4:3

po prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)

16.02.2017, 18:00 • DRFG Arena • Václav Petrů

Ode mě z Brně vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:16:06)
Hokejisté Komety po dnešní výhře odskakují svému soupeři v tabulce na rozdíl třech bodů, přičemž na vedoucí Liberec ztrácí ve skupině D rovněž tři body. Modrobílí v dnešním utkání byli střelecky aktivnější, měli více šanci, a po zásluze si tak připisují bonusový bod.

63:42

Kometa právě vstřelila branku!
Zmar na straně Pardubic, euforie na straně Komety. Bonusový bod z tohoto důležitého bodu získávají hokejisté Komety. JAN MLČÁK v útočném pásmu napřáhl a prostřelil Nečase.

62:53

Zeman číhající před Kašparem lehce tečoval střelu od mantinelu, a puk se odrazil těsně nad bránu.

62:45

Následně Lašák dostal druhou šanci, kterou ovšem eliminoval reflexním zákrokem lapačkou Kašpar.

62:29

Rozhodnout tak mohl na druhé straně Lašák, ovšem z dobré pozice přestřelil bránu.

61:35

Tohle může Kometu hodně mrzet! Vašíček se dostal do samostatného nájezdu, při němž ale Nečase nepřekonal, následně se domácí neprosadili ani po objetí brány Konečným, ani po následně dorážce Vašíčka. Pardubický gólman hrdinou okamžiku.

60:24

Jelínek přejel modrou čáru a vypálil, Kašpar proti jeho pokusu vytáhl beton.

60:01

Už to vypadalo, že domácí si jednobrankový náskok pohlídají, ale hostům se povedlo třináct vteřin před třetím klaksonem srovnat, a o vítězi rozhodne prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

60:00

59:47

Dynamo právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na střídačce hostí, kteří třináct vteřin před koncem srovnávají a posílají duel do prodloužení! TOMÁŠ ZEMAN při rychlém protiútoku napálil z pravého kruhu brankovou konstrukci, zanedlouho poté se ale dostal k další střele, kterou překonal jinak výborného Kašpara. Asistence: Radek Šír, Tomáš Jelínek.

59:25

Domácí dostali puk do útočného pásma, výbornou práci pro domácí odváděl Popelka.

59:10

Nečas se vrací do brány, protože se vhazuje ve středním pásmu.

59:10

Následně hosté ztratili pásmo a při snaze o znovudobytí se dopustili ofsajdu.

58:50

Obrovská šance Matěchy, jehož výborným zákrokem lapačkou vychytal ležící Kašpar. Někteří už se radovali, ale brněnský gólman zachránil své mužstvo.

58:43

Po timeoutu zůstává Nečas na střídačce a Dynamo to zkouší v šesti!

58:43

Pardubická střídačka si vzala oddechový čas.

58:43

Tak to bude hodně dramatický závěr. Pardubice si na závěr zahrají početní převahu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Radek Kučeřík.

58:02

58:02

Kavický se dostal do samostatného brejku, v němž ovšem Nečase nepřekonal.

58:00

Probíhají závěrečně dvě minuty třetí třetiny.

57:43

Po vyhraném buly pálil Pejzl mimo bránu.

57:35

Zeman přejel modrou čáru a vyslal táhlou střelu od modré, Kašpar ukryl puk v lapačce. Východočechům už nezbývá mnoho času na srovnání.

56:42

Icing východočeského celku. To nyní domácím náramně vyhovuje.

56:23

Hubáček předvedl pěknou individuální akci, když se z vlastního obranného pásma uvolnil až do zajímavého zakončení z mezikruží, při němž vyrazil nebezpečný projektil mimo nebezpečí Nečas ramenem.

55:49

Zakázaného uvolnění se pro změnu dopustili Pardubičtí.

55:37

Domácí se znovu nastěhovali do útočného pásma, Konečný pálil od mantinelu těsně mimo svatyni Nečase.

54:41

Domácím nevyšla kombinace ve středním pásmu, která nakonec vyústila v zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kašpara.

54:13

Kašpar usměrnil tvrdé nahození ze středního pásma na ochrannou síť. Vhazování před brněnským gólmanem.

53:44

Po delší době nebezpečí před Kašparem. Brněnský brankář si Zemanovo zakončení bekhendem zblízka pohlídal.

52:21

Mlčákův projektil od modré čáry skončil na tvrzeném skle za bránou.

52:11

Popelka se podruhé v této části vecpal před Nečase, ale ni na podruhé ho nepřekonal. Pardubický gólman si poradil jak s jeho zakončením, tak s následnou dorážkou Malého.

51:27

Kučeříkův projektil od modré čáry byl sražen na ochrannou síť.

51:13

Do trháku se domácí nedostali ani proti Kavického střele zpoza levého kruhu, kterou si Nečas pohlídal.

50:59

Ofsajd modrobílého celku, který se snaží dostat do trháku, zatím však bez úspěchu.

49:50

Vašíček našel před bránou Konečného, jehož zakončení bylo zblokováno.

48:53

Domácí si následně vytvořili drtivý tlak, v němž dvě obrovské šance neproměnil Meluzín. Nejprve trefil břevno a následně proti jeho dorážce zblízka vytáhl beton Nečas.

47:50

Další přechod pardubického celku do útočného pásma zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.

47:23

Následně ale domácí zapomněli na zadní vrátka a vyrovnání měl na své hokejce Rohlík. Kašpar vytáhl proti jeho střele z pravého kruhu možná zákrok večera lapačkou.

47:10

Po rozpačitém úvodu Komety ve třetí části modrobílí znovu více operují v útočném pásmu.

46:38

Vašíček dostal dobrou přihrávku do mezikruží, odkud pálil těsně mimo bránu.

46:17

Domácí mohli jít do trháku. Při rychlém protiútoku se Popelka dokázal vecpat přes bránící hráče Dynama před Nečase, přičemž jen těsně nedotáhl bekhendovou kličku. Puk zamířil těsně mimo tyč.

45:48

Hra se přesunula před Nečase, který kryl střelu Tomáše Sedláčka od modré čáry. Jistý zákrok pardubického brankáře.

44:21

Na úvod třetí části se hraje před Kašparem, který teď musel řešit nebezpečnou situaci po střele Pejzla od modré čáry, po níž Kašparovi vypadl puk. Brněnský brankář nakonec celou situaci zvládl.

43:17

Hosté hrají v plném počtu.

42:53

V první šanci se ocitl Jakub Konečný, jehož projektil z levého kruhu si Nečas pohlídal.

42:19

Hosté zatím bez sebemenších problémů drží kotouč na distanc od Nečase.

41:49

A další icing modrobílého celku.

41:39

Domácím vůbec nevyšel vstup do početní převahy a dopustili se zakázaného uvolnění.

41:17

Domácí si na úvod třetí části zahrají početní převahu. 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku obdržel Petr Antoníček.

40:21

Zemanův projektil od pravého mantinelu se stal snadnou kořistí pro Kašpara, který jen nastavil lapačku a pokryl puk.

40:01

Ve druhé třetině se ještě rozevřely nůžky mezi oběma mužstvy, domácí se začali prosazovat, a třemi brankami se jim povedlo otočit skóre. Uvidíme, jak na novou situaci, kterou vedení Komety v tomto duelu je, zareagují Pardubičtí. Třetí třetina začne v 19:30.

40:00

39:43

Rašovského střelu z levého kruhu pardubičtí zadáci zblokovali.

39:00

Začala se závěrečná minuta prostřední části.

38:39

Mlčákovu nepříliš razantní střelu od modré čáry zvedl jeden z hráčů hostí na ochrannou síť.

37:50

Opět se ale hraje před Nečasem.

36:20

Silné střídání hostů, kteří zamkli soupeře v jejich obranném pásmu. Kofferovu střelu z mezikruží Kašpar s problémy vyrazil, následně si pohlídal i dorážky.

35:51

Kaštánek využil chyby v rozehrávce Komety a poslal střílenou přihrávku před bránu, kterou Šír tečoval, Kašparovi se však povedlo puk vytěsnit na ochrannou síť.

35:03

Modrobílí teď mají otěže utkání pevně ve svých rukou, a poprvé se dostávají do vedení. V závaru před bránou našel Kučeřík ještě lépe postaveného ERIKA MELUZÍNA, jenž se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Radek Kučeřík, Jakub Konečný.

34:34

Konečný se dostal k odraženému kotouči před bránou, ve slibné šanci jej ovšem vychytal Nečas.

34:19

První icing Pardubic v utkání, a vhazovat se bude před Nečasem.

34:02

Domácí pokračují v útočné aktivitě, Vašíček si nabruslil od mantinelu na střed a zakončil betonem. Nečas pokryl puk na hrudi.

32:51

Vůbec prvního zakázaného uvolnění v zápase se dopustili domácí. Vhazování před Kašparem.

31:53

Domácí stupňovali svůj tlak, a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání. Po střele ADAMA POPELKY se odrazil puk obloučkem za záda Nečase, který nedokázal na podivnou trajektorii kotouče reagovat. Asistence: Dominick Vašíček.

31:47

Následně se do sebe pustili Kavický s Matěchou, ovšem rozhodčí rychle ukončil rodící se potyčku.

31:45

Sedláčkův pokus bekhendem Nečas s problémy vykryl.

31:18

Kučeříkova střela od modré čáry byla tečována, ovšem puk stejně zamířil nad bránu.

30:18

Po dlouhé době se hráli před Kašparem, Zeman ale pálil mimo bránu.

29:48

A další velká šance Komety, tentokrát vychytal Popelku zakončujícího z pravého kruhu jistý Nečas.

29:15

Domácí svírají soupeře v tlaku. Mlčákova střela z hranice levého kruhu zamířila jen o pár centimetrů mimo levou tyč.

28:22

Meluzín dostal dobrou přihrávku před bránu, jenomže svůj projektil nasměroval pouze na ochrannou síť.

27:30

V těchto chvílích se hrálo především ve středním pásmu.

26:34

Domácí se usadili v útočném pásmu, ovšem nevystřelili na Nečase a po jedné z nepřesných přihrávek se sami připravili o tlak.

25:38

Na ledě se přiostruje. Nejprve Kavický tvrdě srazil ve středním pásmu Koffera, jenž se jen těžce zvedal z ledu a poté hitoval i jeden z hráčů Pardubic. Vše v rámci pravidel. Následně byla hra přerušena kvůli ofsajdu.

24:41

V ponechané výhodě se domácí poprvé prosazují a dávají kontaktní branku. Vašíček našel před bránou úplně volného JAKUBA KONEČNÉHO, který nabízenou šanci neprohospodařil, a přesnou střelou k tyči vymazal nulu na Nečasově kontě. Asistence: Dominick Vašíček, Jan Sedláček.

24:15

I třetí oslabení zvládli modrobílí bez ztráty kytičky, nyní již hrají v plném počtu.

23:52

Protiútok Komety zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

23:44

Domácí dobře napadají rozehrávku Pardubic a hostům se vůbec nedaří rozvinout přesilovkový tlak.

23:02

Domácím se povedlo dvakrát vyhodit puk mimo nebezpečí.

22:28

Zeman měl na hokejce třetí branku poté, co dostal přihrávku před svatyni Kašpara, ovšem brněnský gólman podržel své mužstvo.

22:15

Domácí operovali v útočném pásmu, ale nakonec se sami z pásma vyhostili útočným faulem. Dvě minuty za vražení na hrazení obdržel Dominik Vašíček. Třetí přesilovka pro Pardubice.

21:02

Dva projektily musel eliminovat Nečas. Jeden od modré čáry a druhý z pravého kruhu.

20:53

Bez sebemenších problémů se domácí ubránili i druhé přesilovce soupeře.

20:38

Zemanův projektil od modré čáry byl nepřesný.

20:01

Hosté na úvod druhé třetiny dohrávají přesilovku z první periody.

20:01

Stav utkání po první části příliš neodpovídá tomu, co se odehrávalo na ledové ploše. Byli to domácí, kteří častěji hrozili v útočném pásmu a kteří měli více šanci. Na rozdíl od efektivních Pardubic však hokejisté Komety žádnou nevyužili, a tak odchází do kabin daleko spokojeněji Východočeši. Druhá část začne v 18:43.

20:00

19:27

Domácím se povedlo dostat puk pryč z pásma.

19:20

Při rychlém protiútoku Pardubic pálil nebezpečně z mezikruží Koffer, ovšem Kašpar podržel své mužstvo a jistě zakročil.

19:00

Začala se poslední minuta první části, domácím se povedlo odpravit puk daleko od vlastní brány.

18:55

Druhá přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za sevření puku rukou obdržel Maroš Jedlička.

18:32

Popelka objel bránu a z pravého kruhu vypálil bekhendem, Nečas jeho pokus vyrazil mimo nebezpečí.

18:14

Hosté hrají v plném počtu, Nečas nemusel ani jednou zasahovat.

17:58

Domácí sice rozvinuli přesilovkovou kombinaci, ale chybí tomu střelba.

17:16

A do třetice se Východočechům povedlo poslat kotouč přes všechny čáry.

16:48

Podruhé se hostům povedlo poslat puk přes všechny čáry.

16:27

Úvodní buly vyhráli hosté a poslali puk přes všechny čáry.

16:14

Svou první početní převahu si zahrají rovněž domácí. Dvě minuty za podražení obdržel Matěj Odehnal.

15:55

Hosté sice přesilovou hru nevyužili, to je ale mrzet nemusí. Krátce po jejím skončení totiž předvedl pohlednou individuální akci předvedl kapitán Pardubic FILIP KOFFER. Ten se prokličkoval před Kašpara, jehož si položil a překonal jej kličkou do forhendu. Bez asistence.

15:33

První střelu v této přesilové hře Pardubic vyslali paradoxně bránící se domácí. Od modré čáry pálil Meluzín, Nečas jeho pokus vykryl.

15:09

Následně se Vašíček dokonce vydal do útočné třetiny, ale přes posledního bránícího hráče Pardubic se k zakončení nedostal.

14:30

Následně se Vašíčkovi podařilo poslat puk bekhendem přes všechny čáry.

14:10

Domácím se bez problémů povedlo dostat puk pryč z pásma.

13:37

13:37

Po zajímavé střele Konečného se strhla mela před Nečasem, po němž rozhodčí vyloučil na dvě minuty za krosček Daniela Kavického. První početní převaha pro Pardubice.

13:30

Domácí podobně jako v úvodní třetiny okupují útočné pásmo, stále ale narážejí na připraveného Nečase a pardubickou obranu.

13:06

Mlčák se prohnal po pravém křídle, a svůj výpad zakončil střelou z bekhendu, kterou Nečas zastavil betonem a následně pokrytím puku přerušil hru.

12:42

Rašovský si najel před bránu a zkoušel prostrčit puk po ledě pod betony Nečase, jenž si kýžený prostor pohlídal.

11:49

Vašíček se dostal od mantinelu do zajímavé střelecké pozice, přičemž svou střelou z bekhendu vyprášil výstroj připraveného Nečase.

11:13

Vůbec prvního ofsajdu v duelu se dopustili hosté. Zatím obě mužstva hrají bez technických prohřešků.

10:50

Lašák přejel modrou čárou a vypálil, Kašpar sklepl puk maskou, rozhodčí hru nepřerušili.

10:11

Kučeříkova střela od modré čáry Nečasovi vypadla, načež hra pokračovala, ovšem žádný z hráčů Komety se nedostal k dorážce a puk nakonec skončil na ochranné síti.

09:15

Blízko vyrovnání měl Jedlička, který si nabruslil před Nečase, načež bekhendový pokus poslal jen těsně mimo bránu.

08:50

Hra se v těchto chvílích přelévá ze strany na stranu se zajímavými pokusy na obou stranách. Jak Kašpar, tak Nečas ale podrželi svá mužstva.

07:58

Dynamu se podařilo srovnat hru, z čehož nakonec vytěžili otevírací branku. TOMÁŠ JELÍNEK si na levém kruhu řádně připravil střelu a následně poslal puk přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Jan Lašák, Dominik Pejzl.

07:40

Hra se postupem času vyrovnává, nyní se hraje na obě strany.

06:50

Poprvé se povedlo hostům usadit v útočném pásmu a Kašpar musel dvakrát zasahovat.

06:30

Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, v němž Šír ještě hledal svého spoluhráče, ovšem do jeho přihrávky vložil hůl vracející se hráč Komety a zabránil pardubické šanci.

05:30

A další zákrok pardubického brankáře, tentokrát proti střele z pravého kruhu.

05:17

Znovu se hraje před Nečasem. Konečného pokus z otočky ovšem postrádal přesnost. Úvodní minuty jasně patří modrobílému celku.

04:12

Hosté se po dlouhé době podívali do útočného pásma a hned to byla zajímavá akce. Kofer ovšem od mantinelu i s přispěním lapačky Kašpara poslal puk nad břevno.

03:37

Tak to je velký tlak brněnského celku. Popelka při svém třetím projektilu poslal puk mimo svatyni Nečase.

03:13

A další střela brněnských. Tentokrát pálil Popelka a jak jinak než z levého kruhu, ovšem Nečas zakročil.

02:52

Tlak Komety vygradoval akcí Kavického, jenž ovšem rovněž pálil z levého kruhu nepřesně.

02:12

Domácí jsou od úvodu aktivnější. Rašovský pálil z otočky z levého kruhu mimo bránu.

00:58

Popelkův projektil z levého kruhu vytěsnil Nečas do rohu kluziště.

00:25

Na druhé straně bylo o poznání nebezpečněji. V přečíslení dva na jednoho si vyměnili puk Meluzín s Kavickým, přičemž první jmenovaný neprostřelil Nečase.

00:10

Hosté vyhráli buly a ihned zamířili do útoku, Jelínek pálil mimo.

00:01

HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Klas) – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Zeman, Antoníček, Kofer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák.

Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Musil.

Česká sedmnáctka obsadila na domácím Turnaji pěti zemí třetí místo

V extralize mladšího dorostu začíná šest kol před koncem této fáze soutěže přituhovat. Ve skupině D bojují aktuálně tři mužstva o jedinou místenku v play off. Vedoucí Liberec nastřádal ve 32 zápasech 58 bodů, druhá Kometa je dva body zpět a třetí Pardubice dva body za brněnským soupeřem. Dnešní duel mezi druhou Kometou a třetími Pardubicemi je tudíž důležitý. Kdo dnes prohraje, cestu za vyřazovacími boji si zkomplikuje.
Hezký čtvrteční podvečer při sledování online přenosu z důležitého zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu v boji o postup do play off, v němž změří síly Kometa Brno a Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 25. Konečný (Vašíček, Sedláček), 32. Popelka (Vašíček), 36. Meluzín (Kučeřík, Konečný), 64. Mlčák – 8. Jelínek (Lašák, Pejzl), 16. Koffer, 60. Zeman (Šír, Jelínek)

HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartes.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Klas) – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Zeman, Antoníček, Koffer (C), Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák.

Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Musil

07:58 PCE 0:1 Jelínek (Lašák, Pejzl)
13:37 KOM 2 Kavický, krosček
15:55 PCE 0:2 Koffer
16:14 PCE 2 Odehnal, podražení
18:55 KOM 2 Jedlička, sevření puku rukou
22:15 KOM 2 Vašíček, vražení na hrazení
24:41 KOM 1:2 Konečný (Vašíček, Sedláček)