Portugalská Primeira Liga

GD Estoril Praia – FC Paços Ferreira

2:1

konec (2:1)

11.02.2017, 19:15 • Estádio António Coimbra da Mota, Estoril (kapacita: 8.000 diváků) • 21. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 2.5 3.0 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se již branky nedočkali. Hosté sice byli aktivnější, ale nedokázali se dostat do nějaké vyložené šance. V závěru si už domácí hlídali svůj náskok a po devíti kolech se tak dočkali vítězství. Ode mne je to s tímto konstatováním pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (21:11:10)

90+4

90+4

Míč je uprostřed hrací plochy v držení domácích, všichni již čekají na závěrečný hvizd!

90+3

Do vápna se vydal i Defendi, ale ani on nezabránil obrannému odkopu domácího obránce!

90+3

Hosté budou zahrávat rohový kop, který bude zřejmě poslední možností na srovnání!

90+2

Poslední střídání domácích, místo Klébera si poslední vteřinky na trávníku vychutná Diakhité.

90

Hlavní sudí nastaví tři minuty nad rámec hrací doby.

90

Pedrinho si zpracoval vysoký míč, udělal s ním rychlé dva roky a odhodlal se ke střele, která zamířila vysoko nad branku.

88

Žlutou kartu si za faul u postranní lajny vykoledoval Tocantins.

86

Ribeiro se teď vydal hodně z branky pro dlouhý nákop, útočník byl však u míče dříve, ale míč mu utekl do zámezí. Teď měl Ribeiro štěstí, že jeho chyba nestála jeho tým vítězství!

85

Amado si dobře pokryl míč a čekal na faul, kterého se dočkal, domácí zase posbírají cenné vteřinky daleko od své branky.

84

Druhé střídání domácích, odešel Mano, místo něj přišel Tocantins.

83

Hostům už nezbývá moc času a uchylují se k dlouhým nákopům, které jim zatím k šancím nenapomáhají.

81

Střelec první branky Licá opouští hřiště, místo něj si zahraje Dankler.

80

Amado si vykoledoval za pošťuchování v pokutovém území žlutou kartu.

80

Claro kličkoval ve vápně hostí a vykoledoval si alespoň rohový kop.

79

Licá byl teď ošetřován, nejspíš se jedná o křeče. Domácí trenér ještě ani jednou nestřídal.

77

Estoril se spíše už soustředí na defenzivu a nejtěsnější náskok se snaží ubránit. Uvidíme, jestli se jim to následující minuty bude dařit.

74

Kléber ztratil kvůli nepřesnosti míč a hosté tak opět budou moci zahrozit.

72

Poslední změna v hostujícím dresu, Mateus přenechal své místo na hřišti Melovi.

70

Nepřesná přihrávka Pedrinha teď připravila hosty o míč.

69

Na centr z pravé strany číhal Osei, brankář Ribeiro se ale k němu dostal jako první.

67

Mateus vidí žlutou kartu za faul uprostřed hrací plochy.

67

Domácí zahrávali rohový kop, ale ani tentokrát z něj nedokázali zahrozit.

64

Hosté podruhé střídají, místo Vasca si zahraje Medeiros.

62

Domácí si teď hodně koledují! Osei se dostal za obranu a z dobré pozice ve vápně se dostal ke střele! Jeho přízemní pokus jen těsně minul branku Estorilu!

60

Do velké šance se dostal Osei, který stál tváří v tvář brankáři, ale byl mu odmáván ofsajd. Jak později ukázaly opakované záběry, tak chybně.

59

Wehlton se dostával do velmi zajímavé pozice pro střelbu, ale při zpracování si pomohl rukou a bylo po šanci!

57

Phellype se dostal do vápna domácích, poté ale přihrával nepřesně a k míči se dostali fotbalisté Estorilu.

55

Centr Christiana si pohlídal brankář Ribeiro. Hosté jsou ale v druhé půli o poznání aktivnější.

53

Také hosté se dostali ke svému prvnímu rohovému kopu, ale obránci Estorilu byli pozorní.

52

Domácí zahrávali vůbec první rohový kop utkání, ale míč nakonec končí jen v náruči Defendiho.

50

Hosté vstoupili do druhého poločasu mnohem aktivněji a tlačí svého soupeře na svou polovinu.

48

Mateus fauloval svého protihráče loktem, což neuniklo pozornosti hlavního sudího.

46

Hosté v poločase vystřídali, z kabin se již nevrátil Minhoca a přišel Phellype.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:17.
V prvním poločase se hlavní sudí rozhodl nenastavovat ani minutku. Máme tak za sebou úvodních 45 minut a jsme zatím svědky zajímavé podívané. Do vedení se jako první už v 10. minutě dostali domácí, když se Licá ocitl za obranou soupeře a v poklidu si poradil s hostujícím brankářem. Ve 30. minutě se střelou z otočky postaral Osei o vyrovnání. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, domácí zahrávali standardní situaci, po které si míč do branky nešťastně hlavou srazil Monteiro. Estoril tak v poločase vede 2:1.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45

Eduardo se velice šikovně protáhl kolem dvou hráčů a hned na hranici vápna zakončil, jeho střelu směřující pod břevno ale Defendi dokázal zneškodnit.

44

Pomalu ale jistě se blíží konec poločasu, oba týmy se ale stále tlačí kupředu.

42

Hosté nějaký čas kombinovali před pokutovým územím soupeře, nakonec z toho vznikl centr z pravé strany, na který jen o kousek nedosáhl Wehlton.

40

Pěknou dalekonosnou střelou se prezentoval Vasco, Ribeiro si ale s jeho pokusem dokázal poradit.

37

Domácí se opět tlačili dopředu, ale střelu Clara zablokovali hostující obránci.

34

Estoril právě vstřelilo branku!
Domácí si hned berou své vedení zpět! Ze zmiňovaného centru se k hlavičce dostal Claro, ale míč ještě těsně před brankářem tečoval do své branky PEDRO MONTEIRO.

34

34. MONTEIRO - 2:1

33

Hostující Santos vidí žlutou kartu za faul zezadu. Je tu zajímavá standardní situace na centr.

30

30. OSEI - 1:1

30

Ferreira právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! BARNES OSEI dostal pěknou přihrávku do běhu, před pokutovým územím míč zasekl a střelou z otočky vyrovnal skóre!

29

Wehlton dostal přihrávku do ofsajdové pozice, což neuniklo pomeznímu sudímu.

28

Uprostřed hracího pole zahrávali hosté standardní situaci. Exekutor mířil svým centrem do vápna, ale trefil prvního obránce. Posléze přišel další centr do pokutového území opět po faulu a ten si naopak sebral ze vzduchu Ribeiro.

27

Amado dostal po faulu poslední varování od hlavního arbitra.

24

Domácí po úvodním tlaku již nejsou tak aktivní a hosté se více tlačí dopředu.

22

Střelecký pokus Pedrinha rozhodně neměl gólové parametry.

22

Licá se u rohového praporku provinil útočným faulem. Rozehrávat tak budou hosté.

19

První nebezpečnější situace i před brankou domácích! Christian zahrával standardku z dobrých 30ti metrů a překvapivě se odhodlal k přízemní střele po k přední tyči, brankář Defendi jeho pokus jen vyrazil, ale k míči se jako první dostali obránci domácího celku!

17

Wehlton se krásně protáhl na levé straně a provětral obranu domácích, obránci Estorilu nakonec svou úlohu ale zvládli a Ribeiro bude moci odkopávat od své svatyně.

15

Wehlton byl na polovině hřiště faulován Afonsem, klidně se mohlo žlutit.

13

Domácí zahrávali standardní situaci připomínající spíše zkrácený rohový kop. K zakončení hlavou se dostal Claro, ale branku minul.

10

10. LICÁ - 1:0

10

Tentokrát domácím sázka na dlouhý pas vyšla! LICÁ si našel na pravé straně volný míč a sám proti brankáři svou situaci zvládl a posílá domácí celek do vedení!

10

Po standardní situaci z levé strany se k zakončení dostal jeden z domácích, ale branku netrefil.

8

Dlouhý míč za obranu si našel Kléber, ale jeho zpracování nebylo ideální a míč se tak dostal k hostujícímu brankáři. To je škoda domácí celek, Kléber mohl být sám před brankářem.

5

Minhoca vidí žlutou kartu za faul zezadu ve středu hřiště.

5

Centr z pravé strany si v poklidu ze vzduchu stáhl Defendi.

2

Zatím se hraje v malém tempu bez šancí, oba týmy se často střídají v držení míče.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GD Estoril Praia: Ribeiro – João Afonso, Joel, Mano – Taira, Eduardo, Amando, Brandão, Licá – Kléber, Claro
Náhradníci: Theirry, Tocantins, Diakhité, Índio, Bazeljuk, Dankler, Yarchuk

FC Paços Ferreira: Defendi – Monteiro, Santos, Cégé – Christian, Pedrinho, Mateus, Osei, Rocha – Wehlton, Minhoca
Náhradníci: Felgueiras, Baixinho, Medeiros, Góis, André, Phellype, Melo

Rozhodčí: Artur Soares Dias.
FC Paços Ferreira – To hosté na tom v tabulce nejsou o moc lépe. Po dvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě dvacet bodů. Jejich bilance z posledních pěti utkání skýtá jedno vítězství, jednu remízu a tři porážky. V minulém kole se jim ale zadařilo a na svém hřišti dokázali porazit 2:0 Vitórii Guimarães a to díky dvěma trefám z druhého poločasu. O jednu branku se postaral v 59. minutě Pedrinho a zhruba za deset minut upravil skóre Welhton.
GD Estoril Praia – Domácí fotbalisté mají záchranářské starosti a jejich forma v poslední době není zrovna oslnivá. V posledních pěti kolech získali pouze jeden bod a to v minulém kole na hřišti Bragy za remízu 1:1. Na vítězství čekají svěřenci Pedra Gomeze Carmony již devět utkání v řadě. Není tak divu, že jim v tabulce patří až 16. příčka a nad hranicí sestupu jsou pouze dva body.
Dobrý večer přeji všem příznivcům fotbalu. Portugalská Primeira Liga má na programu své 21. kolo a my se společně podíváme na utkání mezi Estorilem a Paçosem Ferreirou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.