1:2 5:7, 6:2, 2:6

15.02.2017, 13:42 • Osmifinále • Jakub Kocourek (@kubikocourek) sk

Tipsport: 2.03 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

Skvelé! Do tejto výmeny dala Dominika Cibulková všetko a počkala si na chybu Anastasie Pavljučenkovovej. Slovenka tak tretí set ovládla výsledkom 6:2 a celý zápas 2:1 na sety.

2:5

Dominika Cibulková ukončuje siedmy gem tretieho setu pekným bekhendovým víťazným úderom po čiare a navyšuje svoj náskok v rozhodujúcom sete už na 5:2.

2:4

Tak v tomto geme sa Anastasia Pavljučenkovová príliš nenadrela. Dominika Cibulková jej ho darovala viacerými chybami. Verme, že to nie je znak obratu vo vývoji tretieho setu.

1:4

Dominika Cibulková si tento servis drží a v treťom sete zvyšuje už na 4:1. Tento stav si odniesla aj raketa Anastasie Pavljučenkovovej. Aktuálny stav zostane v platnosti na dlhšiu dobu, keďže na centrálnom kurte v Dohe sa začali objavovať čoraz hustejšie dažďové kvapky. Zápas je tak v tejto chvíli prerušený. Uvidíme, ako dlho budú tieto nepriaznivé podmienky pretrvávať.

1:3

No a štvrtý gem končí po víťaznom forhende z rakety Pavljučenkovovej. Tá si to celé znova pripravila vďaka dobrému servisu.

0:3

Nebolo to úplne bez problémov, no Dominike Cibulkovej sa podarilo odskočiť v rozhodujúcom sete na rozdiel troch gemov. Stále je v tom skrytý však len jeden brejk. Pre Anastasiu Pavljučenkovovú môže byť nasledujúci gem pri vlastnom servise kľúčový z hľadiska osudu v tomto zápase.

0:2

Výborne! V úvode tretieho setu jednoznačne vládne na kurte Dominika Cibulková, ktorá berie hneď prvý servis svojej súperke, a to rovno čistou hrou.

0:1

Je to dobré. Anastasia Pavljučenkovová pomáha našej tenistke nevynútenou chybou, keď loptičku z jej rakety zastavila sieť, a tak Dominika Cibulková vedie v treťom sete 1:0.

6:2

Anastasia Pavljučenkovová to napokon dokázala a zlepšenou hrou si vynútila rozhodujúci tretí set, keď ten druhý ovládla v pomere 6:2. O postupujúcej štvrťfinalistke z tejto dvojice tak bude musieť rozhodnúť tretí set.

5:2

Tak bohužiaľ. Dominika Cibulková sa teraz na seba poriadne hnevá. No nič jej to nepomôže. Slovenka bude musieť zabrať podobným spôsobom ako v prvom sete, keď otočila nepriaznivý stav z 2:5 an 7:5. Anastasia Pavljučenkovová totiž v nasledujúcej hre bude podávať na zisk druhého setu.

4:2

Anastasia Pavljučenkovová mala síce problémy v tomto geme, no napokon si servis udržala a navyšuje svoje vedenie v druhom sete.

2:3

Tak na tomto by sa mohol zlomiť druhý set a tým aj celý zápas. Dominika Cibulková odvracala v tomto geme tri brejkbaly, no následne predviedla veľkú psychickú silu, spresnila hru a svoje podanie si udržala.

2:2

Anastasia Pavljučenkovová nemala v tomto geme pri vlastnom servise takmer žiadne problémy a zvyšuje už na 3:1.

2:1

Ďalšie komplikácie už ale Slovenka nepripustila a znižuje stav druhého setu na 1:2 zo svojho pohľadu.

2:0

Dnes už po niekoľkýkrát v zápase Dominika Cibulková prepálila svojím returnom celý kurt a Anastasia Pavljučenkovová tak potvrdzuje zisk podania našej hráčky.

1:0

Tak to je veľká škoda. Dominika Cibulková viedla v tomto geme pri vlastnom servise 30:15, následne však stratila tri fiftíny v rade a na úvod druhého setu tak prichádza o svoj servis.

5:7

Výborne! Dominika Cibulková predviedla v prvom sete fantastický obrat, keď prehrávala už 2:5, no následne dianie na kurte jasne ovládla a získala päť hier v rade, vďaka čomu uspela v prvom sete výsledkom 7:5. Druhý set bude navyše otvárať vlastným servisom.

5:6

Výborne! Anastasia Pavljučenkovová posiela loptičku len do siete a Dominika Cibulková absolútne otáča vývoj prvého setu vo svoj prospech, keď získala štvrtú hru za sebou. Anastasia Pavljučenkovová už dvakrát podávala na zisk prvého setu, tentokrát pôjde naopak servírovať na odvrátenie jeho straty.

5:5

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a Dominika Cibulková získava tretí gem v rade. Slovenka sa "vyhrabala" zo stavu 2:5, vyrovnáva na 5:5 a navyše pôjde podávať.

5:4

Dominika Cibulková si to síce sama tak trochu skomplikovala, no napokon získava aj druhý gem v rade a znižuje stav prvého setu na 5:4.

5:3

Tak toto Anastasia Pavljučenkovová absolútne nezvládla. Podávala na zisk prvého setu, no o tento gem na podaní prichádza čistou hrou a navyše to celé "zaklincovala" dvojchybou.

5:2

Toto už pre Dominiku Cibulkovú nevzyerá dobre. Anastasia Pavljučenkovová využíva ďalšiu možnosť na zisk jej servisu a v nasledujúcom geme už pôjde podávať na zisk prvého setu.

4:2

Tak to je škoda. Pavljučenkovová išla po dlhšom čase cez druhý servis, no Slovenka bola aj tentokrát až príliš netrpezlivá, prepálila celý kurt a v prvom sete prehráva 4:2.

3:2

Anastasia Pavljučenkovová si po tejto výmene ešte vypýtala pomoc jastrabieho oka, no to potvrdilo dobrú loptičku z rakety Cibulkovej. Slovenka tak znižuje stav setu na 3:2, podávať však pôjde znova jej súperka.

3:1

Už v týchto momentoch sa na strane Dominiky Cibulkovej začína prejavovať frustrácia. Ruska totiž znova trafila nekompromisne prvý servis a naša tenistka si s ním ani tentokrát neporadila.

2:1

Tak bohužiaľ. Zatiaľčo Dominika Cibulková nevyužila v predchádzajúcej hre dva brejkbaly, tak Anastasia Pavljučenkovová skvelým returnom premieňa hneď prvú príležitosť vziať Slovenke servis. Ruska vedie 2:1 a navyše pôjde podávať.

1:1

Dominika Cibulková mala v tejto hre dve šance na zisk súperkinho servisu, no nevyužila ani jednu, a tak pokračujeme za stavu 1:1.

0:1

Teraz Dominike Cibulkovej pomohla Anastasia Pavljučenkovová svojim až príliš agresívnym returnom, ktorý dopadol ďaleko mimo vymedzený priestor. Cibulková tak vedie 1:0.