3:4

konec (0:2, 1:1, 2:1)

02.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 13. kolo • Zuzana Spurná

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:08:09)
Kohouti v poslední třetině zápas ještě pořádně zdramatizovali, když se už v úvodu třetí třetiny trefil znovu v přesilové hře Martin Pěcha. Kladno si pak ale bralo svůj náskok zpět, když prosadil Václav Veber. Olomouc ale nic nevzdala a ještě v poslední minutě přidala další branku, a to znovu z hole Martina Pěchy, který tak zkompletoval hattrick!

59:16

Olomoučtí se teď marně snaží dostat před Jirouškovu branku. Kladno ale výborně brání.

58:46

Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti znovu snižují na rozdíl jediného gólu, když se po rychlém protiútoku trefil MARTIN PĚCHA. Olomoucký kapitán tak zkompletoval hattrick. Asistence: Jan Janečko.

57:27

Olomoučtí se znovu cpou do branky, kladenský brankář ale drží svůj tým ve hře a pokusy Kohoutů s klidem likviduje.

56:27

Aktivní Martin Bláha se znovu hnal do útoku, u pravého mantinelu jej ale včas zastavili vracející se domácí.

54:15

Hra se znovu přelévá od branky k brance, Kladno si ale dobře hlídá svůj dvoubrankový náskok.

53:41

Ondřej Bláha to zkusil z těsné blízkosti, Schejbal ale jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

52:52

Olomoučtí znovu kombinují před brankou Rytířů, střely ale míří hodně mimo vytyčený cíl.

52:04

Husarik dostal dobrou přihrávku před olomouckou brankou, mířil ale trochu mimo tři tyče.

50:27

Olomoučtí znovu vyrazili před Jirouška, i Rytíři ale zabrali v obraně, a tak Jiroušek nemá moc práce.

49:24

Hra znovu nabrala na tempu, víc ze hry ale mají hosté, kteří se stále častěji drží před Schejbalem.

48:38

Kladno právě vstřelilo branku!
Rytíři bleskově vyrovnávají, když se z pravé strany trefil až za záda Schejbala VÁCLAV VEBER. Asistence: Adam Penc.

48:24

Na trestnou míří na dvě minuty Jan Janečko (OLO), a to za faul kolenem.

48:10

Olomouckým se nepovedla rozehrávka a Haspeklo spěchal před Schejbala, trefil ale jen jeho betony.

46:48

Kladno se znovu usadilo před Schejbalem, Kohouti ale dobře brání, a tak se hosté ke střele na branku nedostali.

45:58

Další rychlík, Rendula, se snažil Schejbala ještě v samostatném úniku rozhýbat, olomoucký brankář mu ale puk vyrazil holí.

45:00

Martin Bláha se Svobodou prosprintovali až před Schejbala, první jmenovaný ale trefil jen špičku betonů olomouckého brankáře.

44:00

Hosté ve vlastním oslabení vyvezli puk až za Schejbalovu branku, ušetřili tak alespoň pár vteřin.

43:45

Kohouti se znovu stěhují před kladenskou branku. Po faulu Šimona Jelínka (KLA) si totiž zahrají další přesilovku. Hostující útočník si odpyká trest za hákování.

43:13

Hosté znovu kombinují v útočném pásmu, přes dobře bránící Hanáky se ale ke střele na branku nedostali.

42:00

Kladno se znovu usadilo v útočném pásmu, vystřelit na Schejbalovu branku se mu ale nepodařilo.

40:59

Olomoučtí využívají další přesilovou hru a jsou Kladnu znovu na dostřel, když se po hezké kombinaci před kladenskou brankou trefil z pravé strany kapitán MARTIN PĚCHA, a připsal si tak druhý gól v utkání. Asistence: Tomáš Dajčar, Petr Bahounek.

40:18

Olomoučtí znovu hledali cestu před Jirouška, Rytíři je ale před hostujícího brankáře projít nenechali.

40:01

Poslední třetina začne přibližně v 19:33.
Už na začátku druhé periody se podařilo využít zbytek přesilové hry kapitánu Martinu Pěchovi, a snížit tak náskok hostů, ti ale odpověděli pět minut před koncem druhé třetiny, když mířil přesně Adam Penc.

40:00

39:36

Kladno teď Hanákům přidělává pořádné starosti, ani z dorážek se mu ale nepodařilo dostat puk za Schejbala.

38:00

Kladno zařadilo vyšší rychlostní stupeň a znovu se cpe do útoku, Hanáci ale nepouští Rytíře nikam zadarmo.

37:00

Kladno se znovu drží před Schejbalem, Olomouc ale dobře brání a vyražené puky rychle posílá pryč.

36:33

Po střele Rytířů z levé strany zvonila za Schejbalem tyč!

36:00

Olomoučtí se znovu vrhli do útoku, Rytíři se ale stačili vrátit, a tak Jiroušek nemusel zasahovat.

35:18

Tomáš Dajčar (OLO) neuhlídal svou hokejku, a tak je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

35:18

Kladenští znovu spěchali před Schejbala ve dvou, Martin Bláha to zkusil z pravé strany, mířil ale jen do chráničů Schejbala.

34:57

Hanáci se snaží odpovědět a znovu se usadili před Jirouškem, jejich střely ale moc přesnosti nepobraly.

34:28

Hosté znovu uskakují domácím na rozdíl dvou branek, když z dorážky poslal puk za Schejbala ADAM PENC. Asistence: Šimon Jelínek, Václav Veber.

33:00

Ve dvou se pak před Schejbala dostali i hosté, Martin Bláha to vzal na sebe a zkusil své štěstí bekhendovou střelou z pravé strany, trefil ale jen betony olomouckého brankáře.

32:37

Ve dvou vyrazili do útoku Paťava s Krátkým, olomoucké útočníky ale zastavil ofsajd.

32:00

Do útočného pásma se přesunuli Kladenští, jejich střely ale míří hodně mimo olomouckou klec.

31:10

Kohouti to zkouší ze všech stran, kladenský brankář ale drží svůj tým ve hře.

30:35

Čerstvě sedmnáctiletý Dajčar to zkusil nadvakrát od modré, jeho tvrdá střela ale skončila pokaždé na betonech připraveného Jirouška.

29:37

Rytíři se musí bránit, a to rovnou ve třech. Nejprve si za hranicí pravidel pomohl Václav Veber (KLA), který si odpyká menší trest za faul kolenem, o chvíli později poslal jednoho z Olomouckých v ponechané výhodě k zemi Adam Penc (KLA), který si tak odsedí dvě minuty za hákování.

28:49

Hra se znovu přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů ale zatím nemusel zasahovat.

28:06

Před Schejbala se nejprve prohnal po levé straně Ondřej Bláha, který i přes padajícího hráče dokázal vyprášit betony olomouckého brankáře, z rychlého protiútoku pak těžil Štefka. Proti střele z pravého kruhu ale Jiroušek vytáhl efektní zákrok lapačkou.

26:30

Kohouti jsou zpět před Jirouškem, ani oni si teď ale nevedou lépe a zatím se nedostali ke střele. Hostující brankář tak může být relativně v klidu.

25:48

Hosté se dál drží v útočném pásmu, u mantinelu, kde se je Hanáci snaží co nejvíce držet, toho ale moc vymyslet nemůžou.

25:19

Na střelu k levé tyči Schejbal dobře viděl a přerušil hru.

25:06

Olomoučtí znovu a znovu vyhazují puk z vlastního pásma, Kladno se ale před Schejbala velmi rychle vrací.

24:15

Domácí špatně střídali a hráli v šesti, na trestnou tak za příliš mnoho hráčů na ledě míří David Kalač.

23:30

Rytíři se znovu usadili v útočném pásmu a zkouší překvapit Schejbala, Kohouti ale dál obětavě brání.

22:48

Kořenek, vracející se z trestné lavice, pak pohotově poslal puk do útočného pásma.

22:00

Rytíři to zkouší ze všech stran, Hanáci ale obětavě brání.

22:00

Kohouti se budou téměř půl minuty bránit ve třech. Jan Janečko (OLO) je totiž potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

21:33

Hanáci zabrali v obraně, a tak teď Rytíři marně hledají cestu před olomouckou branku.

20:50

Kladno se drží v útočném pásmu, Kohouti jej ale nenechávají projít až před Schejbala.

20:29

Podruhé na trestnou musí Matěj Kořenek (OLO), který se provinil hákováním. Olomoucká jednadvacítka si tak odsedí dvě minuty.

20:18

Kohouti využívají přesilovou hru a snižují náskok Kladna. Střela MARTINA PĚCHY z pravé strany se hostujícímu brankáři zřejmě odrazila od výstroje a skončila u vzdálenější tyče. Bez asistence.

20:09

Nahození po úvodním buly druhé třetiny Jiroušek dobře viděl, přikryl lapačkou a přerušil hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.
Po opticky vyrovnané třetině odchází do kabin přece jen o něco spokojenější hosté, kterým se povedlo uskočit Kohoutům o dva góly, když se v desáté minutě trefil Šimon Jelínek a o čtyři minuty později Jan Kvapil.

20:00

19:27

První třetina se dohrává v útočném pásmu Kohoutů.

19:03

Rytíři vyhazují puk až ke Schejbalovi a šetří čas, který musí strávit ve čtyřech.

18:36

Matyáš Filip (KLA) je navíc potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

18:15

Olomoučtí trochu zapomněli na Filipa, který se sám dostal až před Schejbala. Toho se pokusil ještě rozhýbat, olomoucký brankář se ale nenechal zmást a puk schoval mezi betony.

17:53

Za modrou nabral rychlost Penc, z hranice kruhu ale mířil jen do betonů připraveného Schejbala.

17:35

Kladno znovu zabralo a stále častěji se žene před Schejbala.

17:04

Paťavovu střelu z hranice brankoviště Jiroušek dobře viděl a puk zkrotil mezi betony.

16:38

Olomouc se drží před kladenskou brankou, vystřelit na Jirouška se jí teď ale nedaří.

16:10

Kořenek prokličkoval až do těsné blízkosti Jirouška, v rozhodující chvíli mu ale u pravé tyčky uskočil puk z hole.

15:24

Po pravé straně se před Schejbala protáhl Müller a zkusil to téměř z nulového úhlu, olomoucký brankář ale u tyčky včas sklapl betony.

14:47

Hosté teď opakovaně posílají puk až do pásma Hanáků, jejich střely jsou ale hodně nepřesné.

14:36

Kohouti doráželi před kladenskou brankou, takový důraz se ale nelíbil hostujícím hráčům a menší strkanici tak museli krotit rozhodčí.

14:04

Hra se přesouvá od branky k brance, ani jeden z maskovaných mužů ale momentálně nemá důvod zasahovat.

13:21

A právě z jednoho rychlého protiútoku se hosté prosazují podruhé, když puk k bližší tyči poslal JAN KVAPIL. Asistence: Šimon Jelínek.

13:00

Rytíři se navíc brzy osvobozují a míří do útoku.

12:22

Hanákům se v početní výhodě zatím nedaří Jirouška ohrozit nebezpečnější střelou.

11:27

Hanáci se drží v útočném pásmu, Jiroušek ale zatím nemusel zasahovat.

11:00

Přesilovku si v první třetině zahrají i Kohouti. Matyáš Filip (KLA) si odpyká dvě minuty za napadení.

10:00

Olomoučtí opakovaně zkouší překonat kladenskou defenzivu, jen těžko se ale dostávají do blízkosti branky hostů.

09:35

A jsou to právě Rytíři, kteří nakonec otevírají skóre utkání. ŠIMON JELÍNEK prokázal pohotovost před brankou a z těsné blízkosti poslal puk pod horní tyčku Schejbalovy branky. Asistence: Pavel Husarik.

09:05

Olomoučtí se zatím jen stěží dostávají k brance Rytířů. Ti by si za práci v obraně zasloužili pochvalu.

08:40

Haspeklovo nahození od modré čáry Schejbal viděl a vyrazil špičkou betonů.

08:05

Hanáci znovu hledají cestu do útoku, a to dokonce ve čtyřech, Kladno ale výborně brání.

07:39

Hanáci poslali hru do středního pásma a spěchají střídat.

07:02

Rytíři jsou ale stejně rychle zpátky před Schejbalem, kde se dlouho drží na kotouči.

06:36

Olomoučtí rychle vyhazují puk až k Jirouškovi.

06:21

A právě Matěj Kořenek (OLO) je prvním vyloučeným v utkání. Olomoucký forvard si odpyká menší trest za hákování.

05:38

Kořenek znovu zkoušel vyzrát na hostujícího brankáře, ani nadvakrát ale puk přes betony Jirouška neprocedil.

04:47

Aktivní Müller proklouzl až před Schejbala, z mezikruží ale trefil jen domácího brankáře. Hostujícího útočníka pak ještě raději vykázal z předbrankového prostoru Bahounek.

04:00

Kohouti kombinují před brankou Jirouška, ke střele na hostujícího gólmana se ale zatím nedostali.

03:16

Jelínek zkoušel dorážet puk z pravé strany, olomoucký brankář se ale včas přesunul.

02:55

Rendela se cpal do branky s takovou vervou, až svatyni Schejbala posunul. Hra tak musela být přerušena.

02:00

Hosté se dál drží v útočném pásmu, vystřelit na branku se jim ale zatím nepodařilo.

01:30

Kladno se usadilo v útočném pásmu a kombinuje, Kohouti ale dobře brání, a tak Schejbal zatím zasahovat nemusel.

00:50

Nahozením z levé strany se pokusil překvapit Jirouška Kořenek, i jeho střela ale ztroskotala na chráničích kladenského brankáře.

00:35

Husarik se protáhl po levé straně až před Schejbala, trefil ale jen pravý beton olomouckého brankáře.

00:05

Kohouti po úvodním buly nahodili puk do útočného pásma, tam se k němu ale rychleji dostali hosté.

00:01

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Mader, Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Kalač, Kořenek, Janečko, Štefka.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Altrichter) – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Klusáček, Müller – Penc, Frimel, Svoboda, Tržil, Stůj, Bláha M., Bláha O., Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip.

Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík.
Kladno ještě bojuje o místo ve vyřazovacích bojích. Rytíři si v osmi odehraných zápasech připsali pět výher, z toho jednu v prodloužení, v posledních třech kolech se ale Kladnu příliš nedaří. Rytíři nejprve podlehli Havířovu těsně, poté Mladé Boleslavi 1:2 po samostatných nájezdech. Náladu si ale spravili v utkání s Kolínem, který porazili jasně 6:1.
Olomouci se od začátku nového roku poměrně daří. Z devíti utkání vyhráli pět, v šesti bodovali. V posledních třech kolech si nejprve s chutí zastříleli proti Písku a slavili vysokou výhru 9:6, o týden později ale svěřenci trenéra Berana těsně podlehli Slavii 2:3. V dosud posledním odehraném zápase si Kohouti spravili chuť na Letňanech, které porazili 4:2.
Olomoučtí starší dorostenci mají před sebou poslední čtyři zápasy letošní sezóny, z toho dva domácí. V prvním z nich před vlastními fanoušky vyzvou Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 21. Pěcha, 41. Pěcha (Dajčar, Bahounek), 59. Pěcha (Janečko) – 10. Jelínek (Husarik), 14. Kvapil (Jelínek), 35. Penc (Jelínek, Veber), 49. Veber (Penc)

Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík

06:21 OLO 2 Kořenek
09:35 KLA 0:1 Jelínek (Husarik)
11:00 KLA 2 Filip, napadení
13:21 KLA 0:2 Kvapil (Jelínek)
18:36 KLA 2 Filip, vysoká hůl
20:18 OLO 1:2 Pěcha
20:29 OLO 2 Kořenek, hákování