká Fabianczyk
39:32 POM 2 Pitucha, nedovolené bránění
40:37 OLO 2 Dvořák, faul loktem