3:0

konec (0:0, 1:0, 2:0)

02.02.2017, 18:00 • MFH Ostrava • 13. kolo • Monika Baloghová

Zítra čeká vítkovické hráče další boj, tentokrát s týmem Kolína. Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera. (20:10:01)
Dnešní zápas je u konce. Vítkovičtí vybojovali další tři body do tabulky a jejich tváře zdobí úsměv. V poměrně vyrovnaném zápase se mladoboleslavským nepodařilo překonat pozorného Malíka, který si na své konto připisuje čtvrtou vychytanou nulu.

59:52

Domácí ještě bojují v rohu o puk.

59:44

Vítkovický Gřesík se hrnul na branku, ale Haas se natáhl a vypíchl mu kotouč.

59:12

Kučerova střela od modré neprošla.

58:41

Kotouč se ocitá u hostující klece, Haas rozehrává.

58:22

Domácí musejí střežit svou branku, Čermák s Kučerou nebezpečně kombinují.

57:57

57:40

Haas zasahovat nemusel, vítkovickým sebral puk Nepokoj.

57:22

Domácí se dostávají do pásma, ale hosté bojují jako lvi.

56:42

Dvořák se rozjel na Nicka Malíka, ten nehnul ani brvou a lapá puk do lapačky!!

56:42

Mladoboleslavští se dostávali do pásma, Dvořák byl podražen Fridrichem, je nařízeno trestné střílení.

55:57

Hostující Havelka je potrestán na 2 + 10 za naražení zezadu, k tomu si vykoledoval další trest za hrubost na 2+2 minuty. Domácí Baláž je vyloučen za hrubost na 2+2 minuty. Vítkovičtí hrají přesilovku 5 na 4.

55:45

Hosté bojují za domácí brankou o prostor i puk.

55:16

Zakázané uvolnění pro vítkovické.

54:58

Vítkovice se odpoutaly od své branky, hosté ale hrají pozorně.

54:09

Mladoboleslavští zle dotírají na domácího gólmana, Šípek na dvakrát puk do branky nedostal.

53:43

Moravčík se prodíral do pásma, ale neuspěl.

53:17

Fridrich se dostal až k Haasovi, jeho střelu skryl gólman v lapačce.

51:53

Oba týmy hrají v plném počtu.

51:52

Nepokojovu střelu Malík neviděl, nakonec byla hra přerušena, pro hráče v brankovišti.

51:49

Dobša se pokusil překonat Malíka, ale marně.

51:17

Mladoboleslavští se usazují v pásmu, Nepokojova střela končí v rohu.

50:38

Hostům se nedaří přejít přes bojovně naladěné hráče Vítkovic.

49:53

Tresty jsou rozděleny následovně: za vítkovické odjíždí mezi časoměřiče Beránek, který vyfasoval 2+2 za hrubost a z týmu hostí si dvě minuty odpyká Čermák, také za hrubost. Hosté hrají přesilovku 5 na 4.

49:53

Na ledě zůstává ležet domácí Takáč, po chvilce se hra přerušuje a na ledě nastává mela.

49:19

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovická snaha se přece jen vyplatila, po nahrávce Konečného umístil puk do branky DAVID GŘESÍK – 3:0. Asistence: Viktor Konečný, Petr Fridrich.

49:10

Fridrich se dostal před branku, Haas už ležel na ledě, ale přesto se puk do branky nedostal.

48:44

Domácí Kučera dobře zabránil u branky Foersterovi ve zpracování puku.

48:00

Beneš při průniku středním pásmem narazil do zdi jménem Toman.

47:45

Křížek si nabruslil k brance, ale Malík už jej měl pod lapačkou.

47:28

Ofsajd pro hosty.

47:00

Beránek neměl u Haase dost prostoru.

46:25

Vítkovice se usazují v pásmu, ale Dobša byl proti.

45:45

Hostující Kučera nastřelil jen boční mantinel.

45:13

Domácí se nahrnuli před branku, v ní po chvíli končí Gřesík.

44:29

Vítkovičtí znovu pokoušejí pozornost hostujícího gólmana, Konečný ale mířil vedle.

43:27

Toman zavezl puk do pásma, vítkovičtí se přesunuli, ale Haas byl pozorný.

42:50

Domácí bojují v pásmu o puk, hosté se jej ale ujali a přesunují se do pásma.

42:00

Zakázané uvolnění hostů.

41:28

Vítkovičtí mají kotouč pod kontrolou.

40:47

Domácí začali zostra, po nahrávce Tomana dostává puk do sítě JOZEF BALÁŽ -2:0. Asistence: Radim Toman, Ján Blaško.

40:01

Ve druhé třetině padl první, a prozatím poslední gól, prostor v brance hostů našel přesně mířenou střelou Zack Malík. Oba týmy bojují, ještě se bude na co dívat.
Další třetina začne přibližně v 19:26.

40:00

39:59

Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

39:52

Baláž sebral na modré puk spoluhráči, Haas je na místě.

39:33

Domácí mají puk pod kontrolou a přesunují se k hostující brance.

38:00

Vítkovice rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

37:22

Mladoboleslavští vyhazují puk do bezpečí.

37:06

Za držení odjíždí za katr hostující Čermák.

37:06

Baláž se prodral do pásma, ale byl faulován, stačil ještě křižně nahrát na Z. Malíka, ale skóre se nemění.

36:36

Haas znovu ukrývá kotouč pod lapačkou.

36:29

Vítkovičtí v pásmu, Haas rychle zasahuje proti Urbanovi.

35:21

Beneš pálil přes hráče od modré nečekaně, puk ale přeletěl branku.

34:45

Kotouč je zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic, hra je přerušena.

34:26

34:23

Kotouč končí v náruči Haase a domácí nemají šanci k dorážení.

34:00

Domácí jsou usazeni v pásmu, ale hosté se brání účelně.

33:13

V brance hostů končí místo puku domácí Baláž.

33:01

Zbrklá vítkovická rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

32:26

Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Červenka.

32:23

Urban si přihrál s mantinelem, ale Červenka se vrhá po puku.

32:14

31:50

Hlavní sudí končí na ledě, ale nic to nebude, urychleně se zvedá a hra pokračuje.

31:41

Další dobrý pokus vítkovických, Baláž vystřelil těsně nad branku, Haas ani nevěděl, kde má kotouč.

30:57

ZACK MALÍK se rozjel do pásma, z prostoru mezi kruhy vypálil a domácí mohou slavit – 1:0. Bez asistence.

30:43

Malík se propracoval do pásma a míří k Haasovi.

30:04

Vítkovickým se nepodařilo rozjet útok, hraje se ve středním pásmu.

29:32

29:19

Domácím toto oslabení jde dobře, hosté se ne a ne usadit v útoku.

28:53

Vítkovičtí posílají puk až za Haase a urychleně střídají.

28:24

Hosté ve středním pásmu, pokoušejí se prosadit k Malíkovi.

28:15

Hosté se znovu velmi rychle usadili v pásmu, gólman Malík se má co otáčet.

27:32

Za sekání je vyloučen domácí Takáč.

27:11

Oba týmy střídají, hosté ale přece jen rychleji a mohou se přesunout.

26:36

Foerster zkusil prudkou střelu, ale nastřelil jen gólmanovy betony.

26:15

Haas si připisuje další zásah a domácí jen kroutí hlavou.

25:50

Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

25:10

Závar u domácí klece vítkovičtí se štěstím vše ustáli.

24:55

24:25

Domácí brání svou modrou, hosté se jen těžce dostávají do pásma.

24:07

Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.

23:59

Od kruhu to zkusil Jirásek, ale vítkovický gólman byl na místě.

23:50

Hosté se usadili v pásmu a zkoušejí pozornost Malíka.

22:55

Vyloučení také na straně domácích, za podražení je vyloučen Takáč.

22:45

22:43

Beránek zavezl kotouč za branku, následně se kotouč dostal na modrou k Zackovi Malíkovi, který si nejprve připravil puk, Haas se stačil přesunout.

22:22

Od modré pálil Zack Malík, ale nepřesně.

21:54

Jede z čárových sudích dostal pukem, ale hraje se dál.

21:37

Vítkovičtí se stále ještě neusadili ve svém útočném pásmu.

20:45

Za držení je vyloučen hostující Šípek.

20:10

Puk končí znovu, stejně jako v první třetině, mezi diváky.

20:01

Hosté začali lépe a první půlka třetiny se odehrávala převážně na jejich útočné polovině. Domácí pak ale přidali a hra se vyrovnala, což dokládá i stav na světelné tabuli. Uvidíme, v jakém duchu budou týmy pokračovat.
Další třetina začne přibližně v 18:40.

20:00

19:52

Rychlá akce domácích, která však nedošla naplnění, a tak mohou útočit hosté.

19:41

Nepokojova prudká střela končí v bleskově natažené lapačce Malíka.

19:24

Hosté se bleskově přesunuli do útoku a bojují o puk.

18:52

Hes překazil vítkovickou souhru, domácí se i přesto drží v pásmu.

18:21

Červenka poslal puk o mantinel do středního pásma, spoluhráči mu ale střídali, a tak se do šance dostali vítkovičtí, Haas hasil pokus Ficka.

17:46

Kotouč končí v Malíkově náruči, skóre se nemění ani tentokrát.

17:22

Mladoboleslavští u Malíka, ten se má co ohánět.

16:58

Z, Malík zachránil vítkovickým pásmo, ale jejich hra končí za brankou.

16:43

Baláž si najel k brance, ale střela mu nevyšla.

16:18

Boj o puk v útočném pásmu Vítkovic nakonec vyhrávají hosté.

15:28

Havelka si nabruslil před branku, čistě složil jednoho z domácích, ale přesnou přihrávku nedostal.

15:03

Foerster si sebral u mantinelu kotouč, najel si až před Malíka, ale puk poslal mimo kluziště.

14:44

Závar před mladoboleslavskou brankou Haas nakonec ustál.

14:27

Vítkovičtí se tlačili před branku, ale hosté si dokázali poradit.

13:40

Havelka jel se spoluhráčem na branku v situaci dva na tři, Malíka svou lehkou střelou ale nevyděsil.

12:55

Kunc od modré nastřeluje bránícího hráče Boleslavi.

12:26

Zack Malík sebral v pásmu kotouč a nahrává před branku do klubka hráčů.

12:08

Ofsajd pro hráče v bílém.

11:19

Hosté rozehrávají, Kučera obešel dva domácí hráče, ale nakonec se mu zakončit nepodařilo.

10:45

Baláž zametl puk do branky, ale Haas byl na místě.

10:23

Hosté rozehráli špatně, vítkovičtí se snadno dostávají do pásma.

09:55

Kunc poslal puk před branku, Žemba jej nestačil tečovat.

09:37

Domácí se ocitají za hostující brankou.

09:15

Křížek dobře clonil domácímu Malíkovi, ale puk minul branku.

08:58

Hned po vhazování se puk ocitá v lapačce Haase.

08:54

Šípek se hnal do pásma pro puk, ale je z toho zakázané uvolnění pro Vítkovice.

08:47

Ofsajd pro domácí.

08:41

Blaško číhal na modré, ale k puku se nedostal.

08:10

Mladoboleslavští se znovu dostali do pásma, vítkovičtí jim kotouč nesebrali.

07:41

Dobša chtěl ujel po pravém křídle, ale byl zastaven.

07:16

Hostující Haas znovu předvedl pohotovost, když se ubránil náporu vítkovických hráčů.

06:48

Kotouč se ocitá mimo hrací plochu.

06:30

Vítkovický Kučera tvrdě nastřelil hráče před sebou.

06:29

Hraje se od branky k brance.

05:13

Na opačné straně vystřelil od kruhu Beránek, ale nastřelil jen Haasovu náruč.

02:53

Mladoboleslavská pětice se tlačí do branky, vítkovičtí se musejí bránit.

02:21

Vítkovičtí zavezli puk do pásma, ale musejí se urychleně vrátit.

01:54

Mladoboleslavští zkoušejí pozornost Malíka, ale ten je také připraven.

01:13

Konečný se ochomýtnul kolem hostující branky, ale Haas byl připraven.

00:27

Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.

00:01

HC Vítkovice Ridera: N. Malík (Piták) – Kunc, Z. Malík, Ficek, M. Kučera (A), Takáč, Kaláb, Vacula – Toman, Baláž (A), Blaško – Fridrich (C), Gřesík, Konečný – Beránek, Mrva, Urban – Žemba

BK Mladá Boleslav: Haas (Marek) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek (A), Imlauf, Hes, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek (C), Dobša, Šípek, Foerster, Havelka, Moravčík, L. Kučera

Rozhodčí: Krenželok D. – Tošenovjan R., Bartek P..
V prvním letošním vzájemném utkání na ledě Mladé Boleslavi vyhrály Vítkovice 4:1. V loňské sezóně se oba týmy střely dvakrát, vítkovičtí oba zápasy vyhráli shodně 3:1.
Vítkovickým se daří bodovali již ve třinácti po sobě jdoucích zápasech, v posledním kole si poradili s Pískem na jeho ledě 7:2. Hosté bodovali v posledních pěti po sobě jdoucích zápasech, naposledy si připsali těsnou výhru na ledě Litvínova (3:2).
Hned dvojice hráčů Mladé Boleslavi je v první desítce kanadského bodování celé soutěže. S šestapadesáti body jsou jimi útočníci Oscar Flynn (33+23) a Lukáš Kučera (12+44). Nejlepšími obránci týmu jsou s osmnácti body Martin Nepokoj (10+8) a Martin Dlabola (2+16). Statistika "+/-" bodů je s 21 kladnými body příznivá pro útočníka Oscara Flynna. Sedmačtyřicet trestných minut nastřádal obránce Peter Novák. Z dvojice gólmanů je vytíženějším Radek Haas s průměrem 2,74 a úspěšností 91,03%.
Kanadské bodování Vítkovic vede s 32 body útočník Petr Fridrich (15+17), nejlepším nahrávačem je s 20 přihrávkami útočník David Gřesík (4+20). Nejlepším obráncem je se 13 body Matěj Kučera (1+12). Ve statistice "+/-" se daří útočníkovi Adamu Beránkovi , který má 19 kladných bodů, ale také nejvyšší počet trestných minut – dvaačtyřicet. Mezi gólmany se stále daří Nickovi Malíkovi s průměrem 1,93 a úspěšností 92,39%.
Vítkovičtí vedou se 72 body tabulku "B" druhé části extraligy, s bilancí 20-3-6-11 mají aktivní skóre 131:93, což je nejmenší počet obdržených branek mezi týmy ve skupině "B". Mladoboleslavská bilance je 18-2-5-15 při skóre 148:115, patří jim 2. místo v aktuální tabulce a na svém kontě mají 63 bodů.
Ve 13. kole NOEN extraligy juniorů se na ledě Vítkovic představí tabulkový soused, tým Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:0

Branky a nahrávky: 31. Malík Z., 41. Baláž (Toman, Blaško), 50. Gřesík (Konečný, Fridrich)

Rozhodčí: Krenželok D. – Tošenovjan R., Bartek P.